Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

dikiz ayna kontrolu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DUCATI 1198
    selam arkadaslar ,
    epeydir chopper kullanicisiydim ve chopperda arakadaki vasitayi dikiz aynalarindan gorebiliyordum , simdi racer uzerinde sadece omuzlarim gozukuyor arkadan gelen belli olmuyor bu duruma alisamadim racer kullanicilari bu durumda siz nasil arkadan gelen trafigi kontrol ediyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eger trafikten daha hızlıysan arkaya bakmaya gerek kalmaz

tabi chooperındaki kadar acık ve net goremesende zamanla gordugun sana yeticek alısıcaksındır
    true love..

Drift Religion

FAHRETTİN METİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BwS100
    way be buyuk motorlarda ayna sorununun olacağını bılmıodum gerçi bende aynasız kullanıyorum buyuk motorda zorluk çekmemşaka bı yana aynasız olmuyo hele bıde motosıklet uzerındeyken en çok gereken unsurlardan bırısıdır kendılerı
    YAMAHA RXKING135 2002 ZEHIR YEŞİLİ MOTORUM ÇALINMIŞDIR ANTALYA MERKEZDE 07 YZ 291 PLAKALI GÖRENLER YARDIMCI OLURSA SEWINIRIM 0543 850 89 88

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Para bulur , aynı zamanda kafayı bozarsam , uygun yalıtım malzemelerinide uydurursam , bende araçlarda kullanılan geri vites kamerası ve mini bir lcd ( bu olmazsa composite girişi olan bir mp4 player bulabilirsemde olabilir ) takmaya niyetliyim. şu an araştırma safhasındayım. 200 lira gibi bir maliyet çıkıyor.değer mi değmezmi tartışılır. benimde ardçım varken , arkamı doğru düzgün göremiyorum.

kamerayı sisy bara ekranıda depoya veya gidona fotoraf makinası sabitleme apartıyla, gündüz gölge yapacak bir metal kafes ile su sızdırmaz bir şekilde yalıtıp sabitleyecek bir düzenek tasarlamak için kafa patlatmakta cabası.ama hazır almaktansa kendim yapmayı severim.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Alkan1970 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar ,
    epeydir chopper kullanicisiydim ve chopperda arakadaki vasitayi dikiz aynalarindan gorebiliyordum , simdi racer uzerinde sadece omuzlarim gozukuyor arkadan gelen belli olmuyor bu duruma alisamadim racer kullanicilari bu durumda siz nasil arkadan gelen trafigi kontrol ediyorsunuz?

Arkamizi her motosiklet kullanicisinin yapmasi gerektigi gibi basimizi çevirerek kontrol ediyoruz.
    Hangi tarz motosiklet kullanilirsa kullanilsin, arka taraf bas çevrilerek kontrol edilir.
    Ama ayna da lazim tabii.

Aramizada kalsin.
    O aynalar ayarlanabiliyor.
    Ama sen yaris motorunu cruiser gibi kullanirsan hiç sansin yok.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster

süper bir düşünce orjinal bir fikir
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    biraz zor uygulama ama nasıl durur kullanışlı olurmu tartışılır
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

yakamoz_072002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 büyüdü 600 f oldu gerisi yalan OLDU
    yüksek hızlarda arkana bakmana gerek kalacağını zannetmiyorum zaten geçtiğin her araba sana yetişebilecek seviyede olmayacaktır
    düşük hızlarda ise kafayı arkaya çevir kaskın görebildiği açıya kadar bakmakla yetineceksin
    [B][I][COLOR="Blue"]4 mayıs sabahı yağmurlarla geldin hayata gözlerini açtın bizim dünyamıza ; ve diyorumki be hoşgeldin yanımıza ferah bebek[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    DUCATI 1198
    valla aynasizlarin arakanda oldugunu gorememek cok kotu aynalarla sag sol kenar acilari goruyorum sadece yani sagdan ve soldan sollayan olursa onlar gozukuyor ama tam arkan gozukmuyor .
    ben de hizlanirken arkaya bakarak trafik polisi varmi diye kontrol edip oyle gaz veriyorum yoksa 30km fazla hizda ehliyete veda ederiz mazallah.Chopperla bu problem yok ama zaten hiz da yapmiyorum arkadasin lcd camerasi ise yarayabilir ama yagmura dayanikli olmasi lazim.

muhterem delı cerkes ,

muhtesemsınız de

ıcatları doguran ıhtıyaclardır, derler.
    harıka bır fıkır ve umarım uygularsınız.

sevgı ve saygılarımla.

uzun zaman önce düşündüğüm bir proje, ama şu an beni sınırlayan 3 faktör var. kredi kartlarımın limitleri dolduğundan dolayı zaruri masraflarım harici masraf yapamıyorum , böyle bir sistemi kurduğunuz vakit illaki , hem vibrasyondan etkilenmeyecek şekilde sabitlemek hemde sıkı bir şekilde yalıtmak gerekiyor.( yağmurda motorla dolaşmayı seviyorum )

Ama en büyük etken bu tür kameraları kullananların internette yaptığı yorumlar.çok çabuk bozulduğu konusunda çok fazla yorum var. kaldı ki bu sistem geri vites kamerası, araba ile kullanıldığında en fazla 2 dakika kadar aktif oluyordur.ben ayna niyetine uzun saatler boyunca kullanmayı planlıyorum. artık yaparmıyım yapmazmıyım ben bile bilmiyorum. para bulursam bakarız vaziyetlere

Çerkes abi ,bir kaskta bu özellik var fiyatı 200Tl ben de yeni duydum.

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çerkes abi ,bir kaskta bu özellik var fiyatı 200Tl ben de yeni duydum.
    o kaskı takmaktansa safebeti tercih ederim cok rhtsz bi kask o ya hayatta cıkılmaz onunla trafige
    true love..

Drift Religion

Kask nerede , sadece benimi göremiyorum kaskı ?

Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask nerede , sadece benimi göremiyorum kaskı ?
    Antalya galiba abi ben acemiyim anlamıyorum bu malzemelerden.

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Reevu diye aynası içinde bir kask geliştiriyorlardı ama piyasaya çıkardılar mı çıkarmadılar mı tam anlamadım.

İki değerlendirme yazısının adresini yapıştırıyorum:

http://thekneeslider.com/archives/20...rcycle-helmet/

http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/reevu/
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    HYOSUNG gv 650
    fikir mükemmel
    - - - - - - ŞERİTLERİ BİRLEŞTİR AMA KASKSIZ ASLA:cat:

Motosikleti
    DUCATI 1198
    vallahi pes bak bi konudan ne konular aciliyor demekki benim gibi bu konudan rahatsiz olanlar varmis.kaskin icindeki dikiz aynasi muthis vallahi pes dogrusu biz dusunurken herifcioglu yapmis vallahi

Kask tasarımındaki fikir mükemmel, ancak kask tam arkaındaki görüntüyü verebiliyor. benim sıkıntımda ardçım varken arkamı tam olarak görememek , bu kaskla ve ardçıyla yola çıkarsanız , sadece ardçınızı görürsünüz. sadece tekli ürüşler için ideal

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)