Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sürücü kursları kaldırılıyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Sürücü kursları kaldırılıyor!

Bir çok AB ülkesinde olduğu gibi, sürücü belgesi almak için sürücü kurslarına katılma zorunluluğu Türkiye’de de kaldırılıyor. Yürürlükteki yasanın 41. maddesinde sürücü belgesi alma şartları arasında yer alan ’Sürücü kursuna katılmış ve yapılan sınavları da başararak sertifika almış olmaları’hükmüne yeni tasarıda yer verilmedi.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=161703

Arkadaşlar sizce bu haberler ne denli doğru?
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

belki biraz zor kaldırırlar o kadar işletmeyi aynı dershaneleri kaldırmak gibi zor
    ama haber o denli güzel

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ülkemizde herşey tamamen duygusal

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    çako hyo alamıcak o zamn:
    Orgazma Dudak Büktürür

Çok isabetli olur, isteyen gider, böylece kalite yükselir.

Motosikleti
    GT250R
    Bilgiye sahip olan arkadaşlar varsa cevaplasın lütfen...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    zor hemde çok zor.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    bence yerinde bi karar,ben 97de b,2005 e,2007 a2,aldm bu kursa para vermekten başka bir işe yaramadıgını alenen gördüm ve bence gereksiz bir kurum,hele a2 sınavında kavga çıkıyodu 25 kişi sınava gelmiş,kursun sınav yapacak motoru yok bu kadarda lakayıt

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç böyle bir şey düşünemiyorum

Motosikleti
    mondial 151 rs
    bence iyi olmus sonucta bos isler kurs falan bilen bilir gibisinden ama yinede olsada olur olmasada

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    stajer ehliyette geliyodu hala uygulamaya gecilmedi .........
    Koskoca surucu kurslarınımı kaldırcaklar yıllardır bu işi yapan kurumlar var o kadar kolay olabiliceğini sanmıyorm.
    Barbaros İLKBAHAR
    [COLOR="black"][COLOR="Red"]10Riders Balıkesir Motosiklet Kulübü [/COLOR][/COLOR]
    :queen:RüzGaRı Hisset :queen:

@hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    çok iyi olur kaldırılırsa zaten o kursların rant dışında yaptıkları ve insanlara kazandırdıkları hiç bişey yok ( işini iyi yapan sayılı sürücü kursları müstesna )
    mesela ben 2001 yılında a2 + b ehliyet almıştım bu ehliyeti alıncaya kadar kursa ödediğim tüm paralar haybeye gitti çünkü adamların bana öğretebilecekleri hiç bişey yoktu ben yıllardır araba ve motosiklet kullandığım için sadece adamlar bana sınava hazırlanmam için bi soru kitabı verdiler bende ona çalışıp sınavı verdim yani adamlar bana hiç bişey öğretmedi...

be zaten kırtasiyeden o soruları alıp çalışabilecek durumdayım kursa ne diye 100 lerce lira vereyimki gayet güzel olmuş..
    ha bilmeyen insanlar için illaki kursa eğitime ihtiyaç vardır o ayrı konu yoksa ihtiyacı olmayanlar için zorunlu olmaktan çıkması gayet mutlu etti beni
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Yeri geldi mi "eğitim şart" diye tutturuyorlardı bir nağme.Peki öğrenmek isteyen kişiler nerede gidip öğrenecek? Acemilik eğitimini yedek pedalsız ve akan trafikte yapmaya çalışan kişiler kaza yaptığında sorumlusu kim olacak?

Sürücü kursları kaldırılsın da yerine ne alternatif getiriliyor orası belli değil.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    e o zaman mecbur ehliyeti bakkaldan alacaz
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kalkarsa ben aç kaldım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

aman hocam daha yeni motor ehliyetine yazıldım onca para verdik ben ehliyeti alınca kalksın bari para haybeye gitmesin

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    başlığı şöyle düzeltsen daha uyğun olur bence
    "sürücü kursu zorunluluğu kalkacak"
    kimse tutupta kurs sahiplerinin milyarlar harcayarak açtığı kursları zorla kapatamaz zaten ve yasa teklifindede dendiği gibi ehliyet sahibi olabilmek için sürücü kursuna gitme şartı kalkıyor.
    bence çok mantıklı neden derseniz ben motor ögretmeniyim A2 ehliyetim için beni tekrar kursa sokuyor bunu hiçbir mantık almaz ve zaten kursada katılmadım çünkü kursun eğitmeni idim.
    ögrenciler neden ÖSS kursuna gider zorunlumu veya açık öğretim kursuna o da zorunlu değil ama binlerce giden var neden? Çünkü sınavı zor
    yapılası gerekende kurs şartının kaldırılması görecezki bilğisi tecrübesi olmayan zaten kendi isteğiyle paşa paşa kursa gidecek ne kimse işinden olacak nede kurslar kapanacak ve en önemlisi KALİTE artacak
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyet kurslarının kalkması eğitimin kalkacağı anlamına gelmez.. Olay yanlış anlaşılmış sanırım.. Kurs kalkar Milli Eğitim devreye girer, yada Emniyet Müdürlüğü üstlenir bu görevi, belkide farklı bir resmi kurum kurulur bunun için. Kimse kurs kalktı, isteyen gidip ehliyetini alacak anlamını çıkarmasın bundan.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı axoyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlığı şöyle düzeltsen daha uyğun olur bence
    "sürücü kursu zorunluluğu kalkacak"
    kimse tutupta kurs sahiplerinin milyarlar harcayarak açtığı kursları zorla kapatamaz zaten ve yasa teklifindede dendiği gibi ehliyet sahibi olabilmek için sürücü kursuna gitme şartı kalkıyor.
    bence çok mantıklı neden derseniz ben motor ögretmeniyim A2 ehliyetim için beni tekrar kursa sokuyor bunu hiçbir mantık almaz ve zaten kursada katılmadım çünkü kursun eğitmeni idim.
    ögrenciler neden ÖSS kursuna gider zorunlumu veya açık öğretim kursuna o da zorunlu değil ama binlerce giden var neden? Çünkü sınavı zor
    yapılası gerekende kurs şartının kaldırılması görecezki bilğisi tecrübesi olmayan zaten kendi isteğiyle paşa paşa kursa gidecek ne kimse işinden olacak nede kurslar kapanacak ve en önemlisi KALİTE artacak
    Sürücü kursuna gitme şartı kalkıyor ne demek?Sürücü kursları birer birer kapanıyor demek.Aynı kapıya çıkar.Mecburen başka meslek dallarına yönelecekler.Devlet kendi eliyle iş sahibi yaptığı kişileri, yine kendi eliyle işsiz bırakacak.Tamam çoğunluğun onaylamadığı bir sistem bu ama, şimdi birçok insan sırf bu yüzden işsiz kalacak...

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Sürücü kursu zorunluluğu olmamalı ama sınavlar çok daha zor olmalı. Gerçek anlamda sınav olmalı. Böylece insanlar zorunlu kurs yerine kendi isteğiyle eğitim alır, üniversite sınavı gibi. Kurslar da kendine çeki düzen verir profesyonel olurlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)