Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ruhsat İşlemi ve Kask

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    Selam arkadaşlar.. 2 hafta önce satışını yapıp aldığım keway superligt 150nin ruhsatınıda üzerime geçirmek için 2 hafta kaldı. Kendim halletsem (muaniyesi var) ruhsat(80) + sigorta(60) ortalama 140 civarı bişey tutuyor sanırım??

Daha önceki sıfır motorumun ruhsatını aldığım trafik müşavirliği (ruhsat)150 + sigorta(60) 200TL'ye yapabilceğini söyledi. Fiyat iyi mi ?

Eğer ruhsat işlemi kolay halledilebiliyorsa kendim yapmak istiyorum. Bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.. (Fazla zamanım olmuyo derslerden 200 iyiyse uğraşmadan yaptırcam)

Bide ucuz bi kask kullanıyorum, ağır olduğu için başımı ağrıtıyor.
    100 TL'ye kadar en hafif hangi model kask önerirsiniz?

(LS 2 ler hafifse onlardan düşünüyorum)

.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    dostum ılk once dewlet daıresınde arac tasıtlarıyla ılgılennen defterdarlıga gıdeceksın aracın plakasını soyleyıp borcu harcı warmı ona gore temız kagıdı alıp notere gıdeceksın noterde herseyı kendın halledersın we yarım saatlık bı ısı war.noter hazırlıyo dosyayı senın satın aldıgına daır we motorun ruhsat sahıbı gelıp notere bı ımza atacak okadar o saatten sonra motor senın ustunedır arkasım tabı noterın sana werdıgı dosyayı emnıyete getırerek yenı ruhsatları cıkarıyosun senın adına . ıste boyle. kask ıstıosan o fıyata ls2 guzel al derım
    Rüzğarı_hissSet

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    Zaten satışı noterden temiz kağıdıyla yaptık artık motor benim üstümde..

Noterin verdiği kağıtları emniyete götürcem ve yeni ruhsatı çıkarttırcam.. Bu işi kendim halletsem ne kadar tutar?? (Sigortayı sonra yaptırırım)

.

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    bence herşeyini biranda yaptır kurtul çok iğrenç bişi orda burda koştur ALLAH koştur sıra bekle para ver
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    Alıntı arasad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten satışı noterden temiz kağıdıyla yaptık artık motor benim üstümde..

Noterin verdiği kağıtları emniyete götürcem ve yeni ruhsatı çıkarttırcam.. Bu işi kendim halletsem ne kadar tutar?? (Sigortayı sonra yaptırırım)

.
    yakınımızdan bir abimiz yeni aldıgı x9 250 için ortalama 50-60 lira gitti demişti muameleciyle gorustuk arada tanıdık oldugu halde 130 lira dedi artı birde vekalet gerekiyormus en iyisi kendin halletmek

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    Alıntı Szman! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakınımızdan bir abimiz yeni aldıgı x9 250 için ortalama 50-60 lira gitti demişti muameleciyle gorustuk arada tanıdık oldugu halde 130 lira dedi artı birde vekalet gerekiyormus en iyisi kendin halletmek
    150 yerine 60 vermek çok daha mantıklı Şimdi ben noterden aldığım kağıtlarla istediğim bi emniyete gidicem dimi ??

.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    arkadaşım en başta kafana biraz saygı gösterip mümkün olduğunca iyice bir kaska bakmanı öneririm. biraz daha üstü bir paraya 120-125 tl lz6 lar var mesela..

ikinci olarak..
    dosya 10 tl
    tek ruhsat 30 tl
    trafik belgesi 40 tl..

yani eğer çift kağıdı da değiştireceksen yapacağın masraf 80 + yol parası.. tek sayfayı değiştirirsen 40 tl + yol...

sigorta 40-45 tl gibi bir şey tutar tahminim kadarı ile.. bilemedin 50 olsun..

seçim senin..

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    lz6 alıyım o zaman ve LAZER marka oluyor dimi ?

Tek sayfa değişecek kendim hallediyim o zaman. İstediğim emminiyet şubesinden halledebilirim dimi?

.

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    lz6 alıyım o zaman ve LAZER marka oluyor dimi ?

Tek sayfa değişecek kendim hallediyim o zaman. İstediğim emminiyet şubesinden halledebilirim dimi?

.
    hayır aracın baglı oldugu tescıl subesıne gıdıceksın ruhsatta muayne yazan yer (trafik belgesi) dolunca birde sube degısınce degısmesı gerekıyor dıge bılıyorum.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    ilkönce ruhsat kimliğin ile noter satış belgesi ile gidip sigortasını yaptır.
    sonra ruhsat kimlik noter satış belgesi ve sigorta ile trafik tescile gidiyorsun.

orada dosya alıp doldurtuyorsun. kendin uğraşma trafik şube yakınında bir sigortacı varsa 10 tlye hallediyor. sigortayı yaptırırken onu da yaptırırsın.
    orda yaptıramazsan da şubede senden dosya ve doldurmak için 10 tl alıyorlar.. aynı para yani..

trafik tescilde devir bölümünden işlemlerini yaptırıyorsun. verirsin ertesi gün elinde de olur.

sigortasız binmeni tavsiye etmem. birde motosikleti bağlatırsın başına bela açarsın..

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    Ruhsatı aldıktan 1,2 gün sonrada sigortayı yaptırırım o zaman. Saolun arkdaşlar hafta içi bu işi halledicem..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hiç uğraşma ver trafikçiye yapsın. 20-30 lira tassarruf edersin belki ama inan eziyetine değmez. Ancak trafikçiye vekalet vermen lazım o da 50 lira tutar.

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    Bu kaskı aldım arkadaşlar nasıl? (Gayet güzel bana göre sevdim acaba sağlam mı?)

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...ID=0&cat_ID=72

Bide cuma günü ruhsat işlemi için emniyete gidicem ama bostancı tarafında oturuyorum.. Ve motor İst/Kadıköy e kayıtlı hangi emniyete gidebilirim bostancıdaki(bağdat caddesinin başındaki) olur mu??

.

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    ls2 kaskları bende merak ediyorum ama hiç bir arkadaş yorum yapmamış
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    LS2 ler 1550gr en iysi airoh al 1300gr

Motosikleti
    jinlun 150- ve minik chopperım asya 125t
    Bu kaskı aldım arkadaşlar nasıl? (Gayet güzel bana göre sevdim acaba sağlam mı?)

Bide cuma günü ruhsat işlemi için emniyete gidicem ama bostancı tarafında oturuyorum.. Ve motor İst/Kadıköy e kayıtlı hangi emniyete gidebilirim bostancıdaki(bağdat caddesinin başındaki) olur mu??

.

kaskın iç kısımı nasıl rahat mı aynısından bende almayı dşünüyorum güzel kask ama
    :)

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    Kaskın içi rahat, fiyat kalite ve hafiflik bakımından (1300gr) çok iyi ama ilerde kullandıkça ne olur bilemem..

Bide benim şu ruhsat işlemi konusunda yardım ederseniz sevinirim?? =)

.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben geçen hafta yaptım alım satım.muameleciye noterden vekalet 32tl trafik sigortasıda 30tl 130da öyle toplam190tl harcadım.

Motosikleti
    Artık Yok
    bence işlemlerini kendin yap ve kalan parayı kask'a ekle ve sağlam bir kask al en azından airoh buradan kaskın özelliklerine bakabilirsin http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44101
    Rüzgarı Ruhunda Hisset, Ama Dikkati ve Korunmayı da Unutma!!!::stretche

Motosikleti
    Tgb 425 Atv

.
    Ben kaskımı aldım zaten ve ruhsatıda kendim yapıcam yardımcı olursanız..

.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)