Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İçiniz rahat uyumak istiyorsanız...

Motovento
    REKLAM ALANI
    overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Arkadaşlar bir süredir motorumu hırsızlığa karşı korumanın yollarını arıyordum, sanırım kesin çözümü buldum ve sizlerle paylaşmak istedim. Şimdiden olası değerli tavsiyeleriniz için teşekkürler. Sanırım alabileceğim tüm önlemleri aldım. Gerisi tevekkülden ibaret...

Kullandığım güvenlik sistemim 6 elemandan oluşuyor.

1) Immobilizer
    2) Orjinal branda
    3) Ön teker için halat kilit
    4) Arka teker için Grade80 8mm "makas işlemez" zincir ve gizli kelepçeli masterlock kilit.
    5) XENA XR1 alarmlı disk kilidi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hırsız Gözüne kestirdimi yapamayacağı şey yoktur

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı caner22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırsız Gözüne kestirdimi yapamayacağı şey yoktur
    Benim 15000ytl lik motorumla o kadar uğraşacağına gider bi araba çalar bence, o yüzden içim rahat

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    tam benim yaptığım gibi yapmışsın. sen da bi de ek olarak immobilizer var. Valla 'Arsen Lüpen' bile götüremez bu motoru artık.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam benim yaptığım gibi yapmışsın. sen da bi de ek olarak immobilizer var. Valla 'Arsen Lüpen' bile götüremez bu motoru artık.
    enginer6 kardeş, şaka bi yana da harbiden de bence uğraşmazlar bu kadar bi motor için dimi

Motosikleti
    chopper
    iyi yapmışsın iyi bir koruma fakat cok uzun zaman suryor takıp cikarmak
    [B]joker[/B]
    [B]live to ride-ride to die[/B]

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 15000ytl lik motorumla o kadar uğraşacağına gider bi araba çalar bence, o yüzden içim rahat
    15bin diyorsun az paramı?

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kaskolu kymcoxciting250
    Alıntı jeynajeyna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ever bide bu zaman alışı var düşünsene bi ... çıkıosun akşam gezmeye ön aç arka aç disk sök çadırı çıkar yarım saat sonra döndün eve tekrar ön tekeri tak arka tekeri tak diski tak çadırı ört ...Allah yardımcımız olsun

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı jeynajeyna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Brandayı toplamak biraz uzun sürüyor (1dakika ) Sabah çıkarken zincir ve halatı yerinde bırakıyorum, onları toplamakla uğraşmıyorum. Bi zincir de işyerime yaptım. İşyerinin önünde de sadece arka tekerden bağlayıp brandayı çekip işi bitiriyorum. Gündüz gözü kalabalık yerde pek fazla bişey olmaz nasıl olsa.

Alıntı caner22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15bin diyorsun az paramı?
    Arabaya göre az. Bi arabayı daha rahat soyarlar. Arabanın içine girdikten sonra gece adamları da kimse görmez, düz kontak yapıp gaza basarlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kaskolu kymcoxciting250
    Brandayı toplamak biraz uzun sürüyor (1dakika ) Sabah çıkarken zincir ve halatı yerinde bırakıyorum, onları toplamakla uğraşmıyorum. Bi zincir de işyerime yaptım. İşyerinin önünde de sadece arka tekerden bağlayıp brandayı çekip işi bitiriyorum. Gündüz gözü kalabalık yerde pek fazla bişey olmaz nasıl olsa.

Arabaya göre az. Bi arabayı daha rahat soyarlar. Arabanın içine girdikten sonra gece adamları da kimse görmez, düz kontak yapıp gaza basarlar.
    anladığım kadarıylan sen sadece işe gidip gelme olarak kullanıorsun ...

çok iyimsersin ama

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı h2o adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ever bide bu zaman alışı var düşünsene bi ... çıkıosun akşam gezmeye ön aç arka aç disk sök çadırı çıkar yarım saat sonra döndün eve tekrar ön tekeri tak arka tekeri tak diski tak çadırı ört ...Allah yardımcımız olsun
    Kaskocu kardeş, gelip sana kasko yaptıralım, sonra gece dımdızlak sokağın ortasına bırakalım mı motoru? Ne demek istiyosun?

Amaç parayı geri almak değil, motoru çaldırmamak !

Benim gözümden sakındığım motorumu elin ahkalsız insanları güle oynaya kullanacak ben de nası olsa paramı geri aldım diye üzülmicem öyle mi?

Nasıl olsa kasko ödüyo, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın... Ben zarar etmiim de kim ederse etsin. Akşam dolaşmaya çıkıp dönüşte motoru dımdızlak bırakalım.

La havle vela...

RoLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6N
    Kaskocu kardeş, gelip sana kasko yaptıralım, sonra gece dımdızlak sokağın ortasına bırakalım mı motoru? Ne demek istiyosun?

Benim gözümden sakındığım motorumu elin ahkalsız insanları güle oynaya kullanacak ben de nası olsa paramı geri aldım diye üzülmicem öyle mi?

Nasıl olsa kasko ödüyo, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın... Ben zarar etmiim de kim ederse etsin. Akşam dolaşmaya çıkıp dönüşte motoru dımdızlak bırakalım.

La havle vela...
    +1000000000

kaskocu kardeşte işi iyi biliyo maşallah
    Bi ülkede "KÖPEKLER" istedi diye atlar ölmez...!!!

Drift Religion

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................

La havle vela...
    hahaha +1 eline sağlık
    Hasan..

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Overrider arkadasım dusuncelerıne saygılıyım ıyı yapmıssın kılıtlı olması ınsana guven verır ama sunuda unutma hırsıza kilit dayanmaz.Ben gecen hafta saolsun h2o arkadasımızın katkılarıyla kasko yaptırdım 500 ytl tuttu 8 taksıtle oduycem.Ve ınan kasko yaptırdıgım gune kadar gecede en az 3/4 sefer uyanıp motoruma bakıyodum bısey varmı duruyomu dıye ewımın onunde yattıgım odanın camında senın de yaptıgın gıbı zıncır,branda ve alarm vardı.Ama yınede huzursuzdum ve kaskoyla rahatladım.Ama ewet kasko yaptırmak bır şans işi birisi gelıp çalarsa paranı alacaksın (benım kaskom muafıyetsız eksıksız olarak alıcam bısey olursa)yada Allah korusun race alet kullanıyoruz kım nederse desın hız yapıyoruz cadde taraflarında da cok gezdıgımız dusunulunce duramayıp luxs bır otoya vurdugunu dusun pert olan motorunamı yanarsın yoksa trafık kaskosunun odemesının luks araca yetmemesınemı yanarsın yanı olay sadece calınma deıl hellekı istanbul gıbı bır metropolde yasadıgımızı sık sık olan eylem ve yuruyuslerı dusun bunlardada serefsızın bırı gelıp motorun tam kafa grenajına bır tası bılerek caktıgını napacaksın acıkcası ben butun bırıkımımı motoruma yatırdıgım ıcın ucun bırını alırdım.Ama kaskom saolsun kaskom var huzurum var.Gelelım fıyat konusuna
    1) Immobilizer: Standarttır
    2) Orjinal branda: 50 ytl
    3) Ön teker için halat kilit :45 ytl
    4) Arka teker için Grade80 8mm "makas işlemez" zincir ve gizli kelepçeli masterlock kilit. :50 + 100 ytl
    5) XENA XR1 alarmlı disk kilidi : 150 ytl

Fıyatları ortalama verdım ama bu halıyle bıle 395 tuttu bunlara bu kadar para verıp acaba ıle uyumaktansa 500 ytl verıp kı verdım zaten hemde 8 taksıt kasko yaptırıp hem calınma hemde Allah korusun bır kaza anında ben deıl kasko sırketı dusunsun derım...

Dedıgım gıbı bu benım dusuncem senın dusuncelerınede saygılıyım ılla gıt kasko yaptır demıyorum ama yaptıranların senden rahat uyudugunu bıl ıstedım sadece...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kaskolu kymcoxciting250
    tabiki önlemleri almak kaskonun temel prensibi ama abartıya kaçılınca biraz absürt kalıo ben kaskoyu gelinde bana yaptırın demiorum 3 tane zincir felan bana göre absürt gelio o kadar

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakın bı otopark yokmuydu? vfr 800e bınen adam 200 yada 250 ytl yıllık bi otoparklada anlaşabilir.

tabi otopark yoksa bişi diyemem
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Alıntı yalnız_kurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fıyatları ortalama verdım ama bu halıyle bıle 395 tuttu bunlara bu kadar para verıp acaba ıle uyumaktansa 500 ytl verıp kı verdım zaten hemde 8 taksıt kasko yaptırıp hem calınma hemde Allah korusun bır kaza anında ben deıl kasko sırketı dusunsun derım...
    İyi demişsinde senin motorunun kaskosu 500lira o çok daha fazla tutar. Hemde baya çok
    Hasan..

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Otopark daha mantıklı bence de. Çelik zincir de olmak kaydıyla tabiki..

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Alıntı headquarters adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi demişsinde senin motorunun kaskosu 500lira o çok daha fazla tutar. Hemde baya çok
    Ewet Allah korusun kaza yaptıgında masrafıda cok tutar arkadas zengın sanırım dusunmuyor hep hersey ıyı gusel olucak hayatında sanıyor.Kotuyu dusunup onlem almak hıcde fena bısey deıldır.Ha elbette kotu bısey olucak dıye bır durum yok ama olursa en azından kara kara dusunmek olmayacak...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kaskolu kymcoxciting250
    Alıntı yalnız_kurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ewet Allah korusun kaza yaptıgında masrafıda cok tutar arkadas zengın sanırım dusunmuyor hep hersey ıyı gusel olucak hayatında sanıyor.Kotuyu dusunup onlem almak hıcde fena bısey deıldır.Ha elbette kotu bısey olucak dıye bır durum yok ama olursa en azından kara kara dusunmek olmayacak...
    motosiklet ve motosiklet aksesuarları(kask v.s.) çalanlar tez zamanda prostat olur inşallah ...bu topicte birilerini üzdüm veya kırdım ise özür dilerim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler