Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Ne zaman hayal etmeye başladınız, ne zaman kavuştunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    2 senesi rahat var.almak hala nasip olmadı.yazdan beri para biriktiriyorum öğrenci koşullarıyla.az bi açığım var taksitle kapatmak istiyorum.bakalım neler olacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    İlk mesajda ( Arkadaşlar şimdi eminim çoğumuz bir sabah uyandığımızda "Yahu bugün gideyim de bir motosiklet alayım bari" diyerek başlamadık bu sevdaya...) demiş arkadaşımız...
    İşte ben aynen böyle başladım 19 mayıs 2009 günü.. Arabayı 1 haftalığına servise bırakmıştım onarılması için.. Sabah kalktım ve gideyimde bi motosiklet alayım bari araba çıkana kadar dedim.. gittim ve bi motosiklet aldım hemen...araba servisten çıkana kadar işe gidip gelecektim, ihtiyacımı görecektim.. ucuz çinli bi scooter işimi görecekti..yaz akşamlarıda sahile inerim arada bir diye düşünmüştüm.. 1 haftayı atlattıktan sonra baktımki olacak gibi değil, hemen ehliyete gittim yazıldım.. ogün bu gündür tutuldum motosiklet sevdasına 31 temmuz günü 3.000 km.ye gelen scooterımı değiştirdim..basamakları bir an önce çıkmak istiyordum şu an motorum 3.500 km.de, önümüzdeki sezonuda bunla kapatmayı düşünüyorum, kısmetse sonra bir boy daha büyütmeyi.. ama motordan vazgeçmeyi kesinlikle düşünmüyorum..
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    eskiden bizim oralarda eşşekle- katırla sebze meyve satan adamlar gezermiş. birgün böyle bir adam eşşeği yanında da eşşeğin sıpası beraber gezerken bizim oraya yolu düşmüş benim yaş 3 bilemedin 4 müş.
    o küçük eşşeği görünce başlamışım zırlamaya alın bunu bineyim gezeyim diyerekten; almamışlar tabi
    herhal o zamandan içimde kalmış
    aklım kesmeye başladıkça at sevgisi başgösterdi ta ki 12 yaşımdayken emmoğlu 81 model gıcır gıcır java laser le çıkıp gelene kadar.
    sonra motor merakı başladı, birkaç sene motor hayali kurdum, alamadım tabi ozaman nerde motor nerde biz.
    lise üniversite askerlik derken pek aramadım o devirlerde
    yaş 25 e geldi tekrar başladı motor merakı, 26 da motor aldım 4 senedir bilfiil devam.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    4-5 yaşlarındayken, komşumuz ali abinin evin önünde duran kırmızı jawa'sına oturur, sanki motor kullanıyormuş gibi oyun oynardım.
    motosikletlere hep ilgim oldu.
    üniversite yıllarımda ailemden ısrarla motosiklet almalarını istedim; çok tehlikeli olduğuna inandıkları için asla razı olmadılar.
    önce iş, güç; sonra çoluk-çocuk sahibi oldum; bu arada kaç motosiklet parası kazandım, kaç motosiklet parası harcadım ama bir motosiklet alamadan yıllar geçti. hem istanbul trafiğinden korkuyordum, hem de takım elbise mecburiyeti, ev-iş arası mesafe, çocukların küçük olması gibi sebeplerden motosiklet kullanma olanağım da sınırlıydı.
    2006 yılında "önce ehliyet alayım" dedim ve hevesle kursa başladım. oğlumun "şöyle gidiyorum, böyle kullanıyorum diye anlatıp durduğu sucu motoruymuş", "bak sucu motoru alacak olursan arkana binmem, şöyle baba bir chopper olursa düşünürüm" diye hafiften alaya almasını unutmuyorum.
    ehliyet aldıktan üç yıl sonra, kırkına merdiven dayamışken 35 yıllık hayalimi gerçekleştirdim.
    henüz motosiklet alamamış arkadaşlar, görün ve umutsuzluğa kapılmayın, ama siz siz olun benim kadar da ertelemeyin.

Motosikleti
    ybr125
    Yamaha fabrikasında çalışıyorum öğlen tatilinde saat 12:30 da karar verdim saat 13:00 da aldım.

Motosikleti
    BMW 1200 GS
    2008 Temmuz, Honda GS1 eğitimine kayıt yaptırdığım gün hayal etmeye başladım.
    2008, 10 Eylül, sabah ehliyet direksiyon sınavına girdim. Öğleden sonra motorumu teslim aldım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    çok uzun süre oldu hayal kurmaya başlayalı , tam tarihi hatırlamıyorum

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    2006 da hayalini kurdum 2007 nisan yada martta (hafızam yerınde deıl onu bıle tam hatırlamıom ) cbr 125im oldu sattım yaklaşık 3 ay öncede gt250r ım oldu taaki geçen hafta cuma gününe kadar geri zekalı taksi sürücüsü hem psikolojimin hemde motorumun ıcıne ettı çok doluyum
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

kempes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SILVERWING400 2006
    1987 senesi idi yanlış hatırlamıyorsam bizim mahalle de ayakkabıcı bir abimiz vardı(hala var kendisi) mobilet kiralardı bende bütün harçlıkları hep mobilete yatırırdım,yaklaşık 1 sene,taaki babam duyana kadar hep kiraladım mobileti,akşam evde bir temiz sopa sen nasıl binersin o şeytan icadına diye ) sonraa motor sevdası aklımdan uçtu gitti,artık yaş kemale erdi evlendim,evliliğin üzerinden 4 sene geçti yıl 2006 ben artık kafama koymuştum 150 cc de olsa motor alıcam diye sonra eşimle tartıştım ama motor sevdası beni durduramadı boşanmayı bile göze alıp kendime 150 cc lik kanuni scooter aldım,babam 5 ay konuşmadı benimle ben yine aldırmadım bu arada eşimi işe götürüp getirmeye başladım o da şimdi motor tutkunu sonra motorun cc si küçük gelmeye başladı hayalimde ki Suzuki burgmanı aldım(Allah herkeze gönlünde ki motoru nasip etsin inşallah)babamla yazın karşıya geçmemiz lazımdı trafik felç her ne kadar motora karşı olsa da işin aciliyetinden dolayı motora binmek zorunda kaldı ve söylediği tek kelime şu idi,ben seni küçükken boşuna dövmüşüm

eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    27 yaşındayım liseye giderken hep bakıp bakıp ne guzel derdım üniversitede arkadaşlarımda vardı artcı olarak hep bınerdım

bi gün arkadaş al sen sür dedi bende scootterla viraja bi yattım altını sürttüp motoru deli ettim o gün tamam dedim almam lazım
    13 haziranda evlendim haziran sonundada aldım süper oldu hem cok buyuk zevk aldım hemde acayip işime yaradı allah motoru cıkaranlardan razı olsun ne dıyım

ohh be rahatladım

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Çocukluğumdan itibaren motosikletlere yoğun ilgim vardı. Motosikelt almaya tam olarak geçen sene bu dönemlerde niyetlenmiştim ve henüz bu aybaşında aldığıma göre bende tam bir sene motorla yatıp motorla kalkmışım demekki

Motosikleti
    Mondıal 125URT
    Ben şuan 17 yaşındayım.
    Bundan tam olarak 5 yıl önce hayal etmeye başladım.Babama karşı yoğun ısrarlarıma karşılık Ağustos ayında motoruma kavuştum.İnşallah uzun süre kullanacağım...
    [B][I]2010 Mondıal 125 URT Sedefli Siyah[/I][/B]

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    bu üyelik tarihine nerden bakılıyo
    facebook.com/kaskafa

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani 13-14 ay hayal kurup durmuşum yaw
    az hayal kurmuşsun..

dayım gelirdi.. vın vınnn.. motosiklet merakım ondan, sağolsun.. hep merak ederdim. neden bu salak sinekler kendilerini motorun önüne atıp camda sıvı haline geliyorlar diye.

birgün arabayla giderken, yanımızdan dayım geçti. hayranlıkla izledim.. o zaman anladım (sinek meselesinin) sebebini yaklaşık 16-17 yıl oldu

angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006
    1989 senesinde bütünlemeye kaldım. peder de bizi kursa gönderdi. kazasker minubus caddesinde kursunyanında da bir yer var. yamaha satıyorlar. hiç unutmuyorum, 11milyon o zaman. lise 2 de o kadar para nerde. mobilet falan takılıyoruz. universitede pederden istedim. kazandım hakkım bu falan. 2 tekere para çıkmaz dedi. sonra unuttum gitti. arada bir aklıma gelir, nasıl olsa olmayacak falan deyip sadece hayal kurardım. bu sene mart ayında bir arkadasım geldi. gel gezelim diye. kask da getirmiş. atladık cbf 600e, inince "geçmiş olsun, kıçın seleyi gördü, sen motor alıcan" dedi. haziran ayında gittim aldım cbf 150yi. 4500 km kullanıp gecen pazarteside uzun zamandır hayalini kurdugum fazera kavustum. havalar rezil oldugu için garajda yatıyor namussuz ama
    motorda motor, ille de motor

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı gkhnkzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az hayal kurmuşsun..

dayım gelirdi.. vın vınnn.. motosiklet merakım ondan, sağolsun.. hep merak ederdim. neden bu salak sinekler kendilerini motorun önüne atıp camda sıvı haline geliyorlar diye.

birgün arabayla giderken, yanımızdan dayım geçti. hayranlıkla izledim.. o zaman anladım (sinek meselesinin) sebebini yaklaşık 16-17 yıl oldu
    Şöyle demiş arkadaş: motosiklet almayı ciddi ciddi düşünmeye 2006 Mart-Nisan aylarında başlamıştım. Motosikletimi alasıya kadar geçen süreç benim için "hayal kurma süreci" oldu.

Yani ben bunu almaya kesin karar vermek ile almak arasında geçen süre olarak algıladım ve bu doğrultuda cevap verdim. Yoksa bende dedğim gibi çocukluktan itibaren ilgiliydim motorlara mesela.

Motosikleti
    GT250R gitti/2011 600RR
    Ne kadar önce başladı bu heves hatırlamıyorum ama hatırladığım şey; arkadaşlarım arabalara ağızlarının suyu aka aka bakarken ben motosikletlerden gözümü alamazdım, arkadaşlarım NFS oynarken bende MotoGP'den şaşmazdım Hep aklımın bir köşesinde kalmıştı ama alacağımı sanmıyordum hiç, alınca iyi birşey almalıydım, o zaman ki aklımla o kadar param olmaz diye düşünüyordum. Çalışmaya başladıktan 2 yıl sonra farkettim motor alabileceğimi, birde ergenlik döneminde yazdığım "büyüyünce yapılacaklar listesi" ne rastladım bilgisayarı karıştırırken, baktım en tepede "motosiklet" yazıyor, anladım hiç değişmemişim. O gün başladım araştırmaya, 6 ay hatim ettim siteleri, 1 hafta önce bir bakıyım diye bir bayiye gittim, motor sahibi olarak çıktım. Görünce dayanamadım, tekel bayisinden sigara alır gibi aldım resmen, yılların birikmişliği işte...

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Doğarkene daha vardı üstünde büyüdük .Hala da geziyoruz.Allah sonumuzu hayır etsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    6 ay düsündüm ve projesini çizdim...

insecta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    T.A.
    benimde motor sevdası çoktandır vardı, ama geçen sene tekrardan alevlendi, ogündür araştırıyorum halen, en azından ehliyeti aldım hondada eğitimi aldım, motorum içinde bu haftada gidip bir motora baktım sanırım onu alacağım. az kaldı hayalime kavuşmaya hayırlısıyla diyelimde...

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler