Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

kask alıcam yardımınıza ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Çok az kullandığım Nolan N84 full face kaskımı satıyorum.Düşünürseniz özelden görüşelim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı hegemonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://sharp.direct.gov.uk/search/re...ice=0&x=60&y=1 bu siteye bakmanı tavsiye ediyorum, ses sonuçları yazmıyor ama güvenlik sesten önce gelir öyle değilmi?

bu test sonuçlarına göre ARAI condor modeli 2 yıldız LAZER ZL6 modeli 5 yıldız almış. birileri çok fena kazıklanıyor anlaşılan.

LZ6 iyidir arkadaşım.

Arkadaşlar şuan elimde yok tabii ama l2s nin 100 ytl lik kaskı ses geçirmiyor diyorlar ve kullananların çok memnun olduğunu duydum.Bu kask bizlere yetmez mi? Kaskın soğuk havalarda rüzgar aldığını duydum bunuda yüz maskesiyle önliyemezmiyiz? Nedendir o kadar para :(

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    arkadaşım ben lazer vertigo kullanıyorum. tavsiye ederim 230 civarı da bir fiyatı var. yalnız ses sadece senin hızınla değil karşıdan gelen rüzgarın hızı ile de orantılı bir durum unutma.

Alıntı alpayarzu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şuan elimde yok tabii ama l2s nin 100 ytl lik kaskı ses geçirmiyor diyorlar ve kullananların çok memnun olduğunu duydum.Bu kask bizlere yetmez mi? Kaskın soğuk havalarda rüzgar aldığını duydum bunuda yüz maskesiyle önliyemezmiyiz? Nedendir o kadar para :(
    hava mı alıyor? bugün hava alan yarın ...

şaka bir yana, sonradan sorun yaşama da.. yeri geldiğinde içeri giren azıcık hava iflahını kurutabilir.

Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım ben lazer vertigo kullanıyorum. tavsiye ederim 230 civarı da bir fiyatı var. yalnız ses sadece senin hızınla değil karşıdan gelen rüzgarın hızı ile de orantılı bir durum unutma.

hava mı alıyor? bugün hava alan yarın ...

şaka bir yana, sonradan sorun yaşama da.. yeri geldiğinde içeri giren azıcık hava iflahını kurutabilir.
    Hava alma olayı vizörün ordaki 2-3 cm esnemeden dolayı oluyormuş ve hepsinde yokmuş bir hata gibi birşey sanırsam.

Bu video açılmıyor arkadaşım :(

Motosikleti
    Vespa LX 125
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar da değil yauv.... polis,Ambulans ve itfaiye yi duymak lazım

Arkadaşlar,
    Şaka bir yana, Kask ve bu unsura buna bağlı hayatımız ile ilgli ince eleyip sıkı dokumamız lazım? yani motosikletimizin adı,sanı ve hacmi ne olursa olsun ama başımızı emant edecğimiz kask en iyi olsun. Maddi imkanlar burada bence hiç bir derece ve öncelik ifade etmemekte zira ginden sağlık ya da hayat asla geri gelmez.
    Bu arada Ebay den 1 ad. Uvex Helix (Carbon) siparis ettim herhalde bu hafta teslim edecek DHL.
    DHL, kargonu başka bir şirkete yönlendirmezse eline biraz geç ulaşabilir. Şu sıralar baya bir sıkıntı çekiyorlar.

xr 1000 bi kere al tam al

Motosikleti
    Ducati Monster 696+
    Alıntı TOP SPEED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bin ytl nin üzerinde bir kask bırakında seside geçirmesin herkesde sizdeki kadar para yok adam en fazla 250 ytl diyor
    üzgünüm türkiye´deki fiyatlari bilmiyorum. dediginiz dogru kendini kanitlamis ve güvenli oldugundan buradada pahali bir marka ama eger indirimli zamana denk gelirse fiyati uygundur.

Bence kask cok önemli, kaskin belki birgün beni koruyacagini düsünürsem tam oturuyorsa, rahat bi sekilde motosiklet kullanmami sagliyorsa bide verdigim paraya deger.

Alıntı v40hz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xr 1000 bi kere al tam al
    sizinle ayni fikirdeyim

Motosikleti
    Tabanvay
    N84 ler 350 - 400 YTL civarında benden biraz uzak

lazer vertigo'yu biraz araştırdım başka bi siteden kullanıcı yorumu:

Bir Lazer Vertigo kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim.

Öncelikle güvenlik, testlerde fiyatından beklenmeyecek güzel notlar alıyor.
    Görüntü olarak güzeller.(Eşim minyon olduğu için biraz fazla büyük buluyor.)
    İç yanak pedleri çıkabiliyor ve temizleniyor.(Hiç ihtiyaç duymadım)
    Vizör (ön cam) çok çabuk çizildi.
    Güneş vizörü dıştan takılıyor. Tak çıkar yaptım şimdi kendiliğinden atıyor camı 1-2 açıp kapayınca sağ yada sol taraf vidadan atıyor. Ve öncamın üzerine bindiği bir yerde bir çizgi şeklinde çizik oluşturdu.
    Buğu sorunu çok fazlaydı. Şimdilik buğu camı ile çözdüm ama yinede akşamları bulanık bir görüntü yapıyor.
    Esas önemli konu gürültü. Eğer bir iki dolaşayım, kız arkadaşımında başında bir kask olsun diyorsan sen blirsin. Ama yok biz yol yapıcaz dersen kulak tıkacı v.s. ne varsa dene. Yinede bir yere kadar kısıtlı kalıyorlar ve gürültü uzun yolda yorucu oluyor.

Şimdi
    Kask 135€
    Güneş vizörü 20€
    Buğu camı 20€
    toplam 175 €= 350 ytl

öffffffff ya ben bi kask bulamayacak mıyım denizlide nolan satan yer olmadığını biliyorum. sadece yorumlara bakarak netten siparişle kask alacağım için biraz daha dikkatli yorumlar yazarsanız çok sevinirim.

yorum yazan arkadaşların hepsine çok çok teşekkür ederim

arkadaşlar SCHUBERTH C2 AÇILABİLİR KASK 399 YTL

taksitle alabileceğim bi yer olursa bu kask gözüme çarpmaya başladı. kullanan arakadaşlar var mı acaba???

100kilometrelik bir hızda gürültü bir motrun üzerinde sadece 86,5dB(A) seviyesindeki ses miktarı ile gerçek turing sevenlerin yanlarından ayıramayacakları ideal yol arkadaşı.

Dahili güneş vizörünün geniş mekanizması size sürüş esnasından kolay kullanım sağlar. Optical 1 class vizörü görüş kalitesinde yeni bir standart yaratmıştır. Ayrıca çizilmeye karşı dayanıklı olan bu vizör aynı zamanda buğu önleyici bir tabaka ile kaplanmıştır

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı juniyear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    N84 ler 350 - 400 YTL civarında benden biraz uzak

lazer vertigo'yu biraz araştırdım başka bi siteden kullanıcı yorumu:

Bir Lazer Vertigo kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim.

Öncelikle güvenlik, testlerde fiyatından beklenmeyecek güzel notlar alıyor.
    Görüntü olarak güzeller.(Eşim minyon olduğu için biraz fazla büyük buluyor.)
    İç yanak pedleri çıkabiliyor ve temizleniyor.(Hiç ihtiyaç duymadım)
    Vizör (ön cam) çok çabuk çizildi.
    Güneş vizörü dıştan takılıyor. Tak çıkar yaptım şimdi kendiliğinden atıyor camı 1-2 açıp kapayınca sağ yada sol taraf vidadan atıyor. Ve öncamın üzerine bindiği bir yerde bir çizgi şeklinde çizik oluşturdu.
    Buğu sorunu çok fazlaydı. Şimdilik buğu camı ile çözdüm ama yinede akşamları bulanık bir görüntü yapıyor.
    Esas önemli konu gürültü. Eğer bir iki dolaşayım, kız arkadaşımında başında bir kask olsun diyorsan sen blirsin. Ama yok biz yol yapıcaz dersen kulak tıkacı v.s. ne varsa dene. Yinede bir yere kadar kısıtlı kalıyorlar ve gürültü uzun yolda yorucu oluyor.

Şimdi
    Kask 135€
    Güneş vizörü 20€
    Buğu camı 20€
    toplam 175 €= 350 ytl

öffffffff ya ben bi kask bulamayacak mıyım denizlide nolan satan yer olmadığını biliyorum. sadece yorumlara bakarak netten siparişle kask alacağım için biraz daha dikkatli yorumlar yazarsanız çok sevinirim.

yorum yazan arkadaşların hepsine çok çok teşekkür ederim

arkadaşlar SCHUBERTH C2 AÇILABİLİR KASK 399 YTL

taksitle alabileceğim bi yer olursa bu kask gözüme çarpmaya başladı. kullanan arakadaşlar var mı acaba???

100kilometrelik bir hızda gürültü bir motrun üzerinde sadece 86,5dB(A) seviyesindeki ses miktarı ile gerçek turing sevenlerin yanlarından ayıramayacakları ideal yol arkadaşı.

Dahili güneş vizörünün geniş mekanizması size sürüş esnasından kolay kullanım sağlar. Optical 1 class vizörü görüş kalitesinde yeni bir standart yaratmıştır. Ayrıca çizilmeye karşı dayanıklı olan bu vizör aynı zamanda buğu önleyici bir tabaka ile kaplanmıştır
    Üstat kusura bakma ama sana ve başkalarına yanlış'ta gelse bir tenkit de bulunacağım.
    Avatarindan anlaşıldığı kadarıyla harika bir araç kullanıyorsun! bu aracın şu anki en az ederi 8-10.000.-YTL ve sen hayatınla %100 direkt ilgili bir detayda 3-400.-YTL nin müzakeresini yapmaktasın
    Kulandığın bir Mobylette bile olsa sağlık bakımından bu paraya değer bir daha düşün.

NOT: net üzerinden alacağın kask'ın hangi beden (ölçülerde) olacağını biliyormusun? dikkat et bu detay'a
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    BMW R 1200 GS ADVENTURE-2012-
    Rossi Yüzlü AGV-Tech kasklardan alabilirsin hamide sınırlı sayıda üretilecekmiş.

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Valla Shoei XR 1000 e simdi baktim, super bir kask, tabii denemek gerekli ama dizayni bile insani kendinden almaya yetiyor.

Neyse artik benim superlight i satip bu kaski alirim Fiyatlari hemen hemen ayni

Motosikleti
    Tabanvay
    Üstat kusura bakma ama sana ve başkalarına yanlış'ta gelse bir tenkit de bulunacağım.
    Avatarindan anlaşıldığı kadarıyla harika bir araç kullanıyorsun! bu aracın şu anki en az ederi 8-10.000.-YTL ve sen hayatınla %100 direkt ilgili bir detayda 3-400.-YTL nin müzakeresini yapmaktasın
    Kulandığın bir Mobylette bile olsa sağlık bakımından bu paraya değer bir daha düşün.

NOT: net üzerinden alacağın kask'ın hangi beden (ölçülerde) olacağını biliyormusun? dikkat et bu detay'a
    abi schubert kaliteli bi kask diye biliyorum...

biraz önce motomax'ı aradım stoklar tükenmiş
    araştırmaya devam

Motosikleti
    Ducati Monster 696+

ister büyük yada kücük motor kullan... kazada sonuc kötü olabilir sonrada keske sunuda alsaydim bu bu olmazdi demek zorunda kalinmaz...
    Bu yüzden sana 100% sana katiliyorum!!!

Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla Shoei XR 1000 e simdi baktim, super bir kask, tabii denemek gerekli ama dizayni bile insani kendinden almaya yetiyor.

Neyse artik benim superlight i satip bu kaski alirim Fiyatlari hemen hemen ayni
    Shoei XR 1000´i ben kullaniyorum gercekten süper bi kask! Bir arkadasinda dedigi gibi... 10 tana alacagina 1 tane al - sahsen güvenligim benim icin cok önemli

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Airoh,agv,shoei,caberg ve ls2 kullandım hatta şuanda shoei ve ls2 var shoei gerçekten güzel ancak denildiği gibi biraz tuzlu.Ls2'e gelince ben memnun değilim çok gürültülü...kısaca ls2 alma ses yalıtımına dikkat ediyorsan.Tabii 95 ytl alınabilecek en ideal kask ancak çokta abartmaya gerek yok sadece malzeme kal,itesine göre ucuz ancak kaza anında ne olur bilemiyorum.

Motosikleti
    Tabanvay
    halen daha karar veremedim ama taksitlede olsa xr1000 gibi bi kask almam doğrusu... uygun bi kampanya filan bulursam belki o kaskları düşünebilirim.
    araştırmaya devam

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı juniyear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halen daha karar veremedim ama taksitlede olsa xr1000 gibi bi kask almam doğrusu... uygun bi kampanya filan bulursam belki o kaskları düşünebilirim.
    araştırmaya devam
    Kendi sağlığıyla ilgili bu kadar cimri ve nankör olanını da ilk kez görüyorum doğrusu Anlaşıldı, sen adam akıllı bir kask almayacaksın. Yazık...
    Şayet kaliteli bir kask alacak olursan bunu kalın harflerle duyur ki görelim ne aldığını.....
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Tavsiyem kaskla birlikte bir balaklava alman ve sürekli kullanmaya alışman yönünde.Çok faydasını göreceksin.

Bu arada (en azından bu forumda kaskla ilgili açılan başlıklardan) anladığım kadarıyla böyle bir kaska Türkiye'de çok ihtiyaç var ve bu kaskı alan çoğu kişi 5-6 yıl başka kask almaz diye düşünüyorum.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Scorp...Q5fMerchandise

Scorpion exo-400

http://shopping.scorpionusa.com/F4BD...7DC038D63A7037

Ben ilk kask olarak bir üst modeli olan exo-700'ü almıştım ve çok memnundum.Yalnız deneme fırsatım olmasına rağmen acemilik hatasından dolayı bir beden büyük aldığımdan başka bir kask daha aldım.Şu an sürekli kullandığım bir kask değil ama bedenini doğru almış olsaydım sadece artçı için uygun fiyatlı bir kask alırdım o kadar.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    elindeki paraya göre zeusda olabilir güzel kask o paraya sonuçta...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)