Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

c.c. ye tapanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    silinebilir...
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Valla yıllardır motosiklet kullanan ama kontra nedir bilmeyen abi var.

Grup sürüşü dediğiniz şey sürü mantığı gibi, kesinlikle tasvip etmiyorum katılmadım katılmam da, katılırsamda gruptan kaçarım.

Ha altımda 1000cc var ama 125cc de olsa aynı davranırdım.

Olay cc de olsa 2500cc arabamı bırakıp 7/24 motora binmem mesela.

Bence itham ettiğiniz kompleksin bir çeşidi de sizde var.

Yazdıklarınızın tek kelimesine dahi katılmıyorum.

(Kavga saldırı gibi de algılamayın zira sizi hiç tanımıyorum)
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    yahuuu sotocuğum,
    yine durdun durdun,
    ortalığı allak bullak edecek konuyu buldum,
    evet halkımız arasında
    ''sende scooter var bende vitesli var,
    sende 125,200,250cc ufak makine var,bende 500,600,650,900,1000 vs cc büyük motor var''
    nidaları almış başını gitmiş olsada,
    bunlar zamanımızın gençlerine örnek oluyorlar,

git bir çocuğa sor hangi motoru seviyorsun diye'' kavazaki abi diyecektir''
    sorunu tekrarla ve ''neden diye sor:hızlı gidiyor abi ne güzel bağırıyor yawww''
    diyecektır:D

gençlerimiz hıza ve sese aşık oluyor ve imkanları gerçekleşmeyıncede tabii,
    ''ben yarış motoru alırsam alırım yoksa ne işim var ufak motorla veya ne işim var çin malı motorla'' diye uzatıp lakırdılar sürüp gidiyor.

uzun lafın kısası...

Paylaşım İçin Teşekkürler Mustafacığım,
    Emeğine Sağlık...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    (konunun bu sitenin hiç bir üyesi ile alakası yoktur tamamiyle hayal ürünüdür)

başka sitelerden kopyala yapıştır ..

polemık çıksın, gibi bi yazı olmuş bu.
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Beş parmağın beşi bir değildir tabiki.Ben daha çok 125 lik makinalara binerim..ama canım çekince gücüde kullanırım.Ekimin 3 de Diyarbakır dan Kilise oradan Hatay,,geri top boğazından İslahiye üzeri Osmaniye ,Adana,Alanya,Antalya,Denizli üzeri Manisa Somaya gittim..1,800 km yol ..büyük makinalarım olduğu halde birazda tasaruftan dolayı Honda CBR 125 le gittim..ve geri 23 gün sonra döndüm geldim 1,000 km kadar orada yol yaptım.1,700 km kadar yoluda geri döndüm geldim..İyiki cıbırla gitmişim mükemmel makina..Ben cc ye tapmıyorum..ama güç ayrı bir güzelliktir..

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    yazıyı okuyorum okuyorum .............
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    C.C. ye tapan herkes bu bahsettiğin özellikteki insanlar mıdır? Herkes demez mi motosiklet bir hastalıktır diye.. 125 cc ile başlarsın, yetmez 250 alırsın, yetmez 500 istersin, yada 600'e binersin, 1000 olsun dersin, hayabusa vardir gönlünde, belki de VN 1800.. Nereye gittigim de önemli, neyle gittiğimde önemli, neye bindiğimde önemli.. Evet ben c.c ye tapıyorum.. Ama bahsettiğin şeyin cc'ye tapmakla değil tamamiyle insanlarin farklı psikolojileri olmasından kaynaklandığının altını çiziyorum..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

jackaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    caponord etv1000-simson schwalbe-yamaha wr125r
    kısaca solıyım ınsan piskolojısı hep daha fazlasını ıster ama ıstegıne kavusunca herkesın karakterı degısmeaz
    bır kursun kaleme benzer hayat tek eksıgı sılgıdır

Yokmudur bu şekil insanlar vardır Allaha akıl versin dersin geçersin yapacak bir şey yok sayılarınında az oluduguna inanıyorum

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazdığın her zaman yaşadığımız ve inkar edilemez gerçek olaylar.fakat genelleme yaparak yazmanı doğru bulmuyorum.
    geçen gün gece vardiyasındayım misafirlikten çıktım işe ancak yetişebilirim.olabildiğince hızlı gidiyorum.bir cupun yanından geçtim takıldı peşime buda başladı asılmaya, öyleki önümde yanımda makas yaparak beni bayağı tehlikeye sokuyor.sabrettim fakat gideceği yok, işede geç kalıyorum.artık buna korna yapmaya başladım.dursa kesin dövecem.niyetimi anladı herhalde baktım yan araya daldı kayboldu.
    diğer bir motorun yanından geçtinmi malesef adam yarış psikolojisine giriyor, çareside yok sanırım.ben o genci yakalasam dövsem noolurduki, 2 km ilerde başkasıda aynısını yapacaktı

hız güzel dir ...ilk iki motosiklet im 150 cc likti ...
    Şimdi 500 cc lik kullanıyorum ,yakında 900 cc lik bir makineye geçme durumum var ..
    Şunu belirteyim ....
    500 cc nin altındaki motosikletler yalan ........................
    Kimse kusura bakmasın .............................................

