Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

maxi scooter kullanıcıları yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tabanvay
    bugün denizlideki burgman kullanıcılarıyla konuştum takas düşünmediklerini belirttiler ama majesty kullanan arkadaş takas edebileceğini söyledi...

majesty ile ilgili arkadaştan edindiğim bilgilere göre km de 0.18 ykr yaktığını söyledi. ama şehir dışında 160 la gitsen bile 0.15-0.16 ykr'yi geçmediğini söyledi. bence güzel rakamlar bunlar.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    @juniyear
    özel msg attım
    (\__/)
    (='.'=) Never ride faster than your Guardian Angle can fly
    (")_(")*

Motosikleti
    Tabanvay
    Alıntı kolpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @juniyear
    özel msg attım
    okudum ama msn nin kapalı

Motosikleti
    Artık Yok...
    sanırım bu konuda en iyi yorumu bir maksici olarak ben yapabilirim seçimlerin güzel ama neden silverwing atlantik nexus dahil etmemişsin en nihayetinde burgman tek silindirdir silverwing çift silindirdir

maksi scooter gerçek motordur bence peki gerçek motor nedir dersen 24 saat randımanlı kullanabiliceğin bir motordur bence

bu gün enduro alırsın chopper alırsın ancak haftasonu motoru olarak kullanabilirsin şehiriçinde hem yorar hemde sıkıntı yaratır park yeri açısından her açıdan
    üstelik enduro chopper tarzı motoru kullanmak için haftasonun olması lazım o hafta sonu işinin olmaması lazım hava durumunun iyi olması lazım maddi imkanında el vermesi lazım sonuçda gezi demek belli bir ölçüde para harcamakda demek bunların hepsinin aynı anda boş bir vaktinize denk gelmesi lazımki atlayıp motora gidesiniz uzun yola yoksa enduro chopper motorla şehiriçi kısa mesafe yapıcaksanız hem motorunuza yazık kör edersiniz o motoru hem hakkını vermessiniz o motorun hemde paranıza yazık..

şehir motoru scooterdır ve maksi scooterda şehir scooterlarının mercedesi dir büyükdür lüksdür konforludur yağmur çamur karda bile kullanırsın zincirini takarsan.. yokuşda vites debriyaj kavrama falan sıkıntıların olmaz.. ama şu var 400cc nin üstüne çıkarsan maksilerde benizn yakışı çok artar ayrıca bazı arkadaşlar gene bilmeden konuşuyor scooterlarda sürat yapılmaz tehlikeli diyor benim silverwing imde 160 kadran var ve 600cclik motorum çok çok rahat 160 ı yapıyor ve en ufak bir tehlikesi ivmelenmesi yok zaten olsa honda gidipde o kadranı o motora koymaz arkadaşın atlantiki var 250 cc lik motor 130 çok çok rahat yapıyor en ufak bir sorun yaşatmıyor zaten bir motordada 160 sürat açısından bence en üst çitadır şehiriçi zaten maksimum yapabiliceğiniz sürat 80 i geçemessiniz ancak e-5 tem gibi otoyol otobana çıkarsanız 120-130 yaparsınız gene ondan fazlasını yapamassınız istanbul gibi yerde oturuyorsanız 160 ve üstü her motorda tehlikelidir bunun scooter ı racingi olmaz.. emniyetli risksiz sürat bellidir...

benim scooterımda ayak kliması var ayaklarına sıcak hava üflüyor koltuk ısıtma varki yağmur çamur karda kullan içini ısıtıyor resmen xenon farım var gecelerim gündüz gibi gps entegre yeri hazır arka farlarımda flashback sistemi var çok sert frene basdınmı 3 kere shockluyorki gelen araba ciddiyeti anlasın falan yani maksi scooter tamamen insanların kafasındaki o motor alırsan yağmurda çamurda üstüne yağar yolda iki büklüm eğilerek gidersin falan bütün bu kavramları yıkan bir motor.. ayrıca bagaj hacmini hiç katmıyorum bile bagaja valiz kullanma bagajın kendisini bir valiz olarak düşün o zaman içine ortaboy bir valizin alabiliceği her şeyi kılık kıyafet ufak tefek alet edavat alıyor öyle arkaya topcase takmaya yanlara çantalar koymaya gerek yok yani öyle arap hint işlerine gerek yok... sürücüsüne ve artçısına bu kaar büyük keyif yaşatan ve şehir içi 24 saat randımanlı kullanıma el veren başka tarz bir motor söyleyin bana hemen satarım motorumu

