Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

7 Ocak Direksiyon sınavı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW olacak inş.
    Bugün Kayışdağı İlköğretim okulunda A2 direksiyon sınavına girdim, tabi sınav denirse. gordugum en kucuk ve dengesiz scooterla (50cc Honda today) 3 tane kukanın arasında geciyorsunuz (tahminimce 10-15 saniye sürüyor) sonra motordan iniyorsunuz ve ehliyetiniz hayırlı olsun.
    okulda ogrendigimize gore sabah seansında sınava girenlerin hepsi gecmis. (motordan dusenler de dahil). oglenden sonraki bolumde de kalan oldugunu dusunmuyorum. Peki ehliyet almak bu kadar kolay mı? sonra da trafik kazalarından dem vuruluyor.

herkes ehliyet almak zorunda degil. yani gercekten bu isi ogrenene kadar ehliyet verilmemeli. bence asıl komik olan gözetmenlerin A2 ehliyetlerinin olmaması. bunu sadece tahmin ediyorum ama malesef kuvvetle muhtemel. yani sizin motosiklet sürüp süremeyeceğinize karar veren kişi aslında hayatında hiç motosiklet kullanmamış biri. zaten sınav da sınav değil. tek olay oraya gelip sınav tutanağını imzalamanız. tıpkı okulda girdiğin vizede sınav kağıdına adınızı yazıp çıkmanız ve hocanın size 100 vermesi benzeri bir durum. tam anlamıyla 3. dünya ulkesiyiz. yazık, cok yazık...
    GSR 600

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inancalio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650 Transalp
    Dostum,
    bugün ben de aynı yerde sınava girdim. Senin dediklerine katılıyorum ancak yakın zamanda okudugum bir habere gore 1.100.000 ruhsatlı motor varken sadece 100.000 adet A2 ehliyetli arkadaş varmış. Şimdi bir de olaya şu açıdan bak Ehliyet almak bu kadar TEŞVİK edilmese sence bu sayı nerelerde olurdu. Elbette ben de adam gibi hak edenin ehliyet almasından yanayım ama ehliyet sayısı da belli rakamların üstüne çıkmadan da resmi kanallar nezdinde maalesef motosikletin ve motosikletlinin hak ettiği yere gelemiyeceğini düşünüyorum.
    Bugün sınava giren tüm arkadaşları tebrik ediyorum.

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Bu sabah bende aynı yerde o hengamenin içindeydim..
    Gönül isterdi ki herkes ehliyetini hak ederek alsın.. Ama biz bu ülkede neyi hak ederek yapıyoruz ki?
    Eğitimin her seviyesinde kendimizi kayırıyoruz sonra "eğitim şart" deyip duruyoruz..
    "Böyle gelmiş böyle gider" ile bakalım nereye kadar gider..
    Herkesi tebrik ediyor, trafikte çok dikkatli olmalarını temenni ediyorum..
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    ehliyetleriniz hayırlı olsun

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    26 kasımda bende hasan leyli ilköğretim okulunda sınava girdim sizin dediklerinize aynen katılıyorum
    Yapacak birşey yok sadece ehliyetleriniz hayırlı olsun demek düşer....
    [color=blue]Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....![/color]
    [color=red]0Rh+[/color]

harleydavidson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sınavda bende oradaydım hangi kurstan ehliyet aldığınızı bilmiyorum ama muhtemelen birbirimizi görmüşüzdür neyse asıl söylemek istediğim şu ki ehliyet bu kadar kolay alınmamalı diyorsunuz öncelikle sizde herkes gibi hadi bir an önce olsada bitse nasılolsa motoru kullanıyoruz diye düşünüyorsunuz ve komisyonda siz ve herkes gibi aynı duyguları paylaşıyordu ve o yüzden çok kasmadılar zaten sizin ve herkesin ne kadar mükemmel motor kullandığına bakmadılar ki bu doğal birşey sadece bunu yapabilecek kapasitede olup olmadığınıza bakıyorlar ayrıca zaten sizin gittiğiniz kurstaki motor hocalarınızın tuttuğu bir çizelge var tabii eğer pratik yapmaya gittiyseniz ve bu hocalarımız biz zorlanmadan sınav olalım diye komisyon üyelerine gerekli açıklamaları yapıyorlar ayrıca bakanlık yanlış bilmiyorsam ki yanılabilirim A2 ehliyeti olan öğretmenleri görevlendiriyor sınavda yani oradaki kelli felli bıyıklı hocaların motor ehliyeti var demek oluyor bu son olarak tabiiki bu olay sınavda ve komisyon da değil yazıldığınız kursta bitiyor onların vermiş olduğu eğitimi konuşmak gerekiyor hiç kimse ilk başlarda mükemmel yapamaz bu iş zamanla oluşur bu da kişiye kalmıştır herkes kendini bilip öyle hareket etmeli kendini tam hazır hissetmedikçe trafiğe çıkmayacaksın başkalarının seni değerlendirmesiyle değil senin kendini bilmenle olur bu
    Rüzgarı hisset...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler