Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

250cc keeway land crusier mi?-regal raptor mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Karar Aşamasında REGAL&KEEWAY
    Arkadaşlar daha önce 125 cc scooter kullanıcısı olarak 250 cc crusier motosiklet almayı düşünüyorum. Ankaradayım. Bir bayiden Regal Raptor için 4500TL (2008 model sıfır km) Keeway LAND CRUİSER için 5400TL (2009 model sıfır km) fiyat aldım ve en kısa süre içerisinde ikisinden birini alıcam. Kıyaslama yaparsak hangisini önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Regal raptor'un Çin malı olduğunu biliyorum. Ama kaliteli bir marka.

Keeway'da macar patentli bir marka.

*Motorları kullanmadığım için yorum yapamayacağım.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Allah aşkına biri bu topici kilitlesin

Aynından ellibin çeşit topic var.

Hepside bu forumda. Bence bir yenisine daha lüzum yok
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Bu iki marka karşılaştırmasını ben göremedim. Zeten kullanmış olsam sormamda.Sen cevap verme be kardeşim isteyen yazsın yada okusun.NİYE STRES YAPIYORSUNKİ? Cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.

"Regal Raptor 4500tl" Fiyatı düşük mü yoksa benim bir yanlışım mı var?

Motosikleti
    Ankara fiyatı bu. İstanbulda olsam emre ltd.sti. de 4200TL ama getirmek plaka filan zor olur diye Ankara dan (RED LİNE) düşünüyorum.2008 model sıfır fiyatı

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    regal raptor
    kötünün iyisi...
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    benim de farklı zamanlarda gündemimde olan motorlar bunlar.
    gözden kaçırmaman gereken gerçek land'ın V motor olması..
    tasarım olarak da land biraz daha oturaklı görünüyor sanki..

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ------------Regal raptor Keeway lc 250
    Güç(hp)-------16--------18
    Motor----------H---------V
    Soğutma -------Su------- Hava
    Frenler Ön -----Disk-------Disk
    Arka ----------kampana ----Disk

Hatırladığım özellikler bunlar yanlışım varsa afola

Şimdi gelelim kişisel yorumuma öncelikle her iki motorun tipi güzel bence.Regalde yani h motorda titreşim fazla v motora göre.Su soğutma olması avantaj ama bozuldumu biraz sorun yarata biliyor maddi ve yolda kalma gibi bunlarıda göz önünde bulundur ona göre tedbirini alırsın eğer regali seçersen.Keeway hava soğutma ama bana bir sıkıntı çıkarmadı v motor olduğu içinde titreşim devrinde kullanırsan ve hız olarak 120 km/h geçmezsen hiç yok.Keewayın frenleri ön arka disk çok büyük fayda sağlıyor regalde ise arka kampana.Güç olarakta keeway 2 beygir yüksek ragalden buda düz yolda ne kadar fark eder bilmiyorumda yokuşta etkisini gördüm.Uzun yol düşünüyorsan keeway ama en fazla 80 km/h giderim dersen regali alabilirsin..Bu yorumları her ikisine binerek yazmış bulunuyorum.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Motosikleti
    Ybr
    ben roadstar 250'kullanıyorum,(keeway'ile aynı motor var üzerinde)titreşim yok denecek kadar azdır,ama regal raptorda titreşim var,(kullandım)biraz daha kalite yönünden üstündür raptor..seçim tabi senin..su soğutma avantaj raptor'da.

Motosikleti
    Peki orjinal alarm varmı bu iki motorda.Yakıt sarfiyatları Nasıl? Bide yedek parçası fiyatları hangisinin daha uygundur?

neden su soğutmalı daha avantajlı. Çok daha ii motorlar da da hava soğutma kullanılıyor. Hararet mi yapar hava soğutmalı cok sıcaklarda?

tolga23,
    Ben sadece son soruna cevap verebilirim su soğutma sıcak yaz aylarında uzun yolda çok büyük bir avantaj.Durmadan uzun süre gidebilirsin hararet yapmaz ama mecbur mola vermen lazım yoksa sen hararet yaparsın. Hava soğutmalılarında avantajı az arıza çıkarması diye biliyorum ama hava soğutmada alsan memnun kalırsa gideceğin uzun yolda 50-60 km'de 10dakika mola verirsin hem motor dinlenir hem sen.;)

Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ------------Regal raptor Keeway lc 250
    Güç(hp)-------16--------18
    Motor----------H---------V
    Soğutma -------Su------- Hava
    Frenler Ön -----Disk-------Disk
    Arka ----------kampana ----Disk

Hatırladığım özellikler bunlar yanlışım varsa afola

Şimdi gelelim kişisel yorumuma öncelikle her iki motorun tipi güzel bence.Regalde yani h motorda titreşim fazla v motora göre.Su soğutma olması avantaj ama bozuldumu biraz sorun yarata biliyor maddi ve yolda kalma gibi bunlarıda göz önünde bulundur ona göre tedbirini alırsın eğer regali seçersen.Keeway hava soğutma ama bana bir sıkıntı çıkarmadı v motor olduğu içinde titreşim devrinde kullanırsan ve hız olarak 120 km/h geçmezsen hiç yok.Keewayın frenleri ön arka disk çok büyük fayda sağlıyor regalde ise arka kampana.Güç olarakta keeway 2 beygir yüksek ragalden buda düz yolda ne kadar fark eder bilmiyorumda yokuşta etkisini gördüm.Uzun yol düşünüyorsan keeway ama en fazla 80 km/h giderim dersen regali alabilirsin..Bu yorumları her ikisine binerek yazmış bulunuyorum.
    120den sonra kaç yapıyoki keeway

son hızı nedir?

Motosikleti
    Teşekkürler G. Bereket

Şahsi fikrimi sorarsan V motor olması Çin malı olmaması(Regal çindir ama kalitelidir) gücünün biraz daha yüksek olması sebebi ile Keeway derim.

Motosikleti
    Sanki bende de keeway ağır basıyor. Yarın bayii de kararımı verecem bakalım, hayırlısı olsun diyelim

Birde şunları göz ardı etme servisin yakın uzaklığı- zaten motorların özellikleri birbirine yakın iki motoruda gör.Yedek parça fiyatları vs. Sonuçta karar senin.

Şimdiden hayır olsun.

Motosikleti
    Eyvallah. İki model de aynı servis aynı bayii de. O yüzden biraz kafam karıştı ya

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    regal raptorun ithalatı yeniden başladı mı ?

Motosikleti
    zannetmiyorum çünkü benim bayii de 2008 model var 2009 yok. parça sıkıntısı yaşanabilir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler