Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Montun Sırt Koruması

Motovento
    REKLAM ALANI
    S40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monero Angel
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44522

arklar bende bu mont mevcut.
    her yanını begenmeme rağmen sırt koruması tatmin edici değil
    ama sonradan eklenebilir bi bölmesi var.
    oraya nasıl bi şey yapılabilir.sürtünme yada darbeye karşı

bunun hakkında fikir edinmek istiyorum..!
    Everybody can't be motorcylyst...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    bak kardesim ben sirt kisminda korumasi olmasina ragmen esimin ve kendi montumun korumalarini cikarttim ve orijinal korumasini 3 mm'lik japon koselesi ile birbirine yapistirdim ve eski haznesine geri koydum ve simdi daha agir ama hareket kisitlanmadi,gayette guven veriyor arkadan herhangi birisi sert sekilde sakasina bile vursa tahta gibi ses cikiyor ama bana bi his olmuyor.bayagi iyi oldu bu bi oneri.ayrica bu malzemeyi kullanirkende cok uzun dusundum ve en dayanikli malzeme deriden sonra gelen cunku ayakkabi sektoruynde kullaniliyor....esnek.....sert.....dayanikli....
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    deli_mavi iyi demiş. bende kauçuk plaka tavsiye ediyorum. çeşitli kalınlıklarda satılıyo ama biraderin dediği gibi 3mm uygundur bencede. hem esnek hem dayanıklı hem ucuz hemde siyah. sanayideki keçecilerde kauçukçularda bulunur.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    diğer markalardaki hazır sırt korumalarından da alabilirsin, montunla beraber bikaç mağza gezersen eminim uygun olan bişey bulucaksın
    GKN MOTORS

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    montun içine giymek üzere komple bellikli bir omurilik korumasıda alabilirsin
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    dostum vrdiğin linki açamadım :( bende feyizoğlundna aldım montu sırttaki korumada çıkıyor yerinden ama aynı mont mu acaba?bi linki kontrol etsen iyi olur.bende aynı yolu izlemiş olurum senle gerçi bana yeterli gibi geldi korumalar ama =/

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    ben de montumun sırt korumasını beğenmedim ve aşağıdakine benzer bir ürün aldım
    oldukça da memnunum

Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak kardesim ben sirt kisminda korumasi olmasina ragmen esimin ve kendi montumun korumalarini cikarttim ve orijinal korumasini 3 mm'lik japon koselesi ile birbirine yapistirdim ve eski haznesine geri koydum ve simdi daha agir ama hareket kisitlanmadi,gayette guven veriyor arkadan herhangi birisi sert sekilde sakasina bile vursa tahta gibi ses cikiyor ama bana bi his olmuyor.bayagi iyi oldu bu bi oneri.ayrica bu malzemeyi kullanirkende cok uzun dusundum ve en dayanikli malzeme deriden sonra gelen cunku ayakkabi sektoruynde kullaniliyor....esnek.....sert.....dayanikli....
    Arkadaşlar önümüz yaz. Mont dışında ayrıyetten sırta takılacak bir sırt koruması sıcakta epey zorlar diye düşünüyorum. BU japon köselesini hiç duymamıştım. BUnu nereden temin edebiliriz acaba delimavi?

Bende Zandona sırtlık kullanıyorum. Tavsiye ederim.

http://www.ozenmotor.com.tr/a.htm?re...ler/63_1_b.jpg

Motosikleti
    DUCATI 1198
    ucuz montlarin icinde cikan korumalar genelde de kalitesiz oluyor eger iyi bir sey istiyorsaniz extradan koruma alip yerlestirebilirsiniz.

Motosikleti
    Monero Angel
    tavsiyeleriniz için sağolun. o tip bir madde düşünüyodum bende
    bizim alt katta bi derici var ayakkabı falan yapıyo onunla bi görüşeyim bu meseleyi

hazır sırtlıklarda çok güzel ama mont kadar pahalı.
    gerçi yavaş yavaş her türlü korumayı ediniyorum.
    sırtlık muhakkak lazım.omurgayı felç edersen hayatın biter. 300 tl yi düşündüğün için ..!
    bu sırtlığıda bi ara edinmem lazım. önümüz yaz normal bi mont bile giysem sadece dirseklik takıyorum oda tabi devede kulak.
    Ama en azından sırtlıkta çok işe yarar.

Birde bi sorum daha var. Scooter kullanan biri olarak motor altımdan kaydı diyelim. Yerle ilk temas eden yer çanak tabir edilen bölge bunun bi koruması varmıdır ?? Hem yanlardan hemde kuyruk kemiğinden ?

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    korumalıklı pantalon
    ya da tulum
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Demirciye git, 1cm'lik profilden 20x50cm'lik çelik plaka kestir, kenarlarını zımparalatıp yuvarlat. En sağlamı o olur.

Ciddi cevap: Montun o kısmına bir şey eklemektense 70 liraya sırtlık al, daha sağlam olur. Ayrıca aynı mont bende var, o montu yazın giymeyi unut! Erirsin içinde, ben eridim oradan biliyorum.

Motosikleti
    Yaya
    Arkadaşlar bende farklı bir mont var ama aynı şekilde sırt konusunda bende tatmin değilim.

BEndeki montun korulamarı cırt cırt diye tabir edilen birbirinden atrılabilir şeritler ile montun içine duruyor. istenildiğinde çıkarılıp tek mont şeklindede kullanılabiliyor.

Piayasada satışan bir sırt korumalığını bu cırt cırtlar ile monta sabitlemek gibi bir fikir var aklımda. yani sırtlık orada olacak ve istediğimde çıkacak şekilde de olabilir gibime geliyor.

tabi illa korumalık değilde japon köselesi veya farklı malzemelerde olabilir...
    Counter Strike'cilar buraya
    www(dot)dostsunucu(dot)com

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı S40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tavsiyeleriniz için sağolun. o tip bir madde düşünüyodum bende
    bizim alt katta bi derici var ayakkabı falan yapıyo onunla bi görüşeyim bu meseleyi

hazır sırtlıklarda çok güzel ama mont kadar pahalı.
    gerçi yavaş yavaş her türlü korumayı ediniyorum.
    sırtlık muhakkak lazım.omurgayı felç edersen hayatın biter. 300 tl yi düşündüğün için ..!
    bu sırtlığıda bi ara edinmem lazım. önümüz yaz normal bi mont bile giysem sadece dirseklik takıyorum oda tabi devede kulak.
    Ama en azından sırtlıkta çok işe yarar.

Birde bi sorum daha var. Scooter kullanan biri olarak motor altımdan kaydı diyelim. Yerle ilk temas eden yer çanak tabir edilen bölge bunun bi koruması varmıdır ?? Hem yanlardan hemde kuyruk kemiğinden ?
    Bence en mantıklısı çanak üstüne deilde yana yatırım yuvalanmak ben öle yapmıştımKoruma warsa sıyrık bile olmaz ama kaskla monttan başka bişey yoksa baya bi sıyrık yarık..Bide 2 yerden kırık bi ayak olabilir
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Ben de revit montumun sırt korumasından memnun değildim ama sebebi yazın çok aşırı terletiyor olmasıydı. Montu çıkarınca tişörtümde resmen izi kalıyordu. Montu sırtlığını çıkartarak kullandım, ki yanlış biliyorum. Buna bir önerisi olan var mı?

Motosikleti
    Monero Angel
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence en mantıklısı çanak üstüne deilde yana yatırım yuvalanmak ben öle yapmıştımKoruma warsa sıyrık bile olmaz ama kaskla monttan başka bişey yoksa baya bi sıyrık yarık..Bide 2 yerden kırık bi ayak olabilir

var mont ve dizlik
    hatta mont ve dizliği birebir olan bi arkadaş kaza yapmış baya bi yuvarlanmış
    ( benim için denemiş sanki zavallı )
    gayet sağlam bi şekilde kalkmış.

ama benim ilk zamanlar hiç bişeyim yoktu

kask+plaka+mont+ruhsat+ehliyet+dizlik+vs vs

bunlar olmadan kaza yaptım. motor alttan kaydı yere oturdum
    bi hafta kuyruk kemiği sancısı çektim Allahtan düzeldi (kimse duymadan)
    ve motor sağlammış ne bi kırık ne bi bişi oldu. Vw jetta vurdu onun sağ ön çamurluk göçtü benim çin malında hasar yoktu :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler