Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CEHALET VE ÖLÜME DAVETİYE!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    kizilderili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125mt
    merhaba arkadaşlar ben bu konu üzerine bi çok yazılar yazıldığını biliyorum ama malesef hala bu görüntüleri görünce dayanamıyorum, olay geçen gün araçla edirne kapıda tünelin ordan geçerken gördüğüm manzaraydı E-5 in kenarında bi eski motosiklet lastiği patlamış ve adamın yanında eşi ve 2 de küçük çocuğu vardı kaskı filan boş verin bide çocuklarıda bindirmişler motosiklette 4 can bu manzarayı görünce onlar için dua ettim, ama yazık gerçektende bu kesinkle yasaklanmalı çocukları bindirenler görüldüğü yerde durdurulup cezası kesilip motoruna el konmalı ve gönderilmeli daha yakın zamanda bulunduğum yerde kaza oldu perpa okmaydanı önü motosiklete araç çarpması sonucu aynı durumdaki adam ,eşi ve çocuk malesef yaralandı artık
    buna birileri dur demeli hiç mi polis arkadaşlar bunları görmüyor buna göz yummak ölümü göz ardı etmektir bizlerde banane demeyip mutlaka uyaralım belki bıkarlarda vaz geçerler bi can kurtarırız lütfen uyarın lütfen!!!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hebele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CG 125 ES
    qüsel diyorsun arkadaşımda bu eğitimden kaynaklanan bişi bi insan mantık olarak bunun tehlikeli olduğunu bilmeli belki oda biliodur ama ne yapıcaksın arabası wardıda o mu binmedi! Tabi bu onu haklı kılmaz

Motosikleti
    mondial 125mt
    tabii ama herkesi bi anda eğitemeyeceğimize göre en azından biz üzerimize düşen görevi yapalım uyaralım bıkmadan usanmadan zor bişey değil illaki bi ışıkta bi yerde karşılaşıyoruz herkes uyarırsa en azından çocukları bindirmezler belki es geçmek banane demek kolay ama az ilerde görebiliceğiniz manzara yerine bişeyler yapmak daha doğru sanırım onlar hepimizin çocuğu işi duygu sömürüsüne dönüştürmek istemiyorum sadece artık birilerini kaybetmeden bi şeyler yapmayı becersek diyorum

croc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    runner vxr
    malesef bu ülkede böyle şeyler çok bende geçen gün eyüpte gördüm motorda 2 kişi aralarında 2 m boyunda 1 m eninde cam taşıyolardı. görünce acayip derecede dumur oldum. düşünsenize en ufak bi düşme yada rüzgarda ne olacağını

Arkadaşlar :
    Bu yaşananların hepsi , vatandaşın CEHALETİNDEN kaynaklanıyor.

Polis herkese müdahale edecek olursa , o zaman her insanın başına bir polis gerekir.Çünkü trafik kurallarına tam olarak uyan bir insanın bile uymadığı başka bir kural vardır.
    Yani polis ve diğer güvenlik birimleri bu işin hakkından gelemez.

İnsan önce kendi kurallara uymalı.Zaten uyduğumuz kurallar bizim açımızdan yararlı olmaza konulmazdı.

Bizlere bu satten sonra sadece hakaret etmek düşüyor.

O man kafa adamın aklına gelmiyorki = Eğer düşersek en az birimiz ölürüz veya hepimiz yaralanırız.Motor da gider.Trafiği de tehlikeye sokarız.
    Motor kullanmak zorundaysam başka birşeyler yapmam gerekir.

Böyle düşünebilsek zaten iş biter.Herkes böyle düşünürse POLİSe falan gerek kalmaz.
    __________________________________________________ _________

Bir de buradan eskişehirli kaskafa şoförlere sesleniyorum.
    Sizler arabalarınızı sürekli hatalı yerlere parkediyorsunuz.Bizim ev de caddeye bakıyor.Polis sabah geliyor.Akşama kadar düdük çalıyor.Hem biz rahatsız oluyoruz hem de polis.Sizler de kendinize sövdürüyor sunuz.Yaw gözünüzü sevem yapmayın ne olur!!!

