Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yakıt tüketimi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam;

Merak etdiğim motorların ne kadar benzin yaktığı.Mesela Kawasaki Zx6 , honda CBR serisi,Suziki GSR600.Bu konuda neye göre karar vericez.Önerileriniz.Ve 1:87 boyundayım kilom 72.Kucuk bir motor alırsam sırıtabilir.O yuzden kaslı ve büyük bir motor normal gösterir diye düşünüyorum.İstanbul da motor almak için önerebiliceğiniz yerler neresi özellikle anadolu yakası için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    600cc ve üzeri başlıyorsunuz anlaşılan allah kolaylık versin ne diyelim.Dediğiniz motorlar kullanıma göre 140 ila 200 kr arası bir yüketimi vardır.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600cc ve üzeri başlıyorsunuz anlaşılan allah kolaylık versin ne diyelim.Dediğiniz motorlar kullanıma göre 140 ila 200 kr arası bir yüketimi vardır.
    km de 200kr yani 2tl mı yani 100km gitsen 200 tl lık benzin mi yakacak emin misiniz
    sıfırı fazla olmuş diyorsanız 14kr ta nasıl az yakıyormuş gerçi basarsanız 20kr u sollar süpürür tahminim
    bilgilerden emin misiniz
    90 la giderken 14kr belki yakar ama 250km yle veya şehiriçi oldukça ateşli tüketime sahip gibi bu moto lar kullanıcısına soralım

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    km de 200kr yani 2tl mı yani 100km gitsen 200 tl lık benzin mi yakacak emin misiniz
    sıfırı fazla olmuş diyorsanız 14kr ta nasıl az yakıyormuş gerçi basarsanız 20kr u sollar süpürür tahminim
    bilgilerden emin misiniz
    90 la giderken 14kr belki yakar ama 250km yle veya şehiriçi oldukça ateşli tüketime sahip gibi bu moto lar kullanıcısına soralım
    konusmandan bişi anlamadım

ben de motorun ne kadar yaktığını kavrayamadım

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Bahsettigin ve bahsetmedigin supersport'ların yakıt tüketimi 100km/5.5 lt'den başlıyor tabiki bunlar en iyii şartlarda yani yüksek vites düşük devirde. Biraz gaz açarsan ve vites düşürürsen 100km 6 lt-6.5 lt baya gaz açarsanda 100km / 7-8 hatta 9lt'ye kadar varıyor. bahsettigin naked'te(gsr 600) ise normal kullanımda yakıt tüketimi 100/5.7-6 lt diye biliyorum.

Ayrıca boyunun 1.87 oldugunu yazmışsın o boyla ss ve nakedlerde zorlanabilirsin. Biliyorum ilgi alanına girmiyor ama enduro touringlere bakmanı öneririm. Mesela dl 650. Biraz tecrüben varsa(yoksa ss ve nakedlere hiç bakma) dl 650 uygun bir seçim olabilir. Bu arada normal kullanımda yakıt tüketimi 100/4.5lt .Kullanıcıları 90 km yi geçmesen bir depo ile 500 km yapmanın mümkün oldugun söylemişlerdi.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Editörümüzün dediği gibi 100km/5.5,6lt civarı yakar...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Eğer imkanınız varsa dl650'yi seç ben çok beğeniyorum bu modeli.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)