Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

100 ukh benzin ve motor açılımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    arkadaşlar bu motora hangi benzini kullancaz normal araba benzinimi bide ilk aldığım günden hafta sonu yani tepe yukarı 2 kişi vermey düşünüorum motoru hızlı açmayı düşünüorum ne diosunuz.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    motora 95 oktan kurşunsuz istediğin benziciden koyabilirsin . .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

lijoluna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR-600F vardı çalınanakadar :(
    kardeşim sen rodaj nedir bilmiyosun heralde
    rodaj denen iş makinayı orta devri geçmicek şekilde kullanarak uzun mesafede yol katetmektir(en kısa zamanda bitirmek için)

yani motor açmak diye bilinen öle gazı köklemek değildir rodaj arabalardada bu aynıdır yani fark yok arada motoruna göre değişir tabiki 750-1000km arasında sürer bu olay motoru fazla yormadan ilk başlarda daha düşük devirlerde(sürat demiyorum bak DEVİR)sürecen belirli bir KM yapınca(el kitabında yazar)motorun yağını değişirsin sonradan limitler dahilinde yaparsın istediğin devri-hızı

cehalet kör testere gibidir kardeşim alınma ama bunu sana diyenin aklını almak lazım

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    motoru açim derken dağıtma dikkat et

motoru 1000km zorlamıcaksın sen 1500km yine de özenle binmelisin 50-60km hızı geçmemeye çalış. . !
    motoru açmak için acele etme 1500 den sonra basarsın . .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı E-M-R-E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru açim derken dağıtma dikkat et

motoru 1000km zorlamıcaksın sen 1500km yine de özenle binmelisin 50-60km hızı geçmemeye çalış. . !
    motoru açmak için acele etme 1500 den sonra basarsın . .
    emre sen öğrendinmi lastik ebatlarını bakem )

Motosikleti
    dostum motor ya 1000 km sora açılmazsa :D ya 90 ı geçmezse o zaman :D bunun bi 110 vurması lazım yani hız o kadar gerek yok ama basıncada gitsin yani. ilk zamanlar biraz yawaş kullanayım motorun ömrü o zaman daha çok olur gibi anladım ben. bide kırmızımı mavimi :d

bide bunun 90 da falan titreşim yapıomuş onu nasıl keseriz yani titrememesi için ne yapmamız lazım hep titreyerekmi gidicez

Motosikleti
    arkadaş senin aldığın motor zaten yapacağı 100 bilemedin 110 yani noolcağını sanıyodunki rodaj dediğin olay motor açma fln değil senin düşündüğün gibi yada )

90 ı da geçer 100 üde zidik zoruyla basınca gitsin istiyosan ozaman benim gibi yapacan CBR alacan kardeş bastınmı 3 sn de 100km ye çıkıyo valla açma maçmada gerek yok
    gelelim titreşim olayına onu kesebilirsen zaten direk uzman müh. olarak kanuniye başvur(en yakında o var)hemen 5 bin $ maaşla işe başlarsın

arkadaşlar aldığınız motordan verdiğiniz para kadar beklentiniz olsun sen 15 bin lira mı verdinki motordan bastınmı gitsin diyosun bastınmı gideyim demicen o motora öle makina koysalar zaten fiyatı okadar az olmazdıki gitse bile durduramazdın yani bundan emin ol

Motosikleti
    dostum paranın üstünü tamamla bende bi 600 rr alıyım olurmu??? bizim bütcemiz bu kadar bu bütceye güzel bişiler arıoz iyi olsun dioz.

Motosikleti
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum paranın üstünü tamamla bende bi 600 rr alıyım olurmu??? bizim bütcemiz bu kadar bu bütceye güzel bişiler arıoz iyi olsun dioz.
    arkadaşım demek istediğimi anla işte

inş sanada kızmet olur kardeş 600RR ne diyim pekde gözünde büyütme yani bende anamdam doğduğumda altımda yoktu bu makina 2 senede aldım bu motoru bende YBR ile başladım ama adam akıllı RODAJ yaptım yani.....

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    1000km 50yi geçme ya bende bunu anlamıyorum nasıl olcak o iş acaba bunu söyleyenler böylemi yapıyo valla çok merak ediyorum.

Motosikleti
    Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000km 50yi geçme ya bende bunu anlamıyorum nasıl olcak o iş acaba bunu söyleyenler böylemi yapıyo valla çok merak ediyorum.
    arkadaşım tabiki öle yapması lazım en azından işi bilenler öle yaparki ben sıfır aldığım YBR125 ime öle yaptım zaten motorun kitapçığını baştan sona okursan anlarsın beni tabiki orda teknik detaylar yazmıyor...kısaca bahsedeyim sana ben..

şimdi yeni bir motorda aşınma max. olur çünkü silindir içerisindeki segmanlar ilk defa gömleğin cıdarlarına sürtünmeye maruz kalacak ve kendince yer edinecek ve olabildiğince aşınma olacakki buda olağandan çok çapak oluşmasına neden olacakki bu motora zarar verir bu sadece motorsikletler için değil bütün motorlar için geçerlidir(elektrikli motorlar hariç )....
    zaten bütün motorlu taşıtlarda ilk yağ değişimdi ~1000km cıvarındadır..
    bunun nedeni tahmin edebileceğin gibi ilk çalışma evresinde meydana gelen aşırı çapaklanmanın atılması içindir...
    bu yağı değiştirdiğin gibi motorun daha verimli çalışır ve eğer kitapçıkdaki gibi gazı ilk zamanlarda azdan çoğa doğru açarsan moroe için en sağlıklı olandır..

kazasız belasız olsun motor önemli değil...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Piston sekman atılmasını, motorun rektefiyeye girme ömründen önce motorun indirilmesini istiyorsan rodaj yapma direkt asıl, ama o motoru da gidip günahsız bir kişiye çok iyi, ciğerleri sağlam diye de satmaya kalkma...

Motosikleti
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piston sekman atılmasını, motorun rektefiyeye girme ömründen önce motorun indirilmesini istiyorsan rodaj yapma direkt asıl, ama o motoru da gidip günahsız bir kişiye çok iyi, ciğerleri sağlam diye de satmaya kalkma...
    hay azına kurban bee hele şükür anlayan birilier çıktı

Motosikleti
    yani ilk zamanlar motora asılmıcaz daha sağlam olur. peki ilk 1000 km motorla 60 ı geçmesem sakin sürsem sonuçta yine 100 vururmu bu motor.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    1000 den sonra açarsın motorun açılması 10.000 ne kadar gider ilk 1000 de yavaş git dediğimizin sebebi motorun ömrünün uzun olması ilk 1000km hayati bir olay
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    2005-Cbr 125
    Kardeşim sen bu rodaj işini anlamıcan galiba ben sana bir link vericem orda kullanım klavuzu var st kanuni'nin.. tabiki bu kullanım klavuzu sadece st kanuniler için değil ama demek istediklerimizi ordan okuyup anlarsın..

http://www.stkanuni.com.tr/modeller/gt250r/gt250r.pdf

81 Sayfalık bu klavuzda RODAJ bölümünü bulmak içini pfd in üst kısmandaki yerden 47. sayfayı açman yeterli.
    Tekbir R1 No1 Denizli. .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)