Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Ayna İle Motosiklet Sürmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Bugün bi seminerden ötürü muğla Akyakaya gittim.Kalabalık olduğumuz için otomobille gittik.Bugün otomobil kullanan biri olarak şöyle motorcu pardon motorlu diyecektim.arkadaşlara bi baktım...Kask yada diğer korumalar hakgetire tamam bunları azda olsa anlayabiliyorum.kendi keyfidir kafa vücut kendinindir koruması gereken bi kafası olmadığını düşünüyodur saygı duyarımTamam da arkadaşlar anlamadığım ve aslada saygı duymayacağım bişey dikkatimi çekiyor...Bu aynalar nerde yawŞimdi önümde gidiyor önce arkadaki kafasını çevirip bakıyor sonra öndekine bişey diyor ondan sonra görüntü içler acısı öndeki motoru kullanan arkadaş yandan yemiş misali bi şekilde motor kullanmaya başlıyor ve ben yada arkadaki araç geçene kadar bi arkaya bakıyor bi öne Yaw arkadaşım yıllar önce ayna diye bişey icat edildi haberin mi yok
    Biri bana mantıklı bi açıklamasını yapsın bu aynalar niye sökülür.Ben biraz düşündüm tek mantıklı açıklama olarak rüzgar sürtünmesini azaltıp yakıt tüketimini düşürmek ve çevreyi daha az kirletmek aklıma geldi ama içi boşaltılmış egsozlar bu tezimi çürüttü
    Marka model vermiyeceğim ama anlayan anlar bu motosikletlerin aynalarını sökülemez yapsalarmış Türkiyedeki satışları %90 düşerdiNedir bu aynalarla dertleri bu arkadaşların?????

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kanuni Tigrina 2oo6
    görüntü hoş olmuyo

apithin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250
    sportif görüntüyü bozuyo motorumu yeni aldım koruma demiri ve aynaları sökecegim bi kaç gün içinde her hangi bi sebebi yok ama 2.sinide sevmiyorum

Mehmet-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    Bence Aynalar cok işe yarıyor. Kafanızı geri çeviripte arkayı görecegim derken kaza bile yapabilirirsiniz.bencede sökmek pek mantıklıca degil 345 sana katılıyorum.
    07-gєηçℓιк

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim aynamın teki kırıldı servise gidene kadar çektiğim zorluğu bana sorun...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Alıntı apithin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sportif görüntüyü bozuyo motorumu yeni aldım koruma demiri ve aynaları sökecegim bi kaç gün içinde her hangi bi sebebi yok ama 2.sinide sevmiyorum
    Sök abim sök motor koruma demiri ne işe yarar ki dimi süs olsun diye takmışlar. Ha birde ayna ne işe yarar dimi arkana dönersin bakarsın yolun durumunu net olarak izlerrsin. Sonra arkana dönünce hoop önden biri gelir birşey olur kaza yaparsın. Sonra motorcuların adı neden kötüye kullanılıyor acaba neden sonra benim gibi insanlarda ailesine motor aldırmak için onları ikna etmek için aylarca çabalar durur. Sen sök abicim sök al eline gidonu öyle gez.

Motosikleti
    Cbr 250
    Manavgattan birini Görmek Cok güzel Mt'de ama ayna konusunda sana katılmıyorum kabul ediyorum lazım kazalardanda koruyo ama motorda aynayı gördügüm her saniye kendimi yaşnamış gibi hissediyorum

G.Bereket Kardeşim Sende Haklısın Ama dediğim gibi Sevemedim bi türlü Aynayı sevecek olsam bi 10 yıl daha kllanırdım bws'yi

Aykut009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    arkadaşlarım tamam aynalar görüntüyü bozabilir ama 2 tane cam parçasının sizin canınızdan önemli mi??
    benim motosikletim yok ama mantıklı düşünmek lazım.

DooMsDaY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki en500
    bi aralar motorum arıza yaptığı için 1 hafta arkadaşımın kros mmotoruna binmiştim aynları yoktu kafayı yiyecektim geri dön bak geri dön bak nereye kadar yoldan çok arkana bakıyorsun... kızmayın arkadaşlara bu vasıta üreten mühendisler pek işten anlamıyor fazla malzeme takıyor arkadaşlarda onları çıkartıyor...
    http://www.turkchopper.com

Motosikleti
    Cbr 250
    Arkadaslar Ben Tartısma konusu yaratmak için degil sevmedigimi belirtmek için söyledim sevmedigimi aynaları. belki kaza yaparım belki yan yatarım ama allah'tan başka kimse taktıramaz sökünce onları takmamda delilikse delilik cılgınlıksa cılgınlık cahillikse cahillik ama takmam sadece sevmiyorum.bws kullanırkende hiç sökmedim 10 yıl boyunca ayna kullandım yakısıyordu motora ama şimdikine hiç yakıstıramadım.

