Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yamaha FZ6 Fazer acil yardıma ihtiyacım var =(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER
    2005 model, 7800 kilometrede, yetkili servis tarafından satışta bir FZ6 almaya kalktım fakat şöyle birşey var. motor arkadan kazalı ve arka çatalı değiştirilmiş ve ben motordan anlamıyorum bu parça şasenin devamı değil mi? alırsam elimde patlar mı? bilmiyorum ekspertize de veremiyorum çünkü satan yetkili servis. ekspertiz hiç birşeyi yok taş mübarek diyolar ama satıcıdan başka bi fikre ihtiyacım var. bugün kaporosunu yatıracağım ya da yatırmayacağım. çaresiz kaldım. konu hakkında danışacağım kimse yok ve sadece satıcıya güvenmek zorunda kalacağım.

nooooooooooooollluuuuur yardım edin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    onu alma derim başka da demem.onun af edersin ama kaba konuşcam yüksek hızda kıçını başını yolda tutamazsın.düşük hızda hiç bir şey anlamazsın.

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER
    Eğer öyleyse doğru tabi. lastiklerin arka arkaya gitmesi varken yan yana gitmesini bende istemem

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    ne kadar doğrudur bilmiyorum ama tanıdıklarım genelde asla hasarlı motosiklete yanaşmıyor..

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER
    Galiba kaporoyu verip motoru kapatacam diye acele etmem gerekiyor...

peki. çok teşekkürler. çok fazla düşünecek vaktim de yoktu. yetkili servisin satışı olduğu için sorun olmaz diye düşünüyordum. ama demek ki ne olursa olsun çok fazla güvenmemek gerekli galiba.

bu cahil adama yardım ettiğiniz için sağolun. şimdi acele etmeyeceğim ve daha dikkatli olacağım. yeniden çok teşekkürler beyefendiler...

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Motorun arka çatalı şasiden bağımsızdır. Yani ikisi ayrı parça.
    Arka çatala zarar verecek kadar büyük bir kaza geçirmiş ise sadece arka çatal değişimi ile motorun sorunun çözülmesi bence mümkün değil, çatal dışında değişen başka parçalarda olmalı. Almayı düşünüyorsan başka servislerede göstermeni öneririm.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun arka çatalı şasiden bağımsızdır. Yani ikisi ayrı parça.
    Arka çatala zarar verecek kadar büyük bir kaza geçirmiş ise sadece arka çatal değişimi ile motorun sorunun çözülmesi bence mümkün değil, çatal dışında değişen başka parçalarda olmalı. Almayı düşünüyorsan başka servislerede göstermeni öneririm.
    Darbeyi tam arkadan tekerden yediyse değin gibi sorun olur.... Ama yandan yemişse yani tekere yandan vurulmuşsa sadece (salıncak) çatal zarar görür...Milini yada başka yeri eğmesine imkan yoktur......

Fiyatı makulse kaçırılmaz.... Ama değerinden de alınmaz.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Fiyat nedir aldığınıza deyecek bir miktarmı?Sahibinden.comma baktınızmı?Kazalı motor zor olur uğraştırır adamı.Pertli araba bile alıp satması çok zordur motorda daha beter.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    sen neden kazalı motor almakistiyorsunki?
    fiyatı çokmu uygun?
    uygunsa sorunyok, arka maşa bağımsız olduğu için,gidişinde bi yamukluk yoksabi sıkıntı çıkmaz, alınabilir
    ama piyasadaki diğer motorlarla aynıysafiyat
    hiç gerek yok..
    ufak sinek miğde bulandırır
    GKN MOTORS

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER
    Beyler =) öncelikle tekrardan sağolun.

araca durur haldeyken trafikte arkadan çarpmışlar. arka çatalda bir yamukluk oluşmuş. düzeltilmesi yeterliymiş fakat (kendileri servis, ellerinde ya) parçayı değiştirmişler. satıcı ve yetkili servis (aynı yer) ; gözün arkada kalmasın150.000 e kadar al kullan tertemiz makina, sıkıntı yaşamazsın diyor.

motor da 9.000 YTL.

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    9000 ytl hasarlı makinaya göre çok yüksek fiat ikincisi hiç bilen arkadaşın yokmu götür yanında motoru arka tekerini askıya aldır çalıştırıp 1-2-3-4-5 yap tır titreme varmı belli eder gözü kapalı motor alınmaz kardeşim seni taşıyacak sonuçta can bu kadar ucuz olmamalı
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER
    valla sevgili arkadaşım, kimse yok yanımda götürebileceğim. ama haklısın. can bu. bu gün o konuyla ilgili ikinci dereceden tanıdık falan gibi birilerini bulmaya çalışırım. bakalım denk gelecek mi? sağolasın....

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Hocam aklinda soru isareti kalincaya kadar catali yamuk, kazali vs bir motor almak yerine sahibinden.com'da veya herhangi baska yerden temiz bir fazer almayi neden dusunmuyorsun? Duayla degil ki, paranla aliyorsun neticede makineyi ben olsam hic bulasmam kazali-mazali motorla ugrasacagima gider kiz gibi tertemiz bir tane bulur onu alirdim

Motosikleti
    Yamaha Cgnynuss 125rs
    Çatal yamulma esnasında swingarm ın bağlandı noklarında olucaşak mininum oynamada calı değiştirmenin hiç bir anlamı kalmaz haberin ola
    Lütfen kask yazın bile eldiven ve gündüzleride farlarınız açınız ve sağlamayınız vede unutmayınız papaz pilavı 2 kere yemez Herkese saygılar

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    vazgeçtim..........................
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    arkadaşım alet güçlü bir alet bende var.
    hız meraklısı değilim.otobanda bir defa 191 gördüm ki bu hayatımın hız rekoru:
    1.bu alet için 190 çok değil.
    2.yollarımız mükemmel değil.
    3.bunu alınca sen de göreceksin 110 da bile tutabilmek için devamlı gaz kesmek isteyeceksin.
    şimdi sen hangi şartta denersen dene bu aleti alıp 130-140 dan sonra denemek gibi bir şansın olmayacak.düşük hızda da sorunu anlayamazsın.hele hele askıda deneme bile anlama şansın olacağını zannetmiyorum.
    anca alırsan göreceksin.
    ki bu hızlardaki en ufak falso motoru yerden keser seni de düşürebilir.hele bir de arkaya bagaj takıp yolcu attığında tehlike sınırın çok daha düşük hızlara düşecek.
    9000 çok alma.içinde şüphe varsa bedava bile olsa binme.
    alete aşık olur alırsın,uzun müddet binersin bişi olmaz,ama sen yapmazsın bir arkadaşşına vermek gafletine düşersin o da 200 yapıyor mu görmek ister ondan sonrasını düşünmek istemem.

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER
    aha. motosiklet syriana nın çıktı galiba =) neyden vazgeçtin sevgili arkadaşım?

pininfarina, dostum... sahibinden deki fiyatlar beni zorlayacaktır. ve oranında bi garantisi yokmuş dediler. ben bu cehaletle aynı motora oradan 13.000 lira verebilecek kapasitedeyim =)

onur sağolasın. çok yakın bi dostumu buldum. mesleği bu... o yardım edecek. sizin ve onun fikriyle hareket edebileceğim.

bu arada beyfendiler hepinize teşekkürler. konu çözüldü sayılır, yardımlarınızla.

sonuçtan, burada sizleride bilgilendireceğim. alırsam geziye gidelim beraber. olmadı biriniz motorunuzu bana verin =D

hepinize çok teşekkürler.

saygılarımla

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı moonbronz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aha. motosiklet syriana nın çıktı galiba =) neyden vazgeçtin sevgili arkadaşım?
    arkadaşım acil diye başlık açmışsın sana bir soru sordum baktım üstünden bir saat geldi cevaplamadın bende vazgeçmiştim...

dediğim şuydu: eğerki sana motoru öneren servis benim gittiğim yetkili servis ise senin için motoru araştırırım demiştim...ama gerek kalmadı sanırım...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    arka çatal içi boş profilden oluşuyor, kaldırım kenarına vursan eğilebilir, çok şiddetli bir darbeye gerek yok.

Motosikleti
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka çatal içi boş profilden oluşuyor, kaldırım kenarına vursan eğilebilir, çok şiddetli bir darbeye gerek yok.
    arkadaşım kolay eğilebilmek?
    sen fazerden mi bahsediyorsun.
    pilastik aksam olsa anlarım.yada döküm aksam olsa kırılır onu da anlarım(ayna sapı mesela.).ama hiç bir yere hasar vermeden orayı hafifce eğemezsin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler