Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

BOY ile TIRT MURAT haftasonu Körfez pistinde kapışıyor...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    var....
    tecrube her zaman bır adım ılerıdedır arkadaslarım,makınanın buyuklugu degıl,pıstı ıyı tanıyan mehmet (boy) ıcın avantaj.hadı mehmetım kım tutar senı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Belki hoşlanmayacaksınız ama...

Motosikletin genel anlamda bir hayat tarzı ve özgürlük olduğuna inanılır değilmi...ayrı bir keyif,ayrı bir atmosferdir o !

Sanki rüzgara inat rüzgarın bedeninin içinden geçmektir...

Motor sürücüsü değilim,olurmuyum bilmiyorum,bir takım nedenlerden dolayı (tamamıyla özel ilerleyen dönemlerde eminimki paylaşırız) bu aletler hakkında bilgi almak ve kullananlarla fikir alışverişi yapmak istediğim için bu siteye üye oldum...

Çocukluğumda tam bir motosiklet hastasıydım,hoş olmayan bir tecrübeyle artık korkuyorum...

Ehh nede olsa Türkiye sınırları içerisinde motorlu bir bayan sürücüye gözler ne kadar aşikar ki,o yüzden fazla üstelemedimde...yıllar geçti ve o istek eskilerde kalan bir hayal oldu...

Gelgelelim neden bunları buraya yazdım siteye üye olunca ilk başta tanışma kısmını takip ettim arkasından hiç unutulmayacak kaybedilen dostların bölümünü inceledim...

ve sonra bu konuyu gördüm...

delikanlısınız kanınız hızlı akıyor ama hayat tarzınız motorsa rüzgarın bedeninden geçip gitmekse kapışma neden ???...

Tam korumalı donanımınız olmadan böyle bir kapışmaya girmek delilik değil de nedir ki...

Kızdınız eminim ama olsun içimdekileri yazmadan susup bekleyemezdim...sanırım siteniz muhalefet olan bir bayana ev sahipliği yapıyor şu an...

Dediğim gibi önce kendiniz sonra sevdikleriniz için lütfen tam donanımlı çıkın bu kapışmaya...şans sizden yana olsun...

Tanrı sizi korusun..
    ...

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Geheimnis yarışacak arkadaşlar bu konuda tedbir alacaklarını zaten önceki mesajlarında duyurmuşlar. Sanırım mesajların tamamını okumadınız.

Bu arada aramıza hoşgeldiniz. Umarız hep katılımcı olursunuz.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Alıntı aargh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geheimnis yarışacak arkadaşlar bu konuda tedbir alacaklarını zaten önceki mesajlarında duyurmuşlar. Sanırım mesajların tamamını okumadınız.

Bu arada aramıza hoşgeldiniz. Umarız hep katılımcı olursunuz.
    umuyorum...
    ...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

600'lük makina virajlarda daha iyi demişsiniz ama Mehmetin motor pertlik derecesine gelecek şekilde 1-2 kere düştü, hışırıp şişirip topladılar, eski stabil çizgisinin olduğunu zannetmiyorum, yani bence viraj avantajı yok.

Murat'ın makinesi de baya eski motor bitmek üzeredir, bitmek üzere olan motor iyi kaçar, ama amortisörleri v.s. halen orjinaldir, yani bitiktir, bence onunda pek + avantajı yok.

Bence motor olarak eşitler, iş yürek teknik kısmına kalıyor.

Bu arada Mehmet slic lastiklerle piste girersen bu hile olur, standart cadde lastikleriyle girmen lazım veya Murat'a da bir çift slic lastik ayarlayın.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Boy Mehmet, yarışın düzenlenme nedenini, nerede yapılacağını (pistte yapılacakmış, bu bilgi çok önemli) ve buna benzer insanları tehlikeli şekilde yarışmaktan uzaklaştıracak, daha tedbirli bir şekilde davranmaya özendirecek şekilde gerekli bilgilendirmeleri forumda yapmış. Bu etkinlik insanlara neden kötü örnek olsun?

Trafikte yarışanlara her zaman demiyor mu insanlar gidin pistte yarışın diye. Çünlü pistler bunun için var. Şimdi pistte yarışmaya kalktı diye bu arkadaşları suçlu mu ilan ettiniz?

Enteresan...
    bu sene 3 tane canım cıgerım dedıım arkadasımı kaybettım bu yarısma yuzunden sence bıraz hakkım yokmu bunları soolemeye...nıe baska canlarda yansın benım canım yanmıs baska canlar yanmasın bunun a'yla b'yle alakası yok bılmıorum derdımı anlatabıldımmı...anlatamadıysamda eywallah =)...

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @aYe
    600'lük makina virajlarda daha iyi demişsiniz ama Mehmetin motor pertlik derecesine gelecek şekilde 1-2 kere düştü, hışırıp şişirip topladılar, eski stabil çizgisinin olduğunu zannetmiyorum, yani bence viraj avantajı yok.
    Çüüüüüüüüüüş! Bu dediklerine motoruna iddiaya girer misin benimle? Motor pert falan değil, benim yaptığım kazalar seninkilere benzemiyor. İki motoru da pert ettin, ben daha bugüna kadar hiçbir motor pert etmedim. Motorumda en ufak bir dengesizlik, amortisörlerde yamukluk, şaside çatlak veya benzeri birşey yok. Aksine canavar gibi bir motor, modifikasyonlardan sonra dynodaki sonuç da şimdiye kadar dynoya çıkan 600RR'lar içerisinde en iyi sonucu veren motor (yaklaşık 140hp, tekerde net 115hp). 600RR sahibi olanlar da kullanıp aradaki farkı hemen gördü. Lafın kısası motoruna iddiaya giriyor musun girmiyor musun?
    Bu arada Mehmet slic lastiklerle piste girersen bu hile olur, standart cadde lastikleriyle girmen lazım veya Murat'a da bir çift slic lastik ayarlayın.
    Ben Murat'ın motorunu, o benim motoru alırsa ve ben onu yine geçersem ne olacak? Veya standart bir 600RR ile girecem piste. Bu konuda iddiaya girer misin? Ayrıca motorun üzerindeki donanımın yanında yarış lastiği devede kulak kalır... Hepsini mi sökecem?
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    İyi o zaman profosyonel anlamda yapılan yarışları da söyleyelim yasaklasınlar. Dünyada ne MOTo GP olsun, Ne Superbike ne de Formula 1. O yarışmalarda ölümlü kazalar oluyor.

Burada ise iki arkadaş trafiği olmayan bir pistte yarışacaklar. Trafiğe açık bir yolda yapmaktansa hususi bi ton yol tepip para verip kapalı bir pistte yarışacaklar.

İnsanların tepkili olması gerçekten çok garip.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @aYe
    Aksine canavar gibi bir motor, modifikasyonlardan sonra dynodaki sonuç da şimdiye kadar dynoya çıkan 600RR'lar içerisinde en iyi sonucu veren motor (yaklaşık 140hp, tekerde net 115hp). 600RR sahibi olanlar da kullanıp aradaki farkı hemen gördü.
    Madem diğer 600RRlardan daha cillop,o zaman niye yarışlarda birinci olamıyonn seeeeeennn, niye bize özlemle ve hasretle beklediğimiz madalyaları kupaları getirmiyoon terbiyesiz. Bizi kupasız bırakmasana

Ben olsam senin yerinde, evet motorum stabil değil değil derdim. Tek kaçış yolunu da tıkadın
    mauuuww kaçayım mı ben
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

@aYe

Çüüüüüüüüüüş! Bu dediklerine motoruna iddiaya girer misin benimle? Motor pert falan değil, benim yaptığım kazalar seninkilere benzemiyor. İki motoru da pert ettin, ben daha bugüna kadar hiçbir motor pert etmedim. Motorumda en ufak bir dengesizlik, amortisörlerde yamukluk, şaside çatlak veya benzeri birşey yok. Aksine canavar gibi bir motor, modifikasyonlardan sonra dynodaki sonuç da şimdiye kadar dynoya çıkan 600RR'lar içerisinde en iyi sonucu veren motor (yaklaşık 140hp, tekerde net 115hp). 600RR sahibi olanlar da kullanıp aradaki farkı hemen gördü. Lafın kısası motoruna iddiaya giriyor musun girmiyor musun?

Ben Murat'ın motorunu, o benim motoru alırsa ve ben onu yine geçersem ne olacak? Veya standart bir 600RR ile girecem piste. Bu konuda iddiaya girer misin? Ayrıca motorun üzerindeki donanımın yanında yarış lastiği devede kulak kalır... Hepsini mi sökecem?
    Abi bunu supersport başlığından alıntı yaptım;
    Bu sene de yine aynı tulumla Bulgaristan'daki yarışta 600RR ile 200 km/h yakın bir sütatte viraj çıkışında ön tekerleğin dubaya değmesi nedeniyle yine havada taklalar atarak düştüm, tulumda yine ciddi bir şey yok, sağ dizimin menisküsünü yırttım. Tulum daha birçok yarış çıkartacak durumda.
    Bana göre 200Km ile taklalar atarak düşen motordan kimseye hayır gelmez.

Yüksek süratlerde kaşı gözü ayrı oynar.

Hoş sen daha deneyimlisin düzgün diyorsan düzgündür.

Ben pek iddaaya girecek durumda değilim abi, işten eve evden işe gidecek benzin parasını zor buluyorum, çokonomik kriz yedim ben.

Zaten iddaam da yok, yorumcuyum ben, tırtın tırtıyım.

Üstteki arkadaşla beraber kaççam mı naapsam.

Mauwff

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    pist tecrübesi nedeniyle boy alır diyorum
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @morrigan
    Madem diğer 600RRlardan daha cillop,o zaman niye yarışlarda birinci olamıyonn seeeeeennn, niye bize özlemle ve hasretle beklediğimiz madalyaları kupaları getirmiyoon terbiyesiz. Bizi kupasız bırakmasana
    Olayların detayını bilen biri olarak bunu sormaman gerekir. Motorun performansı ile ilgili bir sıkıntı yok. Bu sezon yapabildiğim en iyi derece üçüncülük. Biliyorsun sezon Sinan'ın ölümüyle kötü başladı, Bulgaristan gibi saçma sapan organizasyonlar derken, arkamda bu işe girmeden önce "biz şöyle yanında olacaz, şunu yapacaz, bunu yapacaz" diyenlerden bir kişi bile arkamda olmayınca, bütün problemlerle tek başıma uğraşıp, geceleri arabada uyuyup sabah her yerim tutulmuş şekilde kalkıp, motorun bilimum teknik işleriyle uğraşıp lastik söküp takınca haliyle ne motivasyon kaldı, ne enerji... Bunlar bahane değil tabi ama bu iş ekip işi, Rossi'nin bile arkasında 60 kişilik ekip var ama bana bir kişi yeterliydi.

@aYe
    Bana göre 200Km ile taklalar atarak düşen motordan kimseye hayır gelmez. Yüksek süratlerde kaşı gözü ayrı oynar. Hoş sen daha deneyimlisin düzgün diyorsan düzgündür.
    Motor dediğin gibi dengesiz olsaydı ben anında hissedip rahatsızlık duyardım ve kullanamazdım. Bu konularda ne kadar titiz olduğumu biliyor olman gerekirdi. O tip bir motor üzerinde de hayatta yüksek süratlere çıkmam. Kazadan sonra detaylı inceleme yaptık, jantlar dışında ciddi bir hasarı yoktu. Gerçekten çok şaşırdım. Motorun nasıl düştüğü ile ilgili alacağı hasar da değişiyor. Senin Kabataş'ta yaptığın kazda yüksek sürat yoktu ama motor ne hale geldi. Önemli olan sürat değil motorun nasıl düştüğüdür. Bu konuda şanslıymışım. Motoru kullandım en ufak bir dengesizliği yok, ayrıca o kazadan sonra Türkiye'de bu motorla kupa da aldım. Bir yorumcu olarak yanlış yorumlar yapma bari.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kızma abi toparlarız durumu

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Bu tür iddialarda aslında ortaya birşey konur, böyle kuru kuruya iddia mı olur? Ben motoruna yarışalım dedim Murat kabul etmedi, pist ücretini ödetmesine dedim yine kabul etmedi, o zaman rezil olmasına olsun bari. Zaten kaybeden bu kadar başlık ve yorumdan sonra bayağı bir rezil olacak ya

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Valla sırf bu yüzden gelemiyoruz, dün akşamda konuştuk, bol bol güleriz moral bozarız diye gelemiyoruz.

Her türlü durumda gülmek serbestse gelelim.

Şeytanınız bol olsun

İyi o zaman profosyonel anlamda yapılan yarışları da söyleyelim yasaklasınlar. Dünyada ne MOTo GP olsun, Ne Superbike ne de Formula 1. O yarışmalarda ölümlü kazalar oluyor.

Burada ise iki arkadaş trafiği olmayan bir pistte yarışacaklar. Trafiğe açık bir yolda yapmaktansa hususi bi ton yol tepip para verip kapalı bir pistte yarışacaklar.

İnsanların tepkili olması gerçekten çok garip.
    guzel arkadasım benım bahsettıımı anlamadın sen galıba belkı bıraz sacmalıo olabılırım ama acım taze we buyuk ben sadece hıckımseye zarar gelmıeceınden emın olmak ıstıorum ben 10 senedır motor kullanıorum bu seneye kadar bu kadar lanet etmemıstım motora onlara bıse olsa herkesten once benım yureım sızlar cunku acısını bılıorum moto gp'nınde profesyonel bır yarısma olduunun farkındaım bu ınsanlarda o kadar profesyonelse nıe moto gpde dııller sawunuosun onları pekı bu sorumun cewabını werebılırmısın???

Motosikleti
    :)
    Bu tür iddialarda aslında ortaya birşey konur, böyle kuru kuruya iddia mı olur? Ben motoruna yarışalım dedim Murat kabul etmedi, pist ücretini ödetmesine dedim yine kabul etmedi, o zaman rezil olmasına olsun bari. Zaten kaybeden bu kadar başlık ve yorumdan sonra bayağı bir rezil olacak ya
    Abi sende ki bu iddaa aşkı nedir böyle ya Eglencesine yarışın abi ama ortaya birşey koyunca gaza gelinebilir.

Hadi hayırlısı sonuç belli
    :rendeer: [COLOR="Red"][B]Herkes insanlığı değiştirmeyi hayal eder; ama kimse kendini değiştirmeyi düşünmez.[/B][/COLOR] :rendeer:

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    kazasız belasız atlatın da kim kazanmış önemli değil kardeşlerim..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

erdincpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    hani hala yarışamadınızmı
    ne oldu :D
    DRİFT RELİGİON
    4 teker benenimi, 2 teker ruhumu taşır

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler