Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyet evraklarını aldım,trafiğe çıkabilirmiyim ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_toker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City,TVS Apache,Next Yamaha Xmax 250
    arkadaşlar bugün A2 ehliyeti için evrakları aldım,fakat çalıştığım için şu anda karakola gidip ehliyeti değiştiremiyorum,trafiğe çıkabilirmiyim ? yani polis çevirdiğinde o evrakları göstersem idare edermiyim ??
    %80 Loading ... 2016 Yamaha Xmax 250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yok
    Hayırlı olsun.Bende alıcam kısmetse bugün. Bildiğim kadarıyla çıkamazsın ama belki de idare ederler.

Motosikleti
    sanada hayırlı olsun arkadaşım...walla dolaşıyorum kaskımla fln hiç denk gelmedim ama nolur nolmaz ters birine gelirim,emin olmak istiyorum...

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    sertifika ile trafiğe çıkabilirsin
    ancak 1 ay içerisinde ehliyet kartını çıkartmaz isen tekrar sabıka kaydı ve sağlık raporu istiyorlar (sertifika geçerlilik 1 yıl )
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

zargana_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cenix 18 vites bisiklet:)
    Alıntı alp_toker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün A2 ehliyeti için evrakları aldım,fakat çalıştığım için şu anda karakola gidip ehliyeti değiştiremiyorum,trafiğe çıkabilirmiyim ? yani polis çevirdiğinde o evrakları göstersem idare edermiyim ??
    gez kardeşim gez ben 600 lira ödedim evraklar koynumdayken sende ödersin kartını al en kısa zamanda 15 günde veriyorlar izin al git hemen benden sölemesi kaza maza oluyo onlrda mecbur yazması gerekiyo evrak olumyo yani ehliyet şart
    İNSANLARIN EN ACİZİ DOST EDİNMEYENDİR BUNDAN ACİZİ İSE DOSTUNU YİTİRENDİR
    AKLINI KULLAN ADINI ÇIKAR DELİYE HERGÜN BAYRAM EĞLENMEK KALIR GERİYE
    (özlü sözler)

poyraz06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BULURSAK UYGUN BİŞEY ALACAZ
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sertifika ile trafiğe çıkabilirsin
    ancak 1 ay içerisinde ehliyet kartını çıkartmaz isen tekrar sabıka kaydı ve sağlık raporu istiyorlar (sertifika geçerlilik 1 yıl )
    yok o öyle değil sağlık raporu ve sabıka kaydının süresi bir yıl sertifikanın süresi yok bir yıl içinde ehliyeti almassan tekrar sağlık raporu ve sapıka kaydı çıkarmak zorunda kalırsın
    ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR ODA BUGÜNDÜR

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    alp_toker tamamen polisin insiyatifine bağlı bir olay ama kurallar gereği trafiğe evraklarla çıkman yasak. O belgeler sadece ehliyet almaya hak kazandığına dair belgeler, ehliyetin yerini malesef tutmuyor ama karşındaki memurada bağlı bir olay olur. Bir an önce trafiğe teslim etmeye bak derim. hayırlı olsun
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    evrakla çıkılsaydı kimse ehliyet almak için para vermezdi, evraklarla gezerdik

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    aman şansa bırakma.. cezayı yersin.. biran önce gidip kart haline getirmeye çalış.. hayırlı olsun..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o evrakların hiç bir yaptırımı yok.polis yakalarsa aynen cezayı yersin.sen bir an önce ehliyetini çıkartmaya bak.
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alp kardeşim ehliyetini çıkarana kadar bir kaç gün daha idare et gerekirse hevesine ara ver işi sağlama al.

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Belki çevirmede yırtabilrisin ama Allah korusun kaza yapman halinde ehliyetsiz araç kullandığın için suçlu olursun.

ufuch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    s.a arkadaşlar abiler ablalar hazır ehliyet muhabbeti açılmışken sorayım dedim
    nisanda yazılmak istiyorum istediğimiz zaman yazılabiliyomuyuz?_ sınavlar falan kaç ay süreyle yapılıyo?_? teşekkürler....

yani sınawlar kaç ayda bir yapılıyo

Motosikleti
    tamam arkadaşlar çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için,en kısa zamanda çıkarttırayım o zaman...

Alıntı ufuch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nisanda yazılmak istiyorum istediğimiz zaman yazılabiliyomuyuz?_ sınavlar falan kaç ay süreyle yapılıyo?_? teşekkürler....

18 nisan sınavı için belli bir güne kadar kayıt alıyorlar,internetten araştır fazla geç kalma,bugün bile kayıt yaptırabilirsin,mesela 14 şubat için son başvuru 22 Ocaktı...nisan ı kaçırırsan bir sonraki temmuz ayında olması gerek,1 yılda 4 sınav yapılıyor diye biliyorum...

abi saolasın teşekkürler bizim para işi nisanda düzene giriyodu şuanda zor gibi gözüküyo temmuzu beklicez artık

Motosikleti
    @ufuch,keşke nisan da girebilsen,temmuzda gireceksin ağustosta alsan ehliyetini eylül hadi bilemedin ekim e kadar kullan,sonra sezon bitecek...ama sen manisadasın hava durumunu daha iyi bilirsin

Ehliyet konusunu görünce daldım topladığım paraları şimdi saydım tam 515 ytl olmuş.
    Büyük ihtimalle 18 nisandaki sınava girebilicem şu sıralar annemi kandırmaya çalışıyorum ama diretiyor.Bakalım bu forum beni bir gün motorumun resimlerini eklerken görebileceki?:D Yada görücek ama kaç yaşında olucam.

Birde arkadaşlar bir şey merak ediyorum 18 nisandaki sınava girersem ehliyet aşşağı yukarı elime ne zaman ulaşır.???

Motosikleti
    18 nisan da yazılı sınava gireceksen,9 mayıs da %90 direksiyon sınavına gireceksin...15 Mayıs gibi evraklarını bekliceksin belki yetişmeyecek araya haftasonu girecek sinir olacaksın 18 Mayıs ta 10TL karşılığında evraklarını alacaksın,ondan sonra karakola gidip işlemlerini yaptıracaksın,2 3 gün de öyle sürse 24 25 mayıs gibi ehliyetini alırsın...Bak bu cvbı unutma bakalım tutturabilecekmiyiz...

Ben şimdi yazılsam parayı peşinmi istiyolar çünkü bu ay sıkışık bi dönemdeyiz nisanda durum düzelcek ozaman alcaktım eğer şimdi yazılıp parayı hemen istemiyolarsa güzel olur sezon bitimine denk gelcek dediğin gibi şimdi yazılıp nisanda versek parayı kabul ederlermi

[..] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ufuch adlı üyeden alıntı Mesajı göster

son basvuru 27 mart olması lazım yanı 27 marta kadar tum gereklı evrakları toplaman ve halk bankasına parayıda yatırman gerekıyor ama bu hafta ıcı son gıbı haraket et sen ;)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)