Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kawa EN-500, almaya korkuyorum!

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar, bir tanıdığım vasıtası ile yaklaşık 3 aydır yatan bir kawa en 500 buldum, 1999 model, 48 binde, kesin bi fiyat konuşmadık ama sanırım 4500 civarına pazarlık bitecek. sahibinden.com'a baktım fiyat bu motora göre normal gibi gözüküyo. henüz motoru hiç çalıştırmadım, çünkü sahibiyle sadece telefonda konuşabildik. motorun nikelanj kısımlarında ve motor bloğunda paslanmalar, kararmalar var, aslında tam olarak bi bakıma, yağlanmaya ihtiyacı var. ayrıca selede 2-3 adet yırtık var. size sorum şu; yürüyen aksamında problem yok diye kabul edersek (zaten servise göstermeyi düşünüyorum) bu motoru adam etmek bana tahmini kaça patlar? alıp 2 bin lira masraf yapacaksam 6500'e çok daha temizi var çünkü.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kasvet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 535, SUZUKI GSR 600
    temizini al bence

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    V-twin motoru olmayan cruiser bir motor seni ne kadar tatmin eder bilemem ama Cruiser=V motordur.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

mrock dostum, seni gv250 topiğinde uzun süre takip ettim, motoruna bağlılığına ve gezi merakına hayranım önce bunu söyleyeyim. bu motorun beni ne kadar tatmin edeceği konusunda bilgim yok çünkü alırsam ilk motorum olacak. sadece fiyatı uygun (belki pazarlıkla biraz daha iner) diye almayı düşündüm ama tecrübene güvenerek bir V motor bakmaya başlıycam.

Motosikleti
    Shadow VT750
    tanıştığıma memnun oldum teşekkür ederim dostum cruiser motor sevdalıları olarak formlarda sizinle tecrübelerimizi karşılık olarak paylaşırız umarım.

EN500 modeline gelince 90 lı yıllarda yollarda göremeye alıştığımız kaliteli bir motordur.Ama günümüze gelince eskisi kadar cazibeliği kalmamıştır. O yıllarda cruiser motor Türkiye yollarında yeni yeni gözümüze çarpmaya başlamıştı. Ama
    bu işe gönlünü veren kullanıcılar için V motor bir dönüm noktasıdır. Motorundan cruiser tadında bir ses ve konfor bekliyorsan EN500 bir süre sonra tad vermeyecektir. Bu arada üretimden kalkalı çok oldu ve piyasası olarak pek tutulmamaya başladığı. Temiz bir EN500 seni sorunsuz her yere götürür fakat elinden çıkaramayıp son sahibi olma ihtimalinide göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim.

İyi araştırmalar...kolay gelsin....
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

emrahcanyayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim history
    gv 250yle en 500 u kıyaslamayalım bence bulursan temızını al arkadasım once calıstırsın motorunu adam temızlesın gıt bılen bırısıne dınlet motorun sesını bı bakın oyle alın

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    V-twin motoru olmayan cruiser bir motor seni ne kadar tatmin eder bilemem ama Cruiser=V motordur.

İlk defa duydum.......
    En500 ün çalışmasını biliyormusun merak ettim.... Konfor demişsin ya....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Shadow VT750
    Ben GV250 yi tavsiye etmedim arkadaşa ki...Hyo gibi EN500 ün üstünde de tipik bir cruiser motor yok.EN500, kawasakinin(modelini hatırlayamadım) naked bir modeliyle aynı.Konfor derken yanlış anlaşıldım galiba.Cruiser tadı,konforu anlamında söylemiştim.

İlla tavsiye etmem gerekirse Virago modeli bu fiyat aralığında alıncak en iyi japondur...

emrahcanyayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim history
    ben yanlıs anlamısım afedersın kawasakı bu motoru cok sevıo kle 500 en 500 gpz 500 ve bı modelde daha aynısını kullandı evet bı rı cruser bırı enduro bırı naked bırı ss motorlar ne alakası var bırbırlerıyle cok da tartısıldı bu konu ama kle500 kullanan bırı olarak bu motor eşşek gıbı be arkadas valla her seferınde yuzumde olusan gulumsemeyı tarıf edemem aynı zamanda sıfır tıtresımle seyahat edıyorum ... evet cruser ım olaydı v tvın motorlusunu ısterdım sanırım anacak motor konusunda cok memnunun bunu belırtmek ısterım..
    dedıgım gıbı konumuz bu dııl aslında arkadas temız bı makına alsın noktasında bırlesıyoruz oyle degıl mı motorunu satacak adam bı bakımını yaptırsın bı temızlesın en azından bı calıstırsın makınayı oyle bakmaya gıdılsın bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)