Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

en iyi 4 silindir egzoz sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    please wait mode...
    meraba arkadaslar ben recep ist şişliden aranıza yeni katıldım demek isterdim ama bi motorum bile yok hersey tamam parayı biriktirdim evden izin alamıom.neyse konuya gelelim 4silindir sesine bayılıyorum sormak istedigim en iyi ses en yuksek ses hangi motorsikletlerden cıkar yani çift egzozlu motorsikletlerden mi, tek egzozlu motorsikletlerden mi,4 silindir ama beygiri dusuk olan mtorsikletlerden iyi ses cıkabilir mi(örn:yamaha xj6)ve 4silindir naked motorsikletlerin sesi ile baba racelerin arasında fark warmıdır.ileride inşallah bu tarz makinelrden alabilecek duruma gelirsem benim için en onemli konu motorsikletin sesi olacak..tabi buda ses olayıda herkese gore deişir ama belirtirseniz sevinirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    o dediğin ses motordan motora eksozdan eksoza değişir,örneğin r6 ya yoshimura rs3 takarsın ses güzeldir,aynı motorA devil takarsın O da güzeldir,yani anlayacağın o biraz kişisel kuLAK zevki ile alakalıdır,

şahsi görüşüm

unutmadan o dediğin ses için 4 silindirli bir motor olmak zorunda
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    please wait mode...
    tabiki abi deişirde hani oraya 3-5 tane soru sıralamısım yaa onlara cevap bulabilirsem cok sevinicem.özellikle naked meselesine.bu rada yamahanın sesini bir turlu sevemedim..

shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    4 sılındırlı makınada asagı yukarı racıng kadar olmasada hemen hemen aynı sesı yakalarsın .yoshımıro ve akropovic egsozlar dan guzel ses alabılırsın
    Rüzğarı_hissSet

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    ss ler yüksek devir çevirdikleri için daha farklı tonlar çıkarabiliyolar. 4 silindir nakedler da buna yakın tatmin edici ses verir ama.
    elbette ki tek silindir ve çift silindirden ses bakleme, 3 silindir makine hiç dinlemedim bimiyorum
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    naked'lar rolantideyken chopper'a yaklasabilen bir ses cikarabilirler, devir arttikca ss'e yakin bir ses cikarirlar ama ne bir chopper nede bir ss sesi verirler ikisnin karisimi bir sesleri vardir.. zaten naked o ikisinin karisimidir..

yamaha sevmiyorum demissin, xjr 1200 / 1300 dinledin mi?

eksoz ile sesin catlakligini, inceligini ve yogunlugunu degistirebilirsin ama motorun karakteristik sesiyle oynayamazsin..

4 silindirli belki performans hava filtreli bir naked motor zaten gurul gurul gurulder! bir de eksoz, gecmis olsun.
    Wildgoose Rider - Transalp 650

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı receplp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meraba arkadaslar ben recep ist şişliden aranıza yeni katıldım demek isterdim ama bi motorum bile yok hersey tamam parayı biriktirdim evden izin alamıom.neyse konuya gelelim 4silindir sesine bayılıyorum sormak istedigim en iyi ses en yuksek ses hangi motorsikletlerden cıkar yani çift egzozlu motorsikletlerden mi, tek egzozlu motorsikletlerden mi,4 silindir ama beygiri dusuk olan mtorsikletlerden iyi ses cıkabilir mi(örn:yamaha xj6)ve 4silindir naked motorsikletlerin sesi ile baba racelerin arasında fark warmıdır.ileride inşallah bu tarz makinelrden alabilecek duruma gelirsem benim için en onemli konu motorsikletin sesi olacak..tabi buda ses olayıda herkese gore deişir ama belirtirseniz sevinirim..
    Paralel 4 silindir olan tüm motorsikletlerden birbirine benzer bir ses çıkar. Bu sesin desibeli, taktığın egsoza göre değişir. Ben Devil Karbon kullanıyorum ve kulağımı tırmalamayan, tok ve güzel bir ses alıyorum. Sesle beygir gücünün alakası yoktur. SS makinelerle nakedlar arasında motorun çevirdiği devir açısından fark vardır. SS ler daha yüksek devir çevirir. Bu da daha yüksek devirde sesin daha fazla yırtılması ve motorun gücünü dışa yansıtması anlamına gelir. Ancak nakedların son devri de yeterince tatmin edicidir. Düşük devirlerde ses daha tok, yüksek devirlerde ise daha incedir.

benim ses konusundaki egzoz marka sıralamam şöyle olurdu
    1. TwoBrothers
    2. Jardine
    3. Remus
    4. Yoshimura

Motosikleti
    please wait mode...
    arkadaslar ceok tesekkur ederim işte tam bu cevapları arıyodum,ellerinize saglık

Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    naked'lar rolantideyken chopper'a yaklasabilen bir ses cikarabilirler, devir arttikca ss'e yakin bir ses cikarirlar ama ne bir chopper nede bir ss sesi verirler ikisnin karisimi bir sesleri vardir.. zaten naked o ikisinin karisimidir..

yamaha sevmiyorum demissin, xjr 1200 / 1300 dinledin mi?

eksoz ile sesin catlakligini, inceligini ve yogunlugunu degistirebilirsin ama motorun karakteristik sesiyle oynayamazsin..

4 silindirli belki performans hava filtreli bir naked motor zaten gurul gurul gurulder! bir de eksoz, gecmis olsun.
    xjr hiç dinlemedim ama cok tatlı bi makine tip olarak bi kere r6 ya rastladım adam ısıklarda duruodu yesil yandı adam kokledi gazı sesi gercekten cok cılız kaldı gerci stok egzozdu.ama dun de bi fazer gordun şişlide metronun orda baktım 2 tane devil egzoz takmıs adam bi bastı dedim işte bu!yada fuardaki cbr 1100 cok deliydi acayip yuksek bi sesi ve gusel bi tonu vardı.

stunt_rider_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K 1200 R
    Alıntı VALEO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ses konusundaki egzoz marka sıralamam şöyle olurdu
    1. TwoBrothers
    2. Jardine
    3. Remus
    4. Yoshimura
    benim içinde two brohers daima 1. sırada olmuştur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler