Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Lütfen Yardım Motorsikleti üzerimizden Sildirmek Için Neyapmalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı mali.10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savcılığa müracaat ettik takipsizlik geldi. itiraz ettik ret geldi işin tuhaf tarafı bende savcılıkta çalışıyorum. soruyorum kanunen yapılacak birşey yok gibi görünüyor
    çalıntı ihbarı yaparsan seninde başın ağrır çünkü aracını bir şekilde satmışsın.

bana göre yapılacak en temiz iş:

gerçi biraz masraflı olacak ama kesin çözüm

aracının ruhsatını ve plakasını kayıp yoluyla yeniden çıkartıp,aracı trafikten men edeceksin
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çalıntı ihbarı yaparsan seninde başın ağrır çünkü aracını bir şekilde satmışsın.

aracının ruhsatını ve plakasını kayıp yoluyla yeniden çıkartıp,aracı trafikten men edeceksin
    Gayet mantıklı bir yöntem.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı mali.10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar kimseyi yapmadığı birşeyden dolayı hırsızlıklasuçlayamam bunu yapamam iftiraya girer kanunende sorumluluğu vardır. anlaşılan bu konuda kanunda bir boşluk var. benim derdim çaresiz gibi başına bu dertten gelen ve halleden varsa yol gösterirse sevinirim
    Bu ve benzeri durumlar başa geldikten sonra çare aramak yanlış!
    Araç senin üzerine kayıtlı ama senden başka 2 el değiştirmiş.
    Yapacak tek bir şey var. Evraklar hala sendeyse git ve trafikten sildir. En geç bir Polis durdurur ve el koyar ya da TÜV'e gittiğinde trafikten men edilir ve kullanan ister istemez seni bulacaktır ama o zamana kadar tüm yasal sorumluluk senin ve borçlu sen olacaksın Laftan anlamayana kötek mustahaktır.

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bak...her tür yol var bu memlekette....Amerika halt etmiş
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

pata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS 650 Dragstar
    Öncelikle geçmiş olsun

Çalıntı ihbarı yapman kendini suçlu durumuna düşürmen anlamına gelir Yalan beyan vermekten ceza alırsın En güzeli aracını trafikten men edip hurdaya çıkartman...

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    yok başın belaya gircek sonra burda soylenenleri keşke yapsaydım diceksin kimse almıyor vergisi tıkır ödenior sen hala yapıcak başka bişey yokmu diyosun ilginc para cok sende sanırım

Aynı olay aslında benimde başımda var.Sattıgım motorun üçüncü alıcısı antalyadan geldi beni buldu.satış için vekalet aldı.Sevinmiştim.adam harbi çıktı diye.Dört sene sonra eski adresime trafik cezası geldi.Netten baktım araç hala benim üstüme ve 250 ytl kadar vergi borcu da var.iki aydır tel ile görüşüyoruz antalyalı ile ama motoru bulamıyo heralde sallıyo sallıyo bugün yarın.Aklıma gelen ;satış vekaletini delil olarak noter tastikli ihbarname göndersek,vekalet tarihinden itibaren araçla ilgili hertürlü maddi kanuni yükümlülüklerin araç elinde oldugundan kendisine ait oldugunu sorumluluk kabul etmeyecegimizi belirten noter dilli bir uslup la.Kanuni bir dayanagı olurmu.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)