Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha xt125 r hakkında yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar hem sağlam,hem ekonomik,hem şık görünen beni yarı yolda bırakmamasını istediğim enduro,cross tipi motosiklet arıyorum.Konya'da ikamet etmekteyim ama ne yazık ki aramalarım sonucu istediğim motoru ''Yamaha xt125 r'' ı bulamadım.Ancak Ankara ve çevre illerde bir iki ilana rastladım nedir ne düşünüyorsunuz benden daha bilgilisiniz var mıdır bu tip başka cross motorlar.Hafta sonları cross için dağa bayıra giderken haftaiçi evden okula

Hepinize şimdiden teşekküler
    saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Konyalı hemşerim, arazide nefsimi körlemek için senin dediğin gibi bir motor almak benim de aklımda. "Hah, en uygunu şu galiba" dediğim modeller değişti durdu. Hatırlayabildiklerimi sayayım: Yamaha XT125r, Honda XL200, Honda XLR125, Derbi Senda 125r (Bunu gördükçe hala içim gidiyor), Ramzey 200, Kanuni Cross 250. Şu sıralar gönlüm Kanuni'den yana çünkü boyu, posu vesaire açısından arazi motoruna daha çok benziyor. Ayrıca siyahını benim DRZ'ye çok benzettim. Boyu aynı, ağırlığı biraz daha düşük. "Bununla arazide kazanacağım ustalık, asfaltta DRZ'mi daha iyi kullanmamı sağlar" diye bir mantık yürüttüm ama ne kadar doğrudur bilinmez. Bir de, üretimi devam eden yerli bir model olduğu için parça sıkıntısı çekmem diye düşünüyorum ama bu da işin aslını astarını fazla bilmeden yapılmış bir çıkarım.

İkiteker'deki bir başlıktan bayağı faydalandım. İşte adresi:
    http://www.ikiteker.org/modules.php?...er=asc&start=0

Bu arada, Motoman rumuzlu Konyalı bir arkadaş, Kanuni'siyle dağ taş demeden geziyor anladığım kadarıyla. İstersen bir araştır Google'da.
    [B]J şimdi asker[/B]

Kısacası dediğin gibi ustalık kazanmak için dediğin şekilde olabilir fakat bende kawasaki kx250,honda xl200,zongshen gibi motosikletler kullandım.Tabi bu kullanmalar ''Vayy,Murat kanka motor yeni mi yahu verde bi tur atalım'' şeklinde olup gerçek anlamda deneyim kazandığımı sanmıyorum,Bende zongshen 200 gy-a alıp yamaha ya zemin hazırlamak istiyorum sanırım en iyiside bu olucak.Son birşey daha bu kanunilerin fiyatlarrı hakkında önemli bir fiyat farkı olursa Kanuni de temin edebilirim zongshen yerine

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Keşke benim de Murat gibi bir kankam olsa

Ramzey markası Zongshen'e göre biraz daha fazla beğeniliyor gibi geldi bana. Bazı parçaları yerli üretimmiş, fren hortumları çelikmiş falan gibi şeyler okuduğumu hatırlıyorum. Hakiki Ramzeyci, Zongşenci, Kanunici arkadaşlar görüş belirtse ne güzel olacak ;)
    [B]J şimdi asker[/B]

Ya bu cross isteği bende genetik.Hatırlarım 5-6 yaşlarında idim babam sabahın erken saatlerinde işine gitmek için kalkardı.o zamanlar 97-98 yılları filan tabi o zamanlar adam gibi asfaltda yok,sabahın köründe sırf babamın 94 model kdx200 le işe gitmesini izlemek için kalkardım .Ramzeye de baktım aslında olabilir. en iyisi bunları gidip teker teker deneyip karar vermek olucaktır şu sıralar bu imkana sahip olmadığım için internet ve bayilik bilgileriyle kısıtlıyım.

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    arkaşaım ben sana bi tavsiye veriyim kros motor alıcaksan mutlaka su soğutmalı al çünkü arazide çok zorluyucağın için zaten ufak cc hava soğutma sorun yaratabilir diye düşünüyorum
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Arkadaşlar o değilde Kanuni 200 enduro var o da kanuninin iyi işlerinden birisi gibi duruyor bir ara Uğurel motor'a urayıp test etmek lazım fiyatıda oldukca cazip plaka toplamında 3150 tl gibi komik bir rakama tekabul ediyor

Motosikleti
    ramzey 200cc
    bende ramzey 200 var, 2 yıldır bi prblem görmedim, yaşamadım. arazide de hararet yapmadı.

picasso,fazla değil 2 gün önce bir ramzey 200 cross gördüm tesadüfen dolaşırken tabiki ilk işim gidip incelemek oldu.Lastiklerinden ve görünüşünden belli ki çamurdan yeni çıkmış ve hala yürür durumdaydı bu gerçekten güzel.Panele doğru yaklaştıkca benzin kokusu baş gösterdi meğersem deposu ortadan 2 ye ayrılmış üst kısmı açık silikon filan çekmiş acemi şahıs.Bu kanuni nasıldır bilmem yakından inceleme fırsatım olmadı ama kesinlikle yok arkadaş bu çinli,hondadan başkası yalan diyenlerden değilim her bütçeye göre motor taraftarıyım.Şuan en önemli karar aşamasındayım 1-kanuni enduro 200 2-kanuni 250 cross 3-Ramzey 200 cross 4-zongshen 200 cross??

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    kardeş harbiden posasını çıkaracam hem de ucuz olsun diyosan 200 ramzey kaçırma.var bi kaç tanıdık kullanan çok memnun. biraz kibarca kullanırım gündelik asfaltta da giderim diyosan xt125r bul. şahane
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yayları çok sağlam bir motor. 2 kişi 100-110 yapıyor. Tek 130'u gördüm. Şehir içinde kullanıcaksan güzel motor. Yalnız arkadaşların dediği gibi. Motoru posasını çıkarırım diyorsan arkadaşlar tavsiye etmiş. Buz gibi havada 1 hafta kontak açmadım sonra iki ayak marşı -tık- çalıştı böyle bir motor
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)