ben,m sıkıntım varmı var açıkcası çok pahalı servis bakım üsretleri nerdeyse bir senede servise verdiğim parayla çin malı bir maksi alırdım ikinci elden. ikinci 600cc olmasından dolayı çok yakması arkadaşımdada burgman var 600 lük onunki bendende kötü ben şunu anladımki şehir içi en idel maksi 250 ila 400 arası olucak en makulu keyiflisi o ama ben bir motorada gidip 7-8 milyar vericeksem sadece motor aramam alıcağım makside donanım konforda beklerim ne yazıkki piyasadakilerin çoğunun donanım paketi sıfır ancak bir kaç burgmancı zamanında alırken ek donanımlı istemiş motor o kadar diğerleri boş kutu sadece size motor kasa sele satıyorlar...

her keze keyifli sürüşler dilerim..

yokum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 R
    bence burgman 400 kategorisinde hem konforu, hemde yakıt tüketimi ile bir adım öne çıkıyor. özellikle kendi motorum olduğu için değil, motorumu alırken çok araştırma yaptığım ve fikir aldığım için.

Motosikleti
    Tabanvay
    arkdaşlar ocak 2008 motor on dergisinde 400lükler arasında majesty 1. sırada yer alıyor

logaritma
    silverwing atlantik nexus tercih etmedim. silverwing 400 var ama 11 000 YTL çok pahalı atlantik ve nexus da yakıt açısından hiç ekonomik değiller..

Motosikleti
    Artık Yok...
    sana şöyle diyim silverwing çift silindirdir paralel motordur yani v motordur o yüzden çok verimli performanslıdır katalizörlüdür euro3 standartlarındadır ayrıca hondanın hiss sistemi vardır ve ayrıca v-matic şanzıman vardır ve daha aklıma gelmeyen pek çok özelliği vardır

burgman da iyi motordur ben kötü demem burgmana ama motor teknolojisinde aralarında dağlar ovalar kadar fark var en başda tek silindirdir ikisini yan yana koy aradaki sesden bile farkını anlarsın fiyata gelince illa sıfır almak zorunda değilsin ikinci ellerine bak iyi olsunda ikinci el olsun

nexusde haklısın evet çok yakıyor ona bir şey diyemem ama gidişi harika motor aşırı seri..

en iyisi haniminla binecegin kucuk scooter al gonlunde yatan 2 inci motoruda al suzuki v storm 650 drz 400 sm yamaha xt 660 x honda transalp gibi bayanlar ufak scooterlardan hoslaniyorlar kedi gibi biz kaplan panter istiyoruz bence 2 motor al

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    burgman burgman burgman
    2 Tekerlekli Huzur..

Motosikleti
    Tabanvay
    yellowarm
    aslında haklısın hanımlar küçük scooterlardan hoşlanıyor. ama ben 2 tane motor alamam ki bütçe zaten sınırlı... 1 tane olmalı her türlü işimi görmeli bu burgmanda majesty de yada DL de olabilir ama DL artık olamayacak...

2004 model majesty ve burgmanı olan arkadaşlar var onlarla görüşüyorum
    takas işleride dahil olmak şartıyla tabiki

logaritma
    silvering çok harika bi motor tamam ama denizlide 2. el 1 tane var 2006 model 5000 km de oda 11,250 istiyo üstelik arabayla takas diyor. onun için mümkün değil... 2. ellerde 9 000 YTL civarında benim alacağım araç 7000 YTL civarlarında olmalı..

yorumlarınız için teşekkür ederim...

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı juniyear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...........nexus da yakıt açısından hiç ekonomik değiller..
    Nexusa laf kondurmam. 17-18ykr şehir içi km de yakıyor. O seriliğe gayet makul.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    Karakızı sattık gitti
    yellowarm
    aslında haklısın hanımlar küçük scooterlardan hoşlanıyor. ama ben 2 tane motor alamam ki bütçe zaten sınırlı... 1 tane olmalı her türlü işimi görmeli bu burgmanda majesty de yada DL de olabilir ama DL artık olamayacak...

2004 model majesty ve burgmanı olan arkadaşlar var onlarla görüşüyorum
    takas işleride dahil olmak şartıyla tabiki

logaritma
    silvering çok harika bi motor tamam ama denizlide 2. el 1 tane var 2006 model 5000 km de oda 11,250 istiyo üstelik arabayla takas diyor. onun için mümkün değil... 2. ellerde 9 000 YTL civarında benim alacağım araç 7000 YTL civarlarında olmalı..

yorumlarınız için teşekkür ederim...
    Selam, ben de 1,5 yıldır Burgman kulanıyorum. Burgman kendi sınıfında bana göre en kullanışlı motor. Diğer 400 cc'lerden de daha az yakar. Ben 3300 km. de toplam 390 YTL. benzin yaktım, geçen yaz yaptığım bir gezide. Km'de 11,8 krş yapar. Bu değere diğer 400 cc scooterların ulaşacağını düşünmüyorum. Geniş artçı selesi ve sırt dayaması sayesinde artçımız olan eşlerimiz de çok seviyor. Hem uzun yolda hem şehir içi kullanımda çok keyifli. 2. eli de diğerlerine göre iyidir. Elde kalmaz. Ben alacaksan Burgman al derim. 7000-7500'e 2004-2005 model temiz bir Burgman bulabilirsin. Hangisini alırsan hayırlı olsun.
    Her ağacın kurdu özünden olur. Yiğidin kemliği sözünden olur.

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    arkadaşlar şu anda cbf 150 kullanıyorum... daha önce sl 150 im ondan önce de kanuni hussarım vardı..

evlendikten sonra cbf 150 almıştım. yalnız hanım bu motoru sevmedi onun için motorla gezemiyoruz.. scooterlar iyi felan diyo bazen.. bunun neticesinde 400 lük scooterlara bakmaya başladım. 500 lüklerin yakıtı fazla olduğu için.

hafta sonları balığa gittiğimden dolayı arasıra uzun yol yapması açısından 250 likler küçük gelir gibi geliyo.

hanım yüzünden V-storm 650 hayalleri bile gitti

yalnız alacağım motor benim hem eşşeğim hem mercedesim olucak. şehiriçi de şehir dışıda kullanacağım.. aslında en büyük etkenlerden biri kışında motor bindiğim için rüzgarın fazla gelmeyecek olması...

majesty 400 le burgman 400 leri araştırdım biraz (başka alternatiflerde olabilir aslında araştırıyorum)... sıfır alacak param olmadığı için 2. ellere bakıyorum.. burgmanın eskilerinde karbüratör var sanırım... ama majesty enjeksiyonlu diye biliyorum. karbüratörlü almak istemiyorum doğrusu....yakıt tüketiminin düşük olması önemli...

forumda araştırdığıma göre majestyler 100 km de 4.5 -5 lt yakıyomuş..maxi scooter için iyi bence..

sizce hangisiyle ilgilenmeliyim.. bu arada 7000- 7500 lirayı geçemeyecek makinelerle ilgileniyorum..Lütfen alternatif olarak burgman 650 yi filan sunmazsanız sevinirim..

sizin alternatiflerinize ihtiyacım var ....
    (yardımlarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim )

KYMCO XCİTİNG 250İ İNAN PİŞMAN OLMICAKSIN

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Dostum bende Gilera Nexus 500 vardı.Bildiğin maksi scooter'lerin hepsini tokatlar.45 hp gücü var,185km/h hıza ulaşıyor ve yakıtı da 100km'de 4-5 lt.

Motosikleti
    movie 125 xl
    bencede arkadasım kymco xciting 250 i yi bir dene duz yolda 140 km ye cok cabuk cıkıyor ve problemsiz.

Motosikleti
    Tabanvay
    megmode
    hocam şimdiye kadar hep motorları değiştirip durduk.. hep zararlı çıktık... şimdi 250 lik alıp 2 sene sonra 400 lük 500 lük için kendimi tekrar sıkmak istemiyorum. onun için 400 lük istiyorum...

mondializzet100
    Dostum bende Gilera Nexus 500 vardı.Bildiğin maksi scooter'lerin hepsini tokatlar.45 hp gücü var,185km/h hıza ulaşıyor ve yakıtı da 100km'de 4-5 lt.

abi hiç senden başka 4-5 lt yakıtı olduğunu söyleyen yok... sen sakin kullandığından az yakıyodur belkide..

yahu arkadaş 250cc istemiyorum dedikçe siz 250cc leri ballandira ballandira anlatmişsiniz bende de eskiden daelim s2 250cc vardı bu yaz 2 tane yamaha ds1100 ile bozcaada gezisine gittik..bazı sollamalarda zorlanmam hariç ortalama 120+km/shizlarla gittik...kadran 150 yi gördü...ama bütün bunlara rağmen ben motorumu sattım ve dragstar 1100 aldım...

250cc scooter ile 150km hızlara çıkmanın çok da mantıklı/güvenli olmadığını ancak daha yüksek cc li bir makina kullandıktan sonra anliyorsunuz...

400cc olsun...japon olsun

Motosikleti
    Honda Transalp XL 700 2009
    Ben SilverWing 600 kullanıcısıyım. Motorumun performansından daha birçok özelliğinden çok memnunum. Buna rağmen derim ki SilverWing400 düşünme. Nedeni; muadillerine göre çok yakması. 2 silindirli olması hem avantaj, hem dezavantaj. Fiyatı ve yakıt tüketimi konusunda ekonomik bir motor istediğin için sana 3 önerim olacak. Birincisi Burgman400(Ama 2007 modellere sakın bulaşma. hemen hepsinde çok ciddi debriyaj problemi çekildi). İkincisi Majesty 400. Üçüncüsü de Kymco 500 ie. Kymco sahip olduğu özelliklere göre fiyatı muadillerinden ucuz bir motor. Tavsiye ederim.

Gilera Nexus 500 cc - 20 km/l - 47 mpg

Yamaha Majesty 400 cc - 20 km/l - 47 mpg

Honda Silver Wing 400 cc - 21 km/l - 49 mpg

Kymco Xciting 500 cc - 19 km/l - 45 mpg

Ortalama yakıt tüketimleri bunlar. Yabancı bir scooter sitesinden aldım.
    ZEKA BOCALAR, DİL SÜRÇER, ZİHİN TÖKEZLER
    LUCRETIUS

Motosikleti
    Tabanvay
    arkadaşlar ilginizde çok teşekkür ederim...

denilizde olduğun için çok şansım yok... (fazla 2. el maxi scooter olmadığı için)

şu anda bi tane majesty 400 ü olan arkadaş var denizliden 1 tanede izmirden bir arkadaş var onlar benim motorum ile takas yapabileceklerini söylediler. hayırlısı olursa bu arkadaşların motorlarıyla takas edicem artık.

Alıntı a008mania adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu arkadaş 250cc istemiyorum dedikçe siz 250cc leri ballandira ballandira anlatmişsiniz bende de eskiden daelim s2 250cc vardı bu yaz 2 tane yamaha ds1100 ile bozcaada gezisine gittik..bazı sollamalarda zorlanmam hariç ortalama 120+km/shizlarla gittik...kadran 150 yi gördü...ama bütün bunlara rağmen ben motorumu sattım ve dragstar 1100 aldım...

250cc scooter ile 150km hızlara çıkmanın çok da mantıklı/güvenli olmadığını ancak daha yüksek cc li bir makina kullandıktan sonra anliyorsunuz...

400cc olsun...japon olsun
    çok teşekkür ederim

Alıntı Barbudos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben SilverWing 600 kullanıcısıyım. Motorumun performansından daha birçok özelliğinden çok memnunum. Buna rağmen derim ki SilverWing400 düşünme. Nedeni; muadillerine göre çok yakması. 2 silindirli olması hem avantaj, hem dezavantaj. Fiyatı ve yakıt tüketimi konusunda ekonomik bir motor istediğin için sana 3 önerim olacak. Birincisi Burgman400(Ama 2007 modellere sakın bulaşma. hemen hepsinde çok ciddi debriyaj problemi çekildi). İkincisi Majesty 400. Üçüncüsü de Kymco 500 ie. Kymco sahip olduğu özelliklere göre fiyatı muadillerinden ucuz bir motor. Tavsiye ederim.

Gilera Nexus 500 cc - 20 km/l - 47 mpg

Yamaha Majesty 400 cc - 20 km/l - 47 mpg

Honda Silver Wing 400 cc - 21 km/l - 49 mpg

Kymco Xciting 500 cc - 19 km/l - 45 mpg

Ortalama yakıt tüketimleri bunlar. Yabancı bir scooter sitesinden aldım.
    abi bu konuda biraz cahil kaldım ama şöyle bi soru soracağım mesela majesty 20 km de 1 lt yakıt harcıyo demek mi oluyo

cahillik ayıp değil öğrenmemek ayıp demiş atalarımız

Motosikleti
    Artık Yok...
    motor alıcaksan ne alıcaksan al ama bir şehirde kısıtlı kalma gerekirse istanbula git orda bir akrabanda arkadaşında kal bir iki gün motora bak gerekirse zimir ankaraya git illa denizli denizli dersen seçim alanın çok kısıtlı olur benim arkadaşım edirneden almışdı zamanında motorunu skoda pick-up kiraladı attı arkasına aldı istanbula geldi bu işler öyle iyisini ucuzunu bulda her şekilde denizliye getirtirsin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)