Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kocaeli' de Honda yetkili servisi yok ! Yardım !

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, Kocaeli ilinde ikamet edip honda kullananlar. garanti kapsamında bakımlarınızı yaptırmak için nereleri kullanıyorsunuz. Garantiden sonra güvenilir devamlı gittiğiniz servisler nereleri ? Hondanın ayıbıdır bu arkadaşlar. KOnya,Elazığ, Ordu, Adana vs illerde yetkili servis varken Kocaeli ilinde yani Türkiye' nin sanayi başkentinde yetkili servis yok. Bu yüzden bu civarda fazla Honda kullanıcısı yok, ben aldım fakat hatamı yaptım diye düşünüyorum açıkçası. her yerde bizim rakip olarak görülen yamaha ybr 125.

Çinliler piyasaya girdi, japonların satışları durdu diyorlar. İnsanlar kaliteli mamülü neden kullanmak istemesin değilmi. Servis hizmetini ayağımıza getir, bak nasıl talep oluyor. Kocaeli de bulunanlar bilir. Honda Onaran motor var Bulvar caddesinde. Bu işletmenin sadece satış yetkisi varmış, yetkili servis yetkisi yokmuş. Müşteri hizmetlerinden öğrendim ve şok oldum. Kendileri bakım onarım işlerini üstlenebileceklerini söylüyorlar ama aslında buna yetkileri yok. Yani ben orada motorumu elltirsem garantiden çıkıyor. Bana en yakın servis İstanbul Pendik' te Adapazarı' nda. Bu durumda iksininde bana olan ortalama uzaklığı 90-100 km gibi. Benin durumumda olan ve Kocaeli ilinde ikamet eden honda kullanıcıları ne yapıyorlar ?! Veya benim gibi Türkiye' nin farklı illerinden servis noktalarına uzak olan Honda kullanıcıları varmı =? Bi lastik patlasa değiştirmem gerekse veya benzeri problemlerle karşılaşırsam ne yapıcam ? 100 km kamyonet mi tutucam servise ulaşabilmek için ? Sizler bu gibi problemlerinizi nasıl hallediyorsunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    redguard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 rr
    arkadaşım 2006 senesinde İzmit te honda bayi ve servisi açıldı.honda Türkiye nin baskısıyla adapazarı ndaki ersin ticaret yahyakaptan yolu üzerinde güzel bir yer açtı.fakat 1 sene içinde kapandı ve gitti.bende oraya gidiyordum ama şimdi yok...nedeni nedir bilmiyorum ama ersin ticaretin sahibi bilir neden olduğunu...zaten adam gibi servis istiyorsan mecburen istanbul a gideceksin...

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, Kocaeli ilinde ikamet edip honda kullananlar. garanti kapsamında bakımlarınızı yaptırmak için nereleri kullanıyorsunuz. Garantiden sonra güvenilir devamlı gittiğiniz servisler nereleri ? Hondanın ayıbıdır bu arkadaşlar. KOnya,Elazığ, Ordu, Adana vs illerde yetkili servis varken Kocaeli ilinde yani Türkiye' nin sanayi başkentinde yetkili servis yok. Bu yüzden bu civarda fazla Honda kullanıcısı yok, ben aldım fakat hatamı yaptım diye düşünüyorum açıkçası. her yerde bizim rakip olarak görülen yamaha ybr 125.

Çinliler piyasaya girdi, japonların satışları durdu diyorlar. İnsanlar kaliteli mamülü neden kullanmak istemesin değilmi. Servis hizmetini ayağımıza getir, bak nasıl talep oluyor. Kocaeli de bulunanlar bilir. Honda Onaran motor var Bulvar caddesinde. Bu işletmenin sadece satış yetkisi varmış, yetkili servis yetkisi yokmuş. Müşteri hizmetlerinden öğrendim ve şok oldum. Kendileri bakım onarım işlerini üstlenebileceklerini söylüyorlar ama aslında buna yetkileri yok. Yani ben orada motorumu elltirsem garantiden çıkıyor. Bana en yakın servis İstanbul Pendik' te Adapazarı' nda. Bu durumda iksininde bana olan ortalama uzaklığı 90-100 km gibi. Benin durumumda olan ve Kocaeli ilinde ikamet eden honda kullanıcıları ne yapıyorlar ?! Veya benim gibi Türkiye' nin farklı illerinden servis noktalarına uzak olan Honda kullanıcıları varmı =? Bi lastik patlasa değiştirmem gerekse veya benzeri problemlerle karşılaşırsam ne yapıcam ? 100 km kamyonet mi tutucam servise ulaşabilmek için ? Sizler bu gibi problemlerinizi nasıl hallediyorsunuz ?
    adapazarında sana en yakın servis yeri aşağıda, haklısın kocaelinde yok gözüküyor.
    http://www.honda.com.tr/motosiklet/stores.htm

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı redguard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım 2006 senesinde İzmit te honda bayi ve servisi açıldı.honda Türkiye nin baskısıyla adapazarı ndaki ersin ticaret yahyakaptan yolu üzerinde güzel bir yer açtı.fakat 1 sene içinde kapandı ve gitti.bende oraya gidiyordum ama şimdi yok...nedeni nedir bilmiyorum ama ersin ticaretin sahibi bilir neden olduğunu...zaten adam gibi servis istiyorsan mecburen istanbul a gideceksin...
    Evet, en sonunda 90 km yol teptim ve 1000 bakımında Ersdin motorla tanışmış bulundum, yahya kaptandaki servis olayını sordum, (Kirayı karşılamıyodu, kapatmak zorunda kaldık) dedi. Bize de adapazarı yolları göründü bundan sonraki bakımlarımızda, ne yapalım.. kader.. Motor bi gün çalışmayacak duruma düşmesin yeter.. Tek tememnim bu. 2000 de bir yağını ben değiştiricem. 4000 de birde mecburen gidicem. başka yapılabilecek bişey yok.

HONDA CBR 125 R YARDIM

ARKADASLAR BU SIRA MOTORA IYICE MERAK SARDIM.HONDA CBR 125R NASILDIR?KOCAELINDEN ANKARAYA GIDIP GELMEDE SIKINTI YARATIRMI?YAKIT SARFIYATI NEDIR?MAKSIMUM HIZ?KONFOR?YEDEK PARCA? BUNLARA BI CEVAP ALABILIRSEM ARANIZA KATILACAM AMA COK CEKIMSERIM BIRDE GARAJ KONUSU YOK BENDE SITEDE YASADIGIMDAN GARAJ KONUSU COK SIKINTI OLACAK BILMIYORUM:/ CEVAP VERIRSENIZ SEVINIRIM..

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    çok alakasız birere yazmışsın mesajını.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

burdan herşeyi öğrenebilirsin.
    Çok daha fazlasını..
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

TESEKKURLER YENI OLUNCA BYLE OLUNUYOR DEMEKKI )

Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    Ben 1-2 kere bulvar caddesı uzerındekı Sofuoğlu motosıklete gıtmıstım, hatta servıs olayını da sormustum. Onlar da servısı kendılerının yaptıklarını ve adapazarı servısıne bıldırdıklerını(ya da honda tr'ye , bunu tam hatırlayamadım kımseyı zan altında bırakmak ıstemem ) soylemıslerdı. Istersen gıdıp bır gorusebılırsın

petra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    adapazarındaki honda bayisini hiç düşünmeyin bile o kadar diyorum ! bu kadar ilgisizlik görmedim ben. şahsen egzoz taktırıcam ve garantiden düşücek diye düşünüyordum fakat yetkili servise bir kez uğradım fikrim değişti. sanırım garantiye pek de ihtiyac yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)