Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mototaxi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    arkadaşlar ülkemizde hatta dünyada hiç olmayan bişey geldi aklıma tabii fikir babası benim ortaya atıyorum düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.Normal taksi var deniz taksi var da nedne mototaksi olmasın????düşünsenize istanbul gibi bi metropolde yılın 9 ayı motor için ideal hava var ve duraklarda tek bekleyen yüzlerce genç,motora binebilcek enerjiye ve cesarete sahip insan,acilen havaalanına,toplantıya,okula,sınava,hastaneye v.s yerlere yetişebilmek için çırpınan binlerce vatandaş.düşünsenize sarı bi maxi scooter yanlarında çantaları var ön camda taxi yazıyor ufak bi taksimetre.mesela levetden işden çıkmış birini alıyorsun arkana doğru havalanına uçağa yetiştiriyorsun mesela normal taksi 40 yazıyorsa 30 a bırakıyorsun.OLMAZSA NEDEN OLMAZ YAZARMISINIZ LÜTFEN.(tabiiki sadece el kaldıran binmek isteyenleri alıcaksın yedek kask v.s arkada çantada olacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    4 senedir bu fikri duyarim, uygulayan olmadi daha..
    tek kullanimlik balaklava da bulman lazim,baskasinin taktigi kask takilmaz..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    güzel fikir, balaklava yerine de kafaya galoş takar
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

Alıntı kevın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel fikir, balaklava yerine de kafaya galoş takar
    sen kafasına poşet geçiririm desene şuna zuhahahaha

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    bayanlara hitap edemeyebilirsin (kılık kıyafet açısından)
    kask ölçüleri ne kadar doğru olacak yada donanım
    sadece genç erkek müşteri yoğunlukta olacaktır.
    taxi şoförlerine güvenemezken taxi motor sürücülerine nasıl güvenecek insanlar ?
    iletişim şekli için birşeyler düşünülmeli
    her insan artçı olamaz gibi olumsuzluklar geldi şimdiliik aklıma
    daha da genişletilebilir moralini bozmıyayım belki biri kuyuya taş atarsa taş kıymete binebilir
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayanlara hitap edemeyebilirsin (kılık kıyafet açısından)
    kask ölçüleri ne kadar doğru olacak yada donanım
    sadece genç erkek müşteri yoğunlukta olacaktır.
    taxi şoförlerine güvenemezken taxi motor sürücülerine nasıl güvenecek insanlar ?
    iletişim şekli için birşeyler düşünülmeli
    her insan artçı olamaz gibi olumsuzluklar geldi şimdiliik aklıma
    daha da genişletilebilir moralini bozmıyayım belki biri kuyuya taş atarsa taş kıymete binebilir
    haklısın ama xl bi kask herkese olur şehir içinde yada benzerler yaa en azından ciddiye alıp iki satır yazdın eksik olma sğl

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı matpcy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın ama xl bi kask herkese olur şehir içinde yada benzerler yaa en azından ciddiye alıp iki satır yazdın eksik olma sğl
    neden ciddiye almıyayım ayıp ettin hafta sonları ek iş olarak bende yaparım fena mı
    xl kask kullanıyorum bende ama sorun oluyo bi fren tık kafada dönüyo milletin pek olmazz gibi
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    arkadaşlar ülkemizde hatta dünyada hiç olmayan bişey geldi aklıma tabii fikir babası benim ortaya atıyorum düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.Normal taksi var deniz taksi var da nedne mototaksi olmasın????düşünsenize istanbul gibi bi metropolde yılın 9 ayı motor için ideal hava var ve duraklarda tek bekleyen yüzlerce genç,motora binebilcek enerjiye ve cesarete sahip insan,acilen havaalanına,toplantıya,okula,sınava,hastaneye v.s yerlere yetişebilmek için çırpınan binlerce vatandaş.düşünsenize sarı bi maxi scooter yanlarında çantaları var ön camda taxi yazıyor ufak bi taksimetre.mesela levetden işden çıkmış birini alıyorsun arkana doğru havalanına uçağa yetiştiriyorsun mesela normal taksi 40 yazıyorsa 30 a bırakıyorsun.OLMAZSA NEDEN OLMAZ YAZARMISINIZ LÜTFEN.(tabiiki sadece el kaldıran binmek isteyenleri alıcaksın yedek kask v.s arkada çantada olacak
    musteri o acelede kaskimi giyecek,korumalarimi takacak?bi yeremi yetisecek?
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    musteri o acelede kaskimi giyecek,korumalarimi takacak?bi yeremi yetisecek?
    kaskı takmak 20 saniye.korumaları ise 30 saniye desen 50 saniye 10 saniyede benden hepsi 1 dakka.çokmu? her müşteri için birde kask içine galoşOLMAZMI DOSTLAR İYİ DÜŞÜNÜN İYİ CANLANDIRIN KAFANIZDA SADECE KÖPRÜDE KULLANSAN PARA BEE

cruiserdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Hyosung GV250 Aquila 2004 Kanuni Hussar 125
    Dostum ben bu işi yapıyorum zaten. Desene rakip çıktı bana. Al buda fotoğrafım

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    Hah Işde Gördünüzmü Helal Sana Kardeş Nerde Yapıyon Yaa.işler Nasıl Günde Ne Kazanıyorsun Bende Başlıcam Iki Taksi Yeter Istanbula Müşteri Nasıl Iyi Oluyormu Işler???

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzakdoğu'da yaygın bir uygulama olduğunu duymuştum.Hem oralarda kask mask hak getire.[B]izdeyse uygulama alanı pek bulunamayabilir.Yanlız şu daha mantıklı gibi:Aslen motor kullanıcısı olanların rağbet edeceği bir rent a bike bürosu açabilirsin.Şehirdışından gelmiş veya motorcu olup o an kullanmak istemeyenler olabilir veya profesyonel artçıdır ve motora binmekten çekinmez.Mototaxi tutmama ihtimaline karşı bu proje daha sağlıklı gibi.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzakdoğu'da yaygın bir uygulama olduğunu duymuştum.Hem oralarda kask mask hak getire.[B]izdeyse uygulama alanı pek bulunamayabilir.Yanlız şu daha mantıklı gibi:Aslen motor kullanıcısı olanların rağbet edeceği bir rent a bike bürosu açabilirsin.Şehirdışından gelmiş veya motorcu olup o an kullanmak istemeyenler olabilir veya profesyonel artçıdır ve motora binmekten çekinmez.Mototaxi tutmama ihtimaline karşı bu proje daha sağlıklı gibi.
    yaa o iyide uzun iş.A2 kaç kişide var? sonra motoru çalıp gidecek uzun işler.burda ise atla arkasına git paranı ver temiz iş

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yeni bi fikir değil bu hatta eski bi uygulama, afrikada biçok ülkede en çokda madagaskarda yaygın, kimse kask vb. aksesuar ve korumalar kullanmadığı için rahat, genelde 100cc lik cuplarla yapıyolar.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yeni bi fikir değil bu hatta eski bi uygulama, afrikada biçok ülkede en çokda madagaskarda yaygın, kimse kask vb. aksesuar ve korumalar kullanmadığı için rahat, genelde 100cc lik cuplarla yapıyolar.
    tam istanbula göre valla.acaba yasal yönü nasıl bu işin nerdne ne almak lazım? plaka izin ruhsat falan nasıl olur? yada korsan takılcan)))))

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Avrupada'da bazı ülkelerde gündeme geldiğini duymuştum ama uygulaması varmı bilemiyorum.
    ..::.. GO ..::..

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Emre arkadaşım mototaxi olayını İstanbul için düşünmüşsün o yüzden ben birşey demiyeyim.

Şaka bir yana çok güzel olur hele benim gibi emekli insanlara ek gelir kaynağı sağlar.

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    kaskı takmak 20 saniye.korumaları ise 30 saniye desen 50 saniye 10 saniyede benden hepsi 1 dakka.çokmu? her müşteri için birde kask içine galoşOLMAZMI DOSTLAR İYİ DÜŞÜNÜN İYİ CANLANDIRIN KAFANIZDA SADECE KÖPRÜDE KULLANSAN PARA BEE
    valla iyi diyosunda bayan musterin olmaz 1,taksiye binenler genelde esyali olurlar bu 2,taksiye binen musteri rahat etmek icin biner yuksek olasilikla buda 3. son olarak 4. diyecegim keske dedigin sey olsa da bende istanbula geldigimde kulansam oyle bi,sey yaparsan ben varim motosikletimle buda 5 duraga kaydet beni....
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı
    Güzel fikir arkadaşımda, ilk senin fikrin değil hatta yıllardır uygulanıyor.Samsun/Terme ilçesinde sepetli motorlarla taksicilik yapıyorlar ilçeden köylere halen devam ediyor.Çarşambada da 60 lı yıllarda normal motosikletlerle ozaman en popüleri tabiki jawalar (sepetsiz olarak) taksicilik yaparlarmış.Genelde geceleri meyhane çıkışında insanları evlere taşırlarmış.
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)