İşe gelirken dikkat ediyorum, ne olduysa oldu ve seçimlere 1,5 ay kala belediye inanılmaz bir tempoda "hizmet" vermeye başladı. Bunun en büyük kanıtıda gerekli gereksiz (aslında hepsi gereksiz) bütün yollara o saçma sapan çelik halatları germek oluyor. Benim en son gördüğüm, NakkaşTepe-Boğaziçi köprüsüne gelirken yapılanlar. Eminim ki sizler de bir çok yerde benzer örnekler görmektesiniz. Metrobüs denen saçmalıktan sonra bu yapılanlar artık istanbulda motosiklet kullanmayı başlıbaşına bir problem haline getiriyor. Otomobil ve diğer 4 teker araç kullananların neredeyse %80'i hiç bir bilgiye sahip değil. "Saldım çayıra mevlam kayıra" tarzında ara sokaklarda vites değiştirmeyi öğrenip kendini yola salan, yolu da babasının malı gibi gören bilinçsiz bir kitle. Bu bilinçsiz kitleye bir de yolun kendi tehlikelerini de eklediğinizde risk inanılmaz boyutta artıyor. Kime neyi şikayet edeceğim bilemiyorum, çünkü inanılmaz vergiler ödüyorsunuz ve sonuç olarak trafikte adamdan sayılmama gibi bir durum sözkonusu. Bu aşamada yapılabilecek en mantıklı iş sanırım, korunmaya çok önem vererek olabildiğince, risk almadan düşük ortalama süratlarde seyir etmek. Avrupa'da özellikle teşvik edilen motorun Türkiye'de neden bu halde olduğunu anlamak cidden mümkün değil.