Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yaz sıcağında kask takmak...

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öldürüyor bu sıcaklar beni.

Neyse ki güneş vizörü var, kaskın ön camını acıyorum güneş vizörü ile gidiyorum arada birkaç dakika serinliyorum.

Ekipman zaten allaha emanet :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    manisada yaşıyorum. motosikletimi satana kadar yaz-kış deri ceket,kapalı kask,motosiklet çizmesi,bilekli eldiven ve kevlar kotla kullandım, aşırı terleme sorunu olan biri olarak bile hiç "acaba takmasam mı" diye düşünmedim.
    size de motosikletle ilgili güvenlik ekipmanlarını gideceğiniz mesafe veya hava koşullarını sorgulamadan sürekli olarak kullanmanızı öneririm

hortlatılan konuyu tekrar hortlatmışım farkında olmadan
    alaşehirde acemilik yapmıştım 45 gün. allahım yarabbim yaprak kımıldamıyordu ben hayatımda böyle sıcak görmedim. +40 dereceye çıkıyordu hava. hatta öylesine sıcaktı ki tsk dan emir gelmişti eğitimleri durdurmuşlar dı. koğuştan çıkmamız yasaktı. hoş kapalı alanlarda da klima yoktu yine şapır şapır terliyoduk benim için türkiyenin cehennemi neresi deseler manisa derim hacı.

Motosikleti
    Yamaha NMax 155
    Ben sırf ceza yememek adına, şapka tarzı 30 tl lik kasklardan aldım, onunda hava alsın diye her yerine delik açtım, öyle kullanıyorum. Sıcakta yapacak bir şey yok, kask takılmaz. Zaten ecel geldi ise kaskta kurtarmaz. Allaha emanet biniyorum.

Motosikleti
    honda cb500f
    Çene açılır al öyleyse.

Siz sıcakta nasıl kask takmıyorsunuz yav? Geçen yarım saat kasksız gezdim kafama güneş geçti gece kusmaktan içim dışıma çıktı

Motosikleti
    Honda Forza 250
    konuyu "kapalı kask kullanırken sıcakla nasıl baş edebilirim?" minvalinde bir düşünceyle hortlatmıştım "allaha emanet gidiyos"cularla doldu ortalık.
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar haşmetli olan bu kaskın marka modeli nedir acaba Haşmet Bey
    Arkadaş bilmiş. Arai'nin RX-Q modeli galiba.

Eskisi de HJC'nin ucuz ama Snell sertifikalı modeliydi.

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesin arai dir. vizörde kaş hizasında havalandırması olan bite onu biliyorum ben.

yasincig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Forza 250 Forza 300 Suzuki DL 650 Forza 250
    Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    manisada yaşıyorum. motosikletimi satana kadar yaz-kış deri ceket,kapalı kask,motosiklet çizmesi,bilekli eldiven ve kevlar kotla kullandım, aşırı terleme sorunu olan biri olarak bile hiç "acaba takmasam mı" diye düşünmedim.
    size de motosikletle ilgili güvenlik ekipmanlarını gideceğiniz mesafe veya hava koşullarını sorgulamadan sürekli olarak kullanmanızı öneririm

hortlatılan konuyu tekrar hortlatmışım farkında olmadan
    Hocam kaskın marka model nedir.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alaşehirde acemilik yapmıştım 45 gün. allahım yarabbim yaprak kımıldamıyordu ben hayatımda böyle sıcak görmedim. +40 dereceye çıkıyordu hava. hatta öylesine sıcaktı ki tsk dan emir gelmişti eğitimleri durdurmuşlar dı. koğuştan çıkmamız yasaktı. hoş kapalı alanlarda da klima yoktu yine şapır şapır terliyoduk benim için türkiyenin cehennemi neresi deseler manisa derim hacı.
    Manisa olmasa İstanbul'da açlıktan ölürüz. Rakı'nın yanına kavun bulamayız.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Güney bölgelerini bilemiyorum fakat İstanbul'da ne kadar sıcak olursa olsun, fullface kaskla motosiklet hareket etmeye başladıktan sonra rahatsız edecek kadar sıcaklamıyorum. Ki ben kışın mont altında t-shirtle terleyen adamım. Düzgün havalandırması olsun yeter ki.

Motosikleti
    YZFR25
    çok ilginç Denizli nin o sıcağında bir gün deri montumu kaskımı giymeden sürmedim. Kask böyle konusu yapılacak bir şey değil ki ya.

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    https://hizliresim.com/MxrL6H

Şimdi kısa kask taksak gene kesecek ceza bunlar koruma gözlüğü diyor.132 TL yazmış ceza

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Sıcağı bilmeden sıcak demeyin. Adana'dan selamlar
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hic Dubai'de motor surmediyseniz deneyimi anlatayim: Mayis ayinda orada gunduz 42 derece nem 70% gece 31 derece nem %50 olur. Haziran temmuzlari anlatmama gerek yok muhtemelen.

Bizde metropolde belki iki sokak oteye, tatil beldelerinde belki komple kasksiz takilabilirsiniz ama orada sizi motorun uzerinde kasksiz duragan halde gordukleri zaman bile iceri alirlar.

Full ekipman geziliyor. Senin derdin bizdeki sicak olsun.

Kask takmayan, takmaktan hoslanmayan adamin caresi arabadir. Kisin sicak, yazin soguk tertemiz.

gokhan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hic Dubai'de motor surmediyseniz deneyimi anlatayim: Mayis ayinda orada gunduz 42 derece nem 70% gece 31 derece nem %50 olur. Haziran temmuzlari anlatmama gerek yok muhtemelen.

Bizde metropolde belki iki sokak oteye, tatil beldelerinde belki komple kasksiz takilabilirsiniz ama orada sizi motorun uzerinde kasksiz duragan halde gordukleri zaman bile iceri alirlar.

Full ekipman geziliyor. Senin derdin bizdeki sicak olsun.

Kask takmayan, takmaktan hoslanmayan adamin caresi arabadir. Kisin sicak, yazin soguk tertemiz.
    Otobüs duraklarında bile klima olan memleket. Hayatımda en çok nerede üşüdüm diye düşünecek olursam Dubai dır herhalde : )

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gokhan85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobüs duraklarında bile klima olan memleket. Hayatımda en çok nerede üşüdüm diye düşünecek olursam Dubai dır herhalde : )
    Orada grip ve corona icerdeyken oluyorsun zaten. Ayar yok icerisi 14 derece klima sonda. Disarisi 47 derece o da sonda.

Motosikleti
    Bn125
    Sürüş eğitiminde gözlüğüm pis bir suya düştüğünden 10 15dk kasksız kullandım. Hayatımda bu kadar rüzgar beni rahatsız etmemişti. Gözlüğüm olmasına rağmen gözüme toz kaçtı ve cidden kendimi çok emanet hissettim. Ben kışın çok terlediğimden mont giymeyen birisiyim ve buna rağmen full takım dolaşıcam. Gerekirse yanımıza 1tişört alırız varsın canımızdan olmayalım.

desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yolda
    Alıntı bilac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletimi bir kaç ay önce aldığım için şimdiye kadar sıcak havada kask takma tecrübem olmadı. Sıcağı sevmeyen bir insan olarak, daha şimdiden yaz sıcağında nasıl kask kullanacağımın derdine düştüm. Manisa'yı bilenler yaz sıcağında nasıl bir cehennem sıcağı olduğunu iyi bilir. İnsan durduğu yerde ter içinde kalır. Ama başka seçeneğimiz yok, kask takılacak!

Yarım açılır bir kaskım var, acaba yaz için yarım kask alsam mı diye düşünüyorum. Yazın kısa mesafede, şehir içinde kullanmak için uygun olur mu? Ya da buzdolabında saklanan ince bir balaklavayı kaskın içine taksak işe yarar mı?

Hadi sıcağa dayandık diyelim, bir de terleme ile kirlenen kaskı temizleme sorunu var. Aslında kask temizleme başlığı altında aydınlatıcı güzel mesajlar var. Ama sıcak havalarda ince bir balaklava kullanmak ve terlemeye karşı kaskı bu şekilde korumak daha mantıklı gibi duruyor.

Arkadaşlar bu konuda pratik çözümlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Ben hiçbir çözümünü bulamadım.Adana'da yaşıyorum ter bezleri aşırı çalışan biriyim kafamdan terliyorum oturduğum yerden.Ama motosiklete binerken mecbur takıyoruz.Birde zamanında kaskı siyah aldım sen düşün nasıl yandığımı.Kaskı biyerde çıkardığımda millet bana bakıyor sürekli.Duştan çıkmış gibi oluyorum

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 15 km altına kask eldiven hariç ekipman giymeyen birisi oldugum halde cantamda yedek tişört ve havlu taşıyorum.

Su an manisada işteyim, eve 40 km yapacagım, full ekipmanım. nasıl gideceğim gözüm korkuyor.

desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yolda
    Bu arada bir sorum olacak.Balaklava alsam terlemeyi az da olsa önlermi.Bana mantıksız geliyor ama herkes öneriyor.Aydınlatırsanız sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)