Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Endurocular yardım lütfen...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Hocam testten sonra kafan karışması gayet doğal.Adamlar bütün tek silindirlilileri es geçip vstromu titreşimli ilan etmişler.Bence büyük saçmalık.Ben tek silindirli cbf250 kullandım.Onda bile o kadar titreşim vardı ki 600'lükleri düşünemiyorum bile.Tamam titreşim çin mallarındaki gibi değil ancak farkettirmeden yoruyo insanı.Eğer transalpin yakıt tüketimi kullanan insanların dediği gibi 6.5 litreyi geçmiyosa en akıllıcası transalp almak.Vstromdan 1-1.5 litre daha fazla yakıyo.Zaten senede 6.000 km kullanıyosan o kadar sorun olmaz.Transalpin kasası çok sağlam olduğu söyleniyo.Devrilmelerde kolay kolay bişey olmuyomuş.Ancak vstrom devrildiği anda sinyaller gidiyo.Bu nasıl enduro anlamadım.Bu suzuki enduro diye piyasaya sunduğu motora nasıl böyle sinyaller takıyo anlamak mümkün değil.BMW de 130'dan sonra titreşim rahatsız edici oluyomuş.Bir de borusana dikkat.Hondanın yaygın servis ağıyla başın hiç ağrımaz.Zaten 100.000 lerce kilometre götürecek dayanıklı sağlam bir motor.Eğer 1.5 litre fazla yakıyosa vstromu ve tek silindirli bmw'yi es geçebilirsin.Transalpin asaleti yeter.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tabanvay
    Aslında çember daralıyor gibi görünüyor ama herkes kendi kullandığı motorundan çok memnun. En çok memnuniyet yamaha xt660x de sanırım. Yalnız ben 1.75 boy 95 kilo olunca artçıya fazla yer kalmıyor zaten. Birde selenin rahatsız olması eklenince pekde iyi olmadı.

Denizlideki servisime çok güveniyorum. Bundan önceki seçimlerimde onların fikirlerini hep ön planda tuttum. Hepte haklı çıktılar. Onlarla konuştum kesinlikle DL almamı söylediler.

Ben motorlarım için biraz aşırı pimpirikliyim. En ufak şeyin bozuk yada arızalı olmasına kesinlikle tahammül edemem. Sorunsuzluk isteyeceğin için DL al filan dediler. Hatta bi araştırma sonucunda 200 000km sorunsuz motoru açılmadan kullanılan motorlara sahip olduğunu bi sitede okumuştum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Eh şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman.Güzel bir seçim yapmışsın bence.Tek dezavantajı düştüğünde sinyallerin kırılması.EE enduro bu düşmeden olmaz.Bir de fiyatının biraz tuzlu olması var.Ancak verilen parayı hakedecek bir motor kesinlikle.

Motosikleti
    Tabanvay
    Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eh şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman.Güzel bir seçim yapmışsın bence.Tek dezavantajı düştüğünde sinyallerin kırılması.EE enduro bu düşmeden olmaz.Bir de fiyatının biraz tuzlu olması var.Ancak verilen parayı hakedecek bir motor kesinlikle.
    Hocam kesin bişey yok şimdilik. Motoru bi satayımda sahibinden'e msj yazdım şimdi bide siteye yazıcam, artık hayırlısı. Motoru sattıktan sonra borçları ödeyip ona göre bi kredi ayarlamam lazım Artık paramız DL ye yeterse DL eğer yetmezse sanırım Transalp olucak. Tek silindirlileri listeden tamamen kaldırdım. Artık benim için hayırlısı olursa o koca kafalı DL den bitanede ben alıcam.

Yardımcı olmaya çalışan bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    yeni (yani 2009) bmw f650 ler çift silindir ve 70 küsür beygir, paraya kıyıp ondan alırsanız tam istediğiniz makina bence, abs ve elcik ısıtma standart, titreşim yok, sorunsuz sayılabilir vs..

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Alıntı juniyear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık benim için hayırlısı olursa o koca kafalı DL den bitanede ben alıcam.
    İyi seçim. Beklentilerine cevap veriyorsa tavsiye ederim.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...lusuyoruz.html
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı barisozcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni (yani 2009) bmw f650 ler çift silindir ve 70 küsür beygir, paraya kıyıp ondan alırsanız tam istediğiniz makina bence, abs ve elcik ısıtma standart, titreşim yok, sorunsuz sayılabilir vs..
    Bu makinalara verilen paralar ufak paralar değil.2 silindirli motorlardan da titreşimli olduğunu söyleyenler var.Tabiki tek silindirli gibi olmaz ancak tahmin yürütmekle olmuyo.Yeni çift silindirli f650 gs'yi kullananlar bilir en iyisini.Bir de 20.000 lira verip sıfır bmw almak yerine 11.000 civarı ikinci el fazer gibi turing motor almak var.İlla ki enduro olacak diye bişey yok.Kişinin kullanım amacına bağlı herşey.Endurolar da asfaltta 4 silindirli touring motorların rahatlığını vermez.Ancak %50 asfalt %50 asfalt dışı kullanılacaksa enduro gerekli.Bu fiyatlara alınacak çok motor var.Ancak yeterki kişi en başta kullanım amacını iyi belirlesin.Ben şahsen sıfır enduro almaya çekinirim.Çünkü ilerde bunu satıp bide fazer gibi rahat 4 silindirli bir touring motor almayı da düşünebilirim.O yüzden satarken fazla zarar etmemek lazım.Zaten dl asfaltta da çok iyi olduğu için insanlar bu motoru hem enduro hem de touring olarak almak istiyo.DL'yi diğer endurolardan ayıran en büyük yanı bu bence.

Motosikleti
    Tabanvay
    Bu makinalara verilen paralar ufak paralar değil.2 silindirli motorlardan da titreşimli olduğunu söyleyenler var.Tabiki tek silindirli gibi olmaz ancak tahmin yürütmekle olmuyo.Yeni çift silindirli f650 gs'yi kullananlar bilir en iyisini.Bir de 20.000 lira verip sıfır bmw almak yerine 11.000 civarı ikinci el fazer gibi turing motor almak var.İlla ki enduro olacak diye bişey yok.Kişinin kullanım amacına bağlı herşey.Endurolar da asfaltta 4 silindirli touring motorların rahatlığını vermez.Ancak %50 asfalt %50 asfalt dışı kullanılacaksa enduro gerekli.Bu fiyatlara alınacak çok motor var.Ancak yeterki kişi en başta kullanım amacını iyi belirlesin.Ben şahsen sıfır enduro almaya çekinirim.Çünkü ilerde bunu satıp bide fazer gibi rahat 4 silindirli bir touring motor almayı da düşünebilirim.O yüzden satarken fazla zarar etmemek lazım.Zaten dl asfaltta da çok iyi olduğu için insanlar bu motoru hem enduro hem de touring olarak almak istiyo.DL'yi diğer endurolardan ayıran en büyük yanı bu bence.

Kesinlikle haklısın. Aklımdan geçenleri okumuşsun sanki. Ben balığa gittiğim için kesinlikle asfalt dışı yollardan kurtulma şansım yok. Ama haftanın 6 günü asfalttayım.

Alıntı barisozcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hocam ben aylık 1000tl maaşla çalışan evli birisiyim. İnş hayırlısıyla bide bebiş bekliyoruz. Daha arabam bile yok Bu durumda sıfır km bmw f650 düşünmek hayal gibi. Zaten DL 650 alsam bile kesinlikle ikinci el olucak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bebek bekliyosan o zaman benim gibi motoru satıp araba alman lazım

Bak ben 4 yaşındaki kızım yüzünden şimdi motorsuz kaldım.CBF250'yi satınca tam da fazer almak üzereydim , kızım illa ki araba alacaksın diye tutturdu.Yapacak bişey yok.Emir büyük yerden.Önce araba sonra motor dedim ve şimdi araba almak üzereyim.Motor ise seneye kaldı.Nabalım bu sene 4 tekerle gezicez.

Motosikleti
    Tabanvay
    Bebek bekliyosan o zaman benim gibi motoru satıp araba alman lazım

Bak ben 4 yaşındaki kızım yüzünden şimdi motorsuz kaldım.CBF250'yi satınca tam da fazer almak üzereydim , kızım illa ki araba alacaksın diye tutturdu.Yapacak bişey yok.Emir büyük yerden.Önce araba sonra motor dedim ve şimdi araba almak üzereyim.Motor ise seneye kaldı.Nabalım bu sene 4 tekerle gezicez.
    Hocam aslında arabayı pek dert etmediğim için sanırım motorun üstüne gidiyoruz. Şimdilik babamın araba var onla idare ediyorum. Belki bi gün bıktım al kendine bi araba derse alırım. Onun için şimdilik DL düşünme zamanı.

Yalnız cevabına bayıldım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    O iyi o zaman.Babanda araba varsa sen keyfine bak.Ben de geçen babaya isyan ettim.Hep biz mi alacaz araba.Bi kere de sen al biz gezelim , bir sürü kira alıyosun dedim.Baya işe yaradı bu çıkışım.Niyeti bozmuş.Araba almaya karar vermiş.O zaman bizde bakarız keyfimize.

Yalnız motor alırken enduro olsun , touring olsun satın almadan önce en azından artçı olarak binerek test etmelisin.Bunu istemek senin en doğal hakkın.Titreşimi ne durumdadır.Rahatlığı , yol tutuşu.Hangisi hoşuna giderse onu almalısın.Ben şahsen şöyle arkasına binip bi tur atmadan hiçbir motoru almam.

Motosikleti
    Yamaha XT 660 R
    Hayırlı uğurlu olsun hocam, DL de iyi makina ama ben hala daha Yeni Tenere veya eski kasa Transalp arasından seçim yapmanı şidetle tavsiye ederim...
    [B][COLOR="Red"]1 Şubat 2009'da "ONUR"umuzu geri kazanabiliriz ve belki bakarsınız o gün bizim "UĞUR"umuz olur...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Tabanvay
    Alıntı EnduRoad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun hocam, DL de iyi makina ama ben hala daha Yeni Tenere veya eski kasa Transalp arasından seçim yapmanı şidetle tavsiye ederim...
    Hocam biraz daha açsan. Hangi sebepten dolayı onlar arasında seçim yapmalıyım

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    ilk vitesli mtorun olacaksa ve enduro olacaksa şimdilik ucuz yollu bir kle 500 al gerisini sonra düşünürsün benim param yetse gider hiç düşünmem yeni kasa tenere alırım ben gecen aralıkta 2004 kle 500 aldım 7000 e bu fiyata zaten başka enduro motor zaten bulamazsın
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

S.a Herkese

s.a arkadaslar..bu sitede yeniyim... aranızda atv cilerede yer warmı

Motosikleti
    Tabanvay
    Alıntı reuben07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaslar..bu sitede yeniyim... aranızda atv cilerede yer warmı
    a.s.
    hocam tanışma bölümünde bi kendini tanıt istersen. atv lerle ilgili bölümlere bakarsın sonra. bu konu altında atv ile ilgili bilgi bulmazsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk vitesli mtorun olacaksa ve enduro olacaksa şimdilik ucuz yollu bir kle 500 al gerisini sonra düşünürsün benim param yetse gider hiç düşünmem yeni kasa tenere alırım ben gecen aralıkta 2004 kle 500 aldım 7000 e bu fiyata zaten başka enduro motor zaten bulamazsın
    Harbiden hocam iyi bi noktaya parmak bastın.Biz takmışız transalp bmw diye gözümüz başka motor görmüyo.Kawasakinin böyle bir modelinden haberimiz bile yoktu.Tipine baktığımda gerçekten bmw gibi yakışıklı bir alet.İkinci el fiyatları da çok makul.7.500 civarı 20.000 km altı baya var.

Hocam alet nasıl.Biraz detaylı tanıtabilir misin bize?Ne kadar yakıyo.En son kaç hız yapıyo.Ağırlığı nedir?Yol tutuşu , dağ bayır performansı nedir?Titreşim durumu nasıldır?Eğer aklıma yatarsa önümüzdeki aylarda alabilirim bi tane.Detaylı bilgilendirirsen sevinirim.

Birde KLR 650'ler var.Onlarında fiyatları çok uygun.

Motosikleti
    Tabanvay
    Harbiden hocam iyi bi noktaya parmak bastın.Biz takmışız transalp bmw diye gözümüz başka motor görmüyo.Kawasakinin böyle bir modelinden haberimiz bile yoktu.Tipine baktığımda gerçekten bmw gibi yakışıklı bir alet.İkinci el fiyatları da çok makul.7.500 civarı 20.000 km altı baya var.

Hocam alet nasıl.Biraz detaylı tanıtabilir misin bize?Ne kadar yakıyo.En son kaç hız yapıyo.Ağırlığı nedir?Yol tutuşu , dağ bayır performansı nedir?Titreşim durumu nasıldır?Eğer aklıma yatarsa önümüzdeki aylarda alabilirim bi tane.Detaylı bilgilendirirsen sevinirim.

Birde KLR 650'ler var.Onlarında fiyatları çok uygun.
    İlk vitesli motorum olmayacak.En azından 20 000 km lik vitesli motor tecrübem var. Vitesli motor için gayet yeterli diye düşünüyorum.

KLE 500 e gelince ben düşünmüyorum ama bildiğim kadarıyla karbüratörlü ve V twin değil. Sanırım 5.5 lt civarında bi yakıtı ve 160 km den sonra kas yapısından dolayı bi sallanma olduğunu okumuştum. Uzun yolda 500 lük olduğu için motorda yüklü olduğunda ara hızlanlamarı iyi değil diye okumuştum. Ben sadece okuduklarımı yazdım hiç kullanmadım ama yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ben otomobilimle bile 160'a çıkmıyorum.Hele iki tekerle en fazla 140'ı görürüm.O da ancak otobana çıkarsam.Zaten öyle çoluk çocuğu bırakıp fazla uzun yola çıkacak yaşımız geçti.En fazla çıkacağımız yolculuklar 300-500 km olur.Onda da 150'yi görsün yeter.Motorunu eleştirenler var.er5'le aynı motor varmış.Enduroda yüksek tork olmalıymış.Bir tork merakı almış başını gidiyo.KLE500'le en dik rampayı iki kişi ağır yüklü bir şekilde tırmandığını söyleyenler var.Demek ki tork yeterli.Zaten tork aldatmacası bence sadece tek silindirli motor kullananların kendini kandırmasından başka bişey değil."Olsun benim motorum tek silindirli titreşimli ancak deli gibi tork var."Diyerek kendilerini teselli ediyolar bence.Diğer çift silindirlilerde torkun yetersiz olacağını hiç sanmıyorum.KLE 500'lerin 8.500 civarı az kullanılmış temizlerini bulmak mümkün.Benim için gayet yeterli bir motor.Tek dezavantajı karbüratörlü olması.

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Transalp transalp biraz düşük olsa yeni kasası düşünmeden alınıcan motor V motor ABS sağlam kalite

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)