Doomsday: mühendisler işi biliyor bilmesinede kimse kimsenin zevkini bilmiyorlar.Senin o işe yaramıyor dedigin ayna belki senin canını kurtarır bende fazlalık yaratır.mühendisler İşi Bilmiyorlar diye ayna kullanmayanları alay konusu niye ediyosun ki

baco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight2
    aynasız olmasss!!!
    Bacoman

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı 345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedir bu aynalarla dertleri bu arkadaşların?????
    imaj kaygısı kardeşim
    imaj kaygısı

bu arada bu kadar takma kafana
    adam kendini düşünmüyorsa sen ne diye kafa yoracaksın ki
    demek ki aynaya ihtiyacı olmuyor, demek ki her daim trafikten hızlı ilerliyor

Motosikleti
    Cbr 250
    ozan kardeşim trafikten hızlı ilerlediğim yok su ararlar en fazla yaptıgım hız 50 km dedigim gibi 10 yıl bws den hiç sökmedim sökecek olsam onda sökerdim şimdikinde ise takmıcam gözüme kötü görünüyor motor satasım geliyor baktıkca ayrıca imaj kaygım olsa 3500 liralık bws duruken gidip 2000 liralık çinliyi almam

BENİ DÜŞÜNDÜGÜNÜZ İÇİN TŞK EDERİM AMA BENİM KENDİMİ DÜŞÜNMEYE NE VAKTİM NEDE NİYETİM VAR

katip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynasız olmaz. Emin değilim ama trafik polisi görse ceza kesebilir belki de.

Ben motora alışmış birisi olarak bisiklete bindiğimde aynaları olmaması o kadar garip geldi ki, o kadar kendimi güvensiz hissettim ki, motorda ayna olmamasını tasarlayamıyorum bile.

Ayrıca ayna gayet şık bir parçadır bence, hiç de kötü durmaz
    Motorları maviliklere süreceğiz.

Tüm ikitekerler kardeştir, bisikletler dahil.

Motosikleti
    Cbr 250
    Katip Arkadas Fikrini Söylemiş Kimseyi Kırmadan üzmeden Ama Kinayeli Kinayeli Sözlerle Olmaz Bu Iş Burası Bi Forum Herkes Fikrini Söylemeli Kimseyi Kırmadan Benim Ve Ya Baskasının Ayna Kullanıp Kullanmaması Sorun Olmamalı Herkesin Fikrine Saygı Duyulmalı Diye Düşünüyorum

Motosikleti
    please wait mode...
    Sonra motorcuların adı neden kötüye kullanılıyor acaba neden sonra benim gibi insanlarda ailesine motor aldırmak için onları ikna etmek için aylarca çabalar durur. Sen sök abicim sök al eline gidonu öyle gez.[/QUOTE]

aynen katılıyorum insanların çogu motorsiklete ve bunu kullananlara pek iyi gözle bakmıyorlar ailemde bu duruma karşı cok sert motorsikletten konusmaya basladıgımda surat ifadesi bile deişiyo nasıl ikna etcem bilmiyorum gercekten

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    biz aynasız süremiyo bi de şerit değiştirmeden önce aynada cisim yoksa bile kafayı yan çevirip ölü noktayı kontrol ediyoruz. ama demek ki arkadaşlar aynasız da kullanabiliyolar.
    olabilir herkesin tercihi saygı duyarım ama arabamla ben sol şeritten giderken aynasız olduğu için beni görmeyip şeridime girenin üstüne çıkarsam da pek vicdani sorumluluk hissetmem. Belki biraz sert oldu ama Allah göstermesin tabi o ayrı konu.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    sen bilirsin ama o motor koruma demiri sadece motosikleti korumuyor.. o demir olmasaydı şu an benim sağ bacağımın dizden aşağısı kopmuştu. malın birinin sol ön çamurluğunda kalacaktı bacağım..

yine keyif senin sağlık senin. beni ilgilendirmez.

