Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Benim plakamla gişelerden ve köprüden kaçak geçmişler ne yapmalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu gün plakamı verip FSM Köpürüsündeki bürodan borcum var mı diye sordurmak istedim, sormaz olaydım. Binbeşyüz YTL' ye yakın bir borç listesi çıkardılar. İşin ilginç tarafı ben bilerek bir defa geçtim ve daha sonra ödemek üzere bu rapoaru çıkartmaya gitmiştim. Ben motoru 12.08.2008 tarihinde aldım, anca bu cezalar 14.05.2006' dan başlıyor ve sırayla 06.09.2008 tarihine kadar devam eden 7 adet kaçak geçiş cezası bulunuyor. Şimdi, ben kendime ait olan cezayı ödüyorum, geri kalan ne olacak? İkincisi ise, bu kaçak geçişlerle ilgili olarak kimseye bişey diyemiyorum bizim verdiğğimiz vergilerle yapılan yoldan yine bizden para alarak geçiriyorlar. Ama bari geçiyorsunuz arkadaşlar başka plaka yazmak yerine bari komple kapatın, bu plaka değiştirme işin başka insanların canını yakıyor. Ve ben şu anda bu duruma sinir oluyorum. Bu tip olaylar gelen varsa başına ne yapılmalı? Nasıl çözülür bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Çok geçmiş olsun arkadaşım malasef bu tür olaylar çok canımızı yakıyor.
    köprülerden para alınmasına zaten karşıyım birde başla plaka kullanılarak geçiş yapılması ve borcun başka birine geçirilmesi çok daha üzüntü verici.
    Sanırım polise gidip durumu bildirmeniz gerekiyor. Kameralardan bakarak motorun plasının size ait olduğunu ama ruhsata işli motorun başka marka ve model olduğu görüldüğünde cezalarınız iptal edilecektir.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün plakamı verip FSM Köpürüsündeki bürodan borcum var mı diye sordurmak istedim, sormaz olaydım. Binbeşyüz YTL' ye yakın bir borç listesi çıkardılar. İşin ilginç tarafı ben bilerek bir defa geçtim ve daha sonra ödemek üzere bu rapoaru çıkartmaya gitmiştim. Ben motoru 12.08.2008 tarihinde aldım, anca bu cezalar 14.05.2006' dan başlıyor ve sırayla 06.09.2008 tarihine kadar devam eden 7 adet kaçak geçiş cezası bulunuyor. Şimdi, ben kendime ait olan cezayı ödüyorum, geri kalan ne olacak? İkincisi ise, bu kaçak geçişlerle ilgili olarak kimseye bişey diyemiyorum bizim verdiğğimiz vergilerle yapılan yoldan yine bizden para alarak geçiriyorlar. Ama bari geçiyorsunuz arkadaşlar başka plaka yazmak yerine bari komple kapatın, bu plaka değiştirme işin başka insanların canını yakıyor. Ve ben şu anda bu duruma sinir oluyorum. Bu tip olaylar gelen varsa başına ne yapılmalı? Nasıl çözülür bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Motorunu 12.08.2008 tarihinde sıfır olarak aldıysan daha öncesi için zaten borç gösteremez eğer ikinci el olarak o tarihte aldıysan satış işlemleri sırasında vergi dairesinden borcu yoktur yazısı alıyorsun bu durumda bu iş biraz karışık geldi bana..

Motosikleti
    Piaggio x8 200
    ruhsatı üzerinizwe geçirdiyseniz noter satış kağıdını gösterirsiniz karakola asıl borçluya gider borçlar. ama ruhsatı almadıysanız siz ödemek zorundasınız ne yazık ki.

Benim de otomobilimde aynı şey başıma geldi kağıtla işi hallettik.

Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunu 12.08.2008 tarihinde sıfır olarak aldıysan daha öncesi için zaten borç gösteremez eğer ikinci el olarak o tarihte aldıysan satış işlemleri sırasında vergi dairesinden borcu yoktur yazısı alıyorsun bu durumda bu iş biraz karışık geldi bana..
    Vergi borcu ve ceza ayrı şeyler ben de dikkat etmemişim trafik cezasına 3 tane kaçak geçiş çıktı o da ben arabayı satarken fark ettim.
    vespa est le scooter le plus diffuse dans le monde.

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    12 08 2008 de 2, el aldıysan motoru noter satış belgesı ıle FSM koprusundekı kopru karakoluna gıdıp dılekce ıle basvuruyorsun senden oncekı sahıbının adresıne gonderıyorlar ceza makbuzunu sen odemıyorsun...

0 motor olarak aldıysan dedıgın gıbı bırı senın plakanla yanı kendı plakasının harflerını muhtemelen degıstırıp gecmıstır o zamanda yıne FSM dekı kopru karakolundakı kamera kayıtlarından motorun marka ve modelını kontrol ettırıp savcılıga suc duyurusunda bulunman gerekıyor fakat bu durumda borcu sen oduyorsun savcılık suclu vatandası bulursa ondan mahkeme tarafından tahsıl edılıp faızıyle sana odenıyor...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

Secking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILIA RST1000 FUTURA / SYM GTS 250
    Motorunun plakası sen motorunu almadan önce başka araçlarda da kullanılmış olabilir.Bu gayet normal.Senin mükellef olduğun dönem sadece plakanın senin motosikletine ait olduğu dönemdir.

Sen sadece kendine ait olan dönemin cezasını ödeyeceksin.Geçmiş olsun.
    KULLANMADIĞINI KAYBEDERSİN

Ben motoru sıfır (12.08.2008) aldım, aslında zaten motoru aldığım tarihten önce böyle bir plakanın olmaması gerekiyor mantık olarak. Ama işin ilginç tarafı bu plakaya ait borç çıkıyor. Ya aynı plakadan bir tane daha var, yada bu palakayı kullanan ve sürekli kaçak geçen biri veya birileri var. Peki bu cezalar vergi dairesinde görünürmü?

invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    Kaçak geçişlerde resim çekiyor, çekilen resimlere bakabiliyorsan bak, belki farklı renk ve modelde bir motosiklettir.Bu şekilde ispat edebilirsin.Polise veya hangi kurum ilgileniyorsa biran önce şikayet et.Sana bir rapor vereceklerdir.Bunuda kanıt olarak kullanabilirsin ileride.
    Eğer o tarihte sıfır aldıysan önceki cezalar senden önce o plakayı kullanan kişiye aittir.Trafikten kalkmış araçların plakalarını tekrar verebiliyorlar.
    Geçmiş olsun.

Secking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILIA RST1000 FUTURA / SYM GTS 250
    Ben motoru sıfır (12.08.2008) aldım, aslında zaten motoru aldığım tarihten önce böyle bir plakanın olmaması gerekiyor mantık olarak. Ama işin ilginç tarafı bu plakaya ait borç çıkıyor. Ya aynı plakadan bir tane daha var, yada bu palakayı kullanan ve sürekli kaçak geçen biri veya birileri var. Peki bu cezalar vergi dairesinde görünürmü?
    Senin motoru sıfır alman plakasınında sıfır olacağı anlamına gelmez.Bildiğin gibi birkaç yıl önceye kadar ikinci el araç dahi alsan plakayı değiştirmen gerekiyordu.Dolayısıyla her seferinde daha önce kullanılmış bir plakada alabiliyordun.

Trafik dairesinde tanıdığın varsa plakanın dosyasını çıkarttır.Oradan senin plakanın daha önce hangi araçlar tarafından kullanıldığını , sahibini vs. herşeyi öğrenebilirsin.

Benim aprilianın plakası daha önce bi toyota corollada kullanılıyormuş mesela
    KULLANMADIĞINI KAYBEDERSİN

Motosikleti
    new apache rtr black
    abi çok geçmiş olsun bu devleti anlamıyorum ...... gibi vergi ödüyoruz herşeye bide köprüden para alıyo zaten görevin değilmi uçarakmı geçecez karşıya yazık artık kendi ülkemin her konuda beni sağmasından bıktım yaşamak istemiyorum böyle bir boyundurukta
    sağlığa en zararlı şeyse yaşamak
    ApAcHe istemdışı teker yapan tek motor
    bws aşkı bitmerz 16000 km mazii unutulmaz nazilli 09

Arkadaşlar sağolun, verdiğiniz cevaplar genel olarak rahatlatıcı cevaplar ama insan motorunun değeri kadar bir borçla karşılaşınca biraz rahatsız oluyor

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar sağolun, verdiğiniz cevaplar genel olarak rahatlatıcı cevaplar ama insan motorunun değeri kadar bir borçla karşılaşınca biraz rahatsız oluyor

sadık merhaba;

başına gelenlerden dolayı çok üzüldüm... motosikletin ruhsatı BEŞİKTAŞ emniyetine mi bağlı?

bebim motorda beşiktaş emniyete bağlı ve çift plaka çıkmıştı... bir gün çevirmede yakalıyorlar,2 ay sonra beni çağrıyorlar... plakanız sahte diye!!!

plakam kriminal'e bile gitti,tabi bu arada motora 1 ay el koydular , çektiklerinde cabası...

o sebepten dolayı sordum BEŞİKTAŞ'mı diye... çünkü olayların dahası var...

Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadık merhaba;

başına gelenlerden dolayı çok üzüldüm... motosikletin ruhsatı BEŞİKTAŞ emniyetine mi bağlı?

bebim motorda beşiktaş emniyete bağlı ve çift plaka çıkmıştı... bir gün çevirmede yakalıyorlar,2 ay sonra beni çağrıyorlar... plakanız sahte diye!!!

plakam kriminal'e bile gitti,tabi bu arada motora 1 ay el koydular , çektiklerinde cabası...

o sebepten dolayı sordum BEŞİKTAŞ'mı diye... çünkü olayların dahası var...
    Merhaba Ayberk,

Hadi yaa o kadar uğraştırdımı? Valla bilmiyorum aklıma gelip ruhsata da bakmadım neresi şubesi diye. Ama bu iş canımı sıktı bu motor daha üretilmeden köprüden kaçak geçmiş gibi görünüyor. Ayrıca benim getçiğim tarihe baktığımda araç sınıfında 1 yazıyor diğerlerinde 4 yazıyor bir tanesinde de 99 yazıyor bu ne demek onu da anlamış değilim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    aynısı benim başıma geldi motorumun önceki sahibi gişelerden defalarca geçmiş bana bir gün posta geldi 800 ytl borcum vardiye ben motoru 2006 da aldım ama borçlar 2004 e ait motorun sahibini aradım oda şaşırdı olmaması lazım dedi ben hiç geçmedim dedi sonra işin garip tarafı ben motoru üstüme alırken temiz kağıdı çıkarmışdı orda bu borcun çıkması gerekirdi motoru devir alırken çünkü önceki sahibine ait borcu harcı temizlenmeden devri yapılamaz

neyse avukat arkadaşım var onu aradım ne yapmam lazım dedim bu gişeler trafiğe bağlı değilmiş karayollarına bağlı imiş ceza ordan geldiği için bazen trafikde geç işleniyormuş her neyse karayollarına git dedi

Arkadaşlar karayollarına gittim yeride ikinci köprünün tam önündeki bina evimede yakındı allahdan gittim oraya dert ettiğime değmedi ordan numara aldım numaram geldimi ordaki bayana derdimi anlattım oluyor böyle şeyler dedi aracınızı aldığınız vekaletname yanınızdamı dedi allahdan motorun bütün ruhsat kağıtlarını getirmişdim noterden devir aldığım kağıdı kadın fotokopi yapdı bir dilekçe yazdı hazır zaten dilekçe işde şahıs aracı cezalardan sonra devir almışdır yüküölülüğü yokdur diye imza attım ben bile şaşırdım 5 dakkada haloldu bu kadarmı dedim evet dediler motorun önceki sahibine borç rücu edicek dediler ve olay bitti...

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)
    selam
    bu olay benim arabamda başıma geldi. aracıın bende olmadığı dönemlere ( almadan önce ve sattıktan sonra ) ait ogs kaçak geçiş cezaları geldi. sen şimdi bir dilekçe yazıyorsun ve satın alma tarihini ispatlar belgeler ( ruhsat fotokopisi, fatura veya teslim tutanağı fotokopisi , alım satım belgesi vb) hazırlayıp gidip FSM dekiş yere veriyorsun..gerisi seni hiç bağlamıyor..

ben aracımla ilgili belgelerin fotokopilerini, noterden onaylatıp noter aracılığı ile gönderip yazı istemiştim işim garanti olsun diye.. toplam masrafım 48 YTL tuttu ama yaklaşık 1000 liralık cezadan kurtulmuştum..
    Arabada VOLVO , Motorda KYMCO... Kalite ve sağlamlıktan vazgeçmeyenler için..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Trafikten çekilen yada başka bir ile nakledilen araçların eski plakalarına ÇIKMA PLAKA denir.
    Yeni bir aracı tescil ettirdiğimizde Trafik bize ya yeni seriden ya da bu çıkma plakalardan birini verir.
    Sana verilen plaka çıkmadır.
    Sorunu FSM deki büroda rahatlıkla çözebilirsin

sbuyukkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Ogs cezaları sadece Karayollarınamı yatıyor. Köprü ayagındakı binaya.

Bankalarda alıyormu. Gecen gün kapı caldı. 2001 yılında bir aracıma 1.84 ceza gelmiş. 20 ytl olmuş. Hemen yatırırsam 15 ytl olacakmış. O tarıhte ogs vardı ama ogs cıhazı numarasını ve makbuzunu bulmak zor. Mecbur yatıracağız.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Biri muhtemelen plakasında oynama yapmış. Plakayı kapatmak çok önemli değildir. Ama plaka üzerinde oynamanın, resmi belgede sahtecilikten çok büyük cezası var.(2 yıl hapis diye hatırlıyorum) Durumu gerekli mercilere bildirmişsindir heralde

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Bu gün FSM Köprüsü girişindeki binaya gidip bu sorunu hallediyorum. Verdiğiniz bilgiler içinde tekrar teşekkür ediyorum. Umarım başkasının başına gelmez.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Alıntı sbuyukkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ogs cezaları sadece Karayollarınamı yatıyor. Köprü ayagındakı binaya.

Bankalarda alıyormu. Gecen gün kapı caldı. 2001 yılında bir aracıma 1.84 ceza gelmiş. 20 ytl olmuş. Hemen yatırırsam 15 ytl olacakmış. O tarıhte ogs vardı ama ogs cıhazı numarasını ve makbuzunu bulmak zor. Mecbur yatıracağız.

Şöyle ödeyebilirsin...

1. karayolları binasındaki yetkili gişeye (OGS Kaçak geçiş cezalarını için Telefonlar: 0212 2570390-2570391-2632897)

2. PTT den yatırabilirsin... 351113 posta çeki hesabına

"Posta çeki üzerine araç plakası mutlaka yazılmalıdır."

3. Ziraat Bankası şubelerine yatırabilirsin.
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler