Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eureko(garanti) Sigortanın Büyük Ayıbı

Motovento
    REKLAM ALANI
    halidbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 1000 rr Pgo x-hot 125
    iptal oldu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    naproksen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp
    Valla arkadaşım durumun için üzüldüm.
    Benim başıma paylaşabileceğim bu tarz bir olay gelmedi ama şunu söylemeden edemiycem çoğu (dikkat edin hepsi demiyorum) sigorta firmasında herşey sigorta yapılana kadar.
    Burda sigorta senin sigortan değil ama sigorta şirketinin vurdumduymaz tavrı açıkça görülüyor. Eksper rapor veriyor ödeme işine tmm diyorlar sonra herşey değişiyor. Elinde yeterli belge varsa bu durumları ispatlıyabileceğin bu işin peşini bırakma derim
    Africa Twin
    lntoftheotherworld.blogspot.com

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Madur olmak çok kötü bir duygu.Geçmiş olsun
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Alıntı halidbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adının nilgün hanım olan bayanın ifadeside ilginç bizim sigortalı araç 8 de 8 asli kusurlu olamaz
    Motosiklet kullanıyoruz ya, suçsuz olmamız imkansız...
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Malesef yasalarımıza göre bir araca diğer aracın fiziki teması olmazsa kazaya karışmamış sayılıyor, mutlaka arabayla temas etmesi aranıyor :S saçma ama kurallarımızın hangi biri tam olarak doğru ki. Geçmiş olsun:S
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    walla qeçmiş olsun qarip bi olay.Acaba önce neden siz yaptırın biz öderiz diyorlar?
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Sigorta sirketlerinin tumu, prim almaya gelince pesinden kosan, ancak bir police odemesi yapmaya gelince de binbir turlu kiviran sirketlerdir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kaskolu kymcoxciting250
    geçmiş olsun... hasar dosyasını bana mesaj atarsan sigortacı olarak bende bi inceletebilirim...maalesef trafik sigortaları bi keşmekeş...kanundada öle bişi var araç kazaya temas etmemişse onun sigortasından yararlanılamıyor...eksper yapılma konusunda yanlış bilgi vermiş eksper sadece foto çeker evrakları toplar hasar tutarını şirketlere raporeder bildirir ödeme çıkıcak yaptır diyemez...kaskoları ucuzlatsalarda herkes kaskolansa sigortacı olarak temennimiz bu yönde...

1atasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Wiki 125İ
    buda bir türkiye gerçeği bu sigorta şirketleri hep böyle
    senin yapıcağın araç sahibinden masrafları tahsil ediceksin o gidicek sigorta şirketi ile kendi uğraşacak. madem görmemiş masrafınıda derdinide o çeksin
    DELİKANLI OLUNMAZ DOĞULUR .......KARADENİZ FIRTINASI OFLU ALİ

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    cünety abi . avukatın bu işi halleder diyorum birde trafik polisine danış istersen
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Temenniler için tesekkür ederim.daha önce esk de buna benzer kaza olmuş ve anadolu sigorta sorunsuz ödemeyi yapmış.ayrıca konusdugum 3 avukatta mahkeme yoluyla alınacagını beyan ettiler.raporun dogru oldugunu ve haklı oldugumu görüştügüm polis memurlarıda onayladı.H2O arkadasım özelden sana kaza raporunu gönderecegim ilgin için sagol.

geçmiş olsun en az hasarla kurtulmuşsundur umarım. Bu tip olaylarda bence en iyisi yazılı bir belge ile hasar onarımını başlatmak olsa gerek. Son zamanlarda duymuşsunuzdur sigorta şirketleri zarar ediyolar diye bu da onları butür olaylarda mesnetsiz ve seviyesiz haraketlere yönlendiryor.

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Sigorta ödemiyorsa ve mazaret olarkta senin kaza yapmana sebep olan aracın kazaya karışmadığını iddia ediyorsa olayı mutlaka mahkemeye götür. Sonuçta elinde emniyet tarafından tutulmuş ve senin suçsuz olduğunu gösteren bir kaza raporu var. Mahkemeye gitsen hakime sadece bu raporu göstersen bile seni haklı bulacaktır. Hakkını aramaktan sonuna kadar vazgeçme.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Geçmiş olsun.

Demek ki neymiş? Karşı taraf temas olmasa da hatasını kabul ediyorsa "ufaktan çarpım" diye yalan beyanda bukunmak gerekliymiş

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim bildiğim Trafik kazalarında tek sürücüye 8/8 kusurlu ibaresi kulanılamadığı..Veya %100 kusur...
    Birde;
    kazaya sebebiyet vermek başka..
    Kazaya karışmak başka bir süreçtir...

Ama bu dediklerim , (KASKO'lar için ) sigortanın masrafları karşılamasına engel değildir..
    Sadece ortada bir yanlışlık var demek istedim..Tabi arkadaşımızın anlatımına göredir yorumum..

Yinede tekrar etmek istiyorum..
    Aracınız kaskolu ise suçluda olsanız suçsuzda olsanız o aracın masraflarını ödemek zorundadır..
    Bunlar o sigortanın ödeme yapmasına engel değildir..
    Kasko şirketleri ödeme için kanunda belirtilen süre içerisinde ödemeyi gerçekleştirmeleri gerekir..

Benim değinmek istediğim 8/8 veya %100 kusur olayıdır..

Yanlışım varsa düzeltilmesini ve yanlış bilgimin değişimi için bilgilenmek isterim..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    motosikletim kaskolu degildi .karşı tarafın trafik sigortasına basvurduk.ve raporda trafik tarafından tutuldu ve raporda karsı araçla temas olmadıgı halde sürücünün asli kusurlardan (kod8) kavsaklarda geçiş önceligine uymamak kuralını ihlal ettiginden %100 tam kusurlu oldugunu rapor etti.8 de 8 araca suçu verdi karşı tarafın sigortası garanti sigorta temas yok diye parayı ödemedi.kazada önüme tali yoldan çıkan araça vurmamak için sag kaçtım ve duran arabaya vurmak zorunda bırakıldım kazaya sebeb veren araç beni görmedigini beyan etti aynı ifadeyi polisede verdi ve tutanak ona göre tutuldu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kaskolu kymcoxciting250
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

Demek ki neymiş? Karşı taraf temas olmasa da hatasını kabul ediyorsa "ufaktan çarpım" diye yalan beyanda bukunmak gerekliymiş
    bir nevi haklısın...

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı h2o adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir nevi haklısın...
    @h2o paşam;
    benim yazdıklarım hakkındaki fikrin nedir?..

Sen bu işi meslek olarak yapan ve bilen biri olarak yani..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kaskolu kymcoxciting250
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @h2o paşam;
    benim yazdıklarım hakkındaki fikrin nedir?..

Sen bu işi meslek olarak yapan ve bilen biri olarak yani..
    motorun kaskosu yokki ...o arabanın kaskosunun olması da bişi ifade etmio şu aşamada ...arabanın trafik poliçesine başvurmuş normal olarak motor ama ödeme alamamış mahkeme yolu açık mahkemede motor lehine sonuçlanır %80ama uzun bi süreç gidip gelirse mahkemeye bilirkişilerle uğraşırsa ki bence uğraşmalı mükafatını alır diye düşünüorum...

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    olay kaza işinden adli suç a doğru kayıyor ya neyse , ölmem mi gerekiydu lafından , birisinin etkisi ile zarar görmek olmuyor mu ?

biri birini kovalasa adamda kaçarken biyerden aşağı düşse , şuçlu kim olur
    bence cevap neyse bu vakada da o olur .

Avukat varmı avukat bende merka ettim şimdi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)