Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

karbüratör

Motovento
    REKLAM ALANI

s.a. arkadaşlar bugün karbüratörü söktüm içine baktım ve hızı artırmak için hangi şeyi sıkıp gevşeteceğimi bulamadım bunun içinde iğne gibi olan şeyi sona getir dediler ama nasıl ouyor anlamadım bilenler varsa anlatıversin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı macloren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a. arkadaşlar bugün karbüratörü söktüm içine baktım ve hızı artırmak için hangi şeyi sıkıp gevşeteceğimi bulamadım bunun içinde iğne gibi olan şeyi sona getir dediler ama nasıl ouyor anlamadım bilenler varsa anlatıversin
    her karbüratör de ayar var mı bilemiyorum ama ben o kadar uğraştım karbüratörün ayarını bozamadım bir 2 tane ayarlı vida var kıvratıyorum kıvratıyorum tık yok bir tane şamandıra var usta onu biraz eğdi içine yakıt fazla dolsun diye bir tane gaz pistonu var bir de iğne deliği gibi bir yer var benzin gelen
    hava benzin karışımı için ben göremedim öyle fazla bir ayar gören varsa bir resim atsa iyi olur
    zaten jikle olayı ayarlıyor fakat hem hava hem fazla yakıt için gaza basmaktan fazlası yapılmıyor sanırsam bazı karbüratörlerde

motorunun modelini verirsen belki bi büyük karbüratör önerebiliriz

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    benim bildiğim kadarıyla karburatörün içinde vida olmaması lazım..dışında 2 tane vida var bu da biri rölanti ayarı diğeri de yakıt hava karışımı ayarı..motoru limite çıkarmak için bu ikinci vidayla oynanması lazım..o da karburatörün alt kısmında olur..

mesrur özgök - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT 700 deauville
    arkadaşlar motorun performansı nı yükselmek için karburatörle oynamak mantıklı ama bilmediğimiz ayar vidaları nı kurcalamak tam ters etki yapar unutmayalım yakıt artar motor yakamaz vs.hiç hoş olmayan durumla karşılaşırız.. iyi bilen bir arkadaş yazarsa iyi olur, aksi taktirde fabrika ayarında kalması gerekir sağlıklı çalışması açısından hemde olduki arıza yapptı motor ben karburatörü kurçaladımda ondan mı oldu diye içimize kurt düşmez..

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    karburatör ayarı sadece motorun verimli çalışmasını saglar..daha fazla yakıt vereyim daha hızlı gitsin değil..motor hacminin kullanacagı benzinden fazla benzin gittiği taktirde motor bogulur hepsi bu..ama hava yakıt karışımı iyi yapılırsa motor rahatlar nefes alır verimli çalışır..
    not: ayarı oynamak limitinden fazla prformans göstermez..

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İğneyi yukarı alırsan motorun fazla benzin yakar hızda artış olmaz..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    yamaha tdr 125
    merhaba arkadaşlar bana YAMAHA TDR 125 in KARBURATÖRÜ

merhaba arkadaşlar bana YAMAHA TDR 125 in KARBURATÖRÜ lazım yardımcı olabilirmisiniz

road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İğneyi yukarı alırsan motorun fazla benzin yakar hızda artış olmaz..
    Kesinlikle katılıyorum.
    İğneyi yukarı alırsan düşük devirlerde kapış anında belli belirsiz iyileşme olabilir ama aradaki farkı anlıyamıyacağın kadar düşük oranda bir iyileşme.Bunun dışında hızında artış olmaz. 10 tl.lik benzinle gittiğin mesafeyi 15 tl. ile gitmeye başlarsın.
    MEMLEKETİN NERE DİYE SORAN OLURSA, BEN BİR DÜNYA VATANDAŞIYIM.

İnsanlarıda tıpkı para gibi ışığa tutun, eğer içinde ATATÜRK yoksa sahtedir!...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)