Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet kiralamak isteyenler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ZX6-R
    scooter neysede racing kiralamak pek akıl işi degil herifin biri gelir arkadan kıllına dokundurur sonra grenaj mrenaj uğraş dur ama vespa kiralanır=))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    ayvalıkta bu yaz tatilde iken cunda adasına geçmek için kiralamak istemiştim.
    rent a car tarzı bir yerdi. önce A2 ehliyet gösterdim sonra araç kiralamadaki matbuu sözleşme imzaladım, sonra kimliklerin fotokopisi ve bomba sonda AÇIK senet istedi motorun değeri 1000 lira dedim olsun dedi ben olmaz dedim kiralamadım.
    ücretse saat 10:00 da 18:00 e kadar 35 lira idi ( depo boş )
    AH MEN bunu beğendi.
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    o 2. linkteki cbf150 ne ya 300 tl dalgamı geçiyor 1000rr felan 200tlye kiralanabiliyor yani...

bide aşşağılara doğru bi 600f gördüm 200 tl günlük şaka felan olmalı sanırım...

Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter neysede racing kiralamak pek akıl işi degil herifin biri gelir arkadan kıllına dokundurur sonra grenaj mrenaj uğraş dur ama vespa kiralanır=))
    80€ demiş vespayada adam 140 150 kağıt nerdeyse...

race kiralarsında orada keskin motor felan yazıyordu ancak öyle yerlerden olur motorun kaskosu felan oluyor adamlarda zaten parçaları mevcut tutuyorlar ne olur ne olmaz 2 3 gün içinde tamirini yapıyorlar exper çağırıp bi an önce...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

tatlisert45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    bu konuyu hep merak etmiştim acaba kiralanıyormu diye teşekkürler paylaşım için...
    Hissettiğin gibi yaşa...

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    motor tipini bulmak için kiralanabilinir tabikide 200 ytl ye değil.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    kiralamanın en makul gerekçesi( benim için) almayı düşündüğümüz bi motorun kendimize ne kadar uygun olup olmadığını anlamak içindir. hiç bi test sürüşü bi motosikleti bi gün boyunca kullanmanın getirdiği bilgiyi vermez.
    AH MEN bunu beğendi.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motor kiralamak neden pahalı? arabalar genelde aşırı hızlı makineler değil ve trafikte çok dengesiz kullanamassın, birde ufak tefek kazaları uygun fiyata yapılabiliyor, ama motor öyle değil ,1000 lik makineyi kiralar kişi veya şahıs ufacık bir kazasında uğraşıp durursun, ayrıca ufak ve manevra yönü gelişmiş olduğundan trafikte takılmadan makinenin canını okursun, ne lastik kalır ,ne zincir, ne krank ,devirli aletler kaskolarda daha pahalı olduğundan, yüksek ccli motorların kira ücretleri pahalıdır,ben daha önce baya kiralamıştım 5.6 saatte motorun 1.2 senelik ömrünü harcamıştım açıkcası
    bide ortaya çıkıp evet yaptım ben yaptım diyorsun yani

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    motor kiralamak çok riskli bence. bir gün için 200tl vereceksin ,eğer kaza yaparsan motorun serviste kaldığı süre kadar kira ücreti vereceksin ( farzedelim 1000RR la kaza yaptın motor 10 günde toplandı 200*10=2000 tl ) şaka gibi yaaa :(
    büyük konuşmamak lazım ama hayatta yapmam...

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Bir de unutmadan...
    madem yolu gösterdik.. tehlikelerden de haberdar edelim.. en azından öngördüklerimle..

bilindiği üzre söz konusu kiralık motosikletler ile yada kiralayanlar ile en ufak ilintim bulunmamaktadır.

ama bazı detayları öngörmemek elde değil..

for example..

kiralarken sizden zaten ehliyeti mutlaka isteyeceklerdir, süresi de önemli olacaktır.. 2 günlük ehliyet sahibine vermeyebilirler..

kiralarken sizden fahiş bir fiyat isteyecekleri aşikar ama pazarlığı da mutlaka olur.. çin çapırın günlük 250 tl ye kiralanmasını ancak sahibi rüyasında görür.. tamam ilanı yapmış ama.. kimse dangalak değil.. al motorunu bi ... ... dersin doğal olarak.. ama 600 - 1000 lik makinalarda çok inmek istemezler sanıyorum.

sizden açık senet yada depozito yada her ikisini birden isteyebilirler. depozito olabilir ama açık senet olayı yaş iş.. hem kirala hem açık senet iste.. iyide madem açık senet istiyorsun arkaya bi hanım da koy diyebilirsiniz.. niye neden istiyorsun derse seninle aynı sebepten dersiniz. madem sen beni öpeceksin ben de onu öpeceğim deyin

kefil isteyebilirler. bence bu daha mantıklı. ama böyle kanki dostlar başına..

mutlaka ama mutlaka sigortasının olup olmadığını sorun.. kiralık araçların sigortaları vardır. kaza masrafını bu sigortalar öder.. tabi adam uyanık geçinip devletten vergi kaçırıp hırsızlık yapmaya kalkıyorsa orası ayrı.. sigortası yoksa yanaşmayın..

para ödediğinizi belgeleyin ve size fatura kessinler.. mutlaka kiraladığınızı belgeleyebilin.

kaza anında sigortanın mı yoksa sizin mi masrafı karşılayacağınızdan emin olun. siz diyorlarsa s... i çekin. buna tenezzül edenler şerefli esnaf değildir. bu işi yapıyorsan yolu yordamı ile yapacaksın.. şerefli olmayan insanlardan uzak durun.. ki kanunen de yapmaları gerekir..

sadece tamir süresince yatma parasını alacağız derlerse aman dikkat edin. uyduruk bir parça yüzünden 1 ay bekleyebilirsiniz yada kasıtlı olarak bekletebilirler.. öyle ya günlüğüne 200 tl kazandıran başka bi alet var mı?
    manken veya fotomodellerden bahsetmiyorum (hepsi için geçerli değil elbette) onların getirisi daha fazla
    bir ay yatsa 30*200=6000 tl eder..
    ki böyle bir durumda makineyi almanız daha akıllıca olacaktır ki.. ki bu da adamların daha çok işine gelir..
    ambiyane bir tabir olacak ama
    motosiklet kullanacağım derken kendinizi kullandırmayın..
    yada daha açık ve anlaşılır bi ifade ile motosiklete bineceğim derken elalem size binmesin. akıllı olun mantıklı olun..
    kimsenin gözü, poposunu kaybedecek kadar kararmamalı derim ben..
    (yukardaki bi kaç cümledeki üslubumdan dolayı özür diliyorum.. ama iki günlük ehliyetle 600 cc motosiklete bakan zihniyetlerin poposu açılmasın gözü açılsın diye bu şekilde ifade etmek durumunda kaldım)

motosikleti alırken her tarafına iyice bakın. en ufak çiziği bile kiralama sırasında belgeye not ettirin sonradan başınız ağrımasın.. yok buraya ne oldu diye çıkmasınlar sonra..

yine de kesinlikle kiralık olaylarından hoşlanmadığımı, mantıklı görmediğimi, yazlık yerlerde rent a car lardan günlüğü 30-60 tl ye bws falan kiralamanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. oda hadi scooter a binelim gezelim denirse.. atv ye bin daha iyi derim yinede..
    atv yi seçenleri uyarayım motosikletteki gibi alışkanlık yapıp, sağa sola yatarak dönmeye kalkmayın.. gidonu çevrilmeden dönmüyor o meretler.. 4 tekerli bi araç üzerinde sağa sola yatıp duran bi tip de pek hoş gelmiyor düşündüğünüz vakit zihne..
    AH MEN bunu beğendi.

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    teşekkürlerr
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık uğraşmışsın ,çok pahalı bunlar gider kılık kıyafet alırız 600RR'ye bineceğimize
    bence de en mantıklısı en düzgün davranış şekli bu olurdu neredeyse.. bence azıcık daha güzel bir çözüm var..

aynı parayı profesyonel bir kurumdan bir günlük eğitime harcar insan..
    hem adam gibi makinaya biner. hem başı ağrımaz. hem ders aldığı için doğru düzgün bişiler öğrenir..

ama biz hava atmaya daha meraklıyız, gerekirse bu uğurda popodan bile geçeriz..

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide ortaya çıkıp evet yaptım ben yaptım diyorsun yani
    kardeş bana kiralayan firma adam gibi kira ücreti alsaydı ve dürüst olsaydı elbette yapmazdımki ben motorun standartında kullandım hakkını verdim iyi patinaja asılıyordu makine sende firmasın galiba bozuldun herhalde

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş bana kiralayan firma adam gibi kira ücreti alsaydı ve dürüst olsaydı elbette yapmazdımki ben motorun standartında kullandım hakkını verdim iyi patinaja asılıyordu makine sende firmasın galiba bozuldun herhalde
    yok be kardeş.. hiç alakam yok. hemde hiç.. hatta tanıdığım biri bile yok bu işi yapan.. yeterince açık oldu mu?

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    http://www.sahibinden.com/600rr_hans...d=kiral%C4%B1k
    Ben kullanırsam zaten aynı paraya cıkar hatta zararlı çıkarlar.Debriyaj balatası arka lastik
    20 gün kiralasak 2. elini alırız
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    mondial 125zn gitti tiger250 geldi.
    hiç ankarada yok yaa bu nee?
    2 teker tek ruh tek yol.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı skakfilozofu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç ankarada yok yaa bu nee?
    onu da sen bul koy kardeşim ne bileyim sahibinden de karşıma ne çıktıysa koydum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Yaw beyler yapmayın.Motor kiralanır mı?Ben geçen gün tanıdık birinden araba kiralıyım dedim.Hemen açık senedi imzalattılar.Benzin almaya giderken bi baktım vitesler zor geçiyo.Arabanın şanzıman haşat.Az kalsın vites kolu elimde kalacaktı.Adamlar tanıdık ama verdiler altımıza haşat arabayı az kalsın tamir masrafları üzerimize kalacaktı.Araba , motosiklet kiralamaktaki amaç çoluk çocuğu kandırmak.Zaten çoğu genç ehliyeti olmadan yanına ehliyeti olan mahalleden tanıdık bi abilerine gidip , abi bize kıyak yap diyerek ona aldırıyo arabayı.Senedi de kendi imzalıyo.Kiralayanlarda buna göz yumuyo malesef.Pis işler bu işler.Kimse kimseye motorunu , arabasını kiralamaz.Bulaşmayın böyle pis işlere.Alırsınız başınıza belayı.Kimseye açık senet falan imzalamayın.Böyle işlerden kan çıkar.Ne ailenizin ne de kendinizin başını belaya sokmayın.

AH MEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de unutmadan...
    madem yolu gösterdik.. tehlikelerden de haberdar edelim.. en azından öngördüklerimle..

bilindiği üzre söz konusu kiralık motosikletler ile yada kiralayanlar ile en ufak ilintim bulunmamaktadır.

ama bazı detayları öngörmemek elde değil..

for example..

kiralarken sizden zaten ehliyeti mutlaka isteyeceklerdir, süresi de önemli olacaktır.. 2 günlük ehliyet sahibine vermeyebilirler..

kiralarken sizden fahiş bir fiyat isteyecekleri aşikar ama pazarlığı da mutlaka olur.. çin çapırın günlük 250 tl ye kiralanmasını ancak sahibi rüyasında görür.. tamam ilanı yapmış ama.. kimse dangalak değil.. al motorunu bi ... ... dersin doğal olarak.. ama 600 - 1000 lik makinalarda çok inmek istemezler sanıyorum.

sizden açık senet yada depozito yada her ikisini birden isteyebilirler. depozito olabilir ama açık senet olayı yaş iş.. hem kirala hem açık senet iste.. iyide madem açık senet istiyorsun arkaya bi hanım da koy diyebilirsiniz.. niye neden istiyorsun derse seninle aynı sebepten dersiniz. madem sen beni öpeceksin ben de onu öpeceğim deyin

kefil isteyebilirler. bence bu daha mantıklı. ama böyle kanki dostlar başına..

mutlaka ama mutlaka sigortasının olup olmadığını sorun.. kiralık araçların sigortaları vardır. kaza masrafını bu sigortalar öder.. tabi adam uyanık geçinip devletten vergi kaçırıp hırsızlık yapmaya kalkıyorsa orası ayrı.. sigortası yoksa yanaşmayın..

para ödediğinizi belgeleyin ve size fatura kessinler.. mutlaka kiraladığınızı belgeleyebilin.

kaza anında sigortanın mı yoksa sizin mi masrafı karşılayacağınızdan emin olun. siz diyorlarsa s... i çekin. buna tenezzül edenler şerefli esnaf değildir. bu işi yapıyorsan yolu yordamı ile yapacaksın.. şerefli olmayan insanlardan uzak durun.. ki kanunen de yapmaları gerekir..

sadece tamir süresince yatma parasını alacağız derlerse aman dikkat edin. uyduruk bir parça yüzünden 1 ay bekleyebilirsiniz yada kasıtlı olarak bekletebilirler.. öyle ya günlüğüne 200 tl kazandıran başka bi alet var mı?
    manken veya fotomodellerden bahsetmiyorum (hepsi için geçerli değil elbette) onların getirisi daha fazla
    bir ay yatsa 30*200=6000 tl eder..
    ki böyle bir durumda makineyi almanız daha akıllıca olacaktır ki.. ki bu da adamların daha çok işine gelir..
    ambiyane bir tabir olacak ama
    motosiklet kullanacağım derken kendinizi kullandırmayın..
    yada daha açık ve anlaşılır bi ifade ile motosiklete bineceğim derken elalem size binmesin. akıllı olun mantıklı olun..
    kimsenin gözü, poposunu kaybedecek kadar kararmamalı derim ben..
    (yukardaki bi kaç cümledeki üslubumdan dolayı özür diliyorum.. ama iki günlük ehliyetle 600 cc motosiklete bakan zihniyetlerin poposu açılmasın gözü açılsın diye bu şekilde ifade etmek durumunda kaldım)

motosikleti alırken her tarafına iyice bakın. en ufak çiziği bile kiralama sırasında belgeye not ettirin sonradan başınız ağrımasın.. yok buraya ne oldu diye çıkmasınlar sonra..

yine de kesinlikle kiralık olaylarından hoşlanmadığımı, mantıklı görmediğimi, yazlık yerlerde rent a car lardan günlüğü 30-60 tl ye bws falan kiralamanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. oda hadi scooter a binelim gezelim denirse.. atv ye bin daha iyi derim yinede..
    atv yi seçenleri uyarayım motosikletteki gibi alışkanlık yapıp, sağa sola yatarak dönmeye kalkmayın.. gidonu çevrilmeden dönmüyor o meretler.. 4 tekerli bi araç üzerinde sağa sola yatıp duran bi tip de pek hoş gelmiyor düşündüğünüz vakit zihne..
    bu yazıyı herkes okumalı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler