Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Bu Sese Kulak Verin, 2 El Motor Arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    teyy allahım yaa
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    motorcu sende benm durumumdasın kardeşim.benmde ehliyetim yok.bankada 1000 tl ve 250 de nakitim var.ilk başta senn gibi düşündüm.bi motorum olsun havamı ataym faln filan.aga bak bu motor işi şakaya gelmez.bunu zate biliosundur.ben bu aylar içinde ehliyet kursuna yazılıcam önce belgemi alıcam.
    sonra kask mont eldiven vs gereksinimleri alıcam ve en sonunda da temiz bi cbr125 bulup alıcam.cebimdekiyle şuan zor farkındayım.ama bu can hiç bişeye benzemez gidince de gelmez.ben sabrederim.1.5 sene sonraya gereken para elmde olacak o zaman alacam motoru.sen bu kadar beklemezsin de 6 ay sonra alırsın o senn bilecegin bişi.ama sabretmesini bil ve önce canını sağlama al sonra havanı at.biraz sık kendini kaliteli bi kask saglam bi mont bi de egitim belgeni al hem kendini sağlama al hem diğer trafiktekileri kardeşim sen bunları hallet gel sana burda seve seve herkes en kral motoru alman için yardım edecektir

Motosikleti
    125 kt gerisi hikaye
    kardeş sen gel vazgeç bu işten sakin şeytanın dediği gibi şeytan işi zevki hoş ama inan tehlikeli hele bide sen ehliyeti ve koruma ekipmaınını sallıyon hiç girme iki teker ailesine çünkü seni çabuk kaybede:wiinkk:cez gibi görünüyor

emrahcanyayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim history
    tum yazılanlara rağmen yazdıklarını şaşkınlıkla okudum ah be guzel arkadasım nolur kulak ver bu adamlar .. şehir içinde pek bi kaza olmaz ne demek gözümün onunde saatte 10 km (yanlıs anlasılma olmason yüz diiil on ) hızla kaza yapan bı skutercinin kaval kemıgının kırıılıp da nasıl etinden dısarı cıktıgını gordugumde anladım bu ısın cıddıyetını.. ve emın ol kaza yapan tum arkadasların bıldıgı gıbı sadece kask yetmez ayagımda korumalı bır bot olmadıgından 2 ay koltuk degnegiyle gezdım cektıgım acılar cabası...

tavsıye degıl sımdı soyleyeceklerım

sakin ol
    ehliyetini al
    mumkunse suruş egıtımı al(cunku kullandıgın tasıtı arabayla karıstırıyormussun gıbı bı hıs var icimde hiç de oyle degıl)
    a dan z ye tum korumalarını al
    sonra motor al
    butcem yok su anda dersen eger bu sartlarda bınme motora sabret

yazdıklarım cok sert gelmıs olabılır ancak benı tanıyanlar bılır kı tamamen korkumuzdan bu agresiflik.. korkuyorum arkadasım ... su sıteyı her actıgımda bır arkadasımın kaza haberını almaktan korkuyorum... bu yuzden bu durumlara cok sınırlenıyorum..

cok yazdım ama vallahı ıcım dolmus senın bu ıse yaklasımın yuzunden herseyı haykırmak ıstıyorum...

en basıtınden dusun bı kere trafıkte gıdıyosun ben de tesaduf arkandan gelıyorum allah korusun kaza yaptın ve karsı taraf yuzde yuz suclu..
    ben tam motoru parkedıp senın ıyı oldugunu gorddukten sonra sana carpan adama dalmısım ulan dıkkatlı olsana dıye kafasını kırmısım polıs gelmıss aa o da ne senın ehlıyetın bıle yok abarooy seyreyle gumburtuyu .. benı de alırlar ıcerı oooh ))

bak sexy motorcu bu işler şakaya gelmez HAYAT bu ole onunla istediin gibi oyniyamassn.Ehliyet konusunda yanlış dusunuyorsn.Bnm anladığım senin anlattına göre elindeki para istediin motora yetmeye bilir.Gel sen once elindeki o para ile bi ehliyet kursuna git al ehliyetini sora 1 milyardn birazda ha fazla para biriktir gez internet sitelerini araştr bul kendine gore bir motor siklet ondan sora en azından kaskını,dizliğini,montunu al.Onlardan sonra istediiin motora yönel.

Lütfen laflarınada dikkat et polis olmadığı için ne kendi hayatını ne de baskasının hayatını tehlikeye atamassn!!!

Arkadasların sana karşı agresif davranmalarının nedeni emrahcanyayli nin da dediği gibi korkmaları ve bilinçsizce yazdıkların yuzunden.Lutfen daha dikkatli ol en azndan once ehliyetini ve korumalarını al !!!

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yaş biraz küçük galiba veya bilinç henüz oluşmamış veya her ikisi de.
    Motordan önce biraz olgunlaşma süresine ihtiyacın var sanırım.

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    İstanbulda olsaydın keşke. Ne zamandır satılık ve kullanmadığım as125T scooterım var. 800 km de 750 TL ye satıyorum, bakımı yeni yapıldı, durmaktan paslanıyor motor artık. Bu arada ilgilenenlere duyurulur.
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu küçük kardeşimizin işi gücü hep ''FULL FAKE''

zaten bir topic'i kapatıldı...

bu topic'te kapatılmalı, birçoğumuz arkadaşa doğruları yazıp,anlattığımız halde alaycı bir tavır ve uslupla yaklaşım göstermekte....

pazar günü 400-500 motosiklet buluştuk... ne için?

millettin bilinçlenmesi için... biz ilk ağızdan bu arkadaşla bilgi ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz!!!! ama anlamıyor....

topic'in kitlenesini ve uyarılmasını rica ediyorum... sanırım bu arkadaşım yaşıda oldukça küçük,yarın gazetelerde kötü haberini okuma istemiyorum....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RAMZEY STAR 125cc
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu topic'te kapatılmalı, birçoğumuz arkadaşa doğruları yazıp,anlattığımız halde alaycı bir tavır ve uslupla yaklaşım göstermekte....

millettin bilinçlenmesi için... biz ilk ağızdan bu arkadaşla bilgi ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz!!!! ama anlamıyor....

topic'in kitlenesini ve uyarılmasını rica ediyorum... sanırım bu arkadaşım yaşıda oldukça küçük,yarın gazetelerde kötü haberini okuma istemiyorum....

ayberk bu arkadaşın konularını bende takip edıyorum kapatılan konusunu kendisi kapattırdı kapatılmadı!!!!!

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    önce biz şunu kavramamız gerekiyor.
    bu illete herkes bu şekilde bulaşıyor. kimse tam bilinçle bu işin içine girmez. o yüzden biraz sakin olalım.
    ben ilk 400 ytl ye kırık dökük bi scooter alıyordum az daha son anda kendime gelmiştim. : )) ama insan zamanla bilinçleniyor. şimdi güzel olduğuna inandığım bir motorum var. ehliyetim var. kaskım var. bunları bile uzun süre para biriktirerek zar zor aldım. sıradaki derdim diğer ekipmanlar ve çift silindir güzel bir cruiser... bu işin cefası insanı kendine daha çok bağlıyor.
    Ailede yada çevrede bir motorcu yoksa bu işe yeni ilgi duymaya başlamış bilgisiz birinin şevkini kırmak, soğutmak doğru değil.

Tabii ki bilinçlendirelim insanları ama kendimizi de unutmayalım.
    Bir anket yapsak ehliyeti mi daha önce aldınız İlk motosiklet tecrübenizi mi daha önce yaşadınız. Motor tecürebesi %90'a %10 gibi bir fark atar herhalde...

Forumdan Uzaklaştırıldı

SENIN BENIMLE ALIP VEREMEDIGIN BIRSEY MI VAR ?
    FAKE MAKE DİYORSUN !!!!

1- senli benli konuşmayalım
    2-alıp veremediim ne olabilirki?
    3-büyük harf kullanmak -bağırmak- anlamına gelir.
    4-herkes gibi bende sizin iyiliğinizi düşünerek bu yorumları yazıyorum,tutarsız mesajlarınız var... bunca yorumu bir çoğumuz iyi niyetli olarak yazmıştır,ancak cevaplarınızın bir kısmı hoş değil...
    5-başka bir konu açmışsınız,okudum... öncelik sırası diye, ve çok mutlu oldum!!!
    6-32 yaşındayım,evliyim... bu yaştan sonra kimseyle heleki klavye başında tartışmaya girmem...
    7- beni tanıyanlar bilir,kimsenin kötülüğünü istemem,yazdığımmesajlardan bu sonucu çoktan çıkarmış olmanız gerekirdi....
    8-bizler motosiklet.net olarak bir aileyiz... bu aileye yalan dolanla katılmak isteyenler olur,genelde yalan mesajlar atarlar... bunlara ''FAKE'' deriz... almasada alacakmış gibi yapan,olmasada varmış gibi yazan.... ne ararsan vardır genelde.... bazı mesajlarında bu tip yorumlar var... toplanında bana motor alın gibi....

benim sizinle derdim olmaz,olamaz... ama yazım uslubunu değiştir,hoş olmuyor... umarım bu son mesajlaşmamız olur....

Motosikleti
    keeway superlight 150
    1-inanmak başarmanın yarısıdır...
    2-hava atacaksan kime? 1.000 tl'lik motorla kime nasıl hava atacan?
    3-ehliyet yoksa.... hiiç bulaşma... bak biz kimlere neler anlatmaya çalışıyoruz,sen kalkmış sorun olmaz diyorsun. bize yapılan bir ayıp olarak algılıyorum.... ama alabilirimde yazmışsın!!! ilk önce alman en doğrusu!!!

4-bütçe 1.000 tl... taksitle ne olacak?
    5-güvenlik çok önemli... o bütçenin ancak yarısı orta karar güvenlik ekipmanı alır...

sen genede iyi düşün... ama mantıklı bir şeyler olsun....
    adamı motor almaktan soğutacaksınız ya.hangimiz tam ekipmanla başladık motor kullanmaya. hangmiz direk 600lük bi motorla sırf hava için başladık bu tutkuya.o kadar da abartmayın. benim ilk motorum 100kh idi. kaskımı takardım paşa paşa istediğim yere giderdim çok da yakışıklı bi görünümü vardı.sonradan insanoğlu işte büyülttüm makineyi.. kardeşim ikinci el 100 ukh ni al sen paşa paşa binmeye başla. gerisi çorap söküğü gibi gelyo zaten..dikkatli olmanı dilerim..

sen AYBERK e aldanma dinleme onu. bende ilk motorumu aldığımda bole bi site olduğunu bile bilmiyodum be. sen motosikletin üstüne oturunca ve herşeyi merak ettikçe araştırdıkça motorcu olacaksın. adam tutup 1000ytlyi beğenmiyorsa onun burda değil, motogp pistlerinde olması gerek cebi çok dolu anlaşılan..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    peki tamam sizin dediginiz olsun siz benim için cok buyuksunuz zaten
    yani baya yaslıymısınız
    ben buyuklerıme saygısızlık etmem

Alıntı facia42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamı motor almaktan soğutacaksınız ya.hangimiz tam ekipmanla başladık motor kullanmaya. hangmiz direk 600lük bi motorla sırf hava için başladık bu tutkuya.o kadar da abartmayın. benim ilk motorum 100kh idi. kaskımı takardım paşa paşa istediğim yere giderdim çok da yakışıklı bi görünümü vardı.sonradan insanoğlu işte büyülttüm makineyi.. kardeşim ikinci el 100 ukh ni al sen paşa paşa binmeye başla. gerisi çorap söküğü gibi gelyo zaten..dikkatli olmanı dilerim..

sen AYBERK e aldanma dinleme onu. bende ilk motorumu aldığımda bole bi site olduğunu bile bilmiyodum be. sen motosikletin üstüne oturunca ve herşeyi merak ettikçe araştırdıkça motorcu olacaksın. adam tutup 1000ytlyi beğenmiyorsa onun burda değil, motogp pistlerinde olması gerek cebi çok dolu anlaşılan..
    1.Eğer gerçekten motor tutkunu ise kasıtlıda yapsak onu motordan soğutamayz.
    2.Saygı sınırlarını aşma lutfn.(sn AYBERK e aldanma)
    3.Muhtemelen forum uyelerinin içerisinde en kuçuklerinizdenimdir 15 yasndaym."hangimiz tam ekipmanla başladk motor kullanmaya" bu kadar bilinçsizlik olmaz siz ekipmansz baslayp hayatınızı tehlikeye atıosanız biz ne yapalm.Siz o bilinçsizliği yapıp ekipmansz basladınız ama AYBERK abinin yaptığı gibi bizim o cahilliğe dusmememiz için şu anda deneymlerinizden yola çıkarak bizim tam ekipman yola çıkmamızı ve can guvenliğimizi sağlamaya çalısmanız en doğrusu.
    4.İlk motorunuzu aldığınızda böyle bir siteyi tanımadığınız zaten belli oluyor ve bu buyuk bir kayıp.
    5.İnsanların cepleri hakknda yorm yapmak size kalmams.AYBERK abinin demeye çalıstığı tek şey o paranın motor ve ekipmanlar için yeterli olmadığı.
    6.Lutfen biliçsizce yazılar yazarak insanlarn akıllarını karıştırmayınız.

Lutfen bunları sizze yapılan bir hakaret olarak değil bir eleştiri olarak okuyunuz.

2.Saygı sınırlarını aşma lutfn.(sn AYBERK e aldanma)

bballa23;

burada tam olarak neyi anlatmak istedin,açıklarmısın?

facia42 nin "sen ayberke aldanma dinleme onu" demesinden sizi umursamıyo anlamını çıkarttım bunu da saygısızlık olarak gordm. onu uyarmaya çalıstım. yanlış bişe solediysem ozur dilerım.

Alıntı bballa23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    facia42 nin "sen ayberke aldanma dinleme onu" demesinden sizi umursamıyo anlamını çıkarttım bunu da saygısızlık olarak gordm. onu uyarmaya çalıstım. yanlış bişe solediysem ozur dilerım.
    teşekkür ederim...

alinazik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S.wing600abs
    bu nasıl bir topik anlamadım

saygısız insanların topiğine yazmazsınız olur biter
    anlayan da anlar böylelikle nerede yanlış yaptığını
    sonra başka nikle girer foruma daha önceki hatalarını yapmamak için gayret gösterir...

sexy_motorcu kardeşim açtığın konular kendini tatmin etmek için açtığın motorsiklet lerle ilgili konular ve burası da motorsiklet paylaşım sitesi sorunu nu yaz cevap illaki verilir...
    fakat sana cevap yazanlara alaycı ve rencide edici yazamazsın bir kere bu site kurallarına aykırılığın dışında insanlığa aykırı bir davranıştır...

anlayışlı olacağını ve yazdıklarına daha dikkat etmen gerektiğini anladığını umarım...
    www.yapimarkt.com
    Mustafa Demir
    A rh+

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Cem_0707 ve sexy_motorcu kullanıcılarının üyeliği süresiz iptal edilmiştir...

İptal etme sebebi : Ayni kullanicinin birden fazla kullanici hesabi açtigi ve bunlari forumlarinda diger kullanicilari yaniltacak sekilde kullandigi tespit edildiginde bu kullanici isimleri forum disinda birakilir.

Forum Kuralları:
    Siteye farkli kullanici adlari altinda birden fazla üye olunamaz. Farkli üyeliklerle siteye mesaj atan kisilerde art niyet tespit edilirse üyelikleri iptal edilir.

Saygılar
    MT Yönetimi

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)