Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ruhsat problemi...Polis yakalarsa...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetcalli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125 & Mz 301 Fun & Presto 150t
    Herkese selam.2-3 hafta önce aldığım rs 125'in ruhsatı problemli.Motosikleti akrabamdan aldım.2004 yılında noter satışı yapılmış motorun.Fakat akrabam motorun ruhsatını değiştirmemiş.Şimdi ben bu motorun sigorta ve vizesini yaptıracağım.Polis durdurduğu zaman ruhsatta noter satışının yapılıp,ruhsatın değiştirilmediğini anlarsa ne yapar?Bunun prosedürü nedir bilen varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihanne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 Classic
    Ruhsat işlemlerini yaptırırken motorla gezmen gerekmiyor. Al eline ruhsatı ve noter satış evraklarını, doğruca bir trafik takipçisine git. Sen yeterki paradan haber ver, aynı gün içinde bile yeni ruhsatını çıkarttırırlar...

Motosikleti
    Arkadaşım bende biliyorum motorla gezmem gerekmediğini.Çok şükür başka binecek motosikletimde var arabamda.Ama ruhsat işlemleri denizlide olacak.Haftaya ruhsatı denizliye yollayacağım işlemler için.Ve ben haftaya kadar motosiklete binmek istiyorum.Bu esnada polis görürse ne olur onu merak ediyorum...

Motosikleti
    yok
    ortada bi ruhsat varsa bişey olmaz sanırım.

Motosikleti
    Evet ortada bi ruhsat var.Sigortası ve vizeside olacak.Sadece ruhsatın arka sayfasında noter kaşesi var 2004 yılında satış yapıldığına dair.Ama ruhsat halen motorun ilk sahibinin üstünde duruyor...

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    dostum kafalarıda kıllık yapma isteği uyandıracak en son insan sensin izmirde birkac (10 15) defa bulundum ne motorlar var neler yapıyorlar.Çoğunda ruhsat denen kavram bile yok seninkinde yanlış anlamadıysam satış sonrası tescil ve yeni ruhsat sorunu var abi yeni aldım bu hafta sonu değiştircem dersen sanmam pek bişi diyeceklerini . Kolay gelsin
    (Sen de trafiğe denk gelmemeye çalış canım bnm her zamanki halim gibi )

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    trafik polisi arkadaşıma sordum noter satış tarihi 30 günü geçmiş ise motorunuz bağlanıyor..sakın çıkmayın trafiğe..

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    E tabiki bağlanacak yani. Ruhsatı olmayan bir motorlu taşıtın trafik sigortası da yoktur, olsa bile geçersizdir büyük ihtimal. Bu durumda da kesinlikle bağlanacaktır. Eksik evraklarla trafiğe çıkmamak lazım.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    dostum arkadaşın ruhsatı var problem o değil.sadece noter satışı yapılmış ruhsatın arka yüzüne satış yapıldı yazısı var.o şekilde gidip sigorta ve muayine yaptırabiliyor yani sigorta muayine tam hereşy sorunsuz olacak fakat polis ruhsatın arka yüzünü çevirdiğinde noter satışından sonra 1 ay geçtiğini görüp bağlayacak motoru.bu arada haciz mi var aracın üzerinde?neden ruhsatı yeniletmediniz?eğer haciz varsa trafik tescil işlem yapmaz

TacoTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cruiser 250cc
    Kanun maddesi 20/1e : Noter satışından itibaren 30 gün içerisinde aracı satış yapılan kişi üzerine almak ( ilgili mercilere başvuru yaparak evrakları kendi adına geçirmek ) zorunluluğundadır.
    Yapmayanlara ilgili yılın trafik cezası (bulunduğumuz sene 2009 olduğundan dolayı bu seneye ait trafik cezası) uygulanır.

Umarım yardımcı olmuşumdur.
    [B][COLOR="Red"]...::: TacoTR :::...[/COLOR][/B]
    [B]Dikkat Bu Motosiklette CANLI var![/B]

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    Alıntı TacoTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanun maddesi 20/1e : Noter satışından itibaren 30 gün içerisinde aracı satış yapılan kişi üzerine almak ( ilgili mercilere başvuru yaparak evrakları kendi adına geçirmek ) zorunluluğundadır. Yapmayanlara ilgili yılın trafik cezası (bulunduğumuz sene 2009 olduğundan dolayı bu seneye ait trafik cezası) uygulanır.

+1
    harikasın arkadaşım işkembeden sallamadan belgesi ve açıklamasıyla ne olacağını göstermişiniz......bu riski almak veya almamak motosiklet kullanıcısına kalıyor artık,teşekkürler bu güzel paylaşım için

Motosikleti
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum arkadaşın ruhsatı var problem o değil.sadece noter satışı yapılmış ruhsatın arka yüzüne satış yapıldı yazısı var.o şekilde gidip sigorta ve muayine yaptırabiliyor yani sigorta muayine tam hereşy sorunsuz olacak fakat polis ruhsatın arka yüzünü çevirdiğinde noter satışından sonra 1 ay geçtiğini görüp bağlayacak motoru.bu arada haciz mi var aracın üzerinde?neden ruhsatı yeniletmediniz?eğer haciz varsa trafik tescil işlem yapmaz
    Hayır motorun üszerinde haciz falan yok.Hatta borcu dahi yok.

Alıntı TacoTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanun maddesi 20/1e : Noter satışından itibaren 30 gün içerisinde aracı satış yapılan kişi üzerine almak ( ilgili mercilere başvuru yaparak evrakları kendi adına geçirmek ) zorunluluğundadır.
    Yapmayanlara ilgili yılın trafik cezası (bulunduğumuz sene 2009 olduğundan dolayı bu seneye ait trafik cezası) uygulanır.

Umarım yardımcı olmuşumdur.
    Teşekkür ederim arkadaşım.Gayet ne bir cevap oldu benim için...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler