Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

kışın motor kullananlar buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    merabalar arkadaşlar;

evet... siz hangi gruptansınız, yalnızca yazın motora binip, kışın motoru çeşitli işlemlerden geçirip bir daha ki sezona saklayanlardan mı. Yoksaaa 'yaz kış fark etmez ben motoruma binerim' diyenlerden mi?

ben hava yağışsız olduğu sürece yaz - kış kullanıyorum. Ve açıkçası kış geldiğinde yollarda fazla motor görememek beni üzüyor. 1. gruptan olan arkadaşlar gelin siz de bu kış motor kullanmayı deneyin. En azından yağışsız havalarda. Gerekli ekipmanlar kullanıldığında yaz aylarından hiç bir farkı olmuyor.Gelin yolları bu kış otomobillere bırakmayalım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    gecen sene hiç binmedim kışın.ama bu sene kaldırmayı düşünmüyorum.fakat kışlık bir pantolon almam lazımmış onu farkettım bugun.yağış olmasın yeterki.ancak kışın kullanmamın bir nedenide havanın cabucak kararması.karanlık ürkütüyor beni.
    Düş kurmaya cesaret edenler,onları gerçekleştirmeye de cesaret eder

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Slm, ben de kışın motor kullananlardanım. Özellikle yağmurlu havada kullanmak ayrı bir tat veriyor bana. Gerçi mümkün olduğunca gerekli ekipmanları kullanıyorum ama su işte girecek bir yerler buluyor. Kışın motor kullanırken ki tek korkum romatizma olmak ondan sonra çek babam çek. Çünkü çocukluğumda ciddi romatizmal rahatsızlıklar geçirmiştim. Yürüyemeyecek durumlara gelmiştim. Ama geçti çok şükür. Kışın da don ve kar harici de kullanmaya devam edecek gibiyim. Allah kazadan beladan uzak tutsun.
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

Motosikleti
    suzuki burgman an400&sym joyride200
    arkadaşlar ben mtoruma termuscod diye bir aparat taktırdım.şahane birşey.ön taraf komple kapanıo.içerisi yün bacaklar tamamen kapanıyor.sıcacık su ve rüzgar geçirmiyor.ve eller için de elcik taktırdım.içten eldiven de taktım mı fırın gibi oluyor.kar yağmadığı sürece motordan inmem bu kış herkese tavsiye ederim.
    [B]face your fears,live your dreams[/B]:bounce:

Motosikleti
    bobcat pgo gmax
    sene içinde sadece 10 gün binmiyorum oda yerler aşırı buzlanınca aksi halde yağmur ve karda kullanmak sorun olmuyo

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    kışın motora binmek gerçekten zor iş mecbur kalmadığım sürece binmiyorum yağmurlu havada sürüş yaptıktan sonra zinciri temizleyip yağlamazsam içim rahat etmiyor bir damla su kalmasın diye iyice her yerini kurulamadan garaja çekmiyorum motoru hal böyle olunca kıyamıyorum kuzucuma kışın binmiyorum

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    kevin,
    cesaretine hayran kaldım valla.Bu ne motor sevgisidir yaw hastalık falan dinlemiyo

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Hele geçen yağmurlarda halimi görecektin. Ayaklar su almasın diye ne akrobatik hareketler yapmıştım. Ayaklar koruma demirlerinin üzerinde, vücut geride. biliyorum tehlikeli ama naapim.

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    7 senedir 365 gün bisiklet ya da motosikletle işe giderim. Kışın motor sürmek ayrıcalıktır. Ama özel hazırlık, özel giyim, özel tecrübe gerektirir. Sitede bu konular uzun uzun defalarca tartışılmıştır.

Kış tembelleri, tatlı su motorcuları... Haydi motorlara... Yeter miskinlik...
    Üç boyoz bir kola

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    bende yaz kış kullanıyorum , öğrenci olduğum için yağmur'da engelleyemio , ben istemesem bile binecem ille ,yoksa olmaz, zaten ben motoru 4 mevsim seviyorum...
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Motosikleti
    150 ZC
    yerler kuru oldukça yağmasın yeter binerim gerçi rüzgarlı havada zor oluyo ama
    kurtulamıyorum bu meretten sigaradan daha zararlı yazcam ztn motorun üzerine "Sağlığa Zararlıdır. ."

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    motorunuz Chopper/Cruisersa kışın yağmur damlalarını hemen silmek gerekecek yoksa su lekesiyle motor mat oluyo ve temizlemesi çok uzun sürüyor. Yazın bile su birinkitisinden geçmemek için motoru kaldırımdan geçmek pahasına koruyorum.Bu sebepten asvalt kuru olduğu sürece her mevsim kullanırım.Tabiki bazen ani hava değişmlerinde yapacak birşey yok.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    Yamaha ESD
    Abi apache den önceki motorum scooter dı ve ben onunla her gün karşıya gidip gelirdim. O rüzgarın bana köprüde yaptıklarını bir Allah bilir bir de ben bilirim. Allahtan şimdiki motorum daha ağırda köprüde o kadar etkilemiyor

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Yerde kar olmadıkça binerim O da çok düşük ihtimal olduguna göre bu taraflarda ....

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Pierzig, artık tamamen İzmir'e yerleştin galiba...
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    kanuni racer 200 HEMDE ACİL SATILIK
    aynn yaz kış motora binerim hiç fark etmez hatta geçen senedan şöyle bir kaç hatıram var

hatta çok zevkli oluyo düştüğün zaman ne motora nede sana bişey olmuyor
    imza mimza yok bundan sonra parmak basıcam:cat::cat::cat:

Cruiseratom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Coming Soon:::.. Meslek: Barmen
    doktorum bende bir boyoz alayım her derde deva =)
    Her akşam yatmadan önce Tanri' ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanri'nin çalişma tarzinin bu olmadiğini anladim. Ertesi gün gittim ve kendime yeni bir bisiklet çaldim ve her akşam yatmadan önce Tanri'ya günahlarimi affetmesi için dua ettim...

Pessimistyle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki kle 500
    Selam, Ben Yaz Kış Farketmez Diyenlerdenim,
    Geçen Kış Arayoldan Caddeye Çıkacaktım Yolun
    Bitiminde Durup Yolu Kontrol Edip Sağdan Devam Edecektim.
    Yavaşladım Ve Direksiyonu Sağa Gerektiği Gibi
    Kırdım Direksiyon sağa Dönük Ama Motor Dümdüz Gidiyor,
    Yavaş Yavaş Sağa Yattık Toplamaya Çalıştım Arkamdaki Arkadaşta
    Dengesini Kaybedince Olan Oldu Ve Yere Düştük. Hiç Görülemeyen
    Bir Su Buz Olmuş.. Burdan Çıkarttığım Tamamen Durduktan Sonra
    Yolu Kontrol Etmekmiş...
    Sadece sürerim

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben işede genelde motorumla gidenlerdenim.2-3 gün önce iş çıkışı yağmur yağıyordu.15 km kadar bir mesafede evim.inanın büyük zevk aldım yağmurda motor sürmekten
    97 yılından beri aralıksız motordayım diyebilirim.yaz, kış, yağmur farketmiyor.çokda seviyorum böyle yaşamayı
    yani BENİM YAŞAM TARZIM BU

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Yaz kış motora binerim her zaman

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)