Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Selam :))

Motovento
    REKLAM ALANI
    skletocmia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva Tr 250-4
    Öncelikle herkeze merhaba.Foruma yeni üye oldum diyebilirim . Adım ilker ,16 yaşındayım ve ankarada bulunmaktayım ) Bu sitedeki chopper modellerini takip ederek en sonunda bende bi motor sahibi oldum. Truva Tr 250-4 aldm . Sizce 16 yaşındaki birsi için çk mu erken ) ve birde 92 şubat doğumluyum. 2009 şubatta ehliyet alabiliyormuyum ? cevaplar için şimdiden teşekkür ederim )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    az kaldı, az...(:
    aramıza hoşgeldin ilker

katılımcı olman ve hoşça vakit geçirmen dileğiyle
    [I]" aşamadığım tek engel; [COLOR="Red"][B]ZAMAN[/B][/COLOR]... "[/I] :P

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    hoş geldin ama hevesini kırmak gibi olmasında tanışma topic yazsan daha iyi olurdu sanki
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Aramıza hoşgeldin ; 16 yasındasın ; ehliyetin yok ; Motor kullanıyosun Helal olsun ; ama Ehliyetsiz Trafiğe çıkmamanı bi abin olarak şiddetle öneriyorum !
    Buradaki herkes ; kuralcı motorculardır
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Aramıza hoşgeldin ; 16 yasındasın ; ehliyetin yok ; Motor kullanıyosun Helal olsun ; ama Ehliyetsiz Trafiğe çıkmamanı bi abin olarak şiddetle öneriyorum !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    cakalaz duble yapmissin! kuralci motorculugun sinirlari senden soruluyo demek ki

dostum hosgeldin, motorun yasi yoktur, ama kurallarin vardir! avustralyada olsaydik rahat rahat binerdin ama ulkemizde ehliyet yasi 18 ve ehliyetsiz surmenin cezasi belli.. aldigin motor baslangic icin gayet guzel bir tercih, boz boz tamir et, kendi ustaligina ustalik kat ve tecrubelerine tecrube ekle.. ha polis abilerle diyaloglarin ne yonde olur bilemeyecegim tabii..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en son hatırladıgım kadarıyla seninde ehliyetin yoktu ama neyse

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Ya Abi Motor Ehliyeti %100 Şart Ama Ehliyetsizde Kullanılabilir Motor %10 Oda iHTİYAç İçin +Zevk Düşük hızda
    Seni Sevdimde Ne Oldu Efes Ve Turkcell Zengin Oldu

Motosikleti
    Truva Tr 250-4
    teşekkür ederim saolun motoru alırken cakalaz abim çok yardımcı oldu saolsun.(önerini dinliyeceğimden emin olabilirsin abi ehliyet almadan asla trafiğe çıkmam ) ehliyet ide sanırım 2009 şubat da alabılıyorum . şubat olunca hemen başvurumu yapacağım )

Alıntı skletocmia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim saolun motoru alırken cakalaz abim çok yardımcı oldu saolsun.(önerini dinliyeceğimden emin olabilirsin abi ehliyet almadan asla trafiğe çıkmam ) ehliyet ide sanırım 2009 şubat da alabılıyorum . şubat olunca hemen başvurumu yapacağım )
    tmm işte yaza ehliyette hazır. bu sürede motoruda hazırlarsın sonrada bi tatlı su motorcusu olup çıkmazsın dimi

neyse hayırlı olsun motorun. kazasız belasız kullan.

Motosikleti
    Truva Tr 250-4
    Alıntı acan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tmm işte yaza ehliyette hazır. bu sürede motoruda hazırlarsın sonrada bi tatlı su motorcusu olup çıkmazsın dimi

neyse hayırlı olsun motorun. kazasız belasız kullan.
    teşekkür ederim saol

-HK- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    hayırlı olsun ehliyeti alana kadar binmemeye çalış ztn kış, kendini geliştir o arada şubat '09 dedin mi de hemen başvurabilirsin a2 için... geç kalma

Motosikleti
    Asya 19-a
    aramiza hosgeldin katilimci olman dilegiyle
    cr@zy duffy

2009 da alabilrsin evet ama 2009 a girince alınacak diye bişey yok sınav tarihlerini bi kontrol et belki 2008 de yazılıp 2009 da alma olanağı vardır
    [COLOR="Red"]Kontrolsüz Güç Güç Değildir[/COLOR]
    ::sapka::::gleam::

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Aramıza hoşgeldin. Sefalar getirdin. Kalıcı olmanı dileriz.

Sen ve diğer arkadaşlar, hafifletici nedenler aramayı lütfen bırakın.
    Ehliyete en erken 2009 Şubat ayında başvuracaksın ve nerden baksan lisansını eline alman bi 3 ay sürecek. Biz hadi 2 ay diyelim. Yani en erken 2009 Nisan da ehliyetin cebinde olacak o da tabi sınavları sorunsuz bi şekilde geçersen.

Demek oluyor ki önümüzdeki 4-5 ay yani ortalama 120-150 gün boyunca ehliyetsiz bir şekilde motosiklet süreceksin. İlk motosikletin olduğu için emin ol hemen hergün binersin. Yani haftada bir binerim onda da ara sokaklardan çıkmam olayları tamamen asparagas. Bir bakmışsın caddelerdesin derken anayollarda hatta otobana bile çıkmışsın. Ehliyetsiz bu meretlere biniliyor olsa devlet şart koşmazdı değil mi? Karayolu trafik anlayışı hemen hemen 1800lü yıllardan beri dünyamızda belirli bir noktaya gelmiş, otoriteler ehliyet sahibi olmayı trafiğe araçla çıkmak için şart koşarken neden biz anarşinin hüküm sürdüğü yerlerde olduğu gibi kendi çözümümüzü kendimiz üretiyoruz?

Yapmayın arkadaşlar, Avustralya da belki 16 yaşında isnanlar ehliyet alabiliyor olabilir. Bu durum kimseye 16 yaşında ehliyetsiz bir biçimde motosiklet yada otomobil sürme hakkını vermez.

Arkadaşımıza bol bol öğüt vereceğinize hatta öğüt manyağı yapacağınıza, sanki biraz olayı hoş görür gibisiniz. O kadar emniyetli sürüş bilgi paylaşımı vs. boşa gidiyor demek ki bu platformlarda. Aklım almıyor cidden. Burası Türkiye demek istemiyorum, dedirtmeyin bana Allah aşkına!

Arkadaşlar lütfen ehliyetsiz araç kullanılmasına kesinlikle prim vermeyelim!

Sevgili skletocmia lütfen ama lütfen SAKIN ama SAKIN ehliyetini alana kadar trafiğe çıkma. Kendine de başkalarına da yazık etme. Yukarıda sarf ettiğim kelimelerin hepsi senin ve diğer insanların iyiliği için.

Saygılar & Sevgiler.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

hollanda /tilburg okulum bitince (2 Sene Sonra) izmir
    Motosikleti
    smdilik yok 2009 yazinda gt250r ins
    hosgeldin kardesim...katilimci olman dilegiyle...

Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cakalaz duble yapmissin! kuralci motorculugun sinirlari senden soruluyo demek ki

dostum hosgeldin, motorun yasi yoktur, ama kurallarin vardir! avustralyada olsaydik rahat rahat binerdin ama ulkemizde ehliyet yasi 18 ve ehliyetsiz surmenin cezasi belli.. aldigin motor baslangic icin gayet guzel bir tercih, boz boz tamir et, kendi ustaligina ustalik kat ve tecrubelerine tecrube ekle.. ha polis abilerle diyaloglarin ne yonde olur bilemeyecegim tabii..
    18 degil be abi 17 2009 subatta alabiliyo bende 2009 aralikta ins..

Alıntı aargh adlı üyeden alıntı Mesajı göster

.......
    abi oyle diyosun ama etrafta bi cok ehliyetsiz trafik canavari var ehliyet bi insanin ne kadar bilincli dikkatli oldugunu gostermezki sadece o insanin 17 (arabada 18) yasini gecmi oldugunu gosterir ne yane yasi 18 diye birisi benden dahami dikkatli ? mesela ben full koruma kask bot herseyi takip giyip yola cikiyorum herseyim tam..biriside ehliyetli ama hic birseyi yok bu durumda o mu iyi motosikletci oluyo?tamam olasi bi durumda %100 sucluyum ama sonucta ehliyette bi insanin bilinci , akli ,dikkati demek degildir....
    VVVIIIINNNNN :bounce:

Motosikleti
    Truva Tr 250-4
    teşekkür ederim. aargh doru söylüyorsn ama ben saten trafiğe çıkmıyorum 1 ayı geçti motoru alalı fakat çevreye ve insanlara zarar veririm korkusuyla kendi sokağımdan dışarı cıkmıyorum.(GATA war tabi birde uzunca bomboş bi cadde ) genede teşekkür ederim uyarıların için x))

impish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    oo hayırlı olsun arkadaşım. güle güle kullan motosikletini. sende motor war ehliyet yok, bende ehliyet war motosiklet yok : ) hayat ne garip di mi

Motosikleti
    Truva Tr 250-4
    teşekkür ederim motor ehlyetin olduuına gore motorunda wardır önceden satmışsındır inşş yenisini alırsın )

il_ragazzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS - BMW K 1300 R
    Alıntı aargh adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ehliyete en erken 2009 Şubat ayında başvuracaksın ve nerden baksan lisansını eline alman bi 3 ay sürecek. Biz hadi 2 ay diyelim. Yani en erken 2009 Nisan da ehliyetin cebinde olacak o da tabi sınavları sorunsuz bi şekilde geçersen.

Demek oluyor ki önümüzdeki 4-5 ay yani ortalama 120-150 gün boyunca ehliyetsiz bir şekilde motosiklet süreceksin. İlk motosikletin olduğu için emin ol hemen hergün binersin. Yani haftada bir binerim onda da ara sokaklardan çıkmam olayları tamamen asparagas. Bir bakmışsın caddelerdesin derken anayollarda hatta otobana bile çıkmışsın. Ehliyetsiz bu meretlere biniliyor olsa devlet şart koşmazdı değil mi? Karayolu trafik anlayışı hemen hemen 1800lü yıllardan beri dünyamızda belirli bir noktaya gelmiş, otoriteler ehliyet sahibi olmayı trafiğe araçla çıkmak için şart koşarken neden biz anarşinin hüküm sürdüğü yerlerde olduğu gibi kendi çözümümüzü kendimiz üretiyoruz?

Yapmayın arkadaşlar, Avustralya da belki 16 yaşında isnanlar ehliyet alabiliyor olabilir. Bu durum kimseye 16 yaşında ehliyetsiz bir biçimde motosiklet yada otomobil sürme hakkını vermez.

Arkadaşımıza bol bol öğüt vereceğinize hatta öğüt manyağı yapacağınıza, sanki biraz olayı hoş görür gibisiniz. O kadar emniyetli sürüş bilgi paylaşımı vs. boşa gidiyor demek ki bu platformlarda. Aklım almıyor cidden. Burası Türkiye demek istemiyorum, dedirtmeyin bana Allah aşkına!

Arkadaşlar lütfen ehliyetsiz araç kullanılmasına kesinlikle prim vermeyelim!

Sevgili skletocmia lütfen ama lütfen SAKIN ama SAKIN ehliyetini alana kadar trafiğe çıkma. Kendine de başkalarına da yazık etme. Yukarıda sarf ettiğim kelimelerin hepsi senin ve diğer insanların iyiliği için.

Saygılar & Sevgiler.
    tamamiyle katılıyorum ve bilinçli bir kullanıcı olacağını gönülden umuyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)