Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

5 DAKİKADA KATİL OLABİLİRSİNİZ MOTORLA

Motovento
    REKLAM ALANI
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    nasılmı
    sellektör yapmanıza rağmen önünüzü kesen öküzü öldürerek
    buna sinirlenme hadi yolda önünüze atlayan amcayamı karşıdan karşıya geçecek ya hızla bunuda öldürürsünüz
    lap diye önünüzde acı fren koyan servisemi
    vay abi nbr kuruyemişçiyle muhabbet etmek için fren sıkmış..
    bayağıda bir kaldı
    yanından geçtim taksi ile vuruyordum
    sadece 5 dakkada oldu
    vildiğim tüm küfürleri ettim

YAW YETER BİZDE İNSANIZ YA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Geçmiş olsun ama sürücü olmanın temeline kadar inen Sabır olayı burada devreye girer.

Sabah bir taxi'ye bindim benimde genc olmamdan dolayı sanırım yada bilemediğim anlamadıgım bir tavırla yolda başladı önüne her çıkan arabalara ve yayalara küfür etmeye. Sebebini tahmin etmeye calıştım kendi kendime vardığım sonuc ise; Sanıyorum taxici arkadaş Trafikte tek doğru olarak kendisini görüyor ve yollarda herkes yanlış. Asıl yanlış olan ise kendisi idi bence.

Şimdi doğruda olsa yanlışta olsa trafikte de bazı durumları olası hareketleri önceden kestirmek emniyetini de ona göre almak gerekir birisi yanlış yaptı diye sinirlenipde yanlışın içine girmekde an meselesidir.

Mesela geçenlerde Halamın başından geçen bir olayı anlatayım. Halam bir hastanede doktor ve de biraz acemi bir şöfördür ehliyetini yeni aldı ve 2 ay kadar yolda kendisine eşlik ettim. Bir gün arabası ile eve dönerken yolda bir kavşaktan sola dönecek ve sol şeritten ilerliyor arkadan sabırsız bir sürücü devamlı sellektor ve korna ile rahatsız etmeye başlamış tabi sola döneceği içinde halam sağa yanaşmıyor kavşaga gelmeden önce bu arkadaş halamı sağdan geçerken halama dönüp küfürler etmeye başlıyor ve bu arada kavşaktan geçen araca dikkat etmeyip kaza yapıyor. Burada takdir sizlerin... Halam iniyor arabadan ve doktor oldugu için geçmiş olsun diyor bişeyi olup olmadıgını soruyor adam bu durumdan çok utanıyor.

Sabır
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

musti81 , dostum ;
    Sana tamamen katılıyorum.
    Ben bu problemden defalarca bahsettim , trafikte kimse motorcuyu takmıyor.Artık küfür edipte ağzımı bozmak istemiyorum.

>>>Yayalar , motorları ; bisiklet statüsüne sokuyor.
    >>>Büyük araçlar da motorlara , normal araba gibi davranıyor.

İki taraf da motorun gerçek kuvvetini bilmiyor.

<<<Ben bisikletle yayaya çarparsam en fazla kırık,çıkık olur
    Motorla yayaya çarparsam = YAYA : a...a...ını görür.

<<<Araba için de aynısı ; eğer araba arabaya çarparsa sadece maddi hasar,
    ya araba motora çarparsa -- motorcunun ne kabahati var ;
    NE ŞEHİTTİR , NE GAZİ .....NİYAZİ OLUR.

Yaw daha ne söyleyeyim...
    İlla meydanın ortasında ; (canlı yayında , 70 milyonun önünde) motorla yayaya çarpıp da olacakları : herkese böyle mi anlatacaz??????

Artık küfür etmiyorum.Anaların kabahati yok....

Neden mi bu kadar kızıyorum : Çünkü hergün aynı olaylarla karşılaşmaktan bıktım.

tnagas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    uyuz olmaya basladım taxi otobüs yayalar simdide jeepli kadınlar ya sagına soluna bakmamıyorlar bide ben sucluymusum gibi senin yanımda ne isin var diyor ucarak gecicem artık yanlarından

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Arkadaşlar motoruma binmeden önce evden çıkarken kendi kendime bugün asla gideceğim yere kazasız belasız ulaşıncaya kadar sinirlenmeyeceğim kimseye çatmayacağım diye kendi kendime söz veriyorum ama bu İstanbul karmaşasında mümkün mü Hayır .. Örn : 1000 araba varsa İstanbul da emin olun yarıdan fazlası 750 tanesi motor sürücüsüne karşı saygısızdır çünkü bunu hergün yaşıyorum en basitinden bugün yaşadığım küçük olayı fazla uzatmadan sizlere aktarayım .. Kadıköy girişinden boğaya doğru çıkıyorum .. en sağ şeritteyim .. hata şerit dışı - kenarı ne diyeyim artık .. ayağımı motorun üstünden uzatsam kaldırıma değeceğim .. ama kendini İstanbul yollarının fatihi zanneden 30 yaşlarında benden küçük bir taksi şöförü arkadaş benim yanımdan geçerken eliyle koluyla bana oradan gidilirmi diye el kol hareketleri .. hızım 20 km. en sol şerit yada orta şeridimi kullanacağım tabiiki hayır .. bulaşmak istedim ama bulaşmadım .. Çünkü kendime evden çıkarken verilmiş bir sözüm vardı .. Ne olursa olsun kimseye bulaşmayacağım .. ama işte gelin görünki bu mümkün olmuyor ..
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    uzzy kadıköy trafiği kadar lanet bir trafik yok
    yayalar kırmızıda geçiyor
    hele yazıcıoğlunun oralar kargo arabaları ile dolu yolun ortasına bırakılan
    kadıköyden çevre yoluna atana kadar kendimi bi dünya sövüyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    sabır sabır ya sabır...................
    başka bi şansımız yok hocam...
    düzeltebilirmiyiz bu salak düzeni ?
    malesef hayır......!!!

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Düzeltebiliriz....

Bütün istanbuldaki motorcular toplanacağız ve boğaz köprüsünden geçeceğiz.

(köprüyede şunu asacağız)

ARTIK MOTORSİKLETLİLERİ FARKEDİN!

[b]Nereye gidersen git oradasındır.[/b]

34 FB 7215

Kargaların , bostan korkuluklarını farkettiği zaman ...
    Leyleklerin , elektrik tellerini farkettiği zaman ...
    Şoförlerin kırmızı ışıkta durduğu zaman ...
    Trafik kazalarının olmamaya başladığı zaman ...
    Ölümlerin , b..ktan olmadığı zaman ...

Ve en önemlisi ; Avrupa birliğinin , Türkiyeyi farkettiği zaman ...

BELKİ MOTORSİKLETLİLER DE FARKEDİLİR.....

fromalanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150
    böyle olaylara karşı bence yapılacak en güzel şey trafikte motosikleti oldugundan daha yavaş kullanmak gerekiyor en azından hızlı giderken önünüze çıkan dallamalara çarpıp düşmekten iyidir yavaş gidin o tip dallamalara aldırış etmeyin bende çok şahit oldum böyle otobüs ve taxi şoförü konuşmalarına inanın resmen motosiklet düşmanları belkide hayatında motosiklete binmemiş tipler zaten esas sorun bundan kaynaklanıyor ama dediğim gibi sinirlenip küfür etmek bile bence hızlı gidip çarpmaktan yada tehlike riskini yaşamaktan iyidir sakin dikkatli ve sabırlı olmalıyız ;)
    saygılar...
    ''Çekemedim Akça Kızın Göçünü , Yol Ver Bana Çubuk Beli Geçeyim''
    AB RH (+)

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    musti81, ama biz insan üstü insanız dostum özelliklede sabır konusunda ,
    sen bakma serseri merseri diyenlere asıl onların kendi serseri , ama sen yinede sakin ol ve olaylarda ilk hamleyi hep sen yap malum 2 teker üstündeyiz ve biz daha fazla risk altındayız
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Motorcu arkadaşlar... Yollarda veya sohbetlerde motor konusunda bizleri sinirlendirenlere öyle birşey yapınki ileride torunlarına anlatacak motorcu hikayeleri olsun...
    En azından bir sonraki nesiller motorcu ruhunu anlayarak yetişirler. Ne yapacağınız konusu tamamen kişiye özel...
    İster sağa çek tut adamı anlından öp!
    İster tut yakasından kafayı çak!
    Ne istersen onu yap ama iz bıraksın... Ben sprey boya taşımayı ve yamuk yapanın camına, kaportasına Z yazmayı düşünüyorum...
    En son Zorro filmine gittim de ondan... Acaba sizler ne yapmayı düşünüyorsunuz? Eminim öpmeyi düşünen hiç yoktur...
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler