Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ruhsatı üstüme almadım, muamelece 150 lira ceza ile toplam 330 YTL istiyor, bilen?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gt250 Comet
    Arkadaşlar merhaba,

1 ay önce noterden satışı aldım, trafik sigortasını yaptırdım. Ancak 1 aydan fazla olduğu halde halen ruhsatı üzerime almadım. Cezası olduğunu öğrenince, bir arkadaşımın aracılığı ile muameleci buldum. Telefon ile görüşerek durumu anlattım.

Bana; 150 Ytl. ruhsatı üzerime almadığım için cezası olduğunu, muamele işlemlerinin de 180 Ytl. tuttuğunu söyledi. Yani toplamda 330 Ytl istedi. Güvenemedim, bu fiyat fazla gibi geldi. İnternetten araştırma yaptım ancak net bir bilgiye ulaşamadım.

Ruhsatta motorumun bağlı olduğu yer, Üsküdar gözüküyor. Herhalde cumartesi emniyet işlem yapmıyordur, yapıyorsa kendim halledicem. Yapmıyorsa bu işlemler ile uğraşacak vaktim olmadığı için muameleci ile halletmem gerekiyor.

Konu ile ilgili bilgisi olan ve tavsiye verebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

Teşekkürler şimdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    1 gününü ayırıp hallet bence. Ben belgeleri falan birine vermeyi pek güvenilir bulmuyorum. Yinede siz bilirsiniz. Ruhsatın üzerine alma zamanı diye birşey duymadım.Anca kontrollerde falan çıkardı üzerinize almadığınız. Ceza olacağını sanmıyorum
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    cezası o kadar olmaz 80 ytl falan
    diğer işlemlerde sen yaparsan 85 falan tutar
    muameleci temiz muamele yapmaya çalışıyo sana galiba
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 gününü ayırıp hallet bence. Ben belgeleri falan birine vermeyi pek güvenilir bulmuyorum. Yinede siz bilirsiniz. Ruhsatın üzerine alma zamanı diye birşey duymadım.Anca kontrollerde falan çıkardı üzerinize almadığınız. Ceza olacağını sanmıyorum
    noterden satışı aldıktan sonra 1 içinde ruhsat devrini almazsanız cezaya kalırsınız

sigorta'da günü geçtiği için cezaya giriyor artık bilginiz olsun
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsatın üzerine alma zamanı diye birşey duymadım.Anca kontrollerde falan çıkardı üzerinize almadığınız. Ceza olacağını sanmıyorum
    Bilmediğiniz konularda fikir yürüterek, başkalarına dolaylı yollardan zarar vermeyin.

Noter satışından sonra 1 ay süre içerisinde trafik tescil şubesine başvurarak ruhsat işlemlerini başlatmanız gerekiyor.
    bunu yapmamanız halinde, masraflara ilaveten, 70 YTL. ceza ödemek zorunda kalıyorsunuz.

http://www.motosiklet.net/forum/sikc...a-her-sey.html

yukarıdaki linki inceleyerek, alım-satım hakkında bilgilere (özellikle son sayfalardakiler günceldir.) ulaşabilirsiniz.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Ruhsatı 1 ay içerisinde üzerinize almazsanız 67 lira ceza ödersiniz.
    Muameleci (tipik davranışlarıdır bu adamların) ne koparırsam kardır mantığıyla yedirmeye kalkmış. Bu tip adamlara 5 kuruş koklatmayın. Ayırın bir gününüzü, kendi işinizi halledin. Çok zor birşey değil. 1-2 saatte halledersiniz; 2-3 gün sonrada ruhsatınızı alırsınız.
    Ne kadar [B]basit[/B]; o kadar [B]iyi[/B]... ::139::

Motosikleti
    Gt250 Comet
    Çok teşekkürler arkadaşlar. Uğraşmaktan çekindiğimden değil, işimi aksatmam malesef imkansız gibi bir şey. Bu konuda cok katılar izin alamayacağım için mecburen muameleci ile halletmem gerekiyor.

Ama bu fiyata da olmaz tabi, başka bir muameleciye hallettireceğim mecburen. Bildiğiniz bu işleri yapan tanıdığınız bir muameleci var mı?

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    selam arkadaslarda bır ksıım dogru soylemıs ben sana detaylı anlatayım noter satısını yaptın 1 ay ıcınde almassan uzerıne ruhsatı 80.90 ytl gıbı cezası var ruhsatının 1 sayfası degısecek normalı boyle ama yenı ruhsatlar farklı oldugu ıcın 2 sı bırdende degısebılır toplamda tanesı 30.35 ytl 2sıde 70 e yakın tutar muamelecı ıle halledersende sayet vekalet vermedı ısen gene kendın gıtmek zorundasın tabı muamelecı memurları tanıyorsa belkı gerek yok ama zor aslında basıt noter satıs evrakların . ruhsatın ve kımlıgın ıle devır bolumune evraklarını verıyorsun ekstradan tesbıt formu doldurt herhangı bır daktılosu olan yere onuda trafıkten alırsın ben sana kısaca sıralayayım baska sehıre kayıtlı degılse yapman gereken bunlar 1 noter evrakları
    2 tesbıt tutanagı
    3 ruhsatın . kımlıgın ve trafık sıgortan gereklı bu evraklar ıle devır kısmına evraklarını verıp muracat edeceksın 1.2 gun ıcındede ruhsat verme kısmından ruhsatının cıktıgına bakıp cıktıysa kontrol edıp alacaksın uzun oldu yardımcı olmaya calıstım motor araba degıstırmekten ogrendım artık bu ıslerı sana kolay gelsın

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Satış işlemini yaparken noter bana 1 ay içinde devrini almalısınız yoksa şu kadar ceza ödersiniz demişti rakamı hatırlamıyorum zaten çok da önemi yok. Bi notere uğrayıp öğreneblirsin.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

bir ay once ayni olayi ben yasadim. basimdan gecenler:

ruhsati ustume almakta gecikince ceza yemis oldum. bunun cezasi 115 ytl. cezayi iki hafta icinde odersen, yani motorun satis tarihinden sonraki dort ila alti hafta icinde odersen %25 indirim oluyor. ceza olarak 86.25 ytl odedim.

ceza odeme isini kendim yaptim. emniyet binasinin onundeki trafik polisleri benim gibi cezali duruma dusmus kisilere caza kesip makbuz veriyorlar. ceza odemeye giderken yaninda mutlaka bozuk para olsun.

ruhsat isini takip eden kisiye toplam 60 ytl verdim. bunun icinde ruhsat masrafi ve kendi ucretleri var.

ankara'da ruhsat isleri emniyet mudurlugunun yanindaki bir binada yapiliyor. bu binanin cevresi ruhsat islerini takip eden ufak dukkanlarla dolu. istanbul'da ruhsat islerinin yapildigi yerde mutlaka bir suru is takibi yapan bulursun.

Motosikleti
    Gt250 Comet
    arkadaşlar çok sağolun. O zaman ben yarın emniyete gidip cezamı kendim yatırayım süre dolmadan 85'e kapatayım en azından. Muameleciyide araştırayım iyice, trafik sigortamı yaptırmıstım onun parasınıda ödemeyecek muameleyi yapan.

Sizce ne kadar vereyim muameleciye?

Birde vekalet vermek lazım demişsiniz onun fiyatı nedir?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kaskolu kymcoxciting250
    Alıntı codeguru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çok sağolun. O zaman ben yarın emniyete gidip cezamı kendim yatırayım süre dolmadan 85'e kapatayım en azından. Muameleciyide araştırayım iyice, trafik sigortamı yaptırmıstım onun parasınıda ödemeyecek muameleyi yapan.

280ytl ye arkadaşım yahya yapar bu işi telini özeline mesaj attım

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Arkadasım cogu arkadaslar yardımcı olmuş soruna bende tam net fıyatlarını vereyım sana nerden bılıyosun dersen bır ay once ruhsat cıkrdım kendım hallettım herseyı ruhsat bedelı tek sayfa degısırse 28 ytl ıkı sayfa olursa 56 ytl (genelde tek nusha degısır)+ek1 formu (trfık onundekı muamelecılerden doldurtuyorsun) 10 ytl +sıgorta 37 ytl baska masrafın yok (Kendın gıdıp yaparsan bu fıyatlardır )ama muamelecıye verıcem ılla dersen o zaman en az 100 ytl muamelecı alır adamına gore kimden ne koparırlarsa mantıgıyla calışıyor cogu trafık subelerının onlerınde buroları var bır suru her hangı bırıne verebılırsın ewraklarını ama bu fıyatları bıldıgını mutlaka soylekı fazla bır sey almasınlar senden.

Ceza konusuna bısey dıyemem ben zamanında hallettım...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

noterden vekalet cikarmak icin 25-30 ytl gibi bir ucret odemistim. vekaletin uzerinde
    senin adina is takibi yapacak kisinin adi oluyor. once muameleci dedigimiz kisiyi
    bulman lazim.

ilk notta da yazmistim. bu is icin adamlara 60 ytl odedim. bu fiyata her sey dahil, anahtar teslimi. istanbul'daki fiyatlarda bu civarda olmali. 300 ytl isteyen biraz fazla ucmus.

Motosikleti
    Gt250 Comet
    Sağolun arkadaşlar yardmlarınız için. Kendim sabahtan çözmeye karar verdim. Pazartesi 8'e açılıyor sanırım emniyet, Üsküdar'a baglı yazıyor ruhsatta.

Trafik sigortam var
    Muayenem 2010'a kadar yazıyor ruhsatta
    noter belgem
    kimliğim (Yoksa Ehliyet mi?)

Bunlarla gideceğim işlem için, sıraya girmeden önce yapmam gereken bir şey vrmı? Fotokopi vs. gibi???

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    ek1 gibi bisey doldurtman gerekio benimde bi ara bakirkoye gitmem gerek bu is icin..:(
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Sağolun arkadaşlar yardmlarınız için. Kendim sabahtan çözmeye karar verdim. Pazartesi 8'e açılıyor sanırım emniyet, Üsküdar'a baglı yazıyor ruhsatta.

Trafik sigortam var
    Muayenem 2010'a kadar yazıyor ruhsatta
    noter belgem
    kimliğim (Yoksa Ehliyet mi?)

Bunlarla gideceğim işlem için, sıraya girmeden önce yapmam gereken bir şey vrmı? Fotokopi vs. gibi???
    Ehlıyet olmuyor nufus kagıdı ıstıyorlar benden oyle ıstedıler bırde emnıyete gırmeden dısardakı trafık burolarından bırınden ek-1 formu doldurtman gerekıyor 10 ytl alıyolar ek-1 formu ıcın ve ewraklarını duzennleyıp ıcerı verılecek sekılde sana verırler.Gerısı sıraya gırıp teslım etmeye kalır şimdiden kolay gelsın...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

Motosikleti
    Gt250 Comet
    Arkadaşlar Üsküdar emniyette kendim hallettim. Sabah 8:30'da açılıyor. Dışarıda sıraya girdim, ancak girmesenizde olur. Sıra kuyruğundakilerin %90'ı pasaport için bekleyenlermiş.

Hemen yakında bir muamele ofisi var oradan Ek1'i doldurttum. Toplamda 20-30 dk.'lık bir işlem.

Ek 1'e 10 ytl, gecikme cezası olarak 86 ytl ve toplamda 125 ytl. ödedim. Perşembe öğleden sonra alacağım yeni ruhsatımı.

Yani muameleci benden fazladan 205 ytl. fazladan para istiyormuş, olmaz böyle şey!

Herkese çok teşekkürler arkadaşlar.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Sorununuzun hallolduğuna sevindim.Keşke 1 ay dolmadan halletseydiniz de şu işi, boşuna ceza ödemeseydiniz.Güle güle kazasız belasız sürüşler.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    muameleci ler o işi yapıyorsa bu işlem yaptıkları memurların onlara öncelik tanıma suçudur ayrıca zamanında benimde başıma benzeri bi olay geldi 450ytl fiyat çektiler ben 180 ytl ye yaptım
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)