Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza geliyorum demez , önünde durur !

Motovento
    REKLAM ALANI
    CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    yiit10 la beraber bir turlayalım dedik.amacımız 2-3 km gidip hem motora binmek hemde sigara tellendirmekti.

ben önden gidiyordum kısa bir yokuş sonrası hemen viraj başlıyor.viraja girdim ve önümde bir kediyle karşılaştım , çok dar bir yerdi karşıdan araba geliyordu , diğer tarafta banket ve sonrası yokuştu.yapacak hiç bir şey kalmadı ve daha 2 hafta önce balatalarını değiştirdiğim frenlere asılmak zorunda kaldım.

malum bizim hafif ve bir o kadar düşmeye meyilli honda kinetic yattı ve asfaltı öptük , kedi usul usul önümden geçerken karşıdaki araba durdu , ben doğruldum ve kediye küfür etmekle meşguldüm arkamdan ybr ile gelen yiit10 ne oldu falan dedi.benim sinirler bozuldu tabi gülmeye başladım.

adam "yapacağın bi şey yoktu" falan gibi telkinlerde bulundu.

ama 12 yaşından beri bu motoru kullanan bünye ilk defa yaşadığı büyük (ayna ve gidondaki çerçeve kırıldı) düşmeyi hazmedemiyor.

ve şunu anladım ki "KORUMA ŞART" daha önce , yahu bu scooter la düşmem ben , düşsem ne olacak falan diyordum.ancak dirseğim , dizim ve bel kısmım asfalta düşünce yaralandı.sürtündü yani.bayağı bir acıya sebep oldu hele şu anda dahad sızlamakta.

aman siz siz olun hiç bir şeyi hafife almayın , her türlü motorda koruma şart.sadece kaskta değil ceket , dizlik...

ayrıca ben nereden baksanız 4-5 yıldır motor kullanıyorum , düşünce ufak tefek şeyler atlatınca çok sinirlerim bozuluyor bu konudada psikolojik desteklerinizi esirgemeyiniz.

korumalı ve kazasız belasız günler.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Geçmiş olsun..Korumaların ne kadar şart olduğunu kaza yapmadan önce anlamanı isterdim. Tekrar geçmiş olsun
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)
    kedidirrr kediii..
    geçmiş olsun oldu bitti sadece dersini çıkar gerisi boşver..
    Arabada VOLVO , Motorda KYMCO... Kalite ve sağlamlıktan vazgeçmeyenler için..

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sanırım ben kediyi ezerdim

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    geçmiş olsun..
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Motosikleti
    Bmw F650
    gecmis olsun

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    geçmiş olsun arkadaşım stede yazılan onca konuları ve kazaları okuyoruz illa kedi mi olmak lazım dukkanımdan yeni cıkmıştım. sağa dönup yokuş aşağı iniyordum daha henüz hızlanmıştımki önüme araba çıktı yerlerde ıslakherşey ani oldu ben kaydım yere düştüm ALLAH korudu gıdeceğim yer kısaydı ya korumaları giymemiş olsaydım . hiç canım acımadı yoluma devam ettim şimdi havalar sıcak ya ben cok görüyorum şortla tişortle kasksız dolaşanları aman ha sakın

Öncelikle geçmiş olsun, en büyük kazanız bu olsun.
    Kazadan dersler çıkarmanız da takdire şayan.
    Fakat kaç yıldır motor kullanıyor olursanız olun, eğitim almanız gerekir. Bu da ikinci çıkaracağınız ders olmalı. Eğitim almış olsanız , muhtemelen bu kazaya karışmadan kurtulabilirdiniz.
    Keyifli sürüşler dilerim.

Motosikleti
    TvS ApAcHe
    geçmiş olsun arkadaş allah beterinden saklasın
    [B][I]iki teker hastalığında bünye tedaviyi reddediyor.. !!![/I][/B]

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    geçmiş olsun..
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    takma kafana, kedinin şerepsizliği.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kedidir ne yapsa yeridir.Hayvan sonuçta hesaplayamıyorsun ki ne yapacağını çok geçmiş olsun..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    korumaların gerekliliğini bu kadar basit atlatılmış bi kazayla öğrendiğiniz için şükretmeniz lazım. Allah korusun, "korumalar şart ama zaten bundan sonra motora binemeyeceğim için bi önemi de kalmadı" demek durumunda olsanız ne olurdu?

motordaki hasarı kafaya takacak bi durum yok. bi defa kazanıp almışsınız, bi daha kazanır yerine koyarsınız. bereket ki, yerine konulamayacak şeyleri kaybetmemişsiniz...

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı balbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım ben kediyi ezerdim
    Yokuş yukarı çıkarken kediyi ezmek bence tekrar gözünün önüne getir manzarayı

Bilenler bilir, kuruçeşmeden ulusa çıkan dar bir dönemeç vardır, arabalar bile çıkarken pati çeker gece kızarkadaşım arkadayken tam bu dönemeci alırken önüme boylu boyunca bir kedi leşi çıktı, sağa kırsam çocuk arabası iniyor, sola kırsam araba geliyor ve gece karanlığı üzerinden geçsem kayıp düşecektik mecburen o dik yokuşta durmak zorunda kaldım ve arka fren ve ön freni sıktım yinede motosiklet kayıyordu. Soğukkanlı bir hareketle yayaların geçmesini bekledim ve sağdan geçtim.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    eminim kediye vursam daha kötü olacaktı , belki ben yaklaşınca kedi kaçacaktı oda belli değil , ama tam viraj bitiminde karşımda duran kediyi görünce biraz panik yaptım.refleksler frene öyle bir asıldıki , gerisi malum.

aman ha "çok sıcak koruma takmıyım" falan gerçekten diyorum çok saçma bir düşünce.ayrıca hangi motosiklet olursa olsun küçümsemeyin.

herkese teşekkürler Allah kimseye kaza bela vermesin tabi sizde önlem alın mutlaka
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

OĞUZ KAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Er6-N & Yuan 200 Cross
    Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokuş yukarı çıkarken kediyi ezmek bence tekrar gözünün önüne getir manzarayı

Bilenler bilir, kuruçeşmeden ulusa çıkan dar bir dönemeç vardır, arabalar bile çıkarken pati çeker gece kızarkadaşım arkadayken tam bu dönemeci alırken önüme boylu boyunca bir kedi leşi çıktı, sağa kırsam çocuk arabası iniyor, sola kırsam araba geliyor ve gece karanlığı üzerinden geçsem kayıp düşecektik mecburen o dik yokuşta durmak zorunda kaldım ve arka fren ve ön freni sıktım yinede motosiklet kayıyordu. Soğukkanlı bir hareketle yayaların geçmesini bekledim ve sağdan geçtim.
    cengizhanın önüne çıkan kediyi başka birisi ıskalamamış sanırım

ayrıca bakkala bile giderken koruma şart. insanın canı acıyınca gözü hiçbişi görmüyor..
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    yabancı filmlerde bolca görürüz, çocuklar mahallede bisiklete binerken bile bisiklet kaskı, dirseklik takarlar. bizde bırakın bisiklette çocukları, motosikletteki büyükleri bile inanılmaz kendine güveniyor herhalde. koruma malzemelerinin tamamının çok acı tecrübeler sonucu doğduğunu unutmamak dileğiyle...

Motosikleti
    yok
    geçmiş olsun

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    kedinin 9 canı bizimse sadece kaskımız..GEçmiş olsun.....
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler