Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

maxi scooter kullanıcıları yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tabanvay
    arkadaşlar şu anda cbf 150 kullanıyorum... daha önce sl 150 im ondan önce de kanuni hussarım vardı..

evlendikten sonra cbf 150 almıştım. yalnız hanım bu motoru sevmedi onun için motorla gezemiyoruz.. scooterlar iyi felan diyo bazen.. bunun neticesinde 400 lük scooterlara bakmaya başladım. 500 lüklerin yakıtı fazla olduğu için.

hafta sonları balığa gittiğimden dolayı arasıra uzun yol yapması açısından 250 likler küçük gelir gibi geliyo.

hanım yüzünden V-storm 650 hayalleri bile gitti

yalnız alacağım motor benim hem eşşeğim hem mercedesim olucak. şehiriçi de şehir dışıda kullanacağım.. aslında en büyük etkenlerden biri kışında motor bindiğim için rüzgarın fazla gelmeyecek olması...

majesty 400 le burgman 400 leri araştırdım biraz (başka alternatiflerde olabilir aslında araştırıyorum)... sıfır alacak param olmadığı için 2. ellere bakıyorum.. burgmanın eskilerinde karbüratör var sanırım... ama majesty enjeksiyonlu diye biliyorum. karbüratörlü almak istemiyorum doğrusu....yakıt tüketiminin düşük olması önemli...

forumda araştırdığıma göre majestyler 100 km de 4.5 -5 lt yakıyomuş..maxi scooter için iyi bence..

sizce hangisiyle ilgilenmeliyim.. bu arada 7000- 7500 lirayı geçemeyecek makinelerle ilgileniyorum..Lütfen alternatif olarak burgman 650 yi filan sunmazsanız sevinirim..

sizin alternatiflerinize ihtiyacım var ....
    (yardımlarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Ben olsam kesinlikle burgman 400 tercih ederdim.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kardeş scooterla sürat çok tehlikelidir 400 cc lik alma gerci ivmelenmesi ii olur ama boş ver 250 cc işini çok rahat görür 250 cc yi azınsama bende 150 var

Motosikleti
    Tabanvay
    Alıntı kartezyenx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş scooterla sürat çok tehlikelidir 400 cc lik alma gerci ivmelenmesi ii olur ama boş ver 250 cc işini çok rahat görür 250 cc yi azınsama bende 150 var

250 lik motor yetmez abi ya... 2 kişi biraz küçük gelir gibime geliyo. 2 kişi zorlasan düz yolda 120-130 anca yapar. ben 90 kiloyum zaten. uzun yola gittiğimi düşünürsek 90 kilo ben olacağım. arkadaş olur 80 filan. av malzememeleri filan 15 kg dersek.. motorun üstünde 185 kilo yük. 250 lik makina bizi anca 100 km hızla götürür gibime geliyo. kilo fazla olduğu için gaza dokundukça bu sefer anormal yakıt tüketimleri meydana gelebiliyor.

uzun yolda artçımla beraber şöyle 120- 130 larda kasılmayacak bi motor arıyorum doğrusu....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı juniyear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 lik motor yetmez abi ya... 2 kişi biraz küçük gelir gibime geliyo. 2 kişi zorlasan düz yolda 120-130 anca yapar. ben 90 kiloyum zaten. uzun yola gittiğimi düşünürsek 90 kilo ben olacağım. arkadaş olur 80 filan. av malzememeleri filan 15 kg dersek.. motorun üstünde 185 kilo yük. 250 lik makina bizi anca 100 km hızla götürür gibime geliyo. kilo fazla olduğu için gaza dokundukça bu sefer anormal yakıt tüketimleri meydana gelebiliyor.

uzun yolda artçımla beraber şöyle 120- 130 larda kasılmayacak bi motor arıyorum doğrusu....
    scooterda önemli olan bence sürat değil 140 la ne işin olacakki scooterda bence önemli olan çekiş gücü benim 150 cc lik çin malı iki kişiyle her yokuşu çıkıyo hatta çok dik yokuşlarda kaptırmadan bile çıkıyo yani dur kalk bile yapıyo 250 bence kafi gelir haa 120 yi yine basar 250 cc

ben 80 kiloyum arkama 80 kilo birini atıp dik yokuşları çıkıyom 150 lilkle 160 kiloyla yani ama yinede sen bilirsin 300 cc lik motor olduğunu sanmıyorum ama bi bak olmazssa 300 cc al

Motosikleti
    Tabanvay
    250 cc liklerin 120 değil 140 bastıklarını filan söyleyen arkadaşlar var forumda... tek kişi benimde sorunum yok. sadece uzun yolda sorun oluyo. artçıyla beraber motorun üstünde 190-200 kğ yükle bastığında 120- 130da filan kasılmayacak bi motor arıyorum.

Motosikleti
    SWT
    Burgman 400 enjeksiyonlu bir motordur, 2 kişi binip istanbul'dan datçaya gittik banamısın demedi ayrıca otobanda 150 km sürate çıktı..(artçısı olmayan diğer burgmanlı arkadaşlar aynı yolda 160 km'nin üstüne çıktı..
    Yağmurda çamurda diğer motorlarda olduğu gibi bacakların ve paçaların grenajın içinde olduğu için pislenmez..
    Frenleri oldukça güvenlidir, dengesi çok iyidir, hem şehir içinde hemde şehir dışı eşinle çok rahat kullanabileceğin bir motor.
    Bagajına hem eşimin hemde kendi kaskım aynı anda sığıyor arasınada eşimin montunu ve dizlikleri sığdırıyorum..
    Km de ortalama 150ykrş yakar, ayrıca düşündüğün fiyata 2005 modelini rahatlıkla bulabilirsin..
    Tabiki almadan önce dikkat etmen gereken önemli konular var. Bunlarıda Burgman 400 kullanıcıları sayfasını okuyarak tecrübe edebilirsin..
    Hangi motoru alırsan al hayırlı olsun şimdiden..
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Eski motorum Granddink 250 ile şimdiki motorumu karşılaştırdığımda, iki kişi yüksüz bir şekilde 130 u geçemiyordum. O da yokuş aşşağı. Hafif yokuş olduğunda 110 a falan düşüyordu. O yüzden 250 lik düşünme. Burgman 400 senin işini rahatlıkla görecektir. Üstelik kocaman bir bagaja sahip. Ben nexus-burgman arasında gidip gelmiştim. Kısmet nexusmuş. Şimdiki aklım olsa burgman tercih ederdim, bagaj hacmi ve sele yükseklik dezavantajlarından dolayı... Majesty de güzel makine aslında ama sanki biraz fazla pahalı. Değmez yani.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    Tabanvay
    yorum yazan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum...
    2005 burgmanların karbüratörlü olduğunu biliyodum ama şimdi bi foruma göz atayım..

haklıymışsınız gözümden kaçmış sanırım.. 2003 ten sonra enjeksiyonlu olarak üretilmeye başlanmış.
    şimdi kafam biraz daha karıştı doğrusu :((( bilmiyorum ama majesty biraz daha yakışıklı geliyor gibi..

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    3 yıla yakındır x-max250 kullanıyorum ve fikir vermesi açısından sana bazı dip
    notlarımı geçivereyim.Şehir dışında 90-110 aralığında tek kişiyle 2.70 lt yakan bu alet şehir içindede 3.55-3.65 arasında tüketiyor ve anında 145 km yi görebiliyor son derece rüzgardan korunaklı olup fren dozlaması ve yol tutuşu neredeyse bir v-strom kadar başarılı olup zaten aks mesafesi de 1.54 m dir.
    Devasa bagaı 2 tam boy kaskı ve diğer ıvırı zıvırı rahatlıkla aldığından top case ihtiyacım bile olmadı.
    ÇOğu gezilerde park ettiğimiz yerlerde hep 500 mü 600 lüklü sorusu bile insana keyif veriyor çünkü diri ve kalıplı duruyor.
    Vergi dilimide düşük olduğundan benmce enjeksiyon takıntın yoksa gayet güzel bir seçenek olduğunu söyleyebilirim.
    Kal sağlıcakla...
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    kullanım rahatlığı açısından burgman 400 derim çok memnunum kesinlikle tavsiye ediyorum bende k7 var 0 aldım, ardından bmw r1150 rt aldım ve burgmanı hayatta satmayı düşünmüyorum ayrı bir yeri var...alternatif olarak hondanın silverwing i var performans olarak daha iyi olduğunu duydum şahsen karşılaştırma yapma imkanım olmadı ama konforu performans a değişmem ki ne kadar performans farkı olacak ??? olsa olsa kalkışta farkeder, drag yapmadığımıza göre 2. planda kalır bence
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

Motosikleti
    Tabanvay
    Alıntı CaBRioLeT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olsa olsa kalkışta farkeder, drag yapmadığımıza göre 2. planda kalır bence
    kesinlikle haklısın... ben sorunsuz bi şekilde uzun yıllar kullanacağım bi motor alıcam artık.. honda scooter açısından nedense içime sinmedi desem yalan olmaz

Motosikleti
    SWT
    Alıntı juniyear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorum yazan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum...
    2005 burgmanların karbüratörlü olduğunu biliyodum ama şimdi bi foruma göz atayım..

haklıymışsınız gözümden kaçmış sanırım.. 2003 ten sonra enjeksiyonlu olarak üretilmeye başlanmış.
    şimdi kafam biraz daha karıştı doğrusu :((( bilmiyorum ama majesty biraz daha yakışıklı geliyor gibi..
    Tabiki zevkine göre seç, bende burgman almadan majesty gidip bakmıştım çok begenmiştim.. Ama standart olarak sırt dayama yok onda sanırım..
    Ayrıca 2. el piyasası olarak burgman sınıfında çok iyidir.. Bunları gözardı etme
    Bence her iki motorunda mümkünse testini yap..
    X-max 250de iyi bir tercih olabilir.. Çok samimi bir arkadaşımda vardı tecrübe ettim, gerçekten atak bir makinesi var ayrıca bagajıda çok büyüktür sadece ayaklarını uzun yolda ileri doğru uzatabileceğin mesafesi yok sert fren yapman gerektiğinde öne doğru kayıyorsun.. Beni rahatsız etmişti ama kullanan arkadaşım alışınca sorun olmadığını söylemişti..
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    majesty i kullanmadığım için bir şey diyemem ama burgman 400 ü tavsiye ederim. çok kullanışlı ve rahat edeceğin bir makinedir. şahsen ben vazgeçebileceğimi sanmıyorum

Motosikleti
    Tabanvay
    denizlide burgman satacak kişiler var net sitelerinde takas istemediklerini yazmış ama görüşmekte fayda var... eger takası kabul ederlerse burgman olur.. majesty de var ama o arkadaş takas' a evet cevabını vermiş herhangi bi ön koşul koymamış artık hangisi hayırlı olursa onla olur. inş. burgman olur. cbf 150 elimdeykende 2. bi motoru alamıyorum :( en kötü ihtimal 2500-2400 onu sayarsam geriye kalan miktarıda bayram kredileri başlar 2 hafta sonra filan o zaman kredi çekeceğim.

yardımcı olmaya çalışan bütün arkadaşlar hepinize teşekkür ederim

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    belki değişik bi yaklaşım olacak belki ama alacağınız aracın jant çapı kesinlikle büyük olsun benim size tavsiyem 250 cc yamaha x city modeli...

Motosikleti
    Tabanvay
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki değişik bi yaklaşım olacak belki ama alacağınız aracın jant çapı kesinlikle büyük olsun benim size tavsiyem 250 cc yamaha x city modeli...
    hocam 250cc düşünmüyorum... yinede sağol

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    http://www.sahibinden.com/2008_model...XQQdisplayitem

Düşünürsen cbf 150 ile takaslarız.

Motosikleti
    Tabanvay
    Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/2008_model...XQQdisplayitem

Düşünürsen cbf 150 ile takaslarız.
    teşekkürler abi 250cc motosiklet düşünmüyorum

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Aman abi küçük tekerlekli aletlerle 130 u geçme pek sağlıklı olmuyor.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)