Motosikleti
    mondial 125mt
    yani sonuç olarak ödenecek en ağır ceza kazadır ve kazanın buyutu tabi Allah korusun diyelim,neyse bu memleketin daha çok uzun seneleri var çookkkk

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Biraz imkansızlıkta buna sebep. O adamın parası olsa zaten araba alır. Allah kimseyi gördüğünden eksik etmesin. Bu ülke halkı çok daha refah bir yaşamı hak ediyor ama olmuyor işte.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

trsurf2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı
    Biraz imkansızlıkta buna sebep. O adamın parası olsa zaten araba alır. Allah kimseyi gördüğünden eksik etmesin. Bu ülke halkı çok daha refah bir yaşamı hak ediyor ama olmuyor işte.
    Çok haklısın. Herkesin parası çok olmalıki senden başkası bu konuya deyinmemiş. Cehaletin payı var. Ona bir itirazımız yok. Ama bu adamların çoğu aldıkları risklerin farkında olmayacak kadar salak değiller. Çok zor şartlarda yaşıyan insanlar tanıyorum. Örnek olarak kendi ağarlığınca yükü (belki bir ihtiyacı yada satacağı birşey) trafikte bisikletler ile taşıyanlar bile var. Bu insanların imkanı olsa bunu yaparmı.

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Arabası olan da arka kotukta buzağı taşıyor...
    Direksiyona öküzü koyarsan arkaya da inek oturur...
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

ghost_racer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondıal
    arkadasım senin söylediklerine bende katılıyorum insanların göz göre göre ölüme gitmesi cok kötü ben meselamotorda arkama kimseyi almamaya calısıyorum cünki benim canımdan daha değerli arkadaki insan bütün ipler benim elimde o ise kurban oluyor vebal almak istemiyorum kaza yaptım 2 kişi ondan sonra ise almayacagım dedim almayıda düşünmüyorum gerekirse bir yere gidiyorsak motoru park ederim onunla tasıtta yolculuk yaparım arkadşlar lütfen sizlerin de katkılarıyla inanlarımızı gördüğümüz yerde uyaralım belki 1 cana vesile oluruz hayatta kalır kendinize iyi bakın ALLAH'A c.c. emanet olun kardeşlerim

ZZR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZR1400 KawaSaKi Rengi:KapKara
    Dikkat edelim eğitim almadan büyük cc lere binmeyelim saygılar
    [B] KapTaN 44[/B]

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı
    bence de tek cevabı __ımkansızlık__
    bızım elımızden bırsey gelmez polıs ceza kesse durum ıyıce kotulesecek motora 4 kısı bınmesının bellı kı bır sebebı var bırde o adama 400-500ytl ceza kesıp motorunu elınden alsan durumu ıyıce cıkmaza sokacaksın.....benım dusuncem bu tabıkı bende boyle goruntuler olsun kımse canını tehlıkeye atsın ıstemem..
    ama Allah yardımcısı olsun ne dıyebılırım....
    ____it's my life_1982____

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burada artık gördükleri anda durdurup ceza kesiyorlar bahsettiğim ufak çocuklar için bende henüz kimseyi almıyorum artçı olark çünkü yeterli tecrübem yok...

eceax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cehaletle ilgili benim de başımdan bir olay geçti 1 ay kadar önce. Ben Vespa'lı bir bayan motorcuyum. 1 ay önce arkamda selektör yapan bir araç uzunca bi süre her şekilde beni rahatsız etti, çekilmeme rağmen, bir kaç kez de gözden kaybetmeme rağmen, kırmızı ışıkta durduğumda önce arabadan inip bağırıp çağırmaya başladı. Sol şeritte olmama rağmen sağımda geçebileceği mesafe vardı. Ancak adam bunun yerine bir hışımla arabasına bindi gaza basıp direksiyonu da üzerime kırdı. Ben motorla birlikte yandaki şeride uçtum. Adam aynı hızla yoluna devam etti. Sonrası klasik, polis hastane raporlar. Aracın plakasını aldıgımız için adres öğrenildi, tabi ki de şikayetçi oldum, çünkü adam inanılmaz bir cahillikle canıma kast etti. Ben de çok büyük bir hasar yok sadece dizimden sakatlandım, bir süre aksayarak gezdim ancak motorumda büyük hasar oluştu ve mahkemelik olacağımız için (gaspa giriyormuş yaptıgı) motorumu yaptıramıyorum da... İşte bu da bir cehalet örneği. Hem bayan oldugum için, hem küçük motorlu oldugum için aslında temelde de motosikletli oldugum için kendinde beni yoldan atma hakkını gördü, hatta çarparak canıma kast ederek. Bu eğitimden de ziyade mantalite, anlayış, kültür hatta vicdan meselesi de... Hepsinin toplamı olan Cehalet benim canıma mal olabilirdi.

Alıntı eceax adlı üyeden alıntı
    Cehaletle ilgili benim de başımdan bir olay geçti 1 ay kadar önce. Ben Vespa'lı bir bayan motorcuyum. 1 ay önce arkamda selektör yapan bir araç uzunca bi süre her şekilde beni rahatsız etti, çekilmeme rağmen, bir kaç kez de gözden kaybetmeme rağmen, kırmızı ışıkta durduğumda önce arabadan inip bağırıp çağırmaya başladı. Sol şeritte olmama rağmen sağımda geçebileceği mesafe vardı. Ancak adam bunun yerine bir hışımla arabasına bindi gaza basıp direksiyonu da üzerime kırdı. Ben motorla birlikte yandaki şeride uçtum. Adam aynı hızla yoluna devam etti. Sonrası klasik, polis hastane raporlar. Aracın plakasını aldıgımız için adres öğrenildi, tabi ki de şikayetçi oldum, çünkü adam inanılmaz bir cahillikle canıma kast etti. Ben de çok büyük bir hasar yok sadece dizimden sakatlandım, bir süre aksayarak gezdim ancak motorumda büyük hasar oluştu ve mahkemelik olacağımız için (gaspa giriyormuş yaptıgı) motorumu yaptıramıyorum da... İşte bu da bir cehalet örneği. Hem bayan oldugum için, hem küçük motorlu oldugum için aslında temelde de motosikletli oldugum için kendinde beni yoldan atma hakkını gördü, hatta çarparak canıma kast ederek. Bu eğitimden de ziyade mantalite, anlayış, kültür hatta vicdan meselesi de... Hepsinin toplamı olan Cehalet benim canıma mal olabilirdi.
    Bu resmen cinayete teşhebbüs üstelik bir hanıma gücü size yetebilmiş gerçekten çok sinirlendim çok geçmiş olsun arkadaşım peşini bırakma umarım medyadada ortaya çıkar onlarca yıl içeride yatar adi yaratık buda motosikleti taşıt görmeyen man kafalara ders olur...

eceax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne yazık ki sürekli polisi ve sigorta şirketlerini aramaktan başka bi şey gelmiyor elimden. Kimse adam gibi cevap vermiyor. Aracın kime ait olduğu bulunmuş ancak araç 85'li birine ait, oysaki bana çarpan 50'li yaşlarda bir adamdı. Kısacası uzadıkça uzayacak. Dava açılsa bile asıl ruhsat sahibi çağırılacak, bu değildi diyeceğim ve taaa aylar sonrasına ertelenecek, belki adam gelicek belki gelmeyecek. O kadar prosedürel işliyor ki yasalar ülkemizde...

O gün motosiklet kültürünün nasıl bir şey olduğuna dair bir deneyim daha yaşadım ki, o da şahitlik yapan beyefendi. Inanilmazdi, beyefendi evine gidiyor olmasina ragmen aracini karsiya park edip yardimima kostu, beni motorun altindan çıkardı, polislerin gelmesini bekledi ve şahitlik yaptı. Sohbet esnasında öğrendim ki kendisi de bir motosiklet kullanıcısıymış. İşte aradaki fark böyle bir şey. Bu arada bana çarpan sürücü önce ışıkta dururken araçtan inip bana bağırıp çağırdı, ben ne istiyosun geçsene diyene kadar aracına binip bir hışımla üstüme sürdü. Yani cehalete bir de hırs ve güç eklenince gerçekten birine zarar vermenin ne kadar kolay olduğunu gördük.

ZZR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZR1400 KawaSaKi Rengi:KapKara
    motosikleti taşıt görmüyorlar doğru teşhis
    [B] KapTaN 44[/B]

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    Alıntı thundersss adlı üyeden alıntı
    Bu resmen cinayete teşhebbüs üstelik bir hanıma gücü size yetebilmiş gerçekten çok sinirlendim çok geçmiş olsun arkadaşım peşini bırakma umarım medyadada ortaya çıkar onlarca yıl içeride yatar adi yaratık buda motosikleti taşıt görmeyen man kafalara ders olur...
    Şimdi arkadaşlar hayvanlar (gerçek hayvanları tenzih ederim) Erkek Bayan farketmiyor motoru gördümü bizanda hayvanlaşıyolar hani yolda giderken köpekler saldırıyo ya bunun 2 ayaklı versiyonuda araba kullanabilenler(gerçek saygılı şoförleride tenzih ederim) tenzihçi olduk ece arkadaşım sanada geçmiş olsun ama malesef bu anlattıklarımızın yaşadıklarımızın düzelme ihtimali olduğuna ben inanmıyorum, bi şekilde hayatta kalmaya çalışacağız.
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

Alıntı eceax adlı üyeden alıntı
    Ne yazık ki sürekli polisi ve sigorta şirketlerini aramaktan başka bi şey gelmiyor elimden. Kimse adam gibi cevap vermiyor. Aracın kime ait olduğu bulunmuş ancak araç 85'li birine ait, oysaki bana çarpan 50'li yaşlarda bir adamdı. Kısacası uzadıkça uzayacak. Dava açılsa bile asıl ruhsat sahibi çağırılacak, bu değildi diyeceğim ve taaa aylar sonrasına ertelenecek, belki adam gelicek belki gelmeyecek. O kadar prosedürel işliyor ki yasalar ülkemizde...

O gün motosiklet kültürünün nasıl bir şey olduğuna dair bir deneyim daha yaşadım ki, o da şahitlik yapan beyefendi. Inanilmazdi, beyefendi evine gidiyor olmasina ragmen aracini karsiya park edip yardimima kostu, beni motorun altindan çıkardı, polislerin gelmesini bekledi ve şahitlik yaptı. Sohbet esnasında öğrendim ki kendisi de bir motosiklet kullanıcısıymış. İşte aradaki fark böyle bir şey. Bu arada bana çarpan sürücü önce ışıkta dururken araçtan inip bana bağırıp çağırdı, ben ne istiyosun geçsene diyene kadar aracına binip bir hışımla üstüme sürdü. Yani cehalete bir de hırs ve güç eklenince gerçekten birine zarar vermenin ne kadar kolay olduğunu gördük.
    Evet haklısınız ama sigorta alım satım işlemlerinden bir şekilde etiği noksan yaratığa ulaşılabilir çok yüksek ihtimalle aracın sahibinin bir tanıdığıdır diye düşünüyorum motosiklet kullanıcıları konusunda haklısınız o kadar çok etraftan izole ediliyor baskı görüyoruzki birbirimize destek olma psikolojisi içine girmişiz en sonunda çok güzel izah etmişsiniz önce kültür...

Alıntı cbrhalil adlı üyeden alıntı
    Şimdi arkadaşlar hayvanlar (gerçek hayvanları tenzih ederim) Erkek Bayan farketmiyor motoru gördümü bizanda hayvanlaşıyolar hani yolda giderken köpekler saldırıyo ya bunun 2 ayaklı versiyonuda araba kullanabilenler(gerçek saygılı şoförleride tenzih ederim) tenzihçi olduk ece arkadaşım sanada geçmiş olsun ama malesef bu anlattıklarımızın yaşadıklarımızın düzelme ihtimali olduğuna ben inanmıyorum, bi şekilde hayatta kalmaya çalışacağız.
    Ben bu kadar kötümser değilim eğitim ve bilinç düzeyi arttıkça bu tip olaylar azalacaktır diye düşünüyorum daha doğru ifade ile umut ediyorum.

hakanacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    yaw arkadaşımın sürücü kursu var
    arada bi yanına ugruyorum
    öyle tip ve kullanıcıları salıyolarki yollara
    niye bırakmıyosunuz diyorum çunkü onların elinde olan bişi
    o da direksyonda hocalara söyleyince bunu bırakın die bırakıyolar
    aman ne urasıcam benim başıma patlıyo mantığı var
    eğitim şart ama okulla olmuyo
    bu insanların geninde bozukluk var
    çook eskilere dönmek lazım düzeltmek için
    deliler ve akıllılar aynı derecede zararsız kişilerdir
    asıl tehlikeliler yarı deli ve yarı akıllılardır..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler