Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Nazi kaskları

Motovento
    REKLAM ALANI
    songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Arkadaşlar, yollarda sık sık Nazi kaskı kullanan arkadaşların sayısının epey fazla olması nedeniyle ufak bir uyarı yazısı yazma ihtiyacı duydum.

Arkadaşlar, şık olması, ucuz olması ve rahat olması nedeniyle birçok motosiklet kullanıcısı, ne yazık ki kask olarak Nazi kasklarını tercih ediyor.

Bu kaskların birçoğunun astarı içinde, "sadece koleksiyon amaçlıdır, kask olarak kullanılamaz" yazar. Kaza anında ise bu kaskların hiçbir şekilde sizi korumayacağını unutmayın.

Kaza esnasında 40km gibi bir hız bile, ölümünüze neden olabilir. Böyle düşük bir hızda bize karşınızdan gelen bir araca çarpmanız, sizin ve karşınızdaki aracın hızlarının toplamıyla, bedeniniz üstünde tonlarca basınç oluşmasına neden olabilir.

40 km hızla gittiğimizi varsayalım. Karşımızdan gelen araç da 40km hızla gitsin. üzerimizdeki ekipmanla birlikte toplam ağırlığımzıın da 100kg olduğunu varsayalım. Böyle bir çarpışmada, vücudumuz üzerinde oluşan baskı yaklaşık 1 ton. Çarpışmaya ilk önce kafamızın maruz kalması da olası. 1 tonluk bir baskının oluşacağı bir kazada ise başınızda bir nazi kaskı olsun istemezsiniz.

Bu yüzden siz siz olun, bu nazi kasklarından alacağınıza gidip bir FULL FACE kask alın. Alırken de gerekli kalite belgelerine sahip mi, mutlaka bakın.
    espresso ve Disturbed34 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Koleksiyon disinda hic bir mantigi oldugunu bende dusunmuyorum , eline saglik.
    First Day Of My Life

Motosikleti
    HArley Davidson Softail Heritage Deluxe
    evet zaten kask takmayı sevmeyen ama havam olsun bana baksınlar yeter diyenler için satılıyor bu meret...Ha bu kaskı takmışınız ha takmamışınız hiç fark etmez.. hatta kaza anında kırılıp parçası beyninize zank... diye saplanıp kalabilirde.. (aallah muhafaza....) yane arkadaşın dediği çok dooru.Bu kaskla da kaza anında acaip tarz yaparsınız

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bir Tanıdığım motosiklet alırken çok bilincsizce sormuş bu tür kaskları aldığı yere abi korurmu bu? diye. Tabi abi korur, korur ama sadece polisten ceza yemezsin yoksa bir fonksiyonu yok demiş hep aklima bu söz aklıma gelir dandik kasklar icin de gecerli bu tabi canımız bu kadar ucuz olmamalı. Ek not chooperlarin ustunde cok güzel gözüküyor kardesim be
    sutlusoda bunu beğendi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    nazi kaskı takacagına hiç takma daha iyi
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı songiden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, yollarda sık sık Nazi kaskı kullanan arkadaşların sayısının epey fazla olması nedeniyle ufak bir uyarı yazısı yazma ihtiyacı duydum.

Arkadaşlar, şık olması, ucuz olması ve rahat olması nedeniyle birçok motosiklet kullanıcısı, ne yazık ki kask olarak Nazi kasklarını tercih ediyor.

Bu kaskların birçoğunun astarı içinde, "sadece koleksiyon amaçlıdır, kask olarak kullanılamaz" yazar. Kaza anında ise bu kaskların hiçbir şekilde sizi korumayacağını unutmayın.

Kaza esnasında 40km gibi bir hız bile, ölümünüze neden olabilir. Böyle düşük bir hızda bize karşınızdan gelen bir araca çarpmanız, sizin ve karşınızdaki aracın hızlarının toplamıyla, bedeniniz üstünde tonlarca basınç oluşmasına neden olabilir.

40 km hızla gittiğimizi varsayalım. Karşımızdan gelen araç da 40km hızla gitsin. üzerimizdeki ekipmanla birlikte toplam ağırlığımzıın da 100kg olduğunu varsayalım. Böyle bir çarpışmada, vücudumuz üzerinde oluşan baskı yaklaşık 1 ton. Çarpışmaya ilk önce kafamızın maruz kalması da olası. 1 tonluk bir baskının oluşacağı bir kazada ise başınızda bir nazi kaskı olsun istemezsiniz.

Bu yüzden siz siz olun, bu nazi kasklarından alacağınıza gidip bir FULL FACE kask alın. Alırken de gerekli kalite belgelerine sahip mi, mutlaka bakın.
    Bu akşam kask muhabbetinden gideceğiz anlaşılan.

1 tonluk bir basınca maruz kalan bir kafada, kaskın feriştahı olsa, beyniniz höşmelime döner.
    Biraz daha konuyu araştırıp, öyle bişeyler karalarsanız daha faydalı olur kanaatindeyim...
    schizo bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Tabii ki 1 tonluk basınç, sadece kask üzerinde oluşmuyor. Ancak bir kaskın DOT standartlarına uyabilmesi için 300G'lik kuvvete dayaması lazım. 300 G de, kaç kilogram/santimetrekare'ye denk gelir bilmiyorum ama, oldukça yüksek bir güç. Astronotlar bile 15-20G kuvvete maruz kalıyorlar (Tabii birkaç dakika boyunca) geri kalanını siz düşünün..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ayrıca şıkda değil bu kasklar bence!
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    YBR 125
    Nazi miğferi taklitlerine kask demek abartı olur, zaten zavallı
    nazileri korumadıkları için sabıkalı bile sayılırlar.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

Motosikleti
    Hyo GT250R
    Bilgilendirme için teşekkürler

________ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 650 MT
    Bu nazi kasklarının işe yaramadığı görüşüne katıkmıyorum. Pek ala
    1- Saksı,
    2- Lazımlık,
    3- Yumurta sepeti,
    4- Sünnet sonrası aparat olarak kullanılabilir.
    Disturbed34 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA TDM 900A
    Alıntı ________ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Saksı,
    2- Lazımlık,
    3- Yumurta sepeti,

aynen katılıyorum..
    [B][COLOR="Red"]MEYDANLARDA GÜMBÜR GÜMBÜR KAVGALAR DÖNER DURUR,OLMUŞUM ÜÇ BEŞ PUŞTUN KATİLİ[/COLOR][/B]

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu nazi kasklarını nasıl kullanıyorlar anlamış değilim hem çok salak uyuz bir görünümü var hemde kaza sırasında hiç faydası yok tek işe yaradığı yönü
    AYNASIZLARIkandırıyor
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    Mondial Zn-125 ve yeni motor için kararsız
    zaten amacıda o kask Chopper Kullanıcı olarak s.içi kısa mesafelerde kafama rahat olduğu için nazi kask takıyorum Polislerde Sorun cıkarmıyo ayrıca nazi diyip geçme Chopperde güzel duruyo ama +ever LS2 FF DELTA

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    nazi kaskıyla kaza yapan bir sürücü gördüm aslında 1 burnu kırılmış fena halde 2 ön sıradaki dişleri asfalttaydı 3 vucuttaki kırıklarda cabası kesinlikle bir işe yaramıyo.

Motosikleti
    Artık Yok...
    nazileirn alınmasının sebebleri

1- görüntüsü çok güzel
    2- çin işleri 30 milyona bile var mikamı plastikmi elinizden düşse çatlar o denli adi ama ucuz olması
    3- taşıması kolay ufak normal kasklara göre hafif yer kaplamıyor
    4- polis savar ( yani ceza yemessiniz)
    5- bende de var tamamen artçı kaskı olarak tutuyorum elimde pek artçım olmaz olursada onu veririm maksat ceza yemeyelim.. artıçıyada gidip kendi kaskım gibi 300 euroluk kask alıcak değilim

Motosikleti
    HArley Davidson Softail Heritage Deluxe
    orjinal Nazi Miğferi 4 kilo ağılığında ve boyun kaslarınız anasını ağlatıyor...Çelikten yapılımış kesinlikle çarpma anında karşı tarafı göçerdir..tabe sizin kafa önce Miğferin içinde yumurta gibi kırılmazsa...

airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    Alıntı songiden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii ki 1 tonluk basınç, sadece kask üzerinde oluşmuyor. Ancak bir kaskın DOT standartlarına uyabilmesi için 300G'lik kuvvete dayaması lazım. 300 G de, kaç kilogram/santimetrekare'ye denk gelir bilmiyorum ama, oldukça yüksek bir güç. Astronotlar bile 15-20G kuvvete maruz kalıyorlar (Tabii birkaç dakika boyunca) geri kalanını siz düşünün..
    yine olmadi su G olayi

yer çekiminin nesneye uyguladığı kuvvet. birimi g'dir. kuvvet yer çekimi kuvvetinin katlarına göre alınır. 1g normal yer çekimine eşittir. 2g kuvvete maruz kaldığınızda yer çekimini iki kat hisseder, ağırlığınız iki kat olur.
    bu demektir ki 80 kg agirligi olan bir pilot 9G yediginde 9X80=720 kg bir basincla karsilasir.

300 G oooooo cok abartmisiz olayi
    THICKHEADED MAN DOESN'T WEAR HELMET

Motosikleti
    an125hk

5- bende de var tamamen artçı kaskı olarak tutuyorum elimde pek artçım olmaz olursada

5- bende de var tamamen artçı kaskı olarak tutuyorum elimde pek artçım olmaz olursada onu veririm maksat ceza yemeyelim.. artıçıyada gidip kendi kaskım gibi 300 euroluk kask alıcak değilim

logaritma...yapma be üstad..artçıda bi insan..hem de genellikle sevdigimiz bi insan oluyor...kendin takmadıgın nazi kaskını ona nasıl layık göreceksin?
    300 euro degilse bile en azından full face bi kask alınabilir artçı için...
    tabi bu benim düşüncem..

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ________ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Saksı,
    2- Lazımlık,
    3- Yumurta sepeti,
    Tam tersi olsa,mesela bi saksıyı kask diye taksak veya lazımlığı.Nasıl olur acaba?
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler