Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ybr'le ilgili 3 soru

Motovento
    REKLAM ALANI
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ybr mi alalı 2 hafta oldu ve kafama takılan bazı sorular oldu ybr min kadroda yazan made in china canımı sıkıyor ve motorumun motoruyla ilgili bikaç sorum var...

İlki JYM yazısı ne demektir veya markaysa kalitelimidir ?

2 ncisi mikuni karbüratör iyi midir ?

3 ncüsü silindirin üstünden çıkan o boru ne işe yarar şimdiden herkeze teşekkür ediyorum...
    HONDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6

slm

slm benım 2005 model ybremde çın malı yazıyor, kafam karsımaya basldı, Japon olması gerekırken, neden çin malı yazıyor, ister istemez akıllara su soru gelıyor, acaba çindemi üretiliyor_?

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bilmiyorum ama aynısı sym125 de de gördüm

silindirin üstünden çıkan parça geri besleme. yanmayanı silindire geri gönderiyor

mikuni çok ünlü bir karbüratör markası daha iyisi keihin

evet ybr çin malı jym dediği de bir çin üreticisi yamaha ile ihale yapmış işte yamaha demiş bana her ybr yi şu kadar kalitede tanesini şu dolara üret yamaha karını üstüne koyup satıyor

ybr çin malı ama diğer çin mallarından tabii ki kaliteli japon malı ybr kadar kaliteli değil ama

normal bir kullanıcı için 50binkm ye kadar masrafsız binilebilir. japon ybrsi olsa 100-150bin km binilir tabii ki . ama şu an vitesli hiççbir 125 lik japonyadan gelmiyor ne yazıkki brezilya hindistan tayland çin gibi ülkelerde üretiliyor

her marka da bu böyle mesela fiat doblo da üretilmeden önce italyan fiat ihale açıyor ve polonya brezilya ve Türkiye ihale de fiyat sunuyor ve en uygun fiyatı Türkiye veriyor

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    cinde üretiliyor tabiki ancak yamaha satandartlarına gore cınde uretılıyor volvoda cinde uretiliyor tanınmıs cogu markada ancak kendı standartlarında...turkıyede de uretılen araba var balkanlarda var ama her seyın bır standardı var yalnız cinli marka modellerin ucuz bır standartı var..guvenle bin motoruna hic bir sey olmaz...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6

slm

ybr 125 ÇİN

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    1 motorun çin malı deyil çin montaj 2 jym bloğun markası 3 mikunı hemen hemen 1 kalite diyebilirim 4o boru katalitik konvektördür yani geri dönüşüm sistemi
    Yüksek Kalite Üstün Performans

Motosikleti
    2005 uzay kafa ybr
    2004 model den sonrası mı çin yoksa hepsimi çin üretimi
    [B][COLOR="DarkGreen"]GÖZÜNÜ KORUMAYANIN GÖNLÜ KARIŞIK OLUR[/COLOR][/B]

Alıntı ünlümotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 motorun çin malı deyil çin montaj 2 jym bloğun markası 3 mikunı hemen hemen 1 kalite diyebilirim 4o boru katalitik konvektördür yani geri dönüşüm sistemi
    Kayserili abi
    motor çin montaj değil çin üretimi üzerinde çıkan rulmanlar da made in china yazıyor. her parçası made in china bu motorun. boyası lastiği motor bloğu jantı aklına ne gelirse ama bir kullanıcıya 5 sene fazlasıyla yetecek kalitede. kim zaten 50bin km yapıyor ki genelde.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    50 binde her motor reflektiye ister zaten. yamaha japon ybr 125 japon ama üretim çin ama hiiiiiç bir sorun yok. mondıaldeki karbürötörü taksan zaten farkı anlarsın.
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    silindirin üstünden çıkan parça geri besleme. yanmayanı silindire geri gönderiyor

mikuni çok ünlü bir karbüratör markası daha iyisi keihin

evet ybr çin malı jym dediği de bir çin üreticisi yamaha ile ihale yapmış işte yamaha demiş bana her ybr yi şu kadar kalitede tanesini şu dolara üret yamaha karını üstüne koyup satıyor

ybr çin malı ama diğer çin mallarından tabii ki kaliteli japon malı ybr kadar kaliteli değil ama

normal bir kullanıcı için 50binkm ye kadar masrafsız binilebilir. japon ybrsi olsa 100-150bin km binilir tabii ki . ama şu an vitesli hiççbir 125 lik japonyadan gelmiyor ne yazıkki brezilya hindistan tayland çin gibi ülkelerde üretiliyor

her marka da bu böyle mesela fiat doblo da üretilmeden önce italyan fiat ihale açıyor ve polonya brezilya ve Türkiye ihale de fiyat sunuyor ve en uygun fiyatı Türkiye veriyor
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cinde üretiliyor tabiki ancak yamaha satandartlarına gore cınde uretılıyor volvoda cinde uretiliyor tanınmıs cogu markada ancak kendı standartlarında...turkıyede de uretılen araba var balkanlarda var ama her seyın bır standardı var yalnız cinli marka modellerin ucuz bır standartı var..guvenle bin motoruna hic bir sey olmaz...
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 binde her motor reflektiye ister zaten. yamaha japon ybr 125 japon ama üretim çin ama hiiiiiç bir sorun yok. mondıaldeki karbürötörü taksan zaten farkı anlarsın.

Sağolun beni aydınlattığınız için.
    HONDA

apithin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250
    Benim Çin malı kubadaki bile keihin be sevdim ben kubayı D

Alıntı apithin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Çin malı kubadaki bile keihin be sevdim ben kubayı D
    seninki çakma keihin bendede kuba var kehin gibi bişe yazıyo ama keihin yazmıyo

Motosikleti
    Cbr 250
    valla cakmamı degilmi bilmemde 2009 model abi keihin yazdıgına eminimde birazdan indigimde tekrar bakıcam :D

dikkatli bak çok fırlama oluyor bazen çinliler

keihin yerine kelhin yazabilirler

hatta foto çekebilirsen bi de foto at

Motosikleti
    Cbr 250
    baktım keı yazıyo arada bir işaret var ardından hın yazıyo yanı keihin yazdıgına eminim ama ortadaki işaret bilmiyorum gerçek keıhın amblemimi foto cekmeyi denedim ama cektigim fotolarda isim kısmı okunmuyo

Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    Kayserili abi
    motor çin montaj değil çin üretimi üzerinde çıkan rulmanlar da made in china yazıyor. her parçası made in china bu motorun. boyası lastiği motor bloğu jantı aklına ne gelirse ama bir kullanıcıya 5 sene fazlasıyla yetecek kalitede. kim zaten 50bin km yapıyor ki genelde.
    osmaniyeli arkadaşım ben yamaha bayii yim kendi ybr em 2006 model şuan 85000 km de 1 ay önce motor indirdim ama cihina yazmıyordu karbiratöre arka amörsörler jant ın iç yanağı ön amörsör kavalları bi bak istersen

osmaniyeli arkadaşım ben yamaha bayii yim kendi ybr em 2006 model şuan 85000 km de 1 ay önce motor indirdim ama cihina yazmıyordu karbiratöre arka amörsörler jant ın iç yanağı ön amörsör kavalları bi bak istersen
    peki abi made in japan hangi parçalarda yazıyor

Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    bu arada lastikler cst oda tayvan dır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:42 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:41 PM ----------

peki abi made in japan hangi parçalarda yazıyor
    motorun ½65i japan geriye kalanıda cihina

kayseri de sizin dükkanı da biliyorum inşallah çay içmeye gelirim Kayseriye gelirsem ilerde
    made in japan yazan parça var mı karterde

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler