Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çin malı motoru olanlar icin bir servis uyarısı!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben gitmiyorum valla...
    ne işim var orada
    yoksa siz haaala gidenlerdenmisiniz

haaa....aman...aman...
    yukarıda yazıyor;
    DİKKAT'li olun; bu sadece 1 tanesi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondi 150MC
    Aygül Hanım size kimse burda yüklenmıyor.
    Siz aracı durumunda kaldınız ve eleştiride bulunanlar size değil calıstıgınız yer hakkında elestırıde bulunuyor..

115 liralık bir benzin pompasının 1 milyarlık motora takılması ne kadar dogru sizce arkadaşlar_?

9 benzin pompası=1 motosiklet

Mt üyelerinin tepkisi bu olayadır ve bu durumu bize ispat edememenizedir..

Ayrıca bir sözünüz cok dikkatimi cekti;
    Kitlemiş motorunu,onlar yapıldı..
    onlar yapıldıgında iyiydik de elektrık arızasında motoru almaya gıtmedık ve yapmadık dıyemı kötü olduk ???

Kimse kimsenin Kara Kaşına Kara gözüne bakarak iş yapmıyor..!
    kilitli motoru yaptıysanız piston sekman silindir vs..

Adamdan karşılıgını aldınız..
    Şu anki duruma göre fazlasıyla aldıgınız tartısılıyor
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

1atasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Wiki 125İ
    oh be konuyu yine canlandırdık bakalım güler satıral isimli servisin sayın ustası ne cevapta bulunucak

aslında toplanalım motorsikler.net üyerli olarak bir gezi düzenliyelim oraya
    hem şu bahsi geçen faturayı ve takılan pompanın örneklerini görürüz hemde acaba başka markalarada yakıyorlar mı onu sorarız
    DELİKANLI OLUNMAZ DOĞULUR .......KARADENİZ FIRTINASI OFLU ALİ

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    herkese selam baya uzun surdu konu aslında sorun bastan kanunlardan kaynaklanıyor bız tuketıcıler ne hıkmetse araba olsun motorsıklet olsun yada beyaz esya elektronık urun olsun bu tarz olayları cok yasıyoruz ama hakkımızı nasıl arayacagız aslında bu konuları devlet yetkılılerının takıp etmesı lazım ve yasanan haksızlıklara gore kanunlar cezalar cıkarmaları lazım neden dersenız sadece bu forumda degıl tuketıcı derneklerınde ve sıkayet bıldırılen sıtelerde yasananları okursanız durum dahada vahım sadece bılmem ne servısı degıl boyle sorunlarda hakkımız arayalım tabı ama ben 1.2 kere ugrasmaya kalktım calıstıgım ısyerımde ızın sorunu oldu ve maddı sorun avukatlarda oyle garantı olmayan ıslere gırmıyor tuketıcı mahkemelerıde 750 ytl ye kadar bakıyor sanırım dılekce yaz adlıyeye gıt sıra bekle dılekcenı ver kabul gormusse bılırkısı ıle bulus gıt anlat sonuc haklıysan ıyı degılse gene zarar haklı olsanız bıle durumlar bazen tersı olabılıyor fırmalar kurnazya nasılmı servıs fısı fatura sıkayet konularını detaylı vermedıklerı ıcın ıspat edemıyorsunuz bazen yanı gıttıgımız servıslerde sıkayetımızı ıyı anlatıp servıs fısı actırıp detaylı fatura almayı unutmamamız lazım bence bu olayların yasanmasının sebebı cok kısaca yerlı urun az kadar. ıthal mallar cok dezavantajları parca sıkıntısı urunu tam olarak bılen teknısyenlerın olmayısı ahlaksızlık kolay para kazanma hırsı fırmaların kanunlardakı acıklıklar cezaların caydırıcı olmayısı ve daha yazmakla zor bıtecek olaylar malesef bızım gıbı tuketıcılerı magdur edıyor ve sadece kendı kendımızı yonlendırmeye uyarmaya calısıyoruz buda zor benım dusuncem bır esya alacagımız zaman bırkac yerden fıyat alıp uygununu almak tamırr olayları ıcınde aynı uygun fıyat ama bırde referansı ıyı ustalara servıslere gıtmek kısacası tartısılan bu konu ılgımı cektı okudum baya ama asıl sorun bence ahlaksızlıktan .yetersız teknısyen veya tamırcılerden .kanunların ve denetlıyıcılerının yetersız kalmasından .bırde alınan urunu motor dıyelım azda olsa cokda olsa yeterlı teknık bılgılere arac sahıplerının sahıp olmaması bence sorun bunlar hepımıze kolay gelsın ıyı aksamlar

Alıntı 1atasoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oh be konuyu yine canlandırdık bakalım güler satıral isimli servisin sayın ustası ne cevapta bulunucak

aslında toplanalım motorsikler.net üyerli olarak bir gezi düzenliyelim oraya
    hem şu bahsi geçen faturayı ve takılan pompanın örneklerini görürüz hemde acaba başka markalarada yakıyorlar mı onu sorarız
    selam; kırklareli-istanbul arası kaç km? bide motorun yok sanırım...istanbul'da kalacak yerin varmı?
    kısacası; mekan basmayamı gidiyorsunuz?biz burnumuzun dibindeki yere ''hadi gidelim'' dedik,giden olmadı siz ise taaaa kırklareli'nden buraya sevabına hesap sormaya geliyorsunuz...

biraz daha gerçekçi olsak...

(şimdi araştırdım 208 km...yinede çok sayılır...)

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam; kırklareli-istanbul arası kaç km? bide motorun yok sanırım...istanbul'da kalacak yerin varmı?
    kısacası; mekan basmayamı gidiyorsunuz?biz burnumuzun dibindeki yere ''hadi gidelim'' dedik,giden olmadı siz ise taaaa kırklareli'nden buraya sevabına hesap sormaya geliyorsunuz...

gelebilir abi ben yarin sakaryaya karasuya hesap sormaya gitcem mesela
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

senin hesap farklı kardeşim; o senin hesabın...
    karasu hesabı ödeyebilecekmi?

Motosikleti
    2000 ford
    senin hesap farklı kardeşim; o senin hesabın...
    karasu hesabı ödeyebilecekmi?
    abi birde istanbul tuzladan karasuya bakabilirmisin kaç km

buda 200. mesajım; hayırlı uğurlu olsuuuun

bakayımda gözüm;tuzla-karasu olarak bakamam...iller arası görebilirim...ok?

Motosikleti
    2000 ford
    buda 200. mesajım; hayırlı uğurlu olsuuuun

bakayımda gözüm;tuzla-karasu olarak bakamam...iller arası görebilirim...ok?
    tamam oda olur istanbul sakarya

Zakokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FYM FY250/PL
    Forumu yaklaşık 40 dk. boyunca okudum benım malesef çan çin çon bir motorum var ve bende ilk aldığımda motor tecrübem olmasına rağmen bu tarz hatalr yaptım. ve sonuç olark Aygül hanıma şunu sormak istiyorum Faturların koyulmasına patronlarınız müsade etmiyor. Peki bu pompanın model ve kod numarasını yazın ozaman anında çıkaralım fiyatını. Zira Çinli bir scooter da 115 ytl lik bir benzin pompasını ilk defa duyuyorum. SAYGILAR.
    ZAKOKKK//ZAMANI DURDURABİLİRSİNİZ AMA BENİ ASLA

Motosikleti
    Kanuni Wiki 125İ

(şimdi araştırdım 208 km...yinede çok sayılır...)
    evimin kapısından gaziosmanpaşa küçükköy tam 151 km orasıda taş çatlasın 200 km
    istanbulda kalmama gerek yok günü birlik sürekli gelip gidiyorum gerek arabamla gerek otobüsle ayda 2 3 defa bazen daha fazla
    ayrıca şakasına yazmıştım ciddi olarak değil. biz barışçıl insanlarız kavga etmeye gerek yok kendimizi göstersek yeterli
    oralara gelemesemde burda işi olan olursa yardımcı olurum. her şekilde

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Slm arkadaslar buyrun gelın goztepede kendı yerımız var çin motorunada japonada almanada bakıyoruz oyle abuk sabuk fıyatlarlada deıl ustelık...Caddebostan topıcındekı arkadasların motorlarınada bız bakıyoruz fıyatlar konusunda kendılerınede sorabılırsınız ıstersenız ben kendımde hergun oradayım.Bızde anahtarı bırak su gun gel olayıda yok motorunuz sızın gozunuzun onunde acılır ve degısecek parca yanınızda cıkartılır ve yenısıyle degıstırılır.İsteyen msn'den bana ulaşabılır...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    ne oldu bu konunun sonucu?

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Arkadaşlar, başıma gelen bir olayı artık anlatmak zorundayım.

Ben motorumu aldım, ertesi gün 10 günlüğüne İzmir'den ayrıldım.
    Geldim, 2-3 gün sonra motora bindim, iyi güzel, 3-4 gün sonra tekrar bindim ve 3. binişimde işte, yolda kaldım.

Servisi aradım, yol yardımı geldi, motoru alıp dükkana gittik...

İlk şoku yaşadım, İzmir'de bu motorun bir tane servisi var ve yaklaşık 30-35 m2

"2 gün sonra gel" dediler, gittim, "motor oldu" dediler.Motora bindim 50 metre gitmeden gene yolda kaldım.

"Benzin otomatiği, hava hortumu değişecek" dediler, değişti, işçilik ve yol yardımı (40 YTL) dahil toplam 245-YTL ödedim.

Motoru aldım, denemek için, gene kaldım.

Motor 3-4 gün daha yattı serviste, "Arızayı bulduk, konjoktör yanmış, garanti kapsamında değişecek, firmaya bildirdik, 2-3 gün sonra İstanbu'dan gelir" dediler.

2-3 gün sonra aradım, tel.i kalfa açtı, "Bugün Çankaya'dan alacağız konjoktörü" dedi.

Hani konjoktör İstanbul'dan gelecekti?...

Ertesi gün tekrar aradım, servis sahibi "Parça 1 ayda ancak gelir, Çankaya'da bu parça bulunmaz" dedi.

2-3 günde bir arayıp "parça geldi mi" diye sormaya başladım, baktım olmuyor, Tüketici Kanunu'nu incelemeye başladım.

Buradan, özelden Aygül Hanım'a mesaj atıp durumumu anlattım, -Konjoktörün bol bulunan bir parça olduğunu, fiyatının 20-25 YTL ve işçiliğinin 10-15 YTL olduğunu- söyledi.

Benim servise telefon açıp aynen şu lafı söyledim:
    "Bu sizi son arayışım, motor 3 haftadır sizde yatıyor, 30 iş günü içinde teslim etmezseniz; Firma bana bu motorun yenisini vermek zorunda, 30. gün şikayet edeceğim, artık suç sizde mi firmada mı, aranızda hesaplaşısınız" dedim.

Normal bir tamirciye gittim, O'na da durumumu anlattım, bana söylediği:

-"Abi, motoru getir, 2 saatte sana teslim edeyim, 40-YTL'ni alırım,, giderim Çankaya'ya, senin konjöktörden bulamazsam; yerine oturacak bir konjöktör alıp gelirim, ne olur giriş-çıkışları uymayabilir, o zaman da senin yanık konjöktörün giriş-çıkışlarıyla yenininkini değiştiririz, soketleri taktık mı motorunu teslim ederim."

Sinirle eve geldim, "yarın bir komyonet ayarlayıp motorumu oradan alayım" dedim.

Olanları Hanım'a anlatırken telefon çaldı, servisten aradılar:

-"Motorun oldu, parça geldi, hemen taktık, gel motorunu al" diye.

Şimdi, işi özetlersek:

a) Servisler hemen bir benzin otomatiği öğrenmişler, arıza oldu mu hemen benzin otomatiği değişiyor,

b) Servis beni 3 hafta bekletti, kalfa, parça Çankaya'dan gelecek diyor, usta İstanbul'dan

c) Aygül Hanım'ın verdiği işçilik dahil fiyatla burdaki tamircinin verdiği fiyat birbirini tutuyor,

d) Motor ithal edenler, önlerine kim gelirse; yetkili servis yapmışlar, her servis kafasına göre iş yapıyor.

e) Benim motorum Çinli, servise 500 bakımına götürdüm benden yağ parası aldılar, arkadaşımın başka marka Çinli'si var (aslında 2 motorda aynı fabrikada yapılma) servise gidiyor, yağ parası vermiyor.

Hülasa, Kör tuttuğunu seviyor

Motosikleti
    Kanuni Wiki 125İ
    ne yapıyormuşuz daha ilk arızada benzin otomatiği popması falan diyen servisten deparlayarak kaçıyoruz

güncel

güncel
    bu ne ya giren çıkan yok gücelle güncelle nereye kadar

Motosikleti
    malesef yok ama olacak inş. :D
    barış gelip bişe demeden kimse yazmaz haksız olan hakkını aramıo o yüzden de kimse bişe yazmıo nasılsa yerin adını burayı okuyan öğrendi yazacağını yazdı baktı haksız olan hakını aramaya dewam etmio doğal olarak da kimse yazmıyo artık

Motosikleti
    mondi 150MC
    Güncel tutulması gereken bir konu..
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

carzywindy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy 125
    arkadaşlar hepimizin başı bu tür konularla yanıyor ...

ben servise falan gitmiyorum motoru sıfır aldım 1 sene olmadan garanti kağıdını yırttim attım zaten bişiy ödemiyo motor bozuldumu kendim söküyorum dağıtıyorum bozulan parçayı sipariş veriyorum 2 haftaya kadar geliyor sonr kendim takıyorum biraz uzun sürüyor ama oılsun sağlam iş oluyor ve işcikten cebim yanmıyor....

2 ay önce şanzuman sol kapağım delindi alttan yağ akıtıyorudu kanuni bayiliğinden sipariş vrdim 1,5 hafta sonra parça geldi (80 ytl) kendim iyi kötü yaptım ve bi sorun yok

bi sorun oldumu çekiyorum evin altına parça gelince takıyorum

zaten kendim söküp takarken bi z<arar vermiş bile olsam servisteki masraftan daha az cıkacağından emin olduğum için gönül rahatlığı ile dağıtıyorum

hep 2, el alırım bozuk çıkar korkusundan dolayı bunla geliyor başımaa

şimdi diyorum ki .............. sıfır windy 125 alacağıma

2, el bozuk bi ybr 125 alsa idimde 250-- 300 yada ne kadarsa masraf ise karşılayıp .................................ağız tadı ile binse idim

SAYGILAR:::::::::::::::::....................

Sa
    ..::Bu Vatanın Gücü Ne Parasıdır Ne Tankları , Bu Vatanın Asıl Gücü İnanmış Evlatlarıdır::..

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı carzywindy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepimizin başı bu tür konularla yanıyor ...

ben servise falan gitmiyorum motoru sıfır aldım 1 sene olmadan garanti kağıdını yırttim attım zaten bişiy ödemiyo motor bozuldumu kendim söküyorum dağıtıyorum bozulan parçayı sipariş veriyorum 2 haftaya kadar geliyor sonr kendim takıyorum biraz uzun sürüyor ama oılsun sağlam iş oluyor ve işcikten cebim yanmıyor....

2 ay önce şanzuman sol kapağım delindi alttan yağ akıtıyorudu kanuni bayiliğinden sipariş vrdim 1,5 hafta sonra parça geldi (80 ytl) kendim iyi kötü yaptım ve bi sorun yok

bi sorun oldumu çekiyorum evin altına parça gelince takıyorum

zaten kendim söküp takarken bi z<arar vermiş bile olsam servisteki masraftan daha az cıkacağından emin olduğum için gönül rahatlığı ile dağıtıyorum

hep 2, el alırım bozuk çıkar korkusundan dolayı bunla geliyor başımaa

şimdi diyorum ki .............. sıfır windy 125 alacağıma

2, el bozuk bi ybr 125 alsa idimde 250-- 300 yada ne kadarsa masraf ise karşılayıp .................................ağız tadı ile binse idim

SAYGILAR:::::::::::::::::....................

Sa
    düşüncen cok güzel al bi 2004 -2005 ybr herneyse 300 ytl masraf yap canavar gibi motora bin ben o paraya ybr ye komle rektefiye yaptiiririm balatalara kadar degiştirirm tabi yan sanayi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)