Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

onur sual için eylem yapıldı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Motosikletli Kuryeler Derneği üyesi yaklaşık 70 motokurye, 2 gün önce E-5 Karayolu İncirli köprü altında metrobüs yolunun çelik halatlarına sıkışarak hayatını kaybeden arkadaşları Onur Sual'i (27) andı.

Sual'in hayatını kaybetmesine neden olan çelik halatların yanına kırmızı karanfil ve kask bırakan kuryeler, E-5 Karayolu ve metrobüs yolunu bir süre trafiğe kapattı. Alkışlarla ve kornalarla seslerini duyurmaya çalışan kuryeler, "Diğer sürücüler kadar bizim de yollarda hakkımız var, bizi fark etsinler artık." dedi. Onur Sual'un babası Muhsin Sual da sürücülere seslenerek, "Bizim canımız yandı, başka canlar yanmasın. Herkes trafikte dikkatli olsun." diye konuştu
    Bakırköy E-5 Karayolu'nda 2 gün önce sabah saatlerinde meydana gelen korkunç kazada, kuryelik yapan motorsiklet sürücüsü Onur Sual, 34 AF 4401 plakalı motorsiklet ile çelik halatlara yakın seyrederken bir anda önünde duran Tuberk T. yönetimindeki 34 AY 6143 plakalı minibüse çarptı. Çarpmanın etkisiyle bariyerle savrulan Sual, motorsikleti ile birlikte bariyerlere sıkıştı. Sürüklenen Sual'in bu sırada kask takılı kafası boynundan koptu.

Dün Sual'in cenazesini toprağa veren arkadaşları bugün başka ölümlerin olmaması için eylem yaptı. İstanbul Dış Ticaret Merkezi önünde toplanan yaklaşık 70 motokurye, konvoy oluşturarak korkunç kazanın meydana geldi İncirli Köprü altına gitti. Yolu motorsikletleri ile trafiğe kapatan kuryeler, Onur Sual'in kafasının kopmasına neden olan çelik halatların yanına karanfil ve motosiklet kaskı bıraktı.

Diğer sürücüleri alkışlarla protesto eden kuryeler adına kısa bir konuşma yapan Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı İsmail Kılınç, "Genç yaşta bir arkadaşımız kaybettik. Arkadaşımızın kaza yapmasına neden olan sürücünün suçlu olduğunu düşünüyoruz. Bizler, evremize ekmek götürmek için çalışan insanlarız. Bizler de vergi veriyoruz. Bu yollarda diğer sürücülerin olduğu kadar bizim de hakkımız var. Artık bizi fark edin." diye konuştu.

Arkadaşlarını anmak ve tepkilerini dile getirmek için kaza yerine gelen bazı kuryeler de, "Sürücüler bizim üzerimize araç sürüyorlar. Ancak bizim dış kaportamız yok, kaportamız canımız. En küçük bir durumda canımız tehlikeye giriyor." dedi.

Kaza yerinde eylemlerini bir süre sürdüren kuryelere, olay yerine gelen trafik polisleri müdahale etti. Polisler önce kuryelerin eylemlerine son vermelerini istedi. Kuryeler eylemi biraz daha sürdürmek isteyince motosikletlerin plakalarını aldı. Bu sırada kuryeler eylemlerine son vererek Onur Sual'in ailesine taziyeye gitmek üzere hareket etti. Yolda korna çalarak konvoy halinde seyreden sürücüler, Sual'in ailesinin yaşadığı evin önüne gitti. Oğlunun arkadaşlarını kapıda karşılayan baba Muhsin Sual, motokuryeleri tek tek öperek taziyelerini kabul etti. Muhsin Sual, acılarının çok büyük olduğunu belirterek, "Diyecek bir şey bulamıyorum. Oğlum hayatını kaybetti. Bizim canımız yandı, başka canlar yanmasın. Ben de araba kullanıyorum. Herkes trafikte dikkatli olmalı, motorsiklet kullananlar fark edilmeli onlarında bu yolları kullanma hakkı var." şeklinde konuştu.

Onur Sual'in anısına evinin önünde bir kez daha motorsikleterinin motoruna yüklenen kuryeler, daha sonra sessizce dağıldı.
    kaynak:haber7

AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    Allahuekber :S kardeşimiz inşallah Allah c.c. rahmetıne nail olmuştur.

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    takdire değer bir eylem olmuş keşke haberim olsaydı bende gelebilseydim
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    giden gitti... geride anlamsızlık akldı....çünkü anlam veremiyorum, hem de hiç veremiyorum. can taşıyanın canına hangi can kasteder insanoğlundan başka?

tekrardan başımız sağolsun :(
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    İnşallah bu eylem araç sürücülerinin biraz olsun dikkatini çekmiştir. Tekrar genç kardeşimize Allah'tan rahmet kederli ailesine sabır diliyorum.

kuyucadısı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    umarım birilerinin dikkatini çekmeyi başarmıştır kurye arkadaşlar... tebrik ediyorum konuşmak yerine bişeyler yaptıkları için....
    durmak yok... yola devam.....

selam dünyalı ben dostum......

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umarım birilerinin dikkatini çekmeyi başarmıştır kurye arkadaşlar... tebrik ediyorum konuşmak yerine bişeyler yaptıkları için....
    kesinlikle haklısın..
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Allah rahmet eylesin.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    turkıyede bole hayvanlar oldugu surece kımse tınlamaz hatta kuryeler orda yol kestı dıe kufur edelenler bıle wardır bole hayvanlar war ıste aramızda bızım canlarımızı takmayan hainlerle dolu bu yollar

Allah Rahmet Eylesin...

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    ailesine allah sabır versin,allah rahmet eylesin...

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    istanbul mt olarak sizinde bişeyler yapmanız lazım aslında arkadaşlar..
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Bencede MT olarak da birşeyler yapılmalıydı yada yapılmalı gerçekten üzücü bir olay oldu umarım böyle şeyler bir daha yaşamayız.
    Tekrar Allah rahmet eylesin.:(

Secking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILIA RST1000 FUTURA / SYM GTS 250
    Dün araba ile ataköye giderken bu grubu gördüm.En arkadaki arkadaşa yaklaşıp sorduğumda kuryenet grubuyuz.Arkadaşımız öldü onun için eylem yapıyoruz dedi.Sol şeritten oldukça yavaş hızda gidiyorlardı.Oldukça dikkat çekiyordu.Haberim olmadığı ve katılamadığım için üzüldüm.
    KULLANMADIĞINI KAYBEDERSİN

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Allah rahmet eylesin. hiç aklımdan çıkmıyor bu kaza.
    motosiklete binmekten korktum diyebilirim.
    2bin7 HONDA CBF 150 (34 EN 6186) İSTANBUL- AVCILAR

E-M-R-E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    150 cc scooter kullanıyorum adamın altında 1600cc araba var ama bizi görünce gaza geliyolar,
    hayır beni geçse ne olacak en sağ şeritte seyir ediyorum sellektör yapıyo durmadan , böyle insanlar trafikte kol geziyor herzaman soğukkanlı olup
    sürmek zorundayız ...
    "Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "

Motosikleti
    BuKart
    minibüsçüler motorcuları sıkıştırmaktan zevk alıyorlar resmen ONUR arkadaşımızaallahtan rahmet diliyorum

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Tanrıdan rahmet dilerim. Haberlerde eylemi gördüm. Yanlız kazanın oluşunu arkadan gelen minibüs, motosiklete arkadan çarpması ile oluştu sanıyordum...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bu eylem çok güzel olmuş ancak daha organize bir çaba gerekir
    şu konuyu incelemenizi tavsiye ederim
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...k-verelim.html

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    allah taksıratını affetsın ganı ganı rahmet eglesın...gerıde kalanlara sabır ve bassalıgı dılıorum...
    CBR 1000 RRSON KARAR

csem66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    Yollar konusunda gönüllü kuruluşlarla derneklerin birlikte hareket ederek Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ilie görüşmeleri başlatması gerekir. Herhangi adım atılmaz veya görüşmeler sonuçsuz kalırsa.Tüm Motorcu sitelerinin ortak hareketle eylemlere başlaması ses getirebilir diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)