Motosikleti
    150 ZC
    süper yazı sato insana motorunu tekrar sevdirirsin ben şimdi benim 150 cc ye aşık oldum mesela . . esasen haklısın bi scooter la bile istanbul da gideceğin yere erkenden varabiliyoruz gerksiz yarış yapmanın alemi yok umut ediyorum yarışlarımız güvenlik ekipmanlarımızla birlikte pistlerde olur. .

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Valla bende 600RR vardı,satıp 200 cc 22 hp Runner'a geçtim.Bana yetiyor ama birascık hız istediğimde yetersiz kalıyor.Bunun için 600 cc Naked makina düşünüyorum.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bir çoğumuz kendi kendimize "hayır ben bu tip bir insan değilim" desede hepimiz aynıyız. İnsanız çünkü, fıtratımızda bu var. Daha fazlasını daha iyisini isteriz.

İyide yaparız böyle davranmakla, çünkü yaratılışımızda böyle bir özellik/istek olmasa idi;

Motosikleti, arabayı, uçağı, gemiyi icat edemezdik.
    Uzaya gidemezdik, bırak uzayı uzak kıtaları keşfedemezdik.
    Burada bunları tartışamazdık çünkü pc yi icat edemezdik. Etsek bile bir oda büyüklüğünde kalırdı ve sadece hesap yapmada kulanırdık

CC ye tapmak belki aormal bir tabir ama cc'ye önem veren insanalrı kınayan arkadaşa sormak isterim.

Şu an nete nasıl bir pc ile bağlanıyor ve bu mesajı yazıyor?

2,3,4 bin mhz bir işlemci ilemi?
    512 mi 1024 mü yoksa 2048 ram ilemi?
    Çift çekirdekli mi yoksa ay çekirdeği mi?

"Niye bunu soruyorsun" derseniz eğer şunu derim.

Bu foruma 233 mmx ve 256 mb ram ilede bağlanıp yazabilirsiniz. Niye yapmıyoruz ama bir düşünün?

Elbetteki her boyutta araçların farklı amaçları vardır. Kamyonla insan taşıyamaz, otobüsle kum çekemezsiniz. Scooter ile süperbike yarışına katılamaz, 600 RR ile pizza dağıtımı yapamazsınız.

İmkansız değil, yapmış olmak istedikten sonra yaparsınız tabi fakat saçma ve anlamsız olur.

Kişisel olarak bende yarışmak için üretilmiş bir motor ile sıkışık İstanbul trafiğinde eziyet çekmeye karşıyım, fakat 10 hp bir motor ile otobana çıkıp arkadan gelen hızlı araçlar tarafından ezilmeye de karşıyım
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eyong un yazdıklarının altına imzamı atar,üstüne parmak basar yetmez noterden tastik ettirip çerçeveletip duvarıma asarım
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    insan her zaman fazlasını ister. her zaman yarış içindeyiz zaten. bu illa araç konusunda değil iş yaşam konusundada birilerinin önüne geçmeye çalışıyoruz. İnsan hiç bir zaman doymaz her zaman daha fazlasını daha iyisini ister. (Bakınız.Eyong' un mesajı) Önemli olan bilinçli olmaktır. Nereye nasıl gittiğin tabi önemlidir. Fatihte oturuyorum. avcılara gidiceksem ve saat 6-7 gibiyse metrobüs kullanırım. beşiktaşa gidiceksem 125 cc scooterimla çıkarım. Gece saat 12 den sonra dolaşmaya çıkıcaksam racing i çıkarırım.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    CC'ye tapan herkes dediğiniz gibi grup sürüşünden anlamayan, ilerde arabaya geçip motorlara terbiyesizlik yapan, trafikte başkasının hayatını tehlikeye atan insanlar değildir. Tabi dediğiniz tipler de vardır. Hatta benim tanıdığım o karakterde adam bile var. Ama azınlıkta. Ne istediğini bilmek, az ile yetinebilmek erdemli bir davranıştır evet ama altındaki makineyi oyuncak gibi kullanabilmeye başlamış bir kişinin, bir üst sınıfa geçmek istemesi de kötü birşey değildir. CC'ye tapmak herzaman çok kötü değildir yani.

Ama yazınızda anlatmak istediğiniz şeyi çok iyi anladım ve yazının çoğu kısmına katılıyorum. GPR125'i aldım, yanıma çakma motorcu arkadaşlar geliyor..
    "kaç basıyo bu?" diyor.
    "beş basıyor" diyorum..
    "ya bunca yıldır motora biniyosun, niye hala makine almadın sen? makine alsana"
    "makine diil mi işte bu da?"
    "yok onu demiyorum, buna bu parayı vereceğine 99 model ninja alsaydın ya.. o tam makine işte"

Böyle adamlar da piyasada çokça bulunuyor. Benim GPR125'ten aldığım zevkten haberleri bile yok. Hergün işten eve dönerken yolumu uzatıyorum biraz daha fazla kullanabilmek için. Haftaya Balıkesir'e gitmem gerek ve ben arabamla değil, GPR ile gitmeyi planlıyorum.. Bunu o CC manyakları anlamıyor işte. Bu konuda can sıkıyorlar biraz.

Ama şöyle de bir konu var, bikaç seneye kadar ben de motorumu değiştirmeyi düşünüyorum (tam lafının üstüne iş arkadaşımdan şu anda öğrendim ki 650-1200cc vergileri 6 aylık 400ytl'ye ulaşmış) aklımdan cb900f geçiyor. Eminim ki GPR'da eğlendiğim kadar eğlenmeyeceğim ama 9 yıldır motor üstündeyim, biraz sol şeridi kapatayım biraz da artçım rahat etsin diye düşünüyorum..

İsteyen istediğine tapsın.. Kimisi CC'ye tapar, kimisi benim gibi düşük cc'den yüksek güç üretmeye çalışan motorlara tapar (250cc 75 beygir gibi), kimisi görüntüye tapar, kimisi başka şeye.. yeter ki bu tip takıntılarımızı başkalarının canını sıkacak muhabbet ve davranışlara çevirmeyelim.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

frontier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çoğumuz kendi kendimize "hayır ben bu tip bir insan değilim" desede hepimiz aynıyız. İnsanız çünkü, fıtratımızda bu var. Daha fazlasını daha iyisini isteriz.

İyide yaparız böyle davranmakla, çünkü yaratılışımızda böyle bir özellik/istek olmasa idi;

Burada bunları tartışamazdık çünkü pc yi icat edemezdik. Etsek bile bir oda büyüklüğünde kalırdı ve sadece hesap yapmada kulanırdık

CC ye tapmak belki aormal bir tabir ama cc'ye önem veren insanalrı kınayan arkadaşa sormak isterim.

Bu foruma 233 mmx ve 256 mb ram ilede bağlanıp yazabilirsiniz. Niye yapmıyoruz ama bir düşünün?

Elbetteki her boyutta araçların farklı amaçları vardır. Kamyonla insan taşıyamaz, otobüsle kum çekemezsiniz. Scooter ile süperbike yarışına katılamaz, 600 RR ile pizza dağıtımı yapamazsınız.

İmkansız değil, yapmış olmak istedikten sonra yaparsınız tabi fakat saçma ve anlamsız olur.

Kişisel olarak bende yarışmak için üretilmiş bir motor ile sıkışık İstanbul trafiğinde eziyet çekmeye karşıyım, fakat 10 hp bir motor ile otobana çıkıp arkadan gelen hızlı araçlar tarafından ezilmeye de karşıyım

zafer80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zaman zaman büyük cc motor ve motorculara karşı böyle nefretle yada daha yumuşak bi tabirle kızgın yaklaşan arkadaşlara şahit oluyorum,,

işin aslı,,insanlar büyük cc motor aldıkları zaman ki konumuz genel olarak ss motorlar (enazından ben böyle bi anlam çıkartttım) sesi, görünümü,hızı,tipi için alırlar bu bi tarz meselesidir zaten bu tip motorlarda tarz motorlardır,,şehir içinde giderken yayaların şoförlerin dönüp bakması,arada yoldan geçen güzel kızlara aragazı vermek filan bu tip motosiklet kullanan insanların hoşlandığı şeylerdir

küçük bi örnek küçük cc motorlar trafikde pekde değer görmez ,, aralara dalarsın araç şoförleri kızar önümdeki arabayla takip mesafemi bozuyosun filan diye söylenirler ama adamakıllı bi performans egsoz'u takmış bi ss bindiğinde trafikde ilerlerken kendi şeridindeki araçların sana yol vermek için sağa doğru kaydıklarına şahit olursun gözlerini kocaman kocaman açıp uffff motora bak dediklerini duyarsın

demişsinki grup sürüşünde aykırı davranışlar sergiliyorlar filan,bu çok normal zaten, bu tip motor kullanan tiplerde aykırı tiplerdir,, yani ne sanıyosun bi şahinle bi A3' trafikde aynı saygıyı görmezki bunu beklemek zaten anlamsız olur ,,bi ayrımcılıkdan sözediyosun bu doğru

yeri geliyo hepiniz diyorsunuzki arkadaşlar yoldaki şahinlerden modifiyeli hondalardan filan uzak durun diye niye kimnse bmw lerden mercedeslerden filan uzak durun demiyor bu bi ayrımcılık sayılmaz mı?

acaba sende bu konuda kompleks oluşmuş olamaz mı?

baba müslüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[COLOR="Red"][SIZE="2"][B]Dostlarım bana müslüm baba der.[/B][/SIZE][/COLOR]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)