Katip Arkadas Fikrini Söylemiş Kimseyi Kırmadan üzmeden Ama Kinayeli Kinayeli Sözlerle Olmaz Bu Iş Burası Bi Forum Herkes Fikrini Söylemeli Kimseyi Kırmadan Benim Ve Ya Baskasının Ayna Kullanıp Kullanmaması Sorun Olmamalı Herkesin Fikrine Saygı Duyulmalı Diye Düşünüyorum
    tabiki saygı duyuroruz. bak keyfin bilir demişim..

trafiğe nasıl çıkacaksın diye sormuyorum, yasal mı diye de sormuyorum..
    memleketin polisi var, askeri var değil mi?..

değil işte arkadaşım sende biliyorsun. biz birbirimize doğruları göstermeye çalışmazsak kim gösterecek ki?

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaw kask neden takıyoruz ki zaten kolumda daha havalı duruyor yaşasın özgürlük yazda geliyor sıcakta takılırmı düşünce özgrülüğü var kardeşim kimse bana mani olmasın nedir bu ya hayat benim serseri motorcuyum takanlar taksın ben takmıyorum sizide takmıyorumki zaten laf olsun salata olsun diye yasıyorum varmı daha ötesi iki de teker bir stopie ama kasksız....

Anlayana...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Mt de yazmaya basladigimdan bu gune kadar israrla uzerinde durdugum sey, gostermek istedigim, anlatmak istedigim sey,buraya yazan bir arkadasin ve baskalarinin da destekledigi zihniyettir.

"size ne?"
    "ne olacaksa bana olacak"
    "keyif benim, riski de goze aliyorum."

Bunu açilan onlarca topicte defalarca gorduk.
    Kask takarim takmam, size ne.
    Keyif benim degil mi?
    Ben boyle kullanmaktan zevk aliyorum.
    Aynalari soktum, motor daha guzel oldu.
    vs.
    vs.

defalarca karsilastik bu zihniyetle.

Nedir bu zihniyetin kokeni?

Hep anlatmaya çalistigim ama bir turlu beceremedigim yanlislarin en basinda gelen iste bu zihniyettir.
    Bu zihniyet ortak yasam duygusunun farkinda olmayan bireysel hesap pesinde kosan zihniyettir.
    Bunu da bilinçli olarak yapmaz.
    Boyle yetistirilmistir.
    Bu zihniyet, trafigin ortak bir kullanim alani oldugunun farkinda degildir.
    Kendi babasinin çiftligi zannettigi için de istedigi gibi hareket edebilecegini zanneder.

Basina bir sey gelirse, bunun onu ilgilendirdigini zanneder.
    Halbuki kazalarin buyuk çogunlugu tek basina gerçeklesmez.
    Ornegin bu topic konusu olan, aynalar!!!!

Aynaniz yok diye kayip dusmezsiniz.
    Muhtemelen goremediginiz bir araç hizla gelip sizi biçer.
    Bundan bana ne degil mi?
    Ya o aracin surucusu bensem.
    Senin sersemligin yuzunden omur boyu tasiyacagim vicdan azabi ne olacak?
    Ya bana da bir sey olursa?
    Evlatlarima kim bakacak?

Tersini dusunelim bir de.

Tek basiniza kaza yapip öldünüz diyelim.
    Yetismeniz için ailenizin verdigi bunca emek,
    ogretmenlerinizin verdigi çaba,
    bir gun evlenme hayali kurdugunuz sevgiliniz,
    sizin yetismeniz için gittiginiz okul, ne olacak?
    benim vergilerimle yapildi o okul.
    Seni yetistirmeye çalisan ogretmen benim vergilerimden maas aliniyor.
    Annen baban yillarca kirtasiye, giyim kusam masraflari ile ugrasip, nice hayallerini yureklerine gommek zorunda kaldilar.
    Onlar ne olacak?

Sen git kendini aptalca parçala diye mi verildi bunca emek?

Ya bir de olmezsen.
    Hastanede seni kurtarmak için gosterilen çaba.
    Verilen ilaçlar.
    Seni kurtarmak için kan verenler.
    Onlar hakkini helal ederler mi saniyorsun sersemligine?
    Ki onlar da bu milletin parasi kullanilarak yapiliyor.

Yani seni ilgilendirmez derken iki kere dusunup oyle konusun.

Hayatinizi harcarken, bizim paramizi, emegimizi de harciyorsunuz.
    Ama bu çati altinda olanlarin derdi bu degil.
    Biz motorcular yasasin ve çogalsin istiyoruz.

Yoksa dogal seleksiyona bir mudahalemiz soz konusu degil.
    Aksine,
    ne kadar az ahmak,
    o kadar çok kaliteli toplum.......
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)