Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

E-5 ' e zor inerim artık.

Motovento
    REKLAM ALANI
    sıradışıbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150ı
    Arkadaşlar sabah 07:45 gibi evden çıktım , UğurMumcu 'dan (Kartal).İlk defa E-5 den Göztepe-Libadiye-B.Çamlıca'ya.İnanın 08:45 de zor geldim.Dur- kalk'tan ellerim nasıl tuttu.Kurye arkadaşlar nasıl beceriyor bu işi anlamadım.Motorun geçeceği yer yoktu neredeyse.Bİr daha zor inerim E-5' e..!Bİr de Emniyet şeritleri ve eds lerden gitsek acaba ceza yermiyiz yoksa motorlara ayrıcalık tanınıyormu.Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf500
    motora ayrılacalık tanınmaması gerekiyor.her ne kadar sürücüler bizi araçtan saymasa da en nihayetinde bizde motorlu taşıtlar sınıfındayız.bunun yanısıra ayrıcalık tanınsada sen girme.adı üstünde emniyet şeridi.
    We believe in sky,not to sunroof!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    ben emliyet şeridi çizgisinden giderim trafik çok sıkışıksa yada en soldan. daha ceza falan gelmedi.

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    kapat plakanı bas abicim o trafikle uğraşılmazz
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    mondial 151 rs
    plakanın 1 harfin kapat :D bas git

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Adı konmasada emniyet şeritleri zaten motor yolu olmuş durumda.
    2 senedir bağlarbaşından karşıya geçiyorum devamlı emniyet şeridini kullanıyorum.Kimseye kötü örnek olmak istemem ama gerçek bu.Şu ana kadar ceza gelmedi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben plakayı kapatıyorum lastik ile.... ceza falan gelmedi...... çünkü plaka kapalı...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı erdemd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben emliyet şeridi çizgisinden giderim trafik çok sıkışıksa yada en soldan. daha ceza falan gelmedi.
    AH ERDEMCİM AH...

ceza gelmemesi doğru yaptığın anlamına gelmez. en soldan giden araç soldan araç gelmesini beklemez. bu yüzden olabilecek bir kazada tamamen suçlu olursun. sana ayrılan şerit en sol değil mi?

üzecek haberlerini istemem

...................

bu sayfadaki satırları okuyunca "kendi adıma " yapmaya çalıştığım bütüm DOĞRULARIN kimler tarafından yok edildiğini anladım. kusura bakmayın ama bu yazılanları bu formdaki arkadaşlara yakıştıramadım
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı sıradışıbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sabah 07:45 gibi evden çıktım , UğurMumcu 'dan (Kartal).İlk defa E-5 den Göztepe-Libadiye-B.Çamlıca'ya.İnanın 08:45 de zor geldim.Dur- kalk'tan ellerim nasıl tuttu.Kurye arkadaşlar nasıl beceriyor bu işi anlamadım.Motorun geçeceği yer yoktu neredeyse.Bİr daha zor inerim E-5' e..!Bİr de Emniyet şeritleri ve eds lerden gitsek acaba ceza yermiyiz yoksa motorlara ayrıcalık tanınıyormu.Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.!!!
    Altında Daha güçlü ve kaliteli bir motor olduğunda düşüncelerin değişecektir.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    erken çık yola kurallara uygun git gideceğin yere sağlam git

sıradışıbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150ı
    deryali, yol olmadıktan sonra motor ne yapsın.125 cc nin trafikteki kıvraklığı büyük cc 'li motorda olmaz bilgilerinize...!

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı sıradışıbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deryali, yol olmadıktan sonra motor ne yapsın.125 cc nin trafikteki kıvraklığı büyük cc 'li motorda olmaz bilgilerinize...!
    O ZAMAN 50CC BİR MAKİNANIN KIVRAKLIĞI DA 125 CC DE OLMAZ MANTIĞI MI ÇIKIYOR?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Tercih ediceğin başka yollar var bence kartaldan tem'e girip mustafa kemal
    sapağından çık yan yoldan devam et zıt libadiyedesin toplam da 15 dak almaz.
    Böylece hem sabah stresine girmezsin hemde yolun keyfini çıkarırsın kanımca.

alp_toker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City,TVS Apache,Next Yamaha Xmax 250
    direk sahile in ordan devam et,bende maltepe den kadıköy e gidiyorum e5 te oturuyorum,hemen sahile iniyorum ordan devam...en kötü cadde den göztepeye gelirsin ordan yukarı doğru çıkarsın...
    %80 Loading ... 2016 Yamaha Xmax 250

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaş biz ne yapalım her gün e-5'teyiz. üstelik öyle böyle değil. Anadolu'dan Avrupaya birde köprü trafiği çekiyoruz. Demem oki altımda daha küçük ve güçsüz bir motor olsa o yolun altından kalkamazdım.
    Ayrıca büyük cc li bi çok makine yolda benden daha kıvrak gidiyor.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Tabi bazı arkadaslar yanlıs olduğunu düşünüyor ( en azından istanbul trafiğinde faal olmayanlar) ama sol şerit ile bariyer arasında kalan tam motorun sığabilceği kadar bi şerit var ve sabahları tüm motorcular o küçük koridoru kullanır genelde peşpeşe gidilir ve kaza minimuma çekilir, iki aracın arasından gecmekten daha güvenlidir en azından sadece sağındaki trafiği ve bir tek aynayı kontrol edersin. Ayrıca şehir ici kıvraklığı meselesi e-5 e gelince büyük cc avantajı var, küçükler arkada ve arada sıkışıp kalabiliyor.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi bazı arkadaslar yanlıs olduğunu düşünüyor ( en azından istanbul trafiğinde faal olmayanlar) ama sol şerit ile bariyer arasında kalan tam motorun sığabilceği kadar bi şerit var ve sabahları tüm motorcular o küçük koridoru kullanır genelde peşpeşe gidilir ve kaza minimuma çekilir, iki aracın arasından gecmekten daha güvenlidir en azından sadece sağındaki trafiği ve bir tek aynayı kontrol edersin. Ayrıca şehir ici kıvraklığı meselesi e-5 e gelince büyük cc avantajı var, küçükler arkada ve arada sıkışıp kalabiliyor.
    Evet zaten o solun solundaki şerit olmasa ne yapardık bilemiyorum. Herhalde arabadan farkımız kalmaz motora binmek anlamsız olurdu.
    Ancak metrobüs yapılan yerlerde o boşluğuda kapatıyorlarya ona yanıyorum :(

Motosikleti
    CBR 125 R
    ben senin yerinde olsam davosa da gitmem birdaha
    kurallar tüm motorlu araçlar için aynıdır... esnetilme yakalandığın polisin elinde... delmek senin elinde
    [B][I][COLOR="Red"]One Love[/COLOR][/I][/B] [B]One Life[/B]
    ::pulp:: ::pulp:: ::whip::
    [B][I]Ben aslında dünyaya uzaylı gibi ziyaretçi olarak gelecek adamdım da neyseee[/I][/B]

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    yasa çerçevesinde bakılırsa emniyet şeridine girmek suçtur. ama bazı erdemli (satirik anlamda soylemiyorum) arkadaşları üzecek şekilde, ben pratikte bunun boyle olmaması gerektigini düşünüyorum.

zira motosikletler bildiginiz üzere acil durumlarda (ambulans vs.) emniyet seridinden anında cıkabilecek araçlar. yani emniyet seridine ihtiyaç duyan araclar açısından bir sorun teşkil etmiyorlar. yalnız tabi ki viraj donuşlerde, veya seridin ilerisini goremediginiz herhangi bir durumda cok daha temkinli olmak kaydıyla. arıza dolayısıyla saga cekmiş araçlar vb. sizler için tehlike oluşturabildigi gibi o araçlar için de siz tehlike oluşturursunuz. aynı sey emniyet seridine ani dalış yapacak diger araçlar için de geçerli. sadece gerçekten gerektigi durumlarda (duran trafik) emniyet seridinde seyrettiginizi ve bunun harici bir durum oldugunu bilerek uygun suratte seridi kullanırsanız sorun olacagını sanmıyorum. sanmıyorum kelimesinin altını cizmek isterim, izira istisnai durumlarda kimin nasıl tepki verecegini bilemeyecegim için kesin bir iddianın sorumlulugunu da kabul edemem.

ama tekrar soyleyeyim, bu seridi kullanmak yasadışıdır ve motosikletler buna istisna degillerdir. kimseyi yanlış yola sevketmek istemem; ama zorunlu durumlarda, uygun koşullar sağlanırsa ( aşırı dikkatli ve yavaş sürüş vs.) bu eylemin yanlış bir yol oldugunu düşünmüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)