Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yök Başkanının Motosiklet Hayali Gerçekleşti

Motovento
    REKLAM ALANI
    By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R

Hayali gerçekleşti

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, dün motosiklet ehliyet sınavını verdikten sonra eşinin doğum günü hediyesi olan 2009 model motoruyla gezmenin keyfini çıkardı.

Özcan "En büyük hayalim buydu ama hiçbir zaman sahip olamamıştım. Şimdi hayallerim gerçek oldu" dedi.

MOTOSİKLET tutkunu YÖK Başkanı Prof Dr. Yusuf Ziya Özcan, eşi Kıvılcım Özcan’ın kendisine doğum günü hediyesi olarak aldığı 2009 model ’Honda Shadow 750 cc’ motoruyla ilk kez Hürriyet’e poz verdi. Motosiklet ehliyet sınavını dün başarıyla veren Özcan, sınavdan çıkar çıkmaz kaskını ve montunu giyerek yeni motoruna bindi. Özcan, motora olan düşkünlüğünün 14-15 yaşlarındayken Jawa marka motor kiralayarak başladığını anlattı. Özcan, "Hep bir motorum olsun isterdim. En büyük hayalim buydu. Ama hiçbir zaman sahip olamamıştım. Şimdi hayallerim gerçek oldu" dedi.

Mutlaka kask takın

Aralarında 50-60 yaşında tıp profesörlerinin de bulunduğu 45 kişilik motor tutkunu bir grupla hafta sonları gezilere giden Özcan, Ankara’dan Suriye’ye motorla gitmek istediğini belirterek, şunları söyledi: "ABD’de öğrenci olduğum zamanlarda motosiklet alabilirdim ama o zaman okulum çok sıkıydı, derslerim ağırdı. Bundan bir, iki yıl önce amatör olarak trafiğe kapalı alanlarda kullanmaya başladım. Artık motor ehliyeti almam gerektiğine karar verdim ve sınava girdim. İlk iş hemen gidip kendime kısa bir motorcu montu aldım. Çizmem, kaskım hepsi tamam. Hafta sonları Beypazarı, Ayaş, Kızılcahamam’a gidiyoruz. Yollarda çok eğleniyoruz, bütün stresimi atıyorum. Motorun üzerinde hiçbir şey düşünmüyor, kendinizi inanılmaz özgür hissediyorsunuz. Hayatta yaptığım en güzel şey. Amacım hız yapmak değil. Gezi amaçlı kullanıyorum. Bütün motor kullanıcılarına da tavsiyem, hız yapmasınlar. Kasklarını mutlaka taksınlar.

Eşime de alacağız

Eşim de benden gördü, çok heveslendi. Ama o biraz korktuğu için bu tip bir motor yerine dört tekerlekli ATV motorlardan istiyor. Birlikte Ankara’dan Zonguldak’taki köyümüze gideceğiz.’’

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, ehliyetini aldıktan sonra ilk kez kullandığı motoru ve kıyafetleriyle poz verdi. Özcan, 6 yaşındaki oğlu Sinan’la oynayıp, YÖK binasının bahçesindeki köpekleri severek, çok keyifli bir hafta sonu geçirdi.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anca motora binsin, Suriye'ye - Araplara koşsun zaten.
    Başkada bi işe yaramıyor, şak şak şak!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Demekki uygulamalar standart değil.Bizde başarıyla sınavı geçmemize rağmen çıkar çıkmaz rahatça motorumuza atlayıp gezememiştik.Haftalarca bir mail'in cevabını bekleyip durduk.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    helal olsun başkana, yaşının ilelemesine rağmen hayallerinden vazgeçmemiş, herkes bu kadar cesur olamaz.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    no problemo herşey normal yök başkanı bu vatandaş kimki hemen motora atlayıp gitsinmakinada makinaymış vt 750 shadow sprit ......

Motosikleti
    CBR 125 Yakında benim olucak
    Cesur başkan hayeLLerinin peşinden koşmak cok güzel. ben 16,5 yıldır koşuyorum :D:D
    [B][COLOR="Red"]NasıL GeLdik Bir gün ÖyLe Gideceğiz BeşiktaşLı Doğduk BeşiktaşLı Öleceğiz ::unsure::[/COLOR][/B]

ben bu adama uyuz oluyorum koymayın böyle şeyleri binmesin motora falan altındaki motora yazık

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    amma kötülemişsiniz başkanı ilerleyen yaşına rağmen motor tutkusu olması böyle bir insanın motorcular adına iyi bir gelişme ne kadar çok ünlü binerse motora o kadar iyidir hepimiz için

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amma kötülemişsiniz başkanı ilerleyen yaşına rağmen motor tutkusu olması böyle bir insanın motorcular adına iyi bir gelişme ne kadar çok ünlü binerse motora o kadar iyidir hepimiz için
    aynen öyle

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    1 motorcu daha aramıza katıldı ama yorum yok...
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Aslında imtihanla motorcu yapılacaktı başkan.....

TM ye göre Race
    MF ye göre çapır
    TS ye göre enduro

Başarılı olamassa mobilete talim..Çalışsın da gelsin....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Regal Raptor DD125E
    ...
    [B]Kara Yılan[/B]
    [B]67 LP 278[/B]

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Yaw, adam koca YÖK Başkanı, ehliyetini almadan da trafiğe çıkıp motora binmiştir...
    Zaten, yıllarca motora trafiğe kapalı alanlarda biniyor, trafiğe çıkacak 750 cc Shadow'la başlangıç yapıyor, tezat değil mi?

Hımm...Böyle bir makam-mevki sahibi bir insanın motor alıp binmesi güzel bir şey, en azından kafasında kaskla giderken tanımayıp O'nu da sıkıştıracaklar, üzerine araba sürecekler, yol hakkını gasp edecekler...Tüm devlet büyükleri motora binse; biz motorcular daha rahat ederiz

Yusuf Ziya ÖZCAN'ı sevip sevmemeye gelince;

Ben EML mezunuyum, mühendislik eğitiminin temelini aldım, ama, mühendislik tercih edemiyorum.
    Neden; Çünkü, yeterli kültür dersi (Türkçe, Felsefe, vb.) almadığım için devlet beni tehlikeli görüyor.
    Evet, kültür dersi almadım, ama, kültür dersi alacağım saatlerde atölyede meslek eğitimi aldım, uygulama yaptım.

Sonra lise mezunları 0,8 Katsayıyla bedavadan mühendislik kazanıyor, mühendis olup gelince de şöyle konuşmalar oluyor:

Mühendis: Kaloriferden sıcak su çekiyorsunuz, kazan patlar.
    İşçi : Efendim, bu su boylerden geliyor
    Mühendis: Boyler ne ya?

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Motora yazık olmuş.

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Maverick35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw, adam koca YÖK Başkanı, ehliyetini almadan da trafiğe çıkıp motora binmiştir...
    Zaten, yıllarca motora trafiğe kapalı alanlarda biniyor, trafiğe çıkacak 750 cc Shadow'la başlangıç yapıyor, tezat değil mi?

Hımm...Böyle bir makam-mevki sahibi bir insanın motor alıp binmesi güzel bir şey, en azından kafasında kaskla giderken tanımayıp O'nu da sıkıştıracaklar, üzerine araba sürecekler, yol hakkını gasp edecekler...Tüm devlet büyükleri motora binse; biz motorcular daha rahat ederiz

Yusuf Ziya ÖZCAN'ı sevip sevmemeye gelince;

Ben EML mezunuyum, mühendislik eğitiminin temelini aldım, ama, mühendislik tercih edemiyorum.
    Neden; Çünkü, yeterli kültür dersi (Türkçe, Felsefe, vb.) almadığım için devlet beni tehlikeli görüyor.
    Evet, kültür dersi almadım, ama, kültür dersi alacağım saatlerde atölyede meslek eğitimi aldım, uygulama yaptım.

Sonra lise mezunları 0,8 Katsayıyla bedavadan mühendislik kazanıyor, mühendis olup gelince de şöyle konuşmalar oluyor:

Mühendis: Kaloriferden sıcak su çekiyorsunuz, kazan patlar.
    İşçi : Efendim, bu su boylerden geliyor
    Mühendis: Boyler ne ya?

çok haklısın.......

hah... bi motorlu yök başkanı eksikti trafikte. o da geldi tam olduk.
    foruma da davet edelim mi acaba?? belki gelir. "naber kanka?" falan deriz
    :bounce:-Esas problem gördüklerimiz değil göremediklerimiz-:bounce:

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Vay be keske benimde oyle karım olsa...Shadow hediye etse... fazlasında gözüm yok carnaby hediye etse yeteli olurdu
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    BaşLangıç motoru olarak neden cbf 150'yi seçmemiş acaba ya
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

elegance45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 ZaT vardı sattım :D
    yorum yok
    Ne Kadar Hızlı Gittiğini Fren Yapınca Anlarsın

GAME OVER TRY AGAIN

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    ........Güncel.........
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler