Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi krom parlatıcı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar motorumun crom bölgelerini parlatmak için crom parlatıcı cila arıyorum fakat en iyisi hangisidir, siz daha önce kullandınızmı, kullandığınız markalar nelerdir, ne gibi sonuç aldınız? Bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yapı malzemeleri dükkanlarında ve bauhausta 3,5 ytl ye 404 kromaj parlatıcısı satılıyor ben kullandım memnun kaldım.
    birde met-par diye bir ürün var onuda kullandım ama en çok 404 işime yaradı.
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    404 krom parlatıcısını internetten alabilecegimiz bir adres varmı ? bu ürünün tam adı 404 krom parlatıcı olarak mı geçiyor ?

Çbs Belco 20 senedir boyacıların kullandığı en kaliteli ürünüdür.Ben Vosvos egsozuna pastasını sürdüm ,kararma yapmadı ama manifoldlar için bir güvence veremem.

Alıntı Roadstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    404 krom parlatıcısını internetten alabilecegimiz bir adres varmı ? bu ürünün tam adı 404 krom parlatıcı olarak mı geçiyor ?
    404 kromaj parlatıcı olarak geçiyor.yakınımda alabileceğim bir yer mevcut olduğu için internetten hiç almayı denemedim.benim iki egsozda baya kararmıştı %80 bir parlaklık elde ettim.Ama baya bir ovalamam gerekti egsoztu.

ürünün linki

http://www.beker.com.tr/metal-parlat..._134_2203.aspx

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    BEN AMWAY ÜRÜNÜ ALDIM.
    ve almadan önce bir test yaptık, arkadaşımın mısır patlatma tavasıyla kek kalıbı yanmıştı. o da depoya atmış pas içindeydi. yarım saat ovaladık ve sanki yeni alınmış gibiydi ( abartmıyorum. hatta resmini çekelim filan dedik) hala da o malzemeleri kullanıyor. ayrıca ben motorumun bloklarında ve diğer boyasız aliminyum, krom, çelik aksamlarında kullandım. hayret verici derecede mükemmel... dur linkini bulayım...

http://www.amway.com.tr/search?process=search&q=0094

haaa 11 ytl. daha yarım tüp bitmedi
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Teşekkürler bu ürünü bulunduğum bölgede araştıracağım. Pamuk ile sürdükten sonra ne herhangi bir bezlemi sildiniz parlaması için ?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Teşekkürler bu ürünü bulunduğum bölgede araştıracağım. Pamuk ile sürdükten sonra ne herhangi bir bezlemi sildiniz parlaması için ?
    ne pamuğu yahu, alelade bir bez hatta çaput parçasıyla sildik. sonra da bulaşık yıkar gibi yıkadı. hala bize gel de sana kek yapayım filan der

gerçekten harika bir şey ( her ne kadar amway menşeini sevmesem de mecburen kullandım) bu arada tüm ürünleri orgnik. yani kimyasal değil. bulaşık deterjanının suyunu çiçeğin dibine dök, zarar vermiyor. değişik birşey. internetten sipariş verdim 1 haftada geldi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

bu bilgi için çok saolun böyle bi üründen haberim yoktu yarın koçtaşda bakıcam egzos korumalığını bi parlatıım bende.
    çok teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Turtle nin crom parlatıcısının çok iyi olduğumu söylüyorlar kullanan varmı peki ?

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Motorum için Arexon marka parlatıcı kullanıyorum. İyi sayılır.

Turtle wax ürünleri genelde iyidir.ABD menşeli bir ürün paslanmış cant ve araba üzerinde denemiştik güzel sonuç almıştık.18 20 ytl civarı bir fiyatı var sanırım.
    Ben kromaj aksamımı 404 met-par kullanarak önce bir bez ile dağıtıp.diş fırçası ile iyice ovaladım.böylece daha derin pas lekelerinide temizleyebildim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    met_par(404) ı da kullanmıştım.yüzeylerde çok inca çiziklere yol açabiliyor.Şimdi marpol adında bir parlatıcı kullanıyorum tüm yapı marketlerde bulmak mümkün.daha az ovma ile daha etkili çözüm elde ediliyor.Yüzeylerde ovmadan kaynaklanan çizilmelere de sebep olmuyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Torx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    met_par(404) ı da kullanmıştım.yüzeylerde çok inca çiziklere yol açabiliyor.Şimdi marpol adında bir parlatıcı kullanıyorum tüm yapı marketlerde bulmak mümkün.daha az ovma ile daha etkili çözüm elde ediliyor.Yüzeylerde ovmadan kaynaklanan çizilmelere de sebep olmuyor
    Bu dediginiz çizikler kullanılan bezden mi kaynaklanıyor yoksa bu 404 metal parlatıcının içinde ince ince taneler var da temizlerken onlarmı çizik oluşmasını sağlıyor ?

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    Bu dediginiz çizikler kullanılan bezden mi kaynaklanıyor yoksa bu 404 metal parlatıcının içinde ince ince taneler var da temizlerken onlarmı çizik oluşmasını sağlıyor ?
    marpol adlı metal cilasını bende kullandım gerçektende süper.404 de kullamıştım 404 den çok iyi.egzossumu parlatmada kullanıyordum egzosdaki karmaları yanıklığı tamamen yok edip parlak görüntüsünü geri kazandırıyor.
    çikik falan olmuyor 404 dede çizik olmuyor. bence en iyi parlatan mar-pol metal cilası
    DRİFT RELİGİON

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)