Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ybr ile Rizeye ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Anasayfada Rize ismini görünce heyecanlandım. şöyle bütün MT toplanıp Rize'ye gelse de bir tanışsak : ))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ntticaret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende Rizel'yim.
    Bir ybr İstanbuldan Rizeye sorunsuz gider, motoru zorlama ve dinlenerek git, zaten yol oldukça bunaltır seni, 1 günde gitmeye çalışma, geze geze konaklayarak git, gidersende otobanı tercih et, ankaraya gelmeden gereden çıkıp samsunu takip ediyorsun, samsundan sonrada yollar oldukça güzel otoban gibi. Ben Beatımla (100 cc) 3 arkadaş (tek motor) Antalya dan Bodruma (510 km) 12 saatte gitmiştik, dağ taş çıktık yeri geldi 1300 rakıma çıktık, motor tık demedi, motorun bakımını yaptır, güzelce dinlen ve çık yola.
    Biber muhakkak yakar; ya girerken ya çıkarken...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    benımde hayalım ybr ile değil tabi ama ybr ile dunya turu yapanlar bıle var aslında esas olan o bır bmw ıle gıdebılırsın benımde ılgımı cekmez bmw dir gider derım ama 125 lık bir motorla yapılan gezi ilgi ceker sakın sakın aceleye gerek olmadan mola vererek resımler cekıp insanlarla tanışa tanışa git derim ben nihayetinde motor gezisi olacak acelesi olan zaten THY kullansın öyle değilmi şimdiden hayırlı yolculuklar

Motosikleti
    VStrom-DL650
    Bende Rize'liyim.O yüzden arabayla çok gittim Rize'ye.Arkadaşların dediği gibi insanlar dünya turuna çıkıyor.
    Ama bence 2 şey var.
    -Yanında gerekli ekipmanların olacaksa ve gerekirse sen bu ekipmanları takabileceksen
    -Motorum 900 km demişsin eğer motor tecrüben bununla sınırlıysa gitme.Yani gerçekten motora hakimsen(ben 3500 km yaptım henüz hala acemiyim) dinlenerek gidebilirsin.

Ama bunlardan biri bile eksikse at bir otobuse ve bir bilet parası sende uyarak git.

Herkese kazasız sürüşler dilerim.

King_Onur_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yolda çıkabilcek problem lastik patlaması ve bujinin ötesine geçceğini sanmıyorum.yanına yedek buji al dewam et.biz 300 km yol gittik geldik aynı gün içinde bi tane buji değiştirdim yolda üstünde ki bu zaten eskimişti.yolsa 0 buji takar çıkarsan bişi olmaz.
    [B][COLOR="Blue"]Dün diye bir şey yoktur.Ya geçmişi silmişiz yada kafamız güzel bol içmişiz...[I][/I][/COLOR][/B]

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    bence ybr ile uzun yol yapmanın tek sakıncası bır muddet sonra sıkıcı gelmesi olabilir bu benı epeyce dusunduruyor cünkü seyir hızı 80 90 km olan bir motor illaki 120 ye kdar cıkabılır ama pek guven vermiyor...uzun yolda 500 600 cc motorun yerını tutması cok zor cunku bazen yollarda öle uzun duzlukler gelırkı 80 90 km epeyce can sıkabilir...ama motorla gezmenın tadı hızla olculemez ehliyetimi alırsam bende yollara vurcam kendimi...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    biz 400 km gittik...toplamda mola bile vermedik denile bilir...en uzun molamız 10 dakika oldu..... yani korma git....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Elin oğlu o motorla Evereste çıkıyor

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    msn den ekledim.. görüşürüz...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Kardeşim ben 27 Haziran'da İstanbul'dan Zonguldak'a yola çıkacam oraya kadar eşlik ederim sana.İstersen Zonguldak'ta mola verirsin seni misafirde ederim.

yak88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 City Honda Cbr 500 r
    olabilir aslında özelden mail adresimi atıyorum ordan görüşelim

yak88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 City Honda Cbr 500 r
    Sonunda Rizeye vardım. Sizlerle de bikaç şey paylaşmak istedim rotam istanbul-ereğli-giresun-rize şeklinde oldu.İstanbul ereğli arası 5.5 saat sürdü ereğliden de giresun a 15 saatte varabildim.giresun rize arası ise 3.5 saat sürdü. gelelim yakıt tüketimine tüm yol boyunca 30 litre civarı yakıt harcamışım. Samsundan sonra yollar çok güzeldi zorlanmadan geldim ve motorum da hiç sorun çıkartmadı. Yardımlarınız için teşekkürler

Atti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR-125 R
    ybr sorun çıkarmaz fakat oldukça yorulursun..diğer yandan uzun yol için minumum 50 beygirlik makinalar tercih edilmeli diye düşünüyorum..
    kazasız sürüşler ...
    Tanrı İradesini Hakim Kılmak İçin Yeryüzündeki İyi İnsanları Kullanır.Yeryüzündeki Kötü İnsanlar ise Kendi İradelerini Hakim kılmak İçin Tanrıyı Kullanırlar..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Atti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr sorun çıkarmaz fakat oldukça yorulursun..diğer yandan uzun yol için minumum 50 beygirlik makinalar tercih edilmeli diye düşünüyorum..
    kazasız sürüşler ...
    adam varmış bile rizeye şuanda çayını içiyor

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Vallahi helal olsun.. Demek ki asıl gerekli olan biraz cesaret..
    Rize'ye hoşgeldin.

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    Ben geçen cuma Windys le Ankara Isparta yaptım yaklaşık 480km gittim daha öncede 920km akdeniz turu yaptım hiç bir sorun yaşamadım. Sadece cesaret ve dikkat. Birde uzun yol yapan arkadaşlar basit bir tedbir. Durdugunuz her yerde bir arkadaşınızı veya yakınınızı arayıp nerde olduğunuzu bildirin. Birden radardan kaybolursanız en son nerde oldugunuzu bilsinler

Aslında bu yaz uzun mesafeler için havalar çok uygun. Aşırı bir sıcak yok. Deneyimi ve vakti olan herkeze tavsiye ederim...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı yak88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda Rizeye vardım. Sizlerle de bikaç şey paylaşmak istedim rotam istanbul-ereğli-giresun-rize şeklinde oldu.İstanbul ereğli arası 5.5 saat sürdü ereğliden de giresun a 15 saatte varabildim.giresun rize arası ise 3.5 saat sürdü. gelelim yakıt tüketimine tüm yol boyunca 30 litre civarı yakıt harcamışım. Samsundan sonra yollar çok güzeldi zorlanmadan geldim ve motorum da hiç sorun çıkartmadı. Yardımlarınız için teşekkürler
    Arkadaşım süpersin tebrik ederim
    Allah kaza bela vermesin

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı yak88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım tebrik ederim

cumartesi sabahı balıkesire gitmem gerekiyor,pazar günüde dönmem lazım

sanırım motorla yemez
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Hyosung GV250
    valla helal olsun bi ben gidemedim motorla memleketime.
    bu sene çok niyetliydim ama izin kalmadı hayırlısı belki seneye. bizim yerimizede bi çık yaylalara dağlara, bi dal çık o hırçın karadeniz sularına
    [B]34 [COLOR="Red"]FF[/COLOR] 4929[/B]

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben Mondial 150 hs scoter'ile 400 km yol yaptım motor banamısın demedi ve süratimde
    80 km'nin altına düşmedi yola göre 80-100 km arasında gittim motor tık demedi
    YBR ile çok rahat gidersin sana hiç sorun çıkaracağını sanmıyorum taş gibi motor
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler