Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bir Kaza haberi de benden...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Çok geçmiş olsun..

Bunlar ehliyeti kasaptan almış davarlar heralde..

Umarım tekrarlanmaz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı limp65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam çok geçmiş olsun. allah beterinden korusun. bende 2 gün önce ilk kazamı yaptım Dylanımla kırmızı ışıkta ufak ufak en sağdan ilerlerken bi kadın kapıyı açtı far altı ve üstü grenaj kırıldı 350 ytl hasar var. tutanak tutturmadım çünkü ben haksız görünebilirdim arabanın sağından gittiğim için hasarın yarısın aldım ve gittim. gerçekten çok sinir bozucu heleki bizim hatamız da değilse insanın iyice sinirleri bozuluyor...
    Sana da büyük geçmiş olsun dostum.İstanbul gibi bir yerde cidden nerede ne olacağı bilinmiyor.Bu arada ben de bugün çok salak davranmışım şimdi farkına varıyorum ama hayatımda ilk defa kaza yapıyorum ve bana da bir şey olmamış ya sanırım normal

Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlıyan anladı zaten
    Tamam abi.Adamı deşifre etmeyelim lütfen

Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun..

Bunlar ehliyeti kasaptan almış davarlar heralde..

Umarım tekrarlanmaz..
    Çok sağol İzzet abi.
    İstanbul gibi bir yerde bunlardan çok var.
    Bu arada düşündüm de bu adam ehliyeti cidden kasaptan almış ya da gazoz kapağından çıkmış.Bir adamın okuma yazması nasıl olmaz yaa
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Geçmiş olsun ucuz atlatmışın.Yine İstanbulun şöförü Antalya ya göre daha iyi,Antalyada alt geçite arabayı vuruyorlar birde taşıt kaymasınlar diye tırtık yaptılar her gün en az 2-3 tane vuruyor.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kaskolu kymcoxciting250
    geçmiş olsun...sigortacı olarak tavsiyem karşı tarafın sigortasına hasar dosyası açtırman suçlumusun değilmisin ödeme çıkınca anlaşılır...ama motorunu serviste bırakıp eksperin gelip foto çekmesi ve hasar tutarını servisten öğrenmesi gerekli buda 1 gün motorsuz kalman demek ...motosiklet.net tutkunlarına kazasız sürüşler dilerim...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Mhyen Arkadaşım büyük geçmiş olsun, kazanın büyüğü küçüğü olmaz ama şükür atlatmışsın Kaza ve sonrasındakileri yazdığım forumumdan bir alıntı yaptım umarım faydası olacaktır.

Tekrar geçmiş olsun.

Bu çeşit maddi hasarlı küçük kazalara Polis asla gelmiyor! Sigortacı arkadaş, örnek bir tutanak çıkarttı, her şey anlaşılsın diye çok basit ve örnekli. Ehliyet, sigorta poliçeleri ve kazanın oluş biçiminin krokilerini yazdık çizdik. İmzaladık, tüm evrakların fotokopilerini çektik ekledik. Bu arada, her iki sürücünün de kendi yorumlarını yazdığı bölüm var ki, kim ne yazmış önemli bile değil. Bu belgeler uzmanlara gidiyor ve onlar kusurlu olanı saptayıp kimin sigorta poliçesinden karşılanması gerektiğine karar veriyorlar. Evrakları alıp servisinize gidiyorsunuz, kaza bildirimi internetten veriliyor ve bir ekspertiz tayin ediliyor. ekspertiz gelip, tutulan evrak ile araçta oluşan hasarı karşılaştırıp, tamir masrafları için servis ile hemfikir oluyorlar. Ekspertiz hasar ve masraflar için onay verdiğinde servis aracı tamir ediyor, sizin banka detaylarınız alınıyor ve masraf önce size çıkartılıyor. Ancak, bilirkişi raporu sizden yana olduğunu farzedersek sizin poliçeden, karşı taraf kusurlu ise onun poliçesinden para tarafınıza ödeniyor

Biraz daha ek bilgi:
    exper denilen şahıs, sadece tek bir sigorta şirketi için çalışmaz, her türlü kazada bedel tesbiti yapabilir ve taktir de bulunur. Müfettiş ise sadece kazaya karışan aracın sigorta şirketi adına çalışır ve özellikle yüksek maddi hasarlı kazalara doğrudan müdahale ederek bedel tesbitinde bulunur. Normalde küçük kazalarda pek gelmez, ama gelip bakacağım demiş ise onun imzası ve onayı olmadan araç onarılamaz ya da onarılsa da parası ödenmez.

Tüm bunlardan sonra parayı alıp kendim yaptırabilirmiyim sorusuna cevap hayırdır Aracının resimleri çekilir, bedel tesbiti yapılır ve onaydan (sigortaca) geçer, onaydan sonra servis ben motoru onardım der, exper ve ya müfettiş yeniden gelir, değişen parçaların kod nuymaralarına kadar alır ve bazı sigorta şirketleri çıkan hasarlı parçalarıda alır götürür ve sisteme onarılmıştır diye rapor yazar. Sen servise hasarın bedelini ödersin, servis de faturayı sigorta şirketine gönderir ve senin hesap bilgilerinle birlikte, sigortadan ödeme onayı çıktığında muhasebe parayı senin banka hesabına yatırır

spawnem´isimli üyeden Alıntı
    bende 1 haziranda kaza yaptım sizin kadar souk kanlı değildim.sinirden susmus vaziyete adama bakıyordum.tutanağı yazarkende sinirden pek bişi yazamadım 3 5 kelimeyle olayı özetledim ve bugun kusur oranlarını ogrendim.%100 kusursuzmbenim bi kac sorum olucak şimdi bu noktadan sonra.

1.kazadan birgun sonra servise gittim o gun hemen exper geldi motora 2 milyarlık hasar raporu yazmıs.o gun experi aradım fiyatta bişi yapamazmısnız diye benim verdiğim rakam tahmini gercek oranı muffetiş belirlicek dedi.şimdi mufffetiş gelicekse experin işi ne neden fiyat belirliyor.muffetiş gelmesi diye bişi soz konusumu???
    2.ben aldığım parayla motoru servise değilde kendim yapmam mumkunmu.

Sanada geçmiş olsun arkadaş

Şimdi exper denilen şahıs, sadece tek bir sigorta şirketi için çalışmaz, her türlü kazada bedel tesbiti yapabilir ve taktir de bulunur. Müfettiş ise sadece kazaya karışan aracın sigorta şirketi adına çalışır ve özellikle yüksek maddi hasarlı kazalara doğrudan müdahale ederek bedel tesbitinde bulunur. Normalde küçük kazalarda pek gelmez, ama gelip bakacağım demiş ise onun imzası ve onayı olmadan araç onarılamaz ya da onarılsa da parası ödenmez.

Tüm bunlardan sonra parayı alıp kendim yaptırabilirmiyim sorusuna cevap hayırdır Aracının resimleri çekilir, bedel tesbiti yapılır ve onaydan (sigortaca) geçer, onaydan sonra servis ben motoru onardım der, exper ve ya müfettiş yeniden gelir, değişen parçaların kod nuymaralarına kadar alır ve bazı sigorta şirketleri çıkan hasarlı parçalarıda alır götürür ve sisteme onarılmıştır diye rapor yazar. Sen servise hasarın bedelini ödersin, servis de faturayı sigorta şirketine gönderir ve senin hesap bilgilerinle birlikte, sigortadan ödeme onayı çıktığında muhasebe parayı senin banka hesabına yatırır

Umarım faydası olmuştur. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
    Poturdak

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı h2o adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun...sigortacı olarak tavsiyem karşı tarafın sigortasına hasar dosyası açtırman suçlumusun değilmisin ödeme çıkınca anlaşılır...ama motorunu serviste bırakıp eksperin gelip foto çekmesi ve hasar tutarını servisten öğrenmesi gerekli buda 1 gün motorsuz kalman demek ...motosiklet.net tutkunlarına kazasız sürüşler dilerim...
    Hocam sana özelden msn adresimi yolluyorum.Soracağım bir kaç konu varda bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Muzaffer abi çok sağol.Allah hepimizi korusun.Düşmanımın başına bile böyle bir bela vermesin
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sana özelden msn adresimi yolluyorum.Soracağım bir kaç konu varda bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Muzaffer abi çok sağol.Allah hepimizi korusun.Düşmanımın başına bile böyle bir bela vermesin
    Abim zaten senin servis bu işleri iyi bilir, onlarla koordineli olarak halledersin Tekrar büyük geçmiş olsun.
    NOT: ben de o O.Ç. isimli taksici cahile hemen hemen her sabah rastlamaktayım Aynı adammı bilemem tabi ama sıfat aynı
    Poturdak

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Odur muzaffer abi merak etme
    Gördüğün zaman aynı sokaktaki bir iti görmüş kadar bile değer verme kendisine.
    Mümkünse adamdan sayıp yanından bile geçme

orta sehba 400 olurmu be bu nedir yahu motoru alırsın 3000 liraya 4 parça almaya kalksan motorun fiyatını buluyor ben depo alayım dedim 500 dediler çok pahalı bu motor parçaları bu işe mi girsek

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Orta sehpa 400 değilmiş zaten 43 euro imiş.Bizim servisteki vatandaşlar 5-10 liraya yaptırılır mantığıyla bakan O.Ç isimli kasap taksi şöförümüze gıcıklığına öyle demişler

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Geçmiş olsun abi.Allah korumuş.Allah bir daha yaşatmasın ve bizi böylelerinden korusun.
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

Motosikleti
    F5SS&CBR125
    kardeşim geçmiş olsun.korktum başlığı görünce amaallahtan sende bişey yok.

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    mhyen çok geçmiş olsun .....
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Orta sehpa 400 değilmiş zaten 43 euro imiş.Bizim servisteki vatandaşlar 5-10 liraya yaptırılır mantığıyla bakan O.Ç isimli kasap taksi şöförümüze gıcıklığına öyle demişler
    kardeş geçmiş olsun ama servis o fiyatı soyleyerek buyuk hata etmiş o zman belki adam sana 100 kağıt bırakıp gidicekti şimdi uğraş dur sigortayla polisle raporla
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar.
    Allah sizin başınıza vermesin
    Sametrix serviste zaten neden öyle dedi bilmiyorum ama adamla zaten onlarda bayağı tartıştılar.Zaten taksi şöförlerine hepimiz gıcık oluyoruz diyip adamı al aşağı edecekti bir abi ben kurtardım
    Ama inanır mısınız yine de ben yaptırsam da uğraşsam da üzülmüyorum.Çünkü burada çok öenmli tecrübeler edindim.Daha büyük maddi hasarlı bir kaza ile karşılaşmış olsam çok daha kötü olurdu.
    En kötüsü bu olsun diyoruz ama motosiklet üzerinde yaşayıp da aksiyon yaşamayan insan yoktur sanırım.Hele de İstanbul'da

İlk motor aldığım günden bugüne düşünüyorum da bir kez takip mesafesini ihlal edip aracın birine az daha arkadan vuruyordum.Onu geçtim arkamdaki minibüsün beni altına almasına ramak kalmıştı
    Yine bir kez motoru elimde tutarken düşürmüş altında kalmıştım.
    Ayrıca bir seferinde benzinim bitmişti.Boğaz köprüsünde tam 3 saat mahsur kalmıştım.
    Şimdi de bugünkü yaşadığım kaza...
    Hani cidden bir sürü olay yaşanıyor.
    Bugünden beri kendime soruyorum.Acaba ben gittikçe kötü kullanmaya mı başladım(ıkarus sendromu) mu yaşıyorum, şartlar mı kötüleşmeye başladı yoksa kötü şansa sahibim de her şey beni mi buluyor

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu arada arkadaşlar myhen %100 haklı çıktı =)))))))) O.Ç düşünsün artık :D

o çizime tramer nasıl karar verebildi dahala anlamış değilim =)))))))))))))))))
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Bugün motorumun ruhsatı ve plakası çıktıktan sonra ilk kez biniyordum.Daha plaka takılmamıştı bile.Dersten sonra taktıracaktım.Saat 8:50 sıralarında E-5'ten Kadıköy tarafına doğru giderken Hasanpaşa-Kızıltoprak tarafına dönüşün 500 metre gerisinde sıkışık trafikte ilerlerken birden sağa doğru kıran TİCARİ TAKSİ şöförü O.Ç sol arka tarafımdan bana vurdu.Allah'tan hızım düşüktü hemen toparladım ve durdum.Yere bile düşmedim.Motoru da devirmedim Şükürler olsun.Bende yani hiçbir şey yok.Motorda hemen hemen öyle.Sadece yan grenajlarda 1-2 yere ufak taksinin sarı boyası geçmiş yoksa en ufak ezik, kırık, çatlak yok.İşin kötü olan yanı ise orta sehpamın ucu kırıldı
    İlkin ekip çağırdım ama yarım saat geçtiği halde gelmeyince çevrenin ve O.ç'nin ısrarlarına dayanamayaraktan adamla motoru Kızıltoprak'ta servise götürdük.Adam zaten ne lazımsa ben yaptırıcam dedi.Suçlu olduğunu kabul ediyordu.Fakat 400 liralık orta sehpa değişcek diyince adamın tipi değişti.
    Hemen tekrar ekipleri aradım yoksa anlaşamıyorduk ama onlar da kaza mahalli değiştiğinden gelemeyeceklerini söylediler.Aramızda rapor tutmamız istendi.
    Anlaşamadığımız tek nokta O.Ç'nin ısrarla beni emniyet şeridinden geldiğimdi.Fakat ben açıkcası nereden geldiğimi tam hatırlayamıyordum.
    Rapora emniyet şeridi çizgisi üzerinden geliyordum diye yazdım.Belki 2,5 saat adamla tantana ettik.
    Fakat öyle bir mesele ki cahille konuşmak çok çok zor.Adam İstanbul'da yaşıyor, taksi şöförlüğü yapıyor ama okuma yazması yok.Şaştım kaldım doğrusu.
    İlkin zaten suçunu kabul eden adam sonradan rapora motor bana çarptı diye yazdırdı
    Sonuçta ben de " Emniyet şeridi çizgisi üzerinden ilerlerken aniden sağa kıran taksi bana sol arkadan çarptı" diye yazdım.

Biraz araştırmama göre bizim kırılan ana sehpa ucu kaynak tutarmış.Bu şekilde yaptırılma yolu var.Fercomotorun sitesinden de kdv hariç 43€ gibi bir fiyat görüyorum benim motorun sehpasını.
    Ayrıca adamın ruhsat,sigorta, ehliyet fotokopilerini de aldım.
    Sizce ne yapmalıyım?Bu belgelerle nereye başvurmam gerekli?
    Eğerki çok uğraşacak mağdur olacaksam başımın gözümün sadakası diyip kendim yaptırcam yoksa.Bu arada adamın arabasında ne hikmetse gram çizik yok
    Bu belgeler nereye teslim edilecek?Mesela ben teslim etmeyip adam ederse ben suçlu mu oluyorum?
    Kafam çok karıştı valla.Allah kimseye kaza yaşatmasın.Ama bugün çok önemli deneyimler kazandım.Okuyanlar da uygularsa eminim ki çok daha rahat ederler.

1-)Trafiğin sıkışık olduğu zamanlarda yavaş gitmek en önemlisi(oradan hızlı geçsem ya da altımda eski sattığım hyo gt250r olsa halim haraptı)
    2-)Sabah saatleri insanların dikkatsizliği, aptallığı, mallığı üzerinde.Çok çok dikkat...
    3-)Her ne şekilde olursa olsun; araçta-motorda ister gram boya atması olsun ister sadece bir çizik olsun siz kimseyle uğraşmayın.Direk ekip çağırın.Bugün benim en pişman olduğum konu budur

Allah hepimize motorlarımızı hayırlı bir şekilde kullanmayı nasip etsin.Kaza bela vermesin

Ayrıca eklemek istiyorum.O.Ç'nin bana çarptıktan sonra söylediği ilk şey "Yav ben seni görmememişemm" olduAnlamadığım taraf koskoca motorun neresini göremedin ha dikkatsiz kör
    ha işte arkadaşlar bunlar cidden kör arkaya yaslanmış yan aynalara bakmaya üşengec tavırlarla araç kullanıyorlar o yüzden farlar açık parmak kornaya yakın olsun dürtmesen bunları bizi farketmiyolar geçmişolsun birşey olmamış sana

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    eheheh iyi bu sevindirici
    grenajlarda cizilmisti sanirim (ole anladim ben) onuda yaptirsaydin mehmet:D
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    gecmis olsun...gormemisim dedi olemi..

hep ole olor zaten hic bizi farketmesler..uzunlarla gidiyom gece gunduz genede goremiyorlar..

gormedim gormedim diyolar namluyu kafalarina dayandi mi konusamaz oluyorlar...

hele o sinyalsiz serit deyistirenler yokmuu..allah cc.en kisa zamanda 4 kollu nasip etsin onlara...
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)