Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kuryelik yapmak için en uygun motosiklet hangisi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DADYDD250E-9
    BENCE ÖNCE KÜÇÜK MOTORDA ALIŞ SONRA BÜYÜK MOTORLARA BİNERSİN,ARKADAŞIM.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_toker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City,TVS Apache,Next Yamaha Xmax 250
    ben yollarda en çok CBF150 ve TVS Apache görüyorum... 3. olarak da YBR...
    %80 Loading ... 2016 Yamaha Xmax 250

Sıfırı Türkiye'ye girmiyor.3000Tl'ye CGL125 getirseler tüm kurye şirketleri tekrar CGL'ye döner.

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

denızcılık yapan bı arkadasım vardı,
    yanı denızcılık evraklarını tasıyan,
    ss makınesı vardı,
    zonguldaga evrak tasıdıgını bılıyorum,
    uzun yol ayrı yanı,,,
    Ben buldum mesleğimi
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ZEKİ BAYRAKT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BENCE ÖNCE KÜÇÜK MOTORDA ALIŞ SONRA BÜYÜK MOTORLARA BİNERSİN,ARKADAŞIM.
    yamahanın 600 cc ve altında ki r6 hariç tüm modellerini kullandım ayrıca cgl 125 ile bir dönem çalıştım

activada kullandım pizzacılıkta yaptım

jawa da kullandım

tadımlık arkadaşların hondalarını falanda kullandım ama sonuçta çok uzun süre kullanmadığım için sordum

deneyimim var yani motosiklet kullanmak açısından

sadece uzun süre kuryelik yapan arkadaşlardan daha net deneyim aktarımı almanın faydalı olacağını düşündüm

herkese sağlıklı sürüşler
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ'da CBF meşhur

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf fiyat ve yakıt ekonomisi olarak cazip görünüyor

fakat eski cg125 lerden daha memnun kalan ybr den daha memnun kalan kuryeler var
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Motosikleti
    SPACY BEYAZ 2012 CBF 150 SİYAH 2012
    Alıntı canercamalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cg 125 derim ben ;) ybr 125 -apache - cbf150 de olabilir
    AYNEN KARDEŞİM KATILIYORUM AMA ÖZELLİKLE HONDA CG DERİM
    [COLOR="Blue"][B]Dünyanın En Delisi Motor Sürenmiş İkinci Delisi İse Arkasına Binenmiş Ben Her Zaman Birinci Deli Oldum İkincilik Bana Yakışmaz[/B] [/COLOR]::bira01:::flower:::bira01::

fırtına

Cuma Yasin Ak08:45
    yasin19 Eylül
    arkadaşlar yaklaşık 2 yıl öce 2006 ybr aldım acemilime denk geldi ki motor hor kullanılmış motora iki yılldır 3000 milyar tamir masrafı yaptım iki kere rektefeye girdi bir türlü performas alamadım sagdece sürüşü direksoyon hakimiyeti virrajları alması güzel ikikişi bindinde motor yerinden zor kalkıyor ybr den sogudum cbf almayı düşünüyorum sizce sizlerin fikrini istiyorum kuryelik yapıyorum hangi motoru tafsiye edrsiniz cvf 150 mi yoksa ybrmi tvs apacimi dogan_bey1984hotmail.com acele cevaplarınızı bekliyorum
    Report

methal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks new light 125
    ybr 125 herzaman iyidir burda bütün kuryeçilerden bunlardan var
    Kask takmaya ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan,muhtemelen
    Gece yol yapma ki; gün doğumunda uyumayasın
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    ybr al başın ağrımasın
    olumune bu sevda..

soru

demesi kolay arkadaşlar ybr den sogudum 2 yıldır ocama incir acı dikti ilimi kuruttu tamir masrafı vermekten motor dedigin hızlı ve atak olmalı düz yolarda uçmalı kalkışı hızlı ve atak olmalı en önemlisi 2 kişi bindinde tekkişi biniyorgi hisetirmeli performasından bişey kaybetmemeli yokuşlarda canı çıkmamalı iyi çikmalı konforlu olmalı titrememeli eeeeeeeeee şimdi soruyorum bu saydıgım özeliklere hangi motor sahip ybr125 mi cbf150 mi tvs apacimi biz kuryeler dayanıklı motor isteriz herkez haftada bir gün gezmek için degil iş için yanisi şu binevi taksi dolmuş gibi çalışıyoruz bu na ragmen meslektaşlarıma soruyorum bu üç motorsiklet ten hangisi bu özelliklere sahip

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:43 ----------

demesi kolay arkadaşlar ybr den sogudum 2 yıldır ocama incir acı dikti ilimi kuruttu tamir masrafı vermekten motor dedigin hızlı ve atak olmalı düz yolarda uçmalı kalkışı hızlı ve atak olmalı en önemlisi 2 kişi bindinde tekkişi biniyorgi hisetirmeli performasından bişey kaybetmemeli yokuşlarda canı çıkmamalı iyi çikmalı konforlu olmalı titrememeli eeeeeeeeee şimdi soruyorum bu saydıgım özeliklere hangi motor sahip ybr125 mi cbf150 mi tvs apacimi biz kuryeler dayanıklı motor isteriz herkez haftada bir gün gezmek için degil iş için yanisi şu binevi taksi dolmuş gibi çalışıyoruz bu na ragmen meslektaşlarıma soruyorum bu üç motorsiklet ten hangisi bu özelliklere sahip

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    kinetix al bir tane 10 liraya depo fullenir sabahtan akşama kadar kuryelik yaparsın bakım falanda istemez : )

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    Benim arkadasım nevsehirli ve orada calısıyor.Motoru YBR 125 Çalıştıgı yer ile köyü arasında 10 km lik mesafe var. Gidiş gelişide koyarsak günde 30 km asagı yukarı yol yapıyor. Haftanın 6 gunu calısmasınıda hesaba katarsak yaklasık 720 km cıvarında yol yapıyor her ay. Motosikleti 40.000 küsür km'de ve kullanıcı hatası dısında hıcbır problem cıkarmadı , yakıttan bahsetmeme gerek yok heralde YBR zaten domuz gıbı motor düşüyor kalkıyor vuruyor yınede sapasaglam :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Bizim burada yani İzmir'de kuryelerin çoğunda yüzde 95 gibi bir kısmında YBR 125 var.Böyle bir yerde oturuyorsan YBR 125 almanı tavsiye ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki er-5
    tabiki ybr 125 kendini kanıtlamış bir motor alternatif olarak cbf 150 ve son zamanların favorisi tvs apache

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    honda cg 125 kaya mübarek

Ybr hızlı degil gibi gelebilir.Fakat normal olarak acılmışbir ybr cbf in peşini bırakmaz,hatta yüzde 49 sollar bile.motor açılmadan 140.000 km ybr kullandım.Çil çil ve sorunsuz sattıgımda 2000 km de 100gram yag yakmıyordu.Kart borcu yüzünden elveda dedim.........cbf i 45 binde(şirket motoruna geçtim) aldıgımda 10 bin km önce garantiden motor degişmişti bildigim motor.sayaç 100 binlerde kammili gergi degişti , üstüne 20 binde artık eksilen yağı takip edemiyecegimi düşündügümden(1500km de 900-1000 gram arası). tekrar motor indirttim.cbf de şu an 75 binlerde kullanmışlgım var.son tamirden sonra iikinci yagda basmaya başladım ve 150 km de tekrar 200 gram yag eksiltti.Karar verdim artık 100 km yi zorlamıycam 100 ü geçince yakmaya başlıyor.cbf in birçok parçası ybr ye göre ucuz,fakat dayanım süresi düşük.ybr de servisle akraba olmuyorsunuz.İki motorunda birbirine üstünlükleri var fakat bu sınıfda yamaha daha teknik bir motor gibi geldi bana hep.Boyunuz kilonuz fazla yoksa ybr derim.Şansınız iyiyse kullanırken kara geçersiniz.yağ degişim aralıgı bile daha uzun....Bu arada bende yaklaşık 14 yıllık kuryeyim.Hayırlısı olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki er-5
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr hızlı degil gibi gelebilir.Fakat normal olarak acılmışbir ybr cbf in peşini bırakmaz,hatta yüzde 49 sollar bile.motor açılmadan 140.000 km ybr kullandım.Çil çil ve sorunsuz sattıgımda 2000 km de 100gram yag yakmıyordu.Kart borcu yüzünden elveda dedim.........cbf i 45 binde(şirket motoruna geçtim) aldıgımda 10 bin km önce garantiden motor degişmişti bildigim motor.sayaç 100 binlerde kammili gergi degişti , üstüne 20 binde artık eksilen yağı takip edemiyecegimi düşündügümden(1500km de 900-1000 gram arası). tekrar motor indirttim.cbf de şu an 75 binlerde kullanmışlgım var.son tamirden sonra iikinci yagda basmaya başladım ve 150 km de tekrar 200 gram yag eksiltti.Karar verdim artık 100 km yi zorlamıycam 100 ü geçince yakmaya başlıyor.cbf in birçok parçası ybr ye göre ucuz,fakat dayanım süresi düşük.ybr de servisle akraba olmuyorsunuz.İki motorunda birbirine üstünlükleri var fakat bu sınıfda yamaha daha teknik bir motor gibi geldi bana hep.Boyunuz kilonuz fazla yoksa ybr derim.Şansınız iyiyse kullanırken kara geçersiniz.yağ degişim aralıgı bile daha uzun....Bu arada bende yaklaşık 14 yıllık kuryeyim.Hayırlısı olsun.
    cbf in hangi parçası ybr göre ucuzmuş merak ettim doğrusu ybr nin parçaları daha ucuzdur

Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 125 yada cbf 150 bu iki motorda yüksek süratta devamlı kullanma amacı ile üretilmemiştir.çogu arkadaş bunları aldıktan sonra modifiye yapyor bu yanlıştır çünkü bu motorların amacı hız degildir şehir içinde rahat kullanım ve az yakıt yakması bir avantajdır,ybr nin en son makinasının fiyatı çok yüksek 5500 tl civarı bu parayı etmez çünkü o paraya daha iyi makinalar var sıfır olarak diyorum.cbf 150 saglam bir alettir ybr de saglamdır ama her ikisinide yanlış açarsanız randıman alamazsınız.sıfır motorun 3000 km zorlanmaması gerekiir.bunlar küçük ccde motorlar oldugu için aşırı zorlanmadan grapaj olayı (pistonun çizilmesi) anlamına gelir buda yag yakmasına bir sebeptir.bence kurye motoru olarak kaliteli ve koltuk altı bagajı olan güçlü ve saglam bir scoter daha iyidir.çünkü kuryeler şehir içinde fazla dur kalk yapyorlar vites debriyaj olayı yorabilir ve balatayı erken yersiniz.scoterde koltuk altı bagajınıda kullanma olanagınız var cunku kuryelık yapyorsunuz.arkaya canta takacam ybr alacam derseniz şu yeni kasasına 5500 tl cıvarında para odemektense.125 cc katagorisinde cbr 125 var onada canta takarsınız daha guçlu ve su sogutmalı arka frende disk ve daha bir sürü avantaj var ve 2010 u da 6000 lira ybr 125 le arasında cok bir fiyt farkı yok bence oda o parayı etmez ama bu katagoride zaten 5500 tl yı gozden cıkaran şahıs 500 tl daha verir ve cok daha iyi bir makina almış olur.bu yapmış oldugum kıyaslama sadece yeni model cbr 125 ve ybr 125 arasında geçerli yok sa bu paraların uzerıne az bır mıktar daha katılıp ıkınce el cok daha ıyı makınalar alınabılınır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler