Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

E-bay dan alisveris yapmak(Resimli anlatim)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Alıntı airman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bedeli 100-1500 Euro arasindaki gonderiler icinse mutlaka siz Davutpasa'ya cagiriyorlar. Malin toplam fatura bedeli üzerinden (urun+gonderi+sigorta+..) %10 damga vergisi ve %18KDV tahsil ediyorlar. Urunu kolaylıkla alıyorsunuz.
    Nasıl yani Adana'dan kalkıp İstanbul'a mı gideceğiz paketi almak için? Benim bildiğim oturduğunuz ilin ilgili birimine geliyor.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    100 euro sınırı varsa dolar üzerinde yaklaşık 110-120 dolar ediyo gibi bişey o zaman. dolarla alırsak da 110 $ dan snra gümrük var sanırm.
    bi de ben bişey sormak istiyorum. bu yöntemle kask alabilrim sanırm.kallavi bişey almak için de 100 euro sınırını aşmam lazım. fakat adrese gelmesi için (gümrük fln meşakkatli işler) toplamda ne kadar ödemem gerekicek. 150-200 $ ya da euro diyelim. başlangıçtan itibaren neye ne kadar para ödiycem. toplamda ne kadar çıkmış olcak cebimden??..

airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani Adana'dan kalkıp İstanbul'a mı gideceğiz paketi almak için? Benim bildiğim oturduğunuz ilin ilgili birimine geliyor.
    eklediğim bilgiler İst'da oturan bir arkadaştan alıntı.
    sanırım oturdugunuz adrese en yakın gümrük müdürlüğü (atıyorum Adana için İncirlik) bu işi üstleniyor.
    THICKHEADED MAN DOESN'T WEAR HELMET

hondasayko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    100 euro nun üstündeki ürünlerde uğraşmak zor özellikle ayda bir paket almaya gidince zorluklar çıkıyor.

Büyük kutularda gelen malzemeler dikkat çektiğinden ucuzda olsa başınızı ağrıtabilir.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Direkt adrese geliyor, 500$ lık pedal sistemi aldım ( daha monte edemedik, kuryakinin ), faturaya 100 $ yazmasını rica ettim, gümrüğe takılmadan geldi...

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Bu faydalı bilgiler için ne kadar teşekkür etsek azdır. Kıymetli bilgiler için Teşekkür ederim
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    her ilin kendine ait PİMM merkezi bulunur,yani Posta İşleme Merkezi Mudurlugu.

gümrüke takldıgı zaman buraya gdıoruz ve gumrukculern huylarna gidiorz kı ne kadar koparrsak o kadar iyi
    My life Starts after 12.500Rpm

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    Hep tırsıyordum acaba gelirmi acaba kartımdan fazla para çekerlermi diye,şimdi şüphem kalmadı,Zeda teşekkürler gerçekten faydalı bilgiler,

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    şimdi ebaydan bi body armor aldım paypaldan parasını ödedim.Leave Feedback ne oluyo?Geri bırakmakmı yoksa tamam alıyorum demekmi?
    MoToCroSS RuLeZZ

Motosikleti
    Vespa LX 125
    100 euro yu geçen veya geçmeyen paketler için benim önerim www.amerikadaniste.com u kullanmanızdır. Her türlü gümrük işlemlerini sorunsuzca hallediyorlar ve size işlemlerin ne kadar tutacağını önceden söylüyorlar. kargo'da ise normal kargolara göre daha az ücret ödüyorsunuz.

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    Feedback satıcıya olumlu olumsuz yorum yapmak içinmişde ben şimdi aldığım şeyin yola çıktığını nasıl öğrenecem
    MoToCroSS RuLeZZ

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    teşekkürlerrrrrrr

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    urunun sana ulastigini order status bolumunden gorebilirsin. Bazi saticilar aninda kurye bilgilerini girerken bazilari usengec olup girmiyorlar. Bu durumda direk mesaj atarak sorabilirsin. Bir iki gun cevap icin sure tani. Leave feedback ise urunu eline aldiktan sonraki yorumlarin icin simdi yazma

Eger ptt araciligi ile posta yolu ile geliyor ise 2-3 haftayi bulabilir.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    suzuki intruder 250
    @zeda3000 Ben şunu merak ediyorum: Diyelim ki getirteceğimiz parça 300e luk. Bu ürün ülkeye girerken muhtemelen gümrüğe tabi tutulacak. Peki biz gümrükle mi uğraşacağız yoksa postanenin bu gibi gönderiler için bir birimi var oradan mı halledeceğiz?

100e üzeri alışverişler için daha ayrıntılı bir bilgi verirsen sevinirim.
    satıcı ile kontak kuracaksın. üzerine; "hediyedir yada hediyelik eşya" yazmasını söyleyeceksin.o zaman gümrük olayı ile karşılaşılmaz ;) yani en azından bende öyle olmuştu...

Grayline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi de bu tür sitelerde kredi kartı numarası istiyor mecburen onlara pek güvenmeyen arkadaşlar olabilir bunun için bazı kredi kart markaları sanal kart diye bir şey çıkarmış .Aynı kontürlü telefon gibi içine ne kadar para yüklerseniz limiti o kadar oluyor ve orjinal kredi kartınızın numarasından da farklı bi kart nuamrı çıkartılıyor.Birine kredi kartı numaranız geçtiğinde en fazla içine yüklediğiniz para kadar çekebilir.O yüzden güvenilir bişey.Arkadaşlarım int üzerinden alış veriş yapıcakları zaman bu yolla yapıyorlar güvenilir olduğu için.Zannedersem garanti ve teb bankın böyle bir özelliği var.
    Yarın Olmayacak Gibi Kullanırsan Yarın Olmaz...

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    yıllardır forumda okuduğum en faydalı paylaşım. ellerine sağlık daha iyi anlatılamazdı herhalde

Oseberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TA
    bu paylaşıma gurban olurum. Okudum ve hemen girdim ilk 3 dakika içinde transalpim için arka fren diski ve balatasını kargo ücretiyle birlikte 117 tl ye buldum, burda sadece arka fren balatasını 90 tl ye almıştım

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    süper bir paylaşım. kesinlikle biryerlere sabitlenmeli..

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Alıntı airman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bedeli 100-1500 Euro arasindaki gonderiler icinse mutlaka siz Davutpasa'ya cagiriyorlar. Malin toplam fatura bedeli uzerinden (urun+gonderi+sigorta+..) %10 damga vergisi ve %18KDV tahsil ediyorlar. Urunu kolaylaikla aliyorsunuz.
    KDV kalkmış da sadece mal bedelinin yüzde 10'u kalmış olabilir mi? Öyle bir şey okumuştum sanki. Geçenlerde getirttiğim 230 dolarlık tork anahtarı için 39 lira ödedim, o da o günkü kurla yüzde 10'una falan tekabül ediyordu. Yani USPS ile getirtmek şartıyla korkulacak bir şey yok.

Bir de, o 100 avroluk (150'ye ne zaman çıkıyordu?) muafiyete kargo ücretinin dahil olmadığını iddia ediyorum hala. Edilmiyorsa bile görevliler hatalı iş yapıyor demektir çünkü mevzuatta şöyle yazıyor:

"Yurtdışından Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta yoluyla gönderilen ve gerçek kıymeti gönderim başına toplam 100 EURO’yu geçmeyen ticari miktar ve mahiyette olmayan her türlü eşya gümrük vergisinden muaftır."

"Gerçek kıymet"e kargo ücreti dahil olmasa gerektir diye düşünüyorum. Yanlış mı biliyorum?
    J şimdi asker

Elinize sağlık, inanılmaz güzel ve faydalı bir yazı olmuş.

Alternatif siteler arasında şöyle bir şey de buldum ben, belki faydası dokunur diye duyuruyu paylaşıyorum:

Amerika’dan alışveriş yapmak için daima ücretsiz Viadress.com sitesini kullanıyorum çünkü bu site size ücretsiz olarak sanal bir Amerika adresi temin ediyor, böylece istediğiniz Amerikan dükkanından ya da eBay satıcısından alışveriş yapabiliyorsunuz; Viaddress de siparişlerinizi sizin evinize yönlendiriyor.

http://www.viaddress.com adresinden siteye ücretsiz olarak üye olabilirsiniz. Üyeliğinizin hemen ardından Amerika’daki sanal sipariş adresiniz e-mailinize gönderilecek. Bunun yanı sıra, uluslararası kredi kartlarını kabul etmeyen Amerika dükkanlarından alışveriş yapmak isterseniz Viaddress istediğiniz ürünleri hiçbir komisyon eklemeden sizin yerinize satın alabilir. Bu sistem gerçekten çok faydalı! İnternet sitesine bir göz atın: http://www.viaddress